Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:10 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Още няколко думи за +, -нови  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано12.10.06 22:09



Това е и отговор към Сидхартха.

Пробвай само на ангстрьом, ще ти даде 473 документа. Вече, като ги прегледаш се надявам да намериш повече инфо.

Обичам да чета научно-популярна литература и да гледам такива филми. Още преди да се занимавам сериозно с Йога съм си направил извадки от някъде, където съм чел. Видяло ми се е интересно и съм го записал. Не знам що се палиш толкова, вместо да седнеш и да прочетеш. Какво съм виновен аз, че всяко вещество има свои собствени дължини на светлинната вълна. По нея астронимите правят толкова много измервания в практиката си, например на наличието на водород на Слънцето и пр...
Тази единица се употребява в спектроскопията при измерване дължината на вълната.

Явно бъркаш две неща - ангстрьомите и заряда. Така, както има мъж и жена, има храни с положително и отрицателно въртене, това е от заряда. Храната с мъжко излъчване са плодовете, а зеленчуците с женско. Не случайно една жена, ще ти изпържи картофи, това е нейната храна.

Или ще ти даде ябълка, тя е изключение и е отрицателно заредена. Сложи едно махало над ябълката и ще видиш на къде ще се върти. Народа казва - ляв, на мъжа с обратни наклонности, не казва десен. Долният педал...е винаги ляв, най- малкото защото десният крак е по- подходящ за активизиране на автомобила, т.е. газта. :) Жената стои отляво на мъжа. Дясното око е свързано с материалният свят и активната страна, лявото с ирационалното и интуитивното. Основните канали в тялото са ида и пингала, т.е. положителен и отрицателен. Когато положителната нада е активна, следва да се върши физическа работа, да се яде и пр. Когато е активна отрицателната, да се почива. Това е отделно направление в Йога, за контрол върху активната нада, свами Шивананда го описва с "Садхана". Когато е активна сушумна нади(има и такова животно за кратък период), е подходящо да се медитира, понеже сетивата са лишени от обектите си по един естествен начин. Още доста неща мога да кажа от емпиричният опит на йогите. Нямам никакво намерение да го доказвам, това е работа на учените.



Тема Re: Още няколко думи за +, -нови [re: huanji]  
Автор _siddhartha_ (.)
Публикувано13.10.06 00:15



Здравей отново huanji,

нещо неможем да се разберем - ако напиша само "ангстрьом" в гугъла и аз получавам 476 резултата. Само че аз знам кво е ангстрьом.

Друго незнам - и понеже съм упорит, ще те питам за 5-6 път: Прати ми моля те, един линк по темата - "... има едни излъчвания на храните, който се измерват в ангстрьоми..."
Прати ми моляте един линк по темата че - "Фасул, грах, леща излъчват в диапазона 7000-8000 А."

Щото имам чувствуто че се опитваш да се измъкнеш, и че сам си ги измисляш тия дивотии.

Поне на един от въпросите ми, обаче без да искаш отговори - явно смяташ че става дума за електромагнитно излъчване. Диапазона от 3000 - 10000 ангстрьома отговарят на 300-1000 nm. Общо взето доста близо до видимата светлина която е между 400 и 700 нанометра.

Т.е. според твоите твърдения (наричам ги твои, дакато не ми издадеш източника от където си ги взел, отговор от стила "четох го в нета" немога да взема на сериозно) излиза, че някой от хранителните вещества светят в тъмното. Нещо което поне аз несъм наблюдавал - надявам се че и ти не си. Месото бидейки с дължина на вълната под 300 nm излиза че излъчва ултравиолетова светлина.

Надявам се че можеш да разбереш колко несъстоятелно е едно такова твърдение. Та и за това хитрите езотерици не се опитват да обосновават измислиците си с научни аргументи, щото знаят че лесно ще бъдат разобличени - просто щото нямат понятие за кво говорят.

Виж теорията ти за мъжките и женските храни е съвсем друго нещо - тя обяснява всичко - дефинираш че има мъжки и женски храни, ако махалото се върти натам - мъжка, иначе е женска. Ако се случи че за една и съща храна при мене махалото се върти в едната посока, а при тебе в другата, значи един от двама ни трябва да е обратен

... (тука се усмихвам, понеже знам че съм хетеро)
Виждаш ли всичко си има обяснение. И понеже си имаш теория, мога да ти обясня как да я провериш. Ако споделиш нещо повече за теорията ти с ангрстрьомите - ще ти обясня и нея как да я провериш.

