Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:38 01.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Жалко за некрофага Юли чалгатанови [re: Brahman_]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано30.08.06 12:46



Хей аналфабет некрофаг и оЛИГЛЬОфрен,
Стига робува на тоя Гуру Цар Ум бре.......
Пак "те е хванал Лошият" както казваха в Пд. едно време.
Внимаваш ли в картинката?
Природата на Гуру Цар Ум е неспокойна и буйна. Той не може да стои на едно място 1 минутка. Той е нападателен, завоевателен, войнствен и необуздан. Постоянно търси конфликти и поводи за нови войни и стълкновения. Не признава никакъв авторитет над себе си и е "Владетелят на човека и света" Всички хора му робуват безропотно, защото е Голяма Сила. По-бърз е от скоростта на светлината. той "всичко знае" и "всичко може". С него не спори за нищо. Това е загуба на време.....

Робе, мога да напиша книга за природата и проявите на човешкия ум подплатена с безброй примери? Защо? Внимаваш ли още?
ЗАЩОТО НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ ОБЕКТИВЕН И КОРЕКТЕН ОТНОСНО ГУРУ ЦАР УМ - ОСВЕН ТОЗИ, КОЙТО ГО Е ОБУЗДАЛ И МУ Е ХВАНАЛ ЗДРАВО ЮЗДИТЕ В РЪЦЕТЕ СИ. И това пръдльо не се постига с четене на каквито и да било книги и писания и описания. Не се постига с дрънкане на санскритски термини и словоблудства, нито с философстване и спорове и инсинуации.


Има си точно определени и неизменно действуващи Правила и Закони и Методи, които действуват от създаването на света и до днес неотменно и само този, който ги е приложил може да постигне контрол над ума си и да го спре напълно. Да! Казах ДА СПРЕ НАПЪЛНО НЕГОВИЯ БЕСЕН БЯГ И ПРЕПУСКАНЕ.
КЛЮЧЪТ Е В РЪЦЕТЕ НА САТГУРУ ! САМО ТОЙ МОЖЕ ДА ГО ДАДЕ НА ГОТОВИТЕ ДА ГО ВЗЕМАТ И УЗРЕЛИТЕ ЗА ТОВА. ЗАЩОТО ТОЙ Е НАЙ-СВЕЩЕННИЯТ, НАЙ-ВЕЛИКИЯТ, НАЙ-ЕДИНСТВЕНИЯТ КЛЮЧ, КОЙТО ОТКЛЮЧВА "ВРАТАТА НА СЪКРОВИЩЕТО" В ЧОВЕКА - ТАМ КЪДЕТО ОБИТАВА ИСТИНАТА И ТОВА КЪМ КОЕТО СЕ СТРЕМИ ВСЕКИ ИНДИВИД. ВЛИЗАНЕТО В КОНТАКТ С ТОЗИ СВЯТ ВЪТРЕ В ЧОВЕКА ГО ПРЕЧИСТВА ОТ ВСИЧКИ ИЛЮЗИИ И ОКОВИТЕ НА МАЯ-ИЛЮЗИЯТА С КОИТО ВСЕКИ Е ОКОВАН ЗАПОЧВАТ ДА СЕ РУШАТ И ПАДАТ И ТОВА Е, КОЕТО ВСИЧКИ ДРЕВНИ ПИСАНИЯ И МЕСИИ И ПРОСВЕТЛЕНИ ДУШИ НАРИЧАТ "СЕБЕРЕАЛИЗАЦИЯТА" или "СЕБЕПОЗНАНИЕТО" НИРВАНА, САМАДХИ И МОКША и др. думички.


Обсебен тотално от Авидя-тъмнината на невежеството, задръстен с Витарка-негативни и вредни мисли, практикуващ нон-стоп Умствена и словесна Химса - зломислие, злонамереност ти си на светлинни години от Просветлението. Ти си като едно бездомно псе, което се върти и скимти и пролайва пред една месарница, защото му мирише на мръвка, но.....никой не го допуска вътре да хапне....и си остава само с миризмата.
"Мръвката" СебеПознание не е за всекиго първосигнални.
Има определени изисквания за да стъпиш дори на Пътя към Просветлението. А после се изискват нови допълнителн условия. Посветеност, постоянство, себедисциплина и т.н. Ти не можеш да си пуснеш дивият безумен Гуру Цар Ум да препуска без контрол и да си мислиш, че това е Реализацията.

Колко лайна изсра тук в този клуб. Всеки път, когато не преписваш мъдри слова на просветлени и почнеш да следваш своя Гуру Ум се получава тотална
катастрофа. Цялата нищета и безумие на ума ти блясва и смърди на умрели лисици......
Б/ч/д Оро си пие ракията и само наблюдава всичките игри на твоя ум и как чинно му робуваш. За мен това е все едно да наблюдавам една детска играчка навита с пружина и тракаща и вдигаща адски шум, но много примитивно измислена и сглобена така че уж се движи ама не може да зарадва дори едно дете.....
Елементарен е Гуру Цар Ум - един компютър зареден с всевъзможни файлове и софтуери. Някои от тях полезни....повечето - вируси и бъгове.

