Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:09 21.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Интересно ми е същонови [re: dharmabum]  
Автор Лилa (ведра)
Публикувано03.11.06 07:10



нищо





Тема Re: Интересно ми е...нови [re: Лилa]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано04.11.06 12:47



Наистина не предполагах, че моя простичък въпрос ще предизвика главоблъсканица, световъртеж и необходимост да се допитва човек до премъдрите (в случая Ауробиндо Гхош). Прочее, цитатът, който привеждаш, лично на мен не ми говори нищо, осевен че е хитроумно сплитане на думи, изглеждащи ефектно, но не носещи особен смисъл.

Интелектът си е интелект - главата на човек му е дадена неслучайно. Не за да си носи шапката.

Ти обаче даде един ясен отговор, който вникакъв случай не е неинтелектуален - което въобще не го лишава от смисъл. Ауровил те е "повикал" - една достойна причина! ОК !

Виж, за сърцето на Земята... Малко ми е весело! Но... всеки си намира свое "сърце на Земята" - че понякога и няколко, това е негово право.

Ами за Сомалия - да, естествено! ще задам същия въпрост...

Лично аз много искам да отида в Индия, но има една малка подробност. Не ме интересуват абсолютно никак индийските ашрами, храмове, свети места, гурувци и пр. Искам да поживея - по възможност с пушка в ръка, в индийските джунгли. О, няма да гърмя по нещастните животинки (осен ако не огладнея) - просто на такова място пушчицата е част от ежедневните пособия.
Но съм закъснял със 70-80 г. най-малко. В Индия вече няма нито толкова джунгли като по британско време, нито животинския свят е същия, тъй като за опазване на природата е необходим ред.

Освен това искам като отида в Индия към мен да се отнасят като към бял човек - но и за това съм доста закъснял. Предполагам, че туземците вече са забравили как трябва да се държат с един бял сахиб.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от BlackWolf на 04.11.06 12:56.



Тема Re: Интересно ми е... [re: BlackWolf]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.11.06 22:48



Бе за Сомалия всички щяхме да я питаме с далеч по- голям интерес...





Тема Re: Интересно ми е... [re: BlackWolf]  
Автор Лилa (ведра)
Публикувано08.11.06 14:06



Умишлено преиначаваш думите ми, за да ме убодеш. Първата ми реакция беше да те поставя на място. Написах своя отговор, но когато натиснах бутона Продължи - никаква реакция от браузъра (вече свикнах с подобни фантастики). Махнах с ръка и изключих компютъра. Излязох навън и, усещането ми за радост и дишане с пълни гърди се върна. Постепенно започнах да улавям други насоки на своя отговор.
Защо ти пиша всичко това? Тук често може да чуеш за действие от ума, от егото, от витала. В смисъл, че хората тук правят разлика. И ако се усетят, се опитват да пренасочват реакцията, да дойде от друг източник. Разбираш ли за какво говоря?
А в предишния си постинг споделих едно доста типично състояние. Когато умът търси някакъв (интелектуален) отговор, той се труди и боботи, като месомелачка обработва мислите, които нахлуват една след друга, и ги преценява, отсява, категоризира. Когато спреш да мислиш по въпроса, често когато се занимаваш с нещо друго, което не ангажира пряко ума и умът е спокоен, станал си "прозрачен", изведнъж отговорът изплува - хоп, и ЗНАЕШ. Но този отговор не идва от интелекта. Той само го формулира с думи.


За наричаните от теб туземци - преди време прочетох една книга за австралийски аборигени. Те наричат себе си "племето на истинските хора", а ние сме мутанти. И колкото и да е чудно, имат право!
:-)))



Тема Re: Интересно ми е...нови [re: Лилa]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано09.11.06 15:48



Мила ми Лила, ти си много готина.

И аз не искам да те "убода" (наскърбя, натъжа, обидя и пр.). Просто дружески шегички (леки боцвания).

Забелязал съм, че с т.нар. "духовност" от всякакъв тип се захващат впечатлителни натури, които лесно се разстройват от няки недотaм духовни забележки. Бъдете по-устойчиви и най-важното - не гледайте на нещата прекалено сериозно.

