Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:26 25.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: За правилника предложен от Дрона и мое предложение [re: Mиpo]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.11.06 12:40



Подвеждащо е, понеже модератора сега не трие по свое усмотрение, а според правилата. После, това веднъж или дваж е доста завоалирано. Можеш да се подиграваш колкото си искаш с някого без да употребиш обидни квалификции... Можеш дори да го изгониш от клуба, без да повиш тон.

Нещата са доста разтегливи и нива на достъп е трудно з априлагане, всеки ще се измъква, че не бил казал за първи или втори път еди какво си и т.н.



Тема Re: За правилника предложен от Дрона и мое предложение [re: Mиpo]  
Автор бeзпътeн (член)
Публикувано16.11.06 12:46



Миро, в предложенията, които си дал по принцип са приемливи за мен всички от А1 до В2. Но най-важното в случая е гарантирането на среда, в която да протича сериозен и аргументиран диалог - нещо много важно! Нека видим ако се толерира предимно такъв диалог (и се ограничава всякакъв спам), кой ще е способен да се справи.

От друга гл.т. винаги можеш да кажеш, че е налице вариант Г1 - защото всяко действие съдържа някакъв субективизъм, винаги е възможно да има недоволни, винаги може да има и субективизъм в тълкуването на действието на модератора.

Важното е да се спазва същественото - среда за нормален диалог с ограничаване на спама. А как и колко ще се ограничава - работа е на модератора, но не е болка за умиране (или аргумент да се сменя модератора), ако повече или по-малко спам се чисти (е, аз предпочитам повече спам да се чисти, но спам!). Най-важното е да не се допуска спамът, инфантилните и неаргументираните подмятания да обсебят общуването.



Тема Re: Сериозен диалог, аргументи и етика [re: бeзпътeн]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано16.11.06 12:56



Това, което казваш е така, ако клубът беше кой да е клуб в някоя друга директория на дир-а.

Предполага се че практикуващите йога са постигнали някакъв минимум себевладеене и самоконтрол иначе да твърдиш че практикуваш, а да имаш поведение като че никога не си чувал за етичните принципи ..... ами аз на подобни автори на теми не им обръщам внимание - хора без покритие.

Защото какво излиза? - пишем високопарни теми пълни с високи истини, а като опре да приложим тези истини в поведението и живота си или когато изпаднем в конфликтна ситуация опа... балона се оказва спукан ....

Ми не се надпреварвай с простаците .... кое те кара да им обръщаш внимание? Ето това е по-важния въпрос, отколкото че някой си нещо си ....

Тука всеки се оправдава с другия ..... "държа се просташки защото еди кой си се държи така с мен" и т.н. и т.п. Ако сме стриктни в своето поведение така не се създава почва просташко поведение .... Повечето тук имат Учител или Гуру - ами задайте си въпроса - моят гуру как ще постъпи в подобна ситуация ....

свободата е преди всичко лична отговорност.

А това, че ти дойде в Ошо за да напишеш че еди кой си е психически неуравновесен го оставям без коментар.

всеки миг всичко започва и свършва


Тема Re: За правилника предложен от Дрона и мое предложениенови [re: huanji]  
Автор smokche (хвъркато)
Публикувано16.11.06 13:02



И аз мислих за това, но щом човекът успее да се подиграва, без да употребява обидни квалификации, браво. Това е изкуство. Дали е уместно или не, не би трябвало да е наш проблем. В крайна сметка не можем, а и не е нужно да се цензурират мислите, иначе не би се получил диалог и развитие, ако всички от самото начало сме абсолютно идеални.



Тема Re: Сериозен диалог, аргументи и етиканови [re: Drona]  
Автор бeзпътeн (член)
Публикувано16.11.06 13:08



Дрона, виждам, че не си разбрала какво съм ти писал. Не става дума за "постигналите някакво себевладеене и самоконтрол". Работата е там, че в клуба пишат не само такива, но също и хора, които не са дорасли за неща като йога и осъзнаване. И се опитват да манипулират с елементарни прийоми. Мен лично това ме дразни. Нека се аргументират.



