Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:24 31.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Идентификация. Йога. Размисли.нови  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано04.09.06 13:51



Тази сутрин "ме осея" вдъхновение да споделя някои мисли в тази тема тук.

Идентификация!

Що е то?

Човек без идентификация е.....загубен. Това са хората преживели някаква автомобилна или друга катастрофа и изпаднали в шок и...... загубили паметта си. Временно или дори завинаги. Питаш го - Кой си ти? Той/тя мълчи. Не може да отговори на никакви въпроси за идентифициране. Нито помни име, ни адрес, ни .....нищо.
Това е едната крайност.
Има други хора, които лесно се идентифицират с каквато и да е друга личност. Най-вече с прочути звезди. Вижте децата и пуберите. Всеки /не всеки де/ си има любим отбор и футболист и рита топка също и си облича фанелката на Роналдиньо или Бекам/напр./ и се вживява в тази роля. Други гледат разни филмови звезди и така се влюбват в тяхната личност, че почват да се обличат като тях, да ги имитират в говор и поведение и ....се идентифицират с тях. До такава степен се вживяват, че почват да си вярват че наистина СА тази или онази звезда. Аз на младини много приличах на Ален Делон и много хора ме наричаха така и доста се бях вживял в тази роля.
Нещо лошо?
Нищо лошо!
Вижте, човека е много странно двукрако същество! Всеки има едно "его" което сам си е създал и измислил и се идентифицира с него и никой не може да те обижда и засяга на тази тема.
Що е то "егото" ?
Една моя спонтанна дефиниция, която без да се замислям дори би гласяла:
"Един сбор, един конгломерат от знания и умения, които сме натрупали и от които се ползваме и сме горди от тях"
Да знаеш напр. че можеш да изпържиш едно яйце като улучиш тигана, а не го счупиш извън него - това е умение /не всички го имат, повярвайте ми!/ и това "създава гордост от себе си". И колкото повече умения натрупваш и най-вече колкото повече другите ти ги признават - толкова повече "егото" ти набъбва и расте. Много помага ако ти самия си внушаваш: - Виж, ти си най-умния, най-интелигентния от всички на този свят!


Нещо лошо?
Нищо лошо дотук.
Градейки своето "его" човек не се осеща, че всъщност ВСИЧКО КОЕТО Е УЗНАЛ И МОЖЕ ДА ПРАВИ - ГО Е НАУЧИЛ, ЗАЕЛ И ИЗКОПИРАЛ ОТ ДРУГИТЕ. От някой, който е по-способен, по-умен, по-похватен, по опитен от него и т.н.
Като започнем от бебето, което прохожда САМО защото гледа около себе си проходили възрастни на 2 крака /ако го оставите в една джунгла - при вълците напр. ще се научи да пълзи на 4 крака/ и всичко останало едно по едно Е ЧИСТА ИМИТАЦИЯ на това, което вижда другите да правят около него. И яденето с прибори и обличането и събличането и къпането и миенето на зъбите и....всичко. После идва у-ще и почваш да имитираш учителката и да пишеш като нея и да четеш и.....да мислиш като по-възрастните.
Кой си ти на това ниво? Каква е твоята "идентификация" ? Ученик? Дете? Юноша? И какво става с твоето "его"? Ти почваш: - Аз мога да правя това. Аз мога онова......и т.н. Егото укрепва и расте. И всички похвали от родители и роднини и учители - са добре дошли. Те напояват едва покълналото "растение на егото" в теб. И тъй продължава в живота докато станеш "възрастен". Едно малко отклонение: - Някой от вас чувствува ли се "възрастен" ? Т.е. човек натрупал повече познания и умения исъс самочувствие доста по-голямо и стабилно от това на едно малко дете. И ако всичко върви както трябва /което почти не става на практика/.....с възрастта човек помъдрява и помъдрява и дори почва да си задава въпроса:
- Кой съм аз всъщност?
Хм, а сега де........
Ти вече си си изградил една идентификация и тя те устройва в един или друг смисъл...... Тя включва:
ЕГН
място на живеене
образование
кариера /или липсата и/
семейство и деца
роднини
навици
вкусове

И все пак......дори и да си един успешен бизнесмен и всичко в живота ти да върви по мед и масло ....... все пак в определени моменти на усамотяване
ти чуваш един нежен гласец вътре в себе си от дълбините на твоето същество: - Това ли е всичко? Кой си ти?

