Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:51 12.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: За следващия вот....нови [re: бeзпътeн]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Freakiest Show)
Публикувано17.11.06 00:13



Абсолютно съм съгласен с Миро че е смешна темата.


ТА Това е просто обикновен форум за обикновени хора, нямаме нужда от два тома правилник за да пуснем едно мнение от две изречения или една тема преписана от книга или интернет сайт!!!

Ние да не сме тъпаци!!???


Безсмислена бумащина, в която всеки от пишман-гласуващите се пише законодател, а всъщност си реже собствената свобода, за да оформи едно недоносче.

YES!



Тема Re: За следващия вот....нови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор бeзпътeн (член)
Публикувано17.11.06 00:33



Не става въпрос за "два тома правилник", дори смятам, че колкото по-кратък и ясен е правилникът, толкова по-добре. Тук просто се гласува за някои от спорните въпроси. В момента тече "вот" за дефиниране тематичната насоченост на клуба - това е съвсем кратка дефиниция, но точно тя всъщност предопределя пусканите теми и мнения, както и действията на модератора. С други думи - правилникът и неговото прилагане се базират на това, което се гласува (или по което се исказват мнения в момента). Иначе споделям мнението ти - правилникът трябва да е максимално кратък и съдържателен. На мен сегашният ми харесва, но не се харесваше на "недоволните", затова се предприе и ново гласуване... Сега обаче "недоволният" Миро е недоволен и от новото гласуване. Явно иска той да командва всяка стъпка.



Тема Re: За следващия вот....нови [re: бeзпътeн]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Freakiest Show)
Публикувано17.11.06 00:50



......разбирам......


е аз поне съм лесен - искам да няма конфронтация между потебители и съм за твърди и регламентирани санкции.

останалото вече оставям на по-компетентните.

YES!



Тема Re: За следващия вот.... Брахман?нови [re: бeзпътeн]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.11.06 01:40



Стига .... Престани .... - Виждаш ли как ти е трудно да приемаш другомислещите и това е съществното за дискутиране в клуба. На мен ми е смешен вота, но не забранявам на никого да гласува. Просто, изразявам своята позиция и аргументи, забележи БЕЗ да ги налагам силово.

Тематиката на клуб е ясно изразена в заглавието му: това е клуб Йога (в ДИРа). И не виждам защо трябва да се гласува за нещо, което е очевидно и резултатите от гласуването го показват.

Що се отнася до конкретни предложиния, отдавна се включих.

Към модератора: вярно ли е, че Брахман или някой друг са все още баннати и не могат да пишат тук? Ако да, поне аз ще продължва дискусията в Ошо.



Тема Re: За следващия вот.... Брахман?нови [re: Mиpo]  
Автор бeзпътeн (член)
Публикувано17.11.06 01:52



Само да вметна, че покрай цитираните от теб "Стига .... Престани ...." бях писал:

"...стига поучава, назидава останалите. Престани да се опитваш да се налагаш и ти да определяш правилата и посоката на гласуване..."

Както и да е. И аз съм за дискусия с ползотворен резултат, без самоцелни опити за налагане. Покрай "това е клуб Йога" може да се оформи например следната дефиниция на тематичната насоченост на клуба (която да бъде основа за по-нататъшния правилник и поради това вотът според мен не е "смешен" - той съдържа в себе си философията на прилагане на правилника, самата основа на нещата):

"Клубът е място за общуване на практикуващи йога и на непрактикуващи, но интересуващи се от йога. "

Това беше моето предложение, т.е. леко видоизменен и съкратен вариант на т.1.

Лека вечер.





Тема Re: Гласуване за насоката на клубанови [re: huanji]  
Автор The White Rider ()
Публикувано17.11.06 02:01



Тъй като е тема за гласуване ще направя точно това: гласувам за точка 1, но с едно ограничение за спирането на потребители или техните изяви, които са изцяло тролски. За справка какво е трол, гугъл и уикипедия са вашите приятели. Лично за мен колкото повече стойностни теми има за йога, толкова по-малко пиша, а повече чета. Правилата би трябвало да ограничават единствено троловете, флейма и спама. А разликата им с последователните и изчерпателни статии за йога (vs трол), по-емоционалните изказвания (vs флейм) или съобщенията за срещи, сбирки, мероприятия (vs спам) оставям на вътрешната преценка и обмислянето от страна на модератора.
Интересите ми към йога са чисто синтезаторски, а не в сферата на спекулациите с думи или проследяването на нечия лична история, която само леко гравитира към йога, личната ненавист и разчистването на сметки или сектанските истории.
Истинската свобода може да съществува в изчистено пространство, така че е необходимо доста неща да си отидат, за да вирее стойностния разговор.

Never mind, Light happens


Тема Re: Гласуване за насоката на клубанови [re: huanji]  
Автор пoлъx from...Eternity (invisible)
Публикувано17.11.06 05:29



За т.1



Тема Re: За следващия вот.... Брахман?нови [re: Mиpo]  
Автор пoлъx from...Eternity (invisible)
Публикувано17.11.06 05:44



"Тематиката на клуб е ясно изразена в заглавието му: това е клуб Йога (в ДИРа). И не виждам защо трябва да се гласува за нещо, което е очевидно и резултатите от гласуването го показват. "

Ако тематиката на клуба, която е ясно изразена се спазваше от всички - нямаше да има нужда от гласуване.

Сега, когато всички са съгласни с т.1 и спазването на тематиката на клуба
се превърне в доброволно прието положение от болшинствто юзъри, мода ще има основание да трие и заключва всичко извън тематиката и никой не ще има основание да протестира. Вкл тези, които отказаха да гласуват.





Тема Re: За следващия вот....нови [re: Mиpo]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано17.11.06 09:41



Нека не смесваме нещата. Сега трябва да уточним насоката, а после доколко строго ще се следи за прилагането на правилата. Затова не избързвай.



Тема Re: Гласуване за насоката на клубанови [re: пoлъx from...Eternit]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано17.11.06 09:44



Не с два ника, моля.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.