Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:39 02.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема SatGuruнови  
Автор мyшkaтo (препикано)
Публикувано31.08.06 12:04



Satguru or Sadguru means true guru (Sanskrit सदगुरू sat=true), literally: true teacher.

The title means that his students have faith that the guru can be trusted and will lead them to moksha, enlightenment or inner peace.

It is based on a long line of Hindu philosophical understandings of the importance of knowledge and that the teacher, guru, is the sacred conduit to self-realization.



Тема Re: SatGuruнови [re: мyшkaтo]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано31.08.06 13:16



Ти написа:

"Satguru or Sadguru means true guru (Sanskrit सदगुरू sat=true), literally: true teacher.

The title means that his students have faith that the guru can be trusted and will lead them to moksha, enlightenment or inner peace.

It is based on a long line of Hindu philosophical understandings of the importance of knowledge and that the teacher, guru, is the sacred conduit to self-realization."

Ще го преведа за англо-незнаещите:

Сатгуру означава буквално "Истински Учител"
Титлата означава, че неговите ученици имат вярата, че на Учителят им може да се вярва че ще ги доведе до "мокша" - Просветлението или Вътрешния Мир.
Това е базирано на една дълга поредица от философски разбирания в Хинду за важността от СебеПознанието и че Учителят /СатГуру/ е свят проводник към СебеРеализацията"


А сега ще прибавя и нещо "от мен":

"If all the land were turned to paper
and all the seas turned to ink,
and all the forest into pens
to write with.
They would still not suffice to describe
the greatness of the Satguru.
Because without Him
no one can reach Liberation."
KABIR


А сега на български:

Ако цялата суша на земята се превърне в хартия,
и всички морета в мастило
и всички гори в писалки
с които да се описва.
Те не биха били достатъчни
да опишат Величието на СатГуру
Защото без Него
нито един не може да получи
Освобождението! /от Мая -Илюзията/

Кабир






knowledge.dir.bg

Редактирано от Awaken на 31.08.06 13:17.



Тема Учителянови [re: Awaken]  
Автор мyшkaтo (препикано)
Публикувано31.08.06 13:29



да , благодаря че си го превел..

много хора не оценяват и не разбират нуждата от истински учител

други следват дадено учение и плюят всички останали

мисля че най-чудесно е да си намерил това което най ти приляга и да успяваш да го следваш..оставайки открит към другите - те не казват нещо по-различно..

в един момент човек почва да вижда и чува това което казва учителя навсякъде и това още повече засилва връзката ти с него и желанието да го следваш

Согиал Ринпочен ги казва тези неща много хубаво в неговата Тибетска книга

но с четене само не се получават нещата , а трябва да ги живее човек

"Шофьорът има право да прибере за вкъщи това, което сгази на пътя" закон - Западна Вирджиния


Тема Re: Учителя [re: мyшkaтo]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано31.08.06 13:58



Истинският учител, истинският Сат Гуру е вътре в теб!! Всичко друго е бош лаф работа. Когато откриеш че гуруто е в теб, външните учители стават безброй, всичко става учител за теб, тревата е учител, вятъра е учител, родителите, близките познати и непознати, дори и враговете ти стават учители

Има една хубава история от Буда за това..... хмммм писал съм я вече ама...??



Тема Re: Учителянови [re: мyшkaтo]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано31.08.06 13:58



Виж, на този свят на дуализъм двете сили са в постоянна борба - коя ще надделее. Светлината /Познанието, Сигурността, Истината, Чувството за Цялост и Изпълненост отвътре/ и Мрака /Невежеството, Съмненията, Лутането, Безсилието, Отчаянието, вътрешната Пустота и Празнота и т.н./

Като по правило - Щом се появи нещо Истинско и хоп - до него се появява неговото менте. И то се отнася до всички сфери на живота, не само за ракиите и др. питиета.