Как се е случило това с вас ...... или никога още не се е случило всеки сам си знае. Но този гласец ще става все по-настойчив и на него не можеш да заявиш:
- Ето ти моето ЕГН и всички други данни за мен, какво искаш повече. Остави ме на мира.
Оставяне на мира няма обаче.......... Веднаж започнал този процес той не може да се спре. За щастие!!!

......................................................................

Какво общо има това всичкото с Йога?
Сега ще разберете:

За някои Йога е философия, за други наука, за трети Път към СебеРеализацията и т.н. и т.н. Разни хора - разни идеали..... Така е с всичко.
1.Ако някой реши, че ЙОГА Е ФИЛОСОФИЯ или НАУКА? Той почва да следва тази идея и каквото и да мисли и да прави е подчинено на нея. В този клуб има двама видни представители на това схващане за йога - Юли Железаров - Барман и Пламен Градинаров накичен с няколко титли и научни степени. Какво правят те? Ровят се във вехти книги и превеждат и преписват и си задръстват гаванките с информация и.......след това започват да философстват и спорят и водят безконечни дебати, за да докажат, че ИМЕННО ТЕ СА НАЙ-ПРАВИ. Това се превръща в тяхна единствена цел и смисъл в живота им. И съответно средство за препитание. Основната движеща сила при тях е умът и интелекта.
Те не признават никакви гуру и месии и Бог и духовност и т.н. но самите са се превърнали в послушни роби на своя Гуру Цар Ум. Барман отрича всякакви учения - но ги преписва и прави пари от това като ги издава. Двоен морал.
Този тип философи се смятат за единствените корифеи в областа и не допускат ничие чуждо мнение. Някой написал ли е поне една дума за някой гуру или учение в този клуб без да бъде моментално скалпиран и заклан от Юли......
Няма граница до където да спре човешкото въображение в опита да си фантазира...... Ето ви един цитат:


"Хей [re: Awaken]
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано 31.08.06 14:14


"Така че нека Бог да подготвя своите деца както Той избере - аз не искам да си пъхам пръста в Неговата дейност както прави този Юли самозван-"Брахман" и др. в този клуб."[/green

Да си чувал за четерите Махавяки? Бог това си ти!! Анадъмо? За какъв друг бог ми говориш? Реализацията, просветлението това е да разбереш че ти си Бог. Това е всичко!

В шастрите е писано на хиляди места, че човек това е Бог който е заспал и сънува! Ако от мен не го вземаш, отвори да прочетеш някоя друга книжка. "


Разбрахте ли сега? Вие не сте човеци - а богове според Юли.
Тоj плъзна преди няколко години из клубовете след като бяха преведени няколко книги по тематиката и......погрешно изтълкувани съответно.

Ето пак:

"Реализацията, просветлението това е да разбереш че ти си Бог. Това е всичко!
В шастрите е писано на хиляди места, че човек това е Бог който е заспал и сънува! Ако от мен не го вземаш, отвори да прочетеш някоя друга книжка. "

1.Брaхман "дава" .....а кой ще вземе неговите фантазии....в това е въпросът.
Значи Реализацията, просветлението - това е ДА РАЗБЕРЕШ ЧЕ ТИ СИ БОГ! Това е всичко. Нима? Че то било проста работа. Напъваш си ума и.....разбираш - АЗ СЪМ БОГ.
Ами аз се чудя какво ли би станало ако същия този проповедник на наука и материализъм един ден си изфантазира и си внуши и "разбере" съответно, че е Премиер на България. Значи слага костюмарката и отива в министерския съвет и казва на входа на портиера - Отваряй вратата - аз съм Премиера на България. Упс! Погрешна идентификация..... Нали знаете какви ще са последствията ако Юли настоява. Най-вероятно ще отворят една друга врата за него- тази на линейката, която ще го откара в психиатрията. но Бог? Всеки може да се нарече с тази думичка и никой няма да го арестува, нали. Стига наистина "да си разбрал" че си Бог.
Ами вижте го как спокойно и без проблеми си е регистрирал ник "Брахман" и си пише с него и си вярва че Е и всичко останало.