Но засега ето как може да провериш теорията ти за зарядите на храните - мъжки, женски.

Необходими материали:
махало
зеленчучи
плодове
Х на брой кутии

Кутиите трябва да са такива, че да събират избраните видове плодове и зеленчуци, така че да не се вижда кво има вътре - зеленчук или плод. Сещаш ли се вече кво следва?

Слагаш махалото върху кутията и гледаш на къде се върти - мъжко или женско. И си отбелязваш.

За интерпретацията на резултатите също се сещаш - ако всички кутии в който има зеленчуци имат един и същ заряд, а всички плодове другия, теорията ти е доказана. Ако ли не - опровергана.

Има и по лесен начин, ако нямаш достатъчно кутиики - само че някой трябва да ти помага - връзваш си очите, така че да не виждаш кво има под махалото ти. Някой от време на време сменя плодовете и зеленчуците под махалото и гледа кво става. (всъщност ако опиташ със затворени очи, ще остановиш, че махалото въобще не се върти)

Пробвай се да видим дали теорията ти е основателна

Ако пробваш, ще установиш, че неможеш да познаеш, кво има в кутията, дали зеленчук, дали плод.

Ако си достатъчно хитър обаче, пак може да я спасиш - сещаш ли се как?
Ами достатъчно е да добавиш към разсъжденията си, че някой от плодовете са обратни. По същият начин и някой от зеленчуците трябва да са обратни.

Ами да - и ако искаш теорията ти да е точна, достатъчно е да добавиш твърдението, че точно 50% от зеленчучите са обратни. Също и при плодовете.

И ако мислиш че си решил проблемите на теорията си - грешиш - може да измислиш опит, според който ще излезе, че твойте плодове, преди всеки опит си сменят заряда.

Та huanji, разбираш ли защо толкова се паля, щото на небивалиците дето разправяш, за излъчването на храните, ще се намери някой да повярва. Т.е. това си е вид измама.

Поздрави,




Тема Re: Още няколко думи за +, -нови [re: _siddhartha_]  
Автор Coorhagen*Willendorf (romance&grief)
Публикувано13.10.06 00:33



абе, пичове готини, що са ви ангстрьоми бе, нали има прана в ранъта, то туй важното и секи уважаващ себе си йогин знае за това


много сложна тая дума ангстрьом

band of bastards


Тема Телекинезата, търсене на вода с пръчка и махала..нови [re: _siddhartha_]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано13.10.06 01:08







Подобни неща се продават на запад доста, и главно за занимание на старите баби. При това не са скъпи. Погледнете надолу в малките снимки и рекламите. С подобни махала можело да се предвиди какви са резултатите на борсата, какви ще са числата от тотото и т.н. Охххх ох ох

Телекинезата е много локумджийска работа. В Шотландия в Единбургският университет има цяла катедра която се занимава с подобни неща. Телепатии и тем подобни глупости, фантазии всякъкви но парите на професорите там са съвсем реални И затова на тях не им пука, че стават за смях на останалата част колеги от образователната система.

Предполагам, че първоначално са изследвали историите с търсене на вода с пръчка, но след това се добавят и останалите фантасмагории с махало. Гледат значи накъде се върти махалото, наляво или на дясно и в зависимост от това си отговарят с „да” „не” на поставени въпроси.

В България имам един познат казва се доцент Величко Братанов, пенсионер в момента. Човека е на около 70 години в отлично здраве, супер турист, може да задмине 90 процента от 20 годишните младежи по ходене из баирите.

