Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:22 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клуба [re: Awaken]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Freakiest Show)
Публикувано16.11.06 11:54



ХахаххахахахаххХХАХАХА! С теб, Оро, никога няма да излезем на глава. Аз хора като теб никак не обичам. Но пък Безпътни е прав, ти си забавен и ставаш за клоун на клуба, както и за поука на истинските, но и нормални (дет се вика със всичкия си) практикуващи йога, какви не трябва да стават.





Практикувам йога и медитация и то в много форми, благодаря за въпроса.


а ти какво практикуваш, освен кавгаджийство?

YES!


Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клуба [re: Drona]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Freakiest Show)
Публикувано16.11.06 12:00



Мен пък точно темата без модератор ми се струва най-свежарската идея, която може да се направи за един клуб, останалите регламенти са просто административна и скучна бумащина, без която може би не може, но е ясна и не е нужно да се дискутира.

Дори смятам да направя такава тема без мод и в моя форум.

точно както в големите фирми си имат стая за разтуха, където можеш да смажеш кукленската мутра на шефа, да крещиш и псуваш на воля за да не задържаш гняв, защото обратното би довело до неприятни здравословни последици.

Хвала на Хуанджи!

YES!



Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клуба [re: Drona]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Freakiest Show)
Публикувано16.11.06 12:07



Още нещо, драга Дрона, модератора е единственият, на когото е дадена възможността да дава "бан", това е най-съществената му функция и по мое разбиране единствената (останалите с чистене на теми, които "ама не били за тук, ама еди кво си , ама еди що си" са допълнителни функции за разглезените форумни потребители.


Агресора трябва да бъде баннат, първо за назидание, при повтаряне и потретване - завинаги!

Ако трябва и по IP

трбябват Драконови закони за престъпниците, но само когато покажат асоциалното си и безпардонно поведение.

YES!



Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клуба [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.11.06 12:13



Не може ли един път да минем без разправии...



Тема Сериозен диалог, аргументи и етика [re: Drona]  
Автор бeзпътeн (член)
Публикувано16.11.06 12:17



"Къде е тогава отговорността на самите пишещи? В крайна сметки всеки е свободен да се излага колкото си иска и не е работа на никой да му придава по-приличен вид отколкото заслужава."

Да, вярно е. Но донякъде. Има различни начини за общуване. Интелигентният човек може да общува просташки (това всеки го може, но съвсем не всички интелигентни и нормални хора го предпочитат), но може и да общува и културно. Простият човек може да общува само просташки - ако му дадеш възможност да каже същото аргументирано, ще се провали пред аргументите на срещуположната страна.

В случая разбирам хуанджи, а това е и позицията на Оро. Те са за сериозен и аргументиран диалог - както протича в научните среди. Където е налице спазване на някаква етика. И където инфантилните изблици на хора, които не могат да се аргументират (или могат, но ги е страх да го правят поради страха, че концепциите и вярванията им няма да издържат на безпристрастните доводи и затова се "крият" зад простотията) не доминират. Аз подкрепям тази позиция напълно. Защото мога да пиша напълно сериозно и аргументирано. Да видим колко други хора могат да го правят.

Но мога да пиша и простотии. Правил съм го. И не се страхувам и от простотиите, ама никак. Например пиша в няколко немодерирани клуба - никъде не търся конфликти, но няма човек, който да се e заял с мен и да не съм го направил на нищо. А в ситуации без модератор съм "цар". Мога да си направя колкото си искам никове и да манипулирам общуването, както си искам. Без дори някой да забелязва, че някой го прави умишлено. Но трябва ли да се стига до там - да се надпреварвам по простотия с простаците, да се надпсувам с тях и т.н. Мога да затапя отвсякъде всеки, който не се аргументира правилно, в т.ч. и с "ругатни", удава ми се. Но трябва ли наистина клуб "Йога" да се превръща в състезание по псувни - има си клуб за попържни - който не е доволен от живота, да ходи там да си излива мъката.

Грешно е да мислим също, че ще се справим с "агресията", ако не обръщаме внимание на простотиите и инфантилните неаргументирани подмятания. Ако не обръщаме внимание - авторите на последните тържествуват като "победители" и "дерибеи". Като не им обръщаме внимание и не ги поставяме на място, по този начин им осигуряваме идеално поле да се разрастват. И тук разбирам също Оро - защо използва такъв пиперлив речник. Ако се оставят простотиите да заемат прекалено голямо място, те придобиват и някаква манипулативна сила - а това трябва ли да става? Целта на авторите на простотии е точно да манипулират незапознатата аудитория с елементарни прийоми.