2.А във вековната история на Йога, в нейната Истинска Същност.....отвъд всички философии, изопачавания и издевателства е залегнал простия и твърде ясен постулат:
Йога означава Единство или Съюз. Сливане на твоето илюзиорно индивидуално съзнание за "аза" с това на Вечноста. На Бога. На Истината /много различни думички за едно и също понятие/ Това сливане е един процес наричан "СебеРеализация. Отнема време и практикуване на определени техники. В този процес умът спира своята дейност и настъпва Абсолютна Тишина. Истината е скрита зад плътната завеса на мислите. Когато те спрат - се вдига тази завеса и Истината, Бог, Вечноста.....блясват със цялото си величие. Умът и времето са спрели своя бесен бяг и твоето лично "аз" се е сляло с Истинското Аз откъдето си започнал един ден това Пътешествие на живота. С постигането на този контакт, сливане и единство
човек постига Най-висшата Цел на цялото съществувание. Изживяването наричано Нирвана, Самадхи, Мокша и др. е едно неописуемо с думи Блаженство.....

Никой не може да постигне СебеРеализацията БЕЗ ПОМОЩТА И НАПРАВЛЕНИЕТО НА....САТГУРУ.

Е това тук последното има хора, които за нищо на света не биха приели!
Те са от типа "самосъздадени" без ничия чужда помощ. Всичко, което знаят и могат - САМИ СА СИ ГО НАПРАВИЛИ. Никой за нищо не им е помогнал..... Нима?

Обърнете внимание! Казано е САТГУРУ, а не четенето на книги.!!!!!

Та изборът е личен!
Искаш да философстваш? Карай!
Искаш да словоблудстваш? Давай!
Искаш да се правиш на Брахман и Бог? Може!
Искаш да се правиш на проповедник и гуру? Дерзай!


Но, ако онзи нежен гласец в тебе е станал много настойчив със своите въпроси - Узнай кой си ТИ! Истинския Ти! И не можеш да устоиш... Направи следната стъпка....


knowledge.dir.bg






Редактирано от huanji на 04.09.06 20:25.



Тема Оро, трябва да отбележа, че си добър оратор.нови [re: Awaken]  
Автор ***AГAPTA*** (оммммммммм.....)
Публикувано05.09.06 14:00



Не всеки го може.

(Не знаех, че на младини си приличал на Ален Делон)





.............................

Тема Каква прекрасна ...нови [re: Awaken]  
Автор vitaminko ()
Публикувано05.09.06 15:50



какафония!!!



********************************************************************************

Тема Re: Каква прекрасна ...нови [re: vitaminko]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано05.09.06 19:50



Каква прекрасна ... какафония!!!



Горкия той.....
Това ли се получи в бедната ти главица от темата?

Наистина засегнах няколко аспекта /не твърде много!/ но всеки нормален човек нелишен от способността да анализира и мисли рационално и разумно не би се затруднил да схване основната идея.

Да не би да страдаш от авитаминоза или системно недояждане....
Мозъка човешки, за да функционира нормално се нуждае от витамини и разни други вещества. Ако не го зареждаш ежедневно започва да дава неадекватни реакции на действителноста.






Тема Re: Оро, трябва да отбележа, че си добър оратор.нови [re: ***AГAPTA***]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано05.09.06 20:09



Оро, трябва да отбележа, че си добър оратор.
Не всеки го може.


Добре, какво да кажа......
Ето какво ми дойде отвътре в момента:

За да ти тече мисълта гладко и безпрепятствено трябва....да спреш да мислиш. И да имаш какво да кажеш.

Хм звучи странно, нали?
Моята работа на педагог и диригент е да говоря на хората. Аз знам, че мога да си говоря каквото ми падне на ум....и никой няма да ме апострофира. Но кой ще ме разбере? Дали казаното ще достигне ума и сърцето на моите ученици и хористи? И дали ще схванат моят замисъл и пътищата да постигнем заедно един блестящ резултат за следния концерт?
В това е въпроса!
Да бъдеш отворен не само за своите идеи умения, познания, но и за..... нивото и настройката на човека/аудиторията с/у тебе - това е изкуство. Живея в една страна, където езика е толкова крив, че не може повече /норвежки/ и все пак намирам начин да общувам безгрешно с деца дори на 6 год и старци на 70 год. А тяхната настройка, манталитет и всичко което са е....коренно различно от българските.