От повече от 40 години човека има хоби, да се занимава с подобни истории. Ходи по международни конференции и семинари. Пише май и трудове. Прави изчисления. Абе нещо невероятно е. Миро да има да взема, нищо не важи пред него. Човека разбира от математика и физика, от всякакви формули. Прави изчисления, опити и т.н. Кореспондира си с „учени” от цял свят май и най много от бившия съветски съюз. Още преди повече от 25 години беше демонстрирал на една лекция в Пловдив едно саморъчно направено махало от някаква специална сплав, която той само знаел. Била приготвена по негови изчисления и махалото било 1000 пъти по чувствително от други подобни. Беше направил също един метър с който измерваше разни неща. Движеше махалото по метъра и в дадена точка махалото спираше да се върти в едната посока и започваше да се върти в другата. Това показваше някаква цифра и т.н. Измерваше с него абсолютно всичко, дори и здравето на хората. И тъй като беше доцент много хора му вярваха, аз включително се бях хванал на въдицата. Виках си не може човека да се лъже след като работи с такива сложни изчисления Та Величко Братанов можеше да измерва там какви ли не работи със този метър. Излъчвания всякъви :):)

Последният път като се видяхме с него, той продължаваше да работи в тази област Мисля, че всички които се занимават с подобни неща в България трябва да го познават или да са чували за него. Предполагам че ходи да изнася лекции на подобни теми в по големите градове на България. Адреса му може да го научите от Миан, а тя просто трябва да пита Станко Попов. Той ще и го каже. Раджа също ще може да го намери лесно в Пловдив.

Сега преди да почна да критикувам искам да каже, че сме добри приятели с Величко Братанов, имам му уважението като на един много знаеш и културен човек и т.н. Но това не ми пречи да си кажа мнението ми специално за тези негови занимания – БУЛШИТ!!

Сериозната наука в никакъв случай не признава подобни неща. Всяко едно измерване е напълно субективно. Махалото се върти защото човека който държи махалото го върти кога съзнателно кога подсъзнателно наляво или на дясно.

Ако на човека му се затворят очите и той не може да вижда над какво си върти махалото, тогава резултатите често са противоречиви.

Ако се правят едни и същи измерения от различни хора резултатите пак се различават.

Изобщо бош лаф работа.


Редактирано от Brahman_ на 13.10.06 01:13.



Тема Re: Още няколко думи за +, -нови [re: huanji]  
Автор мyшkaтo (препикано)
Публикувано13.10.06 07:58



и кой му пука ?



"Face is the index of the heart. Whatever you think, it does something."

Тема На теб ти пука най много май???нови [re: мyшkaтo]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано13.10.06 11:11







Тема Re: Още няколко думи за +, -нови [re: _siddhartha_]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано13.10.06 12:45



Насал ефенди.



Мисля, че те разбирам. Пак да кажа, както и до сега, не знам от къде съм го преписал. Имам бегли спомени, че е от книга за вегетарианството и нямаше нищо общо се езотеризма. Нали знаеш, вегетата много държат да доказват разни неща. И те разбирам, понеже четох едни сравнителни таблици за разликата между човека и кучето, и приликата му с тревопасните. Май като теб реагирах, понеже човека, който беше правил таблицата, нямаше много познания по анатомия. Но да не те занимавам с това.

Пак ми е неловко, понеже не исках да защитавам това, но понеже го пуснах като инфо, което имам, се оказах длъжен... Не си казал нещата достатъчно подробно, но допускам, че може да са различни и нямам нищо против. Може би е добре да дадеш повечко инфо, за сметка на емоцията. Така всички ще научим за какво става дума.

По отношение на другите неща, ще направя измервания, но аз не съм с опит в тази област. За съжаление, хората на които се отдаваше, вече не са тук. И все пак ще пробвам и ще ти кажа.

Хайде мир, дойчен лафензи поздравителен.



Тема Re: Още няколко думи за +, -нови [re: huanji]  
Автор _siddhartha_ (.)
Публикувано13.10.06 14:37



Здравей huanji,

ако съм пуснал някоя емоция, съжалявам. То е щото съм убеден, че радиоестезията е празна работа. Което ме натъжава е че много хора лесно се подвеждат. И че толкова енергия се прахосва. В същото време считам, че има лесни начини, по които всеки може да провери, работи ли махалото, неработи ли.

Аз лично, като дете, и махала въртях, и с пръчки вода намирах, и числата от тотото отгатвах. Първите две ми се отдаваха перфектно. Последното - числата от тотото, почти го бях перфекционирал

- т.е. някой от числата познавах, други почти - особенно ако повече фишове пусна - повече числа познавах

После, не ми трябваше много време, да се сетя, че аз и със махало и без махало, числата от тотото тъй или иначе ги познавах - е не всичките, ама 2 или от време на време 3, познавах. И даже и без махало, даже и без да се замислям. Попълвам фиша, на сляпо, и пак познавам (е не всичките числа).