Та - поддържането на добър и аргументиран диалог не предполага нито лицемерие, нито "диктатура", нито "стерилна обстановка" - нищо от този род, което Миро изтъква и което ти донякъде споделяш. Това всъщност е тест - да се види кой може да пише интелигентни и аргументирани неща и кой ще се изнесе при неспособността си да се справи с тази задача.

Не че съм против свободата - напротив. Но йога е нещо твърде сериозно, за да се оставя да злоупотребяват със свободата недорасли и вътрешно объркани индивиди (нека не ги изброявам, не са чак толкова много). Да - йога е нещо твърде сериозно...

Редактирано от бeзпътeн на 16.11.06 16:07.



Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клуба [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.11.06 12:22



Това значи,че сегашните правила ги приемаш като правилни, така ли да разбирам, понеже те са категорични за нарушителите. Тя и Дрон не казва нещо по- различно с нейните предложения, просто ги допълва, какот и Оро. Той пък даде интересно предложение за бланкови намеци за нарушаване на правилата, което ще бъде записано според мен. И като изчистиш заяждането, може да дава ценни съвети.

темата на недоволните в Ошо, понеже не пожелха да дискутират тук в съответното място. Трябва да се прочете от всички според мен.



Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клуба [re: huanji]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Freakiest Show)
Публикувано16.11.06 12:25



Можем, живеем във вселена, в която има свободна воля, но и може да се направи абсолютно всичко.


Има и ултиматен лек за кавгаджийството - бан, който аз подкрепям с две ръце.

ако заслужа бан, моля те, банни ме без да се замислиш (разбира се с прилежащото обяснение), но същото трябва да важи и за всички останали от форума, включително и за Ауейкън или Оро.
Все пак всички сме равни пред правилата на клуба и мъдрото решение на модератора. Аз поощрявам твърдата ръка, когато е нужна.


П.С. Според мен Оро е човек, който никога няма да си вземе поука за нищо от това, което става тук и ще бъде абсолютно винаги на определени периди (разбира се) асоциален, вулгарен и досадно морализаторски настроен да поучава другите потребители - спорд мен едно поведение, което във форум като нашия не бива в никакъв случай да се толерира. Ние трябва да поощряваме Свободата във всичко (разбира се не свободията) и да осъжаме (по-скоро "осъждаме") тесногърдието и прекаленото самочуствие на някои, че са достойни да ни поучават и се смятат за по-висши, напреднали или по-морални от останалите, което е крайно нейогистко и нехуманно като цяло.
За това и го нарекох Ауейкън, пример за това, в което не бива да се превръщаме.
Инак нямам нищо против него и той Атман носи.

Така че, ако аз заслужавам бан, приемам го с готовност.

YES!



Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клуба [re: huanji]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Freakiest Show)
Публикувано16.11.06 12:28



Имено заяждането е онова, което трябва да изчисти той и трябва да го направи ако иска да е в добри отношения с всеки нормален уважаващ себе си човек.
Това е негова ПЪРВА грижа като социално същество, което се опитва да комуникира с други такива.

Клуб Йога не е универстиет за забавени в етичното и комуникативното си развитие създания, а клуб Йога.


Инак аз със всякакви рационални правила съм съгласен.

YES!



Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клуба [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.11.06 12:32



Става дума, докато тече дискусията за правилата, иначе по принцип правилата до сега са били прилгани, даже за това е цялата шумотевица, защото са били прилагани.



А, че има хора, които са достатъчно интелигентни, за да ми е неудобно да ги модерирам е друг въпрос. И винаги ще търся начин да се оправят нещата без бан. Досега получилите го, беха предупредени и нарочно продължиха, което си е просене. Именно, девалвацията на дисциплината поражда всеки да си мисли,че ще мине номера и ако е по-упорит ще надделе и ще си прави каквото поиска. Става дума за 2-3 човека, не за хората като цяло.
Това със самоконтрола,важ за по-голямата част от клубарите, но за съжаление не за агресивните.



Тема За правилника предложен от Дрона и мое предложение [re: Drona]  
Автор Mиpo ()
Публикувано16.11.06 12:34



Напълно подкрепям идеята на правилна предложен от Дрона и ми се струва много по-демократичен и кореспондиращ на един духовен клуб в сравнение със сегашния правилник. Най-важното му достойнство е, че той, както и всички важни неща в клуба, ще бъде обсъждани, променяни и приемани от ВСИЧКИ членове на клуба (чрез допитване/гласуване), а не от един човек само (който и да е било той).

Преди да се приеме правилника струва ми се важно, хората да споделят какво според тях трябва да е нивото на котролируемост в клуба, защото правилникът ще бъде негова функция. Ето

(който иска може да я допълни с още нива) и предлагам на всички да споделят накратко и конкретно мнението си (тук или в другата тема, няма значение), както го направиха вече няколко човека.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.