На света винаги е идвал един истински Месия и покрай Него са плъзвали като червеи маса "ментета". От памти века.
И никак не е лесно да откриеш Истинския всред ментетата.
Тук интелекта и ума НЕ МОГАТ ДА ПОМОГНАТ НИКАК. Човек трябва да послуша Сърцето си! Този нежен и тих Гласец от дълбините на своето същество, КОЙТО НИКОГА НЕ ТЕ Е ИЗЛЪГАЛ И НЯМА ДА ТЕ ИЗЛЪЖЕ. И за да чуеш този Гласец трябва да се смири грохота на Гуру Цар Ум, който бълва ежесекундно мисли, страхове, опасения, съмнения, ужаси и какво ли не.



Аз имах щастието и късмета да срещна СатГуру и да получа Ключът към Вътрешното Себе си и практикувам вече около 25 год СебеПознанието всеки ден без да ми омръзне. Защото всеки ден то носи едно ново и свежо Изживяване. Не догми, не учения, не философии и дебати - а Живо Изживяване на Дълбок Вътрешен Мир и Любов и бликащо от дълбините ти Чувство на Щастие и Радост. Дейността на Цар Ум е спряла напълно и ти си
отлетял от света на Мая и дуализма и плуваш в безбрежния Океан на Единството, където съществува само ТО. Блаженството.

Аз чета тук и там за разни гуру и разни учения и както всички забелязват НЕ СЕ ОПЪЛЧВАМ с/у НИТО ЕДНО ОТ ТЯХ.......макар че често виждам тяхните недостатъци. Защо?

Защото знам простия факт че:
Всеки получава това, за което е готов на своето ниво на еволюция.
Можеш да започнеш с един гуру и по-късно да осъзнаеш, че не може да ти даде всичко и да опиташ някой друг.

"Истината" не може да се понесе от всекиго от раз.

ТОВА Е НЕВЕРОЯТНО СИЛНА ЕНЕРГИЯ, КОЯТО МОЖЕ ДА УБИЕ НЕПОДГОТВЕНИЯ.

Така че нека Бог да подготвя своите деца както Той избере - аз не искам да си пъхам пръста в Неговата дейност както прави този Юли самозван-"Брахман" и др. в този клуб.




knowledge.dir.bg





Тема Учителят е вътре в тебнови [re: Brahman_]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано31.08.06 14:05



Учителят е вътре в теб, открий го и стани независим. Ето историята на кратко:

Буда след просветлението си имал много последователи-ученици които се обединили около него и образували едно общество (Сангха). Те установили своя база или център (Ашрам) където всички живеели заедно, помагали си един на друг и слушали чудните лекции на учителя. Когато Буда бил на смъртното си легло и най-близките от учениците му стояли около него и се опитвали да създадат до колкото е възможно комфортна обстановка за учителя си, да не го безпокоят с нищо, отвън някой започнал да хлопа настоятелно на вратата. Те излезли да видят кой си позволява да безпокои в такъв момент тишината и спокойствието което те се опитвали да създадат. Това бил един от местните хора който живеел в близкото до Ашрама селище. Той настоявал да влезе при Буда и да му зададе един много важен въпрос. Учениците на Буда категорично отказали подобно нещо. Те казали на човека:

- Ние те познаваме много добре. Ти живееш в селото, което е близко до нашия Ашрам. Ние сме тук на това място повече от 30 години. Толкова много пъти ние сме те канили да дойдеш тук при нас и да слушаш лекциите на Буда но ти никога, нито един път не дойде. Всички останали хора от твоето село са идвали тук многократно, единствено ти никога не се отзова на нашите покани. И сега в такъв неудобен момент ти дръзваш да дойдеш тук и да безпокоиш учителя. Нима за 30 години не можа да намериш време да дойдеш да зададеш въпроса си?

Човека отговорил:

- Аз съм с голямо семейство. Имам много задължения. Когато възникваше някакъв проблем за мен, когато аз имах въпрос да задам на Буда, винаги се случваше така, че аз имах да правя и някоя друга работа и трябваше да отложа идването в Ашрама. Понякога децата бяха болни, понякога трябваше да се работи на полето, и т.н. и това бяха все неотложни неща. Аз знаех че Буда е винаги тук наблизо. Аз знаех, че той е винаги готов да отговори на всички мои въпроси и да ми помогне да намеря решение на всички мои проблеми. Затова аз бях спокоен и отлагах идването си в Ашрама. Първо гледах да свърша по-неотложните неща а пък въпросите можеха да изчакат. И винаги когато отлагах въпросите си за по-късно се случваше нещо странно. След известно време въпросите ми не изглеждаха толкова трудни и аз намирах сам решение на моите проблеми. Или пък аз виждах, че моите проблеми не са от толкова голяма важност та да идвам и да безпокоя учителя с моите въпроси. Така аз никога не намирах за нужно да идвам в Ашрама. Но сега положението е друго, аз имам да задам важен въпрос на който аз не мога да намеря сам отговора. Затова искам да се срещна с учителя.