Другото - не съди за "самоконтрола" (всъщност смятам за по-удачно да използвам в случая не "самоконтрол", а вътрешно равновесие) по външни действия. Мога да пиша и най-големи цинизми, без ни най-малко да нарушавам вътрешното равновесие. Външно може и да изглежда, че се нервирам, но ако си до мен - на компютъра, ще видиш, че само леко се усмихвам.

Но това е друг въпрос - тук посланието ми е - да се общува културно и аргументирано, без спам, инфантилизъм и елементарни подмятания. Без евтини опити за манипулация чрез използване на елементарни прийоми. Защото може да има (всъщност има) хора, които влизат за пръв път в клуба, не са запознати с йога и искат да научат нещо. И стават свидетели на какво? На простотии, спам и инфантилизъм. Така се създава неадекватна информационна (всъщност дезинформационна) среда!



Тема Re: За правилника предложен от Дрона и мое предложениенови [re: huanji]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано16.11.06 13:11



Дай пример затакова поведсение с някоя тема от архива за да добия представа какво конкретно имаш предвид.

всеки миг всичко започва и свършва


Тема Злобните подигравки да се трият...нови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (член)
Публикувано16.11.06 13:17



Ако така да се каже, "тонът" на подиграването е злобен, може да се усети. И да се изтрие веднага.

Да дам един пример. Лятото влизаше един потребител с ник "бонзай". Човекът споделяше свои възгледи относно йога и т.н. Съвсем културно. Но беше писал в профила си, че практикува ТМ. И Брахман веднага се включи: "Ооо, ама ти от ТМ-ците ли си? Хихихихихии, мушморок, летиш ли и т.н." глупости в стил Брахман. Човекът от тогава спря да пише.

Ето как една подигравка, в която си личи злобата и простотията, може да изгони един потребител.



Тема За настоящия модератора [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано16.11.06 13:17



Правилникът си го направил по ТВОЕ усмотрение (даже не си се и замислил да го поставиш за дискусия, което е елементарната коректност). Т.е. модерираш чисто субективно по ТВОЕ усмотрение.

Но даже и по твоя правилник, какво обидно има във въпрос "К'во от това?". Коя ОБЕКТИВНА точка от твоя правилник нарушава? Аналогично и за темата за на Брахман за стерилността в клуба.

Настоящата тема "законна" ли е по твоя правилник или не? Аз и Брахман като ги пускахме преди 2 седмици ти ги изтри и не им обърна внимание. Докато сега по ТВОЕ усмотрение реши, че може да си дискутира в Йога. Защо не дискутираш всичко това в темата "Без модератор" както е по твоя правилник"?

Ако човек вижда навсякъде около себе си скандали и най-малката критика ще му се вижда повод за скандал, както е в горните случаи. И ще прилага СУБЕКТИВНИ критерии. Докато аз (виждам и Дрона) просто предлагаме да има ЯСНИ ОБЕКТИВНИ критерии.



Тема Re: За правилника предложен от Дрона и мое предложениенови [re: smokche]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.11.06 13:20



Не говоря за цензура на мисли, а за постъпателно поведение. Както и това не вкючва шеги и леки неща. Но ти смяташ ли, че един обигран човек не може да изгони всички, които не им се разправя. Затова, първо трябва да започнем с насоката на клуба, а не с нивата. Затова, който и да е, няма реални критерии.Да с епита клуба за всяко нещо, при положение, че хората това не ги вълнува много и им е безинтересно е неудачно. Пък и ще се превърнем в клуб за допитвания а не за йога.

Ако клуба ще бъде уютно място за почитатели на йога и ще се гради приятелска атмосфера е едно, но ако ще бъде клуб за съревнования е друго, трето ако ще е специализиран форум за научни изследвания. Аз лично се придържам към първото, дори с лек примес на флейм, щом е повод за добро настроение.



Тема Re: Злобните подигравки да се трият...нови [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.11.06 13:21



Ето пример за Дрона, ако трябва ще търся още.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.