Виж, всеки може да каканиже и словоблудства нон-стоп. Напр. твоят идол Муле, който произвежда фабрични количества словоблудства БЕЗ МИСЪЛ, БЕЗ СТОЙНОСТ, БЕЗ РАЗУМ И МЪДРОСТ. С едничката идея и желание - Той да е в светлината на рампата и само на него да ръкопляскат. Ролята на шут. И какво- една шепа бройлери го харесват защото ги забавлява със своя анархизъм и човеконенавист и нихилизъм.
Но той нито е намерил верния път към Истината, нито е стъпал дори на него /въпреки вегетарианството си и идиотските упражнения да си спира дъха/ и НЕ МОЖЕ да даде верното направление на никого. Напротив тези насилия над природните необходимости повлияват директно ума и го повреждат - той става все по-бесен и неукротим и както при Муле почва да бълва тонове идиотщини и словоблудства.....

Способноста на оратор се придобива.
Но преди всичко, трябва ДА ИМАШ КАКВО ДА КАЖЕШ на хората.
Нещо значително, нещо мъдро, нещо, което да даде тласък в тяхното духовно израстване....





Тема Re: Оро, трябва да отбележа, че си добър оратор.нови [re: Awaken]  
Автор vitaminko ()
Публикувано05.09.06 22:33



"Способноста на оратор се придобива.
Но преди всичко, трябва ДА ИМАШ КАКВО ДА КАЖЕШ на хората.
Нещо значително, нещо мъдро, нещо, което да даде тласък в тяхното духовно израстване...."


Е, ти вече даже си повярва.



********************************************************************************

Тема Re: Каква прекрасна ...нови [re: Awaken]  
Автор vitaminko ()
Публикувано05.09.06 22:36



"Мозъка човешки, за да функционира нормално се нуждае от витамини и разни други вещества. Ако не го зареждаш ежедневно започва да дава неадекватни реакции на действителноста.
"


Еми зареждай си мозъчето. Току виж един ден напишеш нещо смислено.



********************************************************************************

Тема Оро, бъркаш.нови [re: Awaken]  
Автор ***AГAPTA*** (оммммммммм.....)
Публикувано05.09.06 22:51



Муле никога не ми е бил идол.Идолите са опасно нещо и аз бягам от тях.
Просто, когато съществуваше клуб Беинса, и мулето ме нападаше неуморно аз разбрах, че той ми е едно голямо изпитание.Не съжалявам, че съм толерантна с него.Така трябва.Кажи ми, ако псуваме и обиждаме когато ни засегнат, С КАКВО ще се различаваме от първичния човек?!Ти, който претендираш, че си НАД ума, че си постигнал свръхсъзнание, какво показваш всъщност с отношението си към такива като него??

Миналия месец се видяхме на Рила с него - все същия си е.Дори този път му казах, че има спешна нужда вече от психиатър.





.............................

Тема Re: Оро, бъркаш.нови [re: ***AГAPTA***]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано06.09.06 02:37



"Кажи ми, ако псуваме и обиждаме когато ни засегнат, С КАКВО ще се различаваме от първичния човек?!Ти, който претендираш, че си НАД ума, че си постигнал свръхсъзнание, какво показваш всъщност с отношението си към такива като него?? "

Ще ти отговоря от моят личен опит във виртуала. В живота е по-друго.
Когато си обзет от най-възвишени чувства обич към всички и пуснеш една тема говорейки за красиви неща и....... в следния миг те нападне една глутница навлеци озлобени от живота си на неудачници, проклинащи всичко и всички......и почнат да те ругаят, обиждат, псуват и преследват.....как ще реагираш? Има 3 начина:
1.Пълно игнориране
2.Опит да ги успокоиш и "погалиш" с благи думи
3.Отговаряш им на тяхния език НО С ДВОЙНО ПО-СИЛНИ ЕПИТЕТИ!!!

Аз през всичките тези години пробвах трите метода и.....се оказа, че третият единствено върши работа.....
Когато за пръв път влязох в този клуб през тази зима и написах нещо смислено и сериозно за СебеРеализацията - моменталически бях нападнат от тартора на клуба Юли Железаров - пишман Браман, който за нула време ме оплю и отрече. Взе да ме учи елементарни неща, които аз знаех поради възраста си още преди той да беше се пъкнал на този свят. Невероятен навлек и кретен.
Фанатизиран материалист и атеист. Същия като Муле. Много си приличат. И двамата са неграмотни и двамата са материалисти и атеисти и двамата имат ум на Диктатори на когото робуват безропотно. Говорих му интелигентно - уви, не вдява. Тогава го почнах със сопата. Същата сопа с която налагах Мульо последните години и то доста яко. Те и двамата са гьонсурати и лесно не се отказват от идиотските си идеи и самовлюбеност и егоцентризъм. В този
клуб има още няколко първосигнални навлеци - двамата вълци, Dirt Vader и както можеш да прочетеш този "витаминко" ......."от един дол дренки" са всичките. С тях не можеш да разговаряш човешки! Те не са затова в този клуб дошли. Те са за да дразнят, правят интриги и задръстват клуба със СПАМ.
И когато мода е заспало копеле и не схваща тези основни положения......тъй ще си вървят нещата - на куцуз.