Буда, който чул този разговор направил знак да позволят на човека да се приближи и го попитал какъв е въпроса му. Човека отговорил:

- Учителю, докато ти си тук аз се чувствам сигурен и знам, че никакъв проблем не може да ме извади от равновесие защото ти си винаги готов да ми помогнеш с твоите мъдри съвети. Аз знам че ти си винаги толкова наблизо до нашето село и винаги аз мога да дойда и ти ще ме приемеш. Но сега ти си решил да напуснеш този свят. Кажи ми къде ще мога да те намеря когато в мен възникне въпрос? Когато някой проблем ме постави в затруднение, как ще мога да те видя и да получа от тебе мъдрите ти съвети?

Буда повторил на човека техниката на випасана медитацията, нещо което той многократно вече бил обяснил на своите ученици. В заключение той казал:

- Нищо няма да се промени с моята смърт. Там в тишината на ума създадена от медитацията ти винаги ще можеш да ме намериш. В интервала на без мисловност, настъпващ след концентрация върху дишането, преди да е възникнала в ума нова мисъл, когато ума не е обезпокояван от никаква мисъл, там ти ще намираш отговорите на всички твои въпроси, решението на всички твои проблеми. Аз съм винаги там и там ти можеш винаги да ме намериш.


Редактирано от Brahman_ на 31.08.06 14:24.



Тема Хей нови [re: Awaken]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано31.08.06 14:14



Така че нека Бог да подготвя своите деца както Той избере - аз не искам да си пъхам пръста в Неговата дейност както прави този Юли самозван-"Брахман" и др. в този клуб.

Да си чувал за четерите Махавяки? Бог това си ти!! Анадъмо? За какъв друг бог ми говориш? Реализацията, просветлението това е да разбереш че ти си Бог. Това е всичко!

В шастрите е писано на хиляди места, че човек това е Бог който е заспал и сънува! Ако от мен не го вземаш, отвори да прочетеш някоя друга книжка.



Редактирано от huanji на 04.09.06 08:28.



Тема Re: Учителянови [re: Brahman_]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано31.08.06 14:34



"Истинският учител, истинският Сат Гуру е вътре в теб!! Всичко друго е бош лаф работа."

Да така е! Ти си го прочел от някой, който е постигнал СебеРализацията. И за това е писано от много векове. Но......да го прочетеш и повярваш е ЕДНО НЕЩО. А да постигнеш тази РЕАЛИЗАЦИЯ - НЕЩО КОРЕННО РАЗЛИЧНО !!! Да схванеш с интелекта си, че "твоята истинска Същност е Божествена и тази твоя душа е частица от всемирния Бог-Браман и т.н. термини е ЕДНО НЕЩО.
Но не е достатъчно.
Това е само първата стъпка !!! Да го приемеш ментално.

Втората и Най-Решаваща стъпка - не е на ниво ментално. Тя се ИЗВЪРШВА ПРАКТИЧЕСКИ. Тя се нарича влизането в директен контакт със "съкровището"
което обитава в теб и всеки човек - там където обитава Бог-Брахман и КЪДЕТО УМЪТ И ИНТЕЛЕКТА НЯМАТ ДОСТЪП.
Запомни това от мен, ЗАЩОТО Е КАЗАНО ОТ НАЙ-ДЪЛБОКА ДРЕВНОСТ и ВСЕКИ МЕСИЯ И ПРОСВЕТЛЕН СЪЩО.
Повтарям многоцветно:

Там където обитава Бог или Истинското ти Аз твоят Цар Ум и интелект НЯМАТ ДОСТЪП! "Вход абсолютно забранен за тях!" пише на "Вратата към Истината"
За Тебе - да! Добре дошъл си. Но не и за ума и идеите ти. Защото Никой не ще влезне в царството Небесно /Христос е имал предвид същото Място в Нас за което говоря сега/ докато не стане със сърце на....дете. "Сърце на дете" означава да нямаш никакви собствени предразсъдъци, идеи, вярвания и съмнения!!!