Но аз ти благодаря, че ми даде един искрен отговор. "Повикването" от дадено място е сериозна причина.
Не мога да се съглася обаче, че Индия е "сърцето на Земята", защото много места по света са такова сърце. Всъщност... цялата Земя без изключение е сърце на Земята.

Аборигените в Австралия... Накои от хората тук знаят, че много харесвам The Earth Peoples - без значение дали аборигени, ескимоси, масаи, даяки или сиукси. Техните учения са наистина духовни.


Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!



Редактирано от huanji на 09.11.06 17:34.



Тема Re: Интересно ми е...нови [re: BlackWolf]  
Автор бeзпътeн (член)
Публикувано09.11.06 17:30



И къде в "индийската култура" видя, че е "абсолютно гибелна за нормалния човек..."

И кой е "нормалният човек" според теб?

Не че защитавам "индийската" или която и да е "култура" по принцип. Но се аргументирай малко повече.

Виж, не знам за "индийската култура" доколко е "гибелна" за "нормалния човек", в случая и не защитавам индийската култура, но това, което каза преди време в клуба, че "земеделието е началото на упадъка", ми звучи доста по-гибелно от гл.т. еволюцията на човечеството. Да не би съображенията ти да са религиозни (т.е. обусловени от индианската религия и мироглед)?



Редактирано от huanji на 09.11.06 17:38.



Тема Re: Интересно ми е...нови [re: бeзпътeн]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано09.11.06 17:46



Аргументи в един форум - айде стига!

Ами виж занимаващите се с йога - поне в България. Огледай ги добре и ще разбереш за какво иде реч.

Не, в интерес на истината, има и нормални хора. А даже и хубави девойки!

А за земеделието - ами или можеш да го разбереш, или не.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Интересно ми е...нови [re: BlackWolf]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.11.06 17:49



Хм, това за земеделието като, че ли ми е понятно. Но ще е добре да го обясниш по- подробно. Имаш предвид, че така хората са започнали да се отделят от естествените енергии на природата ли?



Тема Re: Интересно ми е... [re: BlackWolf]  
Автор Лилa (ведра)
Публикувано10.11.06 05:25



"И аз не искам да те "убода" (наскърбя, натъжа, обидя и пр.). Просто дружески шегички (леки боцвания). "

еее, знам че са шегички, първо писах "да ме боцнеш", после го поправих на убодеш. но това твоето беше малко измислена шегичка, пък и ти не ме разбра. както и да е :-)

иначе, все ми е едно дори и да искаш да ме обидиш :)))
а на НЯКОИ неща и ПОНЯКОГА е нужно да се гледа сериозно





Тема Re: Интересно ми е... [re: huanji]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано10.11.06 12:24



Ами... може и така да се каже. Ама като стане възпрост за енергии, нещо ме смущава.


Предпочитам "когато хората са започнали да се отделият от естествения начин на живот". Освен това земеделието е отпушило страстта към лапане, т.е. придобиване на материални неща, от които няма реална необходимост. Разбира се, всичко е вървяло полека-лека, век след век, хилядолетие след хилядолетие - докато се стигне до гнусотиите на съвр. цивилизация (в материален, духовен и всякакъв аспект).

Разбира се, един човек, който си копа с мотиката (дори не оре!), както правят множество народи в Африка, Азия и до неотдавна в Америка, и паралелно си ходи на лов, лови риба, реже глави на комшиите и пр., също е земеделец. Той не се е отделил толкова от Земята (защото земеделците са отделени от Земята - за тях тя е предмет на користен интерес, на експлоатация; ако щеш, за тях Земята е обект на насилие, а не Mother Earth), та този "примитивен" земеделец не е отделен толкова от Земята, колкото в следващите епохи.

Но именно с това първо посягане към мотиката човечеството поема без гребла по реката от л....на.
Обаче убеждението, че земеделието и пр. са част от прогреса и еволюцията на човечеството, е толкова дълбоко заседнало в съзнанието, и се набива толкова отрано, че много малко хора се замислят за истинските причини и за корените на много проблеми.

И Хуанджи, ако обичаш не ми трий думите, особено ако не съдържат нещо крамолно (според критериите в този клуб), както се е случило с предишния ми постинг.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от BlackWolf на 10.11.06 12:31.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.