Миналия месец се видяхме на Рила с него - все същия си е.Дори този път му казах, че има спешна нужда вече от психиатър
Да! Мульо деградира катастрофално. И друго не можеше да се очаква при тоя фанатичен инат и проклетия и егоцентризъм. Виж на този свят има Закони. Не говоря за човешките! Има Божи Закони - закони на които се крепи цялата Вселена и.....учените драпат ли драпат да ги откриват и....са открили само една нищожна част от тях. Но тях ги има! Те управляват живота на тази планета и ...живота на всеки индивид.

Задачата на отделния човек е - да ги открие и да не ги нарушава! Ако направи това - ще намери мир със себе си и с Бога. Ако един от законите гласи:
"Този живот е скъпоценен Дар. Той ти е даден с една основна Цел и Предназначение - ДА ОТКРИЕШ ИСТИНСКОТО СЕБЕ СИ. Да извършиш една транформация и СебеРеализацията."
и ти кажеш: - Тези глупости не ми се слушат. Бог няма. Закони няма. Ще си правя каквото ми е кеф. Както постъпва Мульо и Юли пишман-Браман и всички навлеци досадни във всеки клуб. Какво става? Последиците са - болки, страдания, мъки, отчаяние, лутане и блъскане на гаванката от една стена и преграда в друга. Ама тия прегради са толкова солидни, че....нито една човешка гаванка, колкото и да е фанатизирана НЕ МОЖЕ ДА ГИ ПРОБИЕ.
АЗ ЗНАМ СЪС СИГУРНОСТ, ЧЕ И МУЛЬО И ЮЛИ И ВСЕКИ ПУБЕР ЕДИН ДЕН....РАНО ИЛИ КЪСНО ЩЕ УЗРЕЕ, ЗА ДА СТЪПИ НА ПЪТЯ НА РЕАЛИЗАЦИЯТА. НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ГО ИЗБЕГНЕ. ТОВА Е СЪДБАТА НА ВСЕКИ ИНДИВИД. Може би не в този живот....може би след няколко живота на лутане и болки и страдания....кой знае? Но Изборът е винаги пред нас.



knowledge.dir.bg





Тема Ех вуйчо, вуйчо... [re: Awaken]  
Автор Цap Изpoд (XVIII)
Публикувано06.09.06 12:51



Какъв човек беше, какъв човек стана!




"Ще ти отговоря от моят личен опит във виртуала. В живота е по-друго.
Когато си обзет от най-възвишени чувства обич към всички и пуснеш една тема говорейки за красиви неща и....... в следния миг те нападне една глутница навлеци озлобени от живота си на неудачници, проклинащи всичко и всички......и почнат да те ругаят, обиждат, псуват и преследват.....как ще реагираш? Има 3 начина:
1.Пълно игнориране
2.Опит да ги успокоиш и "погалиш" с благи думи
3.Отговаряш им на тяхния език НО С ДВОЙНО ПО-СИЛНИ ЕПИТЕТИ!!!

Аз през всичките тези години пробвах трите метода и.....се оказа, че третият единствено върши работа..... "


Къде е разликата между "живота" и "виртуала" бе, вуйче. Все същите човечета са навсякъде. Няма разлика.

И каква "работа свърши" с този така наречен от теб "трети метод"? Спря ли някого? Изплаши ли някого? Научи ли някого на нещо? Разбра ли се изобщо човешки с някого? Успя ли да обмениш поне една-едничка мисъл?
Аз ще ти кажа какво постигна. Ти оскотя, деде! Стана точно такъв като тези, срещу които (уж) се бориш. Това е Твоята равносметка от прекалената употреба на твоя така наречен "трети метод". Истината е, че постингите ти не лъхат на лудост и омраза, и могат да се четат, само когато пишеш за музика.
Живееш с Твоя образ на врага и даже не знаеш кой иде насреща - човек ли е, дете ли е, скот или дявол?






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.