Истинският Учител е в нас. Във всекиго от нас без изключение. Но за да си в състояние да бъдеш с Него, да чуеш какво ти говори Той не е достатъчно да си повтаряш като мантра /като безумен/ "Истинския Учител е в мен!" Не! Не става така! Това е губене на време.

За да влезнеш в контакт с този Вътрешен Учител - ТРЯБВА ДА ВЛЕЗНЕШ В ДИРЕКТЕН КОНТАКТ С НЕГО. ДА ВЛЕЗНЕШ В "КЛАСНАТА СТАЯ КЪДЕТО ПРЕПОДАВА ТОЙ" Това значи че трябва ДА ИЗЛЕЗНЕШ ОТ "КЛАСНАТА СТАЯ" КЪДЕТО ПРЕПОДАВА ТВОЯТ ГУРУ ЦАР УМ !!! Ти не можеш да си в 2 стаи едновременно....а?
Това е "простия механизъм" на който са базирани всички древни писания и религии и вярвания и т.н. И аз ви го казвам от "стаята на СатГуро" в мен и в момента и знам че има същата Сила на древните писания, които четете и предъвквате и философствувате......БЕЗ ДА РАЗБИРАТЕ ДЪЛБОКИЯ ВЪТРЕШЕН СМИСЪЛ НА КАЗАНОТО. И дори сега, когато ви говори жив човек от собствения си опит и Изживяване - пак няма да го схванат всички. Особено задръстените с идеи и концепции като Юли. Но от това няма да ме заболи, защото не съм аз, който ви го казва. То не от мене.


Хайде да обобщим:

Истинският учител, истинският Сат Гуру е вътре в теб!!
Но без Ключът към Неговия Дворец в тебе ти НИКОГА НЯМА ДА СЕ ДОБЛИЖИШ ДА НЕГО и неговата "учебна стая" в тебе самия.

И ето в това е ролята на Истинския Учител в човешка форма. Да ти предаде Ключът към Вътрешния Сатгуру. Ако някой успее да го стори за теб - Той е Истинския Учител. Но това ти можеш да узнаеш САМО НА ПРАКТИКА А НЕ ЧРЕЗ ХИЛЯДИ ТЕОРИИ, ВНУШЕНИЯ И УБЕЖДАВАНИЯ И ФИЛОСОФИИ И ДОГМИ И др.
Ако само за един миг ИЗЖИВЕЕШ живия контакт с този Учител отвътре в теб и Цар Ум млъкне и спре напълно и Времето спре бесния си бяг - тогава и само тогава ти ще изпиташ описваната от векове Нирвана или Самадхи или Мокша..... и ще си УЗНАЛ. Узнал на практика - а не чрез фантазиране и бълнуване.....



knowledge.dir.bg




Редактирано от huanji на 31.08.06 21:43.



Тема вътре вънканови [re: Brahman_]  
Автор мyшkaтo (препикано)
Публикувано31.08.06 15:20



"Буда повторил на човека техниката на випасана медитацията, нещо което той многократно вече бил обяснил на своите ученици"

без външен учител не става ... това е , и самия Буда го е казвал

"Шофьорът има право да прибере за вкъщи това, което сгази на пътя" закон - Западна Вирджиния


Тема Re: Хей [re: Brahman_]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано31.08.06 15:21



Ти написа:

"четерите"

Преди дори да започнеш, овладей поне това елементарно познание наричано: "Правописа на родния език". Това всички нормални деца усвояват още в прогимназията.
Това не е заяждане, а факт и ще взема да ти направя един списък на не случайните правописни грешки в писанията ти а НЕПРАВИЛНО ЗАУЧЕН ПРАВОПИС НА ОСНОВНИ ДУМИЧКИ.


