Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:40 12.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: За настоящия модераторанови [re: Mиpo]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.11.06 13:27



Витаминко сам ти каза, че е искал да се заяде, значи правилно съм постъпил.

Сега тук, обсъждаме правилата, които да бъдат приети. Очаквам още конкретни предложения. Темата е отворена по конкретна цел и това е упоменато. Вие с Брахман не постъпихте правилно и действията са според правилника.



Тема Re: Сериозен диалог, аргументи и етиканови [re: бeзпътeн]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано16.11.06 13:27



Култивирането на определен изказ е част от практиката и има отношение към избора на речник и чрез това на пренасочване на мислите в определена посока .... какво общо имат тези принципи на раджа йога с факта че пишеш цинизми с лекота??? (тука се заяждам с теб, но взе да ми дотяга да чета за твоите способности - вече два поста поред)

Дискусията за това какво е клубът Йога и какво може или не може да се очаква от него изобщо не е подхващана .....

Ми такива сме - инфантилни, раздразнители и с голямо самочувствие ....



всеки миг всичко започва и свършва

Тема Re: За правилника предложен от Дрона и мое предложениенови [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.11.06 13:30



Като например - "Разни Шибендовци,Прем Раватовци и пр.", когато се дава пример за негативизъм от един юзър, както беше до сега и после, какво толкова било казано. По презумция се смята, че те са лъжци и мошенници.

Това като пример за Дрона.



Тема Re: Сериозен диалог, аргументи и етиканови [re: Drona]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.11.06 13:32



Повечето хора, които познавам са надничали само в клуба и веднага са си разкарвали задниците. Става дума, че всеки нормален човек въобще не се занимава с такива "задушевни обстановки",понеже му е ясно, че е губене на време.



Тема Re: Сериозен диалог, аргументи и етиканови [re: huanji]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано16.11.06 13:37



Когато Брахман и Имаго пускаха сериозни теоретични теми - доста хора в това число и аз реагирахме негативно.

За това въпросът е открит и виси - какво е клуб Йога? За мен средище за контакт и запознанство на хора със сходни интереси с които евентуално бих могла да коментирам конкретни проблеми от практиката си; да получа информация или да ида да пия по едно...

всеки миг всичко започва и свършва


Тема Re: Сериозен диалог, аргументи и етиканови [re: Drona]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.11.06 13:46



Ей, как ми пасна определениетоо ти за клуба, супер е.



Но защо трябва да реагираш лошо към сериозните теми, те имат своето място.



Тема Re: Сериозен диалог, аргументи и етиканови [re: huanji]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано16.11.06 13:48



е няма начин просто ...



всеки миг всичко започва и свършва

Тема Гласуване за насоката на клубанови [re: huanji]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.11.06 14:39



За да влезам в конструктивната част, нека да започнем с предназначението на клуба, какъв искаме да бъде и към какво да го ориентираме. Засега се сетих за три насоки на ориентация. Да гласуваме първо за това и после да продължим с другите неща.

1. Клуба да е място за среща на интересуващи се и практикуващи йога, като се дава акцент на общуването и непринудените разговори в отделни теми, при наличието на сериозна част в други теми.

2. Клуба да е ориентиран към сериозната и научната част на йога без странични разговори.

3. Клуба да е без правила и е позволено всичко.



Тема Re: Гласуване за насоката на клубанови [re: huanji]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.11.06 14:45



За да избегнем недоразуменията, право на глас имат хора, които са регистрирани преди датата на пускане на темата за модератора в клуб "Ошо", както и писали в последните 6 месеца. Като непознатите и еднодневни никове, също остават спорни и могат да бъдат елиминирани ако не се докаже, че са на конкретни хора.

Остава да определим срок за гласуване,понеже за един ден няма да влязат достатъчно хора в клуба, за да вземат отношение. Да кажем 3 дена.



Тема Re: Гласуване за насоката на клубанови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (член)
Публикувано16.11.06 14:53



От твоите варианти подкрепям т.1, но и т.2 е добра - може на мястото на "странични разговори" да се сложи "спам" и тогава тя става приемлива.

Мога да предложа и свой вариант (който е близък до т.1):

Клубът е място за общуване на практикуващи йога и на непрактикуващи, но интересуващи се от йога.

Толкова за насочеността на клуба. От там нататък кое разводнява, кое е спам - дефинирано е в правилника и модераторът трябва да го трие (в случай, че е налице спам). Не че съм против "несериозните разговори", просто според мен не е нужно да се разрастват прекалено много и да доминират из темите и в клуба. Всъщност би могло да се пусне тема: "Несериозни разговори..." и всяка несериозна тема (т.е. спам) да се мести като постинг там. Що се отнася до другия спам - инфантилните простотии и нападки - те трябва да се трият навсякъде. Това е, ако искаме да имаме сериозен диалог с добри аргументи и етика в общуването.

Редактирано от бeзпътeн на 16.11.06 14:55.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.