Това е начина по който работи и радиоестезията - не е физически феномен, а е психологически. Ако правиш експерименти с махалото, примерно опитваш се да познаеш нещо, всеки път когато познаеш, се радваш и се убеждаваш, че си добър радиоестезист. В случайте когато не познаеш, е на тях им обръщаш по-малко внимание, в края на краищата, току що нали позна.

Представи си един експеримент, да кажем че с махалото, се опиташ да предсказваш бъдещето, да кажем, кво ще се падне, ако хвърлиш монета - герб или стотинка. Значи взимаш махалото - и си казваш: "ако се врътне наляво, значи герб, надясно - стотинка". Повтаряш го 100 пъти. И установяваш, че си познал долу горе 50 пъти. Все пак, постигаш такъв добър резултат, без въобще да си тренирал - предвидил си бъдещето цели 50 пъти. Е ако сега не считаш, че радиоестезията е гениална наука, кога?

Да ама нали се сещаш, че дори и без махало, монетата тъй или иначи пада 50 пъти на едната страна, и 50 пъти на другата.

Ако действително можеше да предвиждаш как ще падне монетата, трябва да познаеш в повече от 50% от случайте. Ако познаеш 51 пъти това все още не значи нищо. Ако да кажем направиш три серии от по 100 хвърляния, и във всяка серия познаеш повече от 80% от случеите, е тогава е друго нещо. Тогава и аз ще призная, че с махалото може да се предвижда бъдещето.
Както каза брахман, всички подобни експерименти до момента са пропадали.

Има даже един милионер, който дава 1 Милион USD, на всеки който му покаже феномен, който неможе да бъде обяснен от съвременната наука.

Ако имах, и аз бих добавил още един милион от мене.

Та проверката, че с махалото, числата от тотото не се познават е лесна.

Интересно е обаче, че може с едни пръчки и вода да се търси. Което е доста успешно занимание, понеже, в повечето случай, където и да копнеш и копаеш достатъчно, ще стигнеш до вода.
От там радиоестезистите развиват представата, че могат благодарение на радиоестезията да намират къде има вода. (По същия начин, както и аз предсказвам числата от тотото)

Истината е обаче, че ако копна тук, и излезе вода, мога да копна и пет метра в дясно или пет метра в ляво, и пак вода ще излезе.

Та пак се връщаме до основите - как да различаваме кое е пранама и кое не. Сега тука някой може да помогне, ама пранамата, истинното знание е 3 вида - това което си възприел, това което със силата на логическата мисъл си постигнал, и това което си взел от авторитетен източник.

Какво е авторитетен източник, май не е лесно да се каже. Даже и логическата мисъл може да ни лъже, особенно ако допускаме грешки в разсъжденията си. Че възприята ни от време на време ни лъжат май пак е ясно.

Това което е обаче сигурно, е че радиоестезистите не са авторитетен източник - теориите им са често противоречиви, смешни, неиздържани и непотплътени. В повечето случай могат да бъдат оборени чисто логически.


Поздрави,




Тема Re: Още няколко думи за +, -нови [re: _siddhartha_]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано13.10.06 15:08



Според мен, аурата на човек се върти на ляво или на дясно, което важи и за храните. Смятам, че е реален поток на движение на аурата. Вече какъв начин ще се намери за да се докаже е въпрос за специалисти.



Това няма много общо с предсказването на бъдещето.

Весела събота и неделя пожелавам.



Тема Re: Още няколко думи за +, -нови [re: _siddhartha_]  
Автор Kaмбичka (US)
Публикувано13.10.06 18:40



Аз инфото го превеждах частично от тух


Там няма доказателства, но е интересна.
Не мисля че има някой който да повярва от раз без доказателства, затова искам да чуствам храните с ръцете а не да ползвам таблици, така ще знам дали е истина или не. За жалост никой не ми каза дали може, но аз така или иначе пробвам когато се сетя :))
Хората тук са умни дори да не са учени в някоя природна наука, няма нужда да се притеснявам за тях

Редактирано от Kaмбичka на 13.10.06 18:42.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.