" Бог това си ти!! Анадъмо? За какъв друг бог ми говориш? Реализацията, просветлението това е да разбереш че ти си Бог. Това е всичко!"

Ще повторя отново:
С повтарянето като мантра на този факт - ти няма да станеш Бог.
Ако напр. аз почна да си повтарям "Аз съм космонавт кацнал на Марс" ще кацна ли на Марс на практика дори и след 100 повтаряне на тая мантра.? Защо не?
Защото кацането на Марс е НЕЩО ПРАКТИЧЕСКО. Или се е случило или не. Само с фантазия никой не е литнал и не е кацнал на Марс.


"В шастрите е писано на хиляди места, че човек това е Бог който е заспал и сънува! "

1.Всичко това, което си чел и преписваш /без да си го проумял!/ е НАПИСАНО ОТ ХОРА КОИТО СА ПРЕМИНАЛИ ПРЕЗ ПРОЦЕСА НА СЕБЕРЕАЛИЗАЦИЯТА И СА ПОСТИГНАЛИ СЕБЕПОЗНАНИЕТО. Когато те са описвали своите Изживявания от Сливането на своето илюзорно индивидуално "аз" с това на Бог или Браман или Вечноста или Висшия Разум /всеки да си избере лично една от думичките за същото Нещо/ те са говорили от позицията на Реализирани Души. От своето лично Изживяване.
Съзнанието че в Истинската си Форма човешката душа е неделима частица от Бог и Браман ИДВА ПРИ ТЯХ НЕ ОТ ТЕОРИИ, ЧЕТЕНЕ НА КНИГИ И ВНУШЕНИЯ. А ОТ ЛИЧ-НО-ТО ИМ ИЗЖИВЯВАНЕ И ОСЪЗНАВАНЕ АВТОМАТИЧНО ЧРЕЗ НЕГО НА ТОЗИ ФАКТ. Ако аз /и всеки друг/ установя този Контакт с Бог или Истинското ми АЗ в мен аз също мога да кажа много неща..../и съм ги казвал много пъти из клубовете/ и те ще имат Силата и носят Мъдростта в себе си ТОЧНО КОЛКОТО БИЛИЯТА И ВСЯКО ДРУГО ОЦЕЛЯЛО ПРИСЪДАТА НА ВРЕМЕТО ПИСАНИЕ ОТ ДРЕВНОСТТА. Защото ИСТИНАТА може да се манифестира чрез всеки КОЙТО Е ПОСТИГНАЛ ПЪЛНОТО ОВЛАДЯВАНЕ НА ДЕЙНОСТТА НА ГУРУ ЦАР УМ.

Всяка привързаност към идеята, че Просветлението идва чрез четене на книги и писания ЩЕ БЪДЕ БАРИЕРА КЪМ ПРОСВЕТЛЕНИЕТО.

Ясно като бял ден.

И е казано от....памти века не от мен и то не веднаж и дваж.



2.Хайде пак ....

Б/ч/д Оро НИКОГА НЕ СЕ Е ИНТЕРЕСУВАЛ НИТО ЗАНИМАВАЛ С....."СЕКТИ".
Прем Рават не разпространява нито нова философия, нито учение, нито догми, нито религии, нито .......иска пари от когото и да било.


Той носи със себе си Ключът към СебеПознанието и го дава на тези, които са готови за това. Как се става "готов" Той обяснява доста ясно и с прости и разбираеми думи . Ти не бе готов когато се доближи до него преди години....Не си готов и сега. Това не променя нито на йота факта ЧЕ ХИЛЯДИ ГОТОВИ ДУШИ ПОЛУЧАВАТ ТОЗИ КЛЮЧ ПО СВЕТА И НАМИРАТ ИСТИНСКОТО СЕБЕ СИ ПРАКТИКУВАЙКИ СЕБЕПОЗНАНИЕТО.


Той казва пределно ясно:

"Това, което търсите отвън в света е вътре във вас. И аз мога да ви помогна да отидете в себе си и го откриете!"


knowledge.dir.bg






Редактирано от huanji на 04.09.06 08:29.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.