Твоят Гуру ти е втълпил идеята, че ти си най-великия в този клуб /пък и на света/ и единствен си прозрял същноста на Йога. И ти робуваш на тая идея без протести и съмнения. Като едно овца. Но ти самия не можеш да го видиш и осъзнаеш това. Б/ч/д Оро може. Със зъби нокти се мъчеш да изкараш Оро от равновесие като избълва един камион лайна и инсинуации, а Оро те чете и изпитва единствено и само.....съжаление за твоето падение. Слушай! Когато умът бъде прикован и спре своя бяг човек се превръща в Наблюдател. Нищо не може да го засегне. Ти сереш, драскаш, хапеш, оплюваш и се оливаш в собствената си злоба и безсилие - Оро те наблюдава без да му трепне и окото дори. Никаква емоция. Никаква реакция.
ЗАЩОТО ОРО ПРАКТИКУВА ВЕЧЕ 25 годинки СЕБЕПОЗНАНИЕТО И Е ПОСТИГНАЛ ПЪЛЕН КОНТРОЛ НА ЦАР УМ.


Ето какво измъти болният ти Гуру Цар Ум:

"Та да ти кажа като научиш нещо ново, ако не благодарност, поне недей да лаеш Не заради друго, но колкото повече лаеш, толкова по бавно ще ти влезне в главата новото. Ще си държиш на старите заблуди"

От тебе Оро не е научил АБСОЛЮТНО НИТО ЕДНО НЕЩО. Но ето ще ти повторя и аз ТОВА КОЕТО СИ ПРОЧЕЛ БЕЗБРОЙ МНОГО ПЪТИ В ДРЕВНИТЕ КНИГИ И СИ ГО ПРЕПИСАЛ ДОРИ ......БЕЗ ДА СХВАНЕШ НЕГОВИЯ СМИСЪЛ ЗАЩОТО СИ ТЪПО КОПЕЛЕ И ПРОКЛЕТО.
Съществуват 2 свята:
Този на ума и интелекта
Този на Прозрението

Света на Гуру Цар Ум / Джнана/е твърде обширен и все пак КРАЙНО ОГРАНИЧЕН. Той може да открива много неща, но не е в състояние да открие нито своята истинска природа, нито причината на съществуванието нито Вечността.

Света на Духа или Раджа Йога може да даде едно ДИРЕКТНО ИЗЖИВЯВАНЕ ОТ ВЛИЗАНЕТО В ПРЯК КОНТАКТ С ИСТИНАТА, БОГ, ВЕЧНОСТА и по този начин да даде отговор на всички въпроси но не чрез интелекта и ментални методи. А
чрез ДИРЕКТНОТО ИЗЖИВЯВАНЕ. Ти знаеш че си гладен - защото изживяваш чувство на глад. Ти знаеш че си уморен, защото изпитваш умора а не защото някой ти е прочел цитати от древни книги за това. Ти имаш този копнеж да откриеш Истината като всеки човек - защото това е заложено генетично и в тебе също. Но ти си избрал да вървиш по свои пътища и.....си стигнал до никъде. Да пишеш интриги и простотии и за некрофаги и .....всичко което прави един безумец или пубер жертва на ума си. А вече си на 52 годинки тикво зелена. Ти все още не си стъпал дори на Пътя на Просветлението....Но твоят Гуру ти е втълпил че си постигнал с четене на книги и че вече си "Браман" Аман от Авидя и Аджнана.


Ти Оро не си разбрал и още не си дорасъл за това което ти говоря. Ти отрече всички месии и светци и пророци и гуру....та Оро ли няма да отречеш.Отричай, скимти, скърцай със зъби, но ДО ИСТИНАТА НЯМА ДА БЪДЕШ ДОПУСНАТ ОЩЕ МНОГО ДЪЛГО.....



Тема Re: До преместващия мнениянови [re: Awaken]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано30.08.06 13:09



Прав си, "за този клуб".


За човек, който не е отворил нито веднъж учебника по Български език, или този по Литература, пак е добре че може да пише изобщо. Вместо детството и учението, избрах детството, живота иска жертви...
Едва после се разучих, щото ми беше интересно.

Искаш да кажеш - "На баницата мекото и на работата лекото". Разбира се, че е така.

Инат съм, когато съм сред инати, извън тях се водя... нали съм слабохарактерен.



Тема Една гатанка.....нови [re: Awaken]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано30.08.06 15:50



Селянче е заядливо
и е много сополиво.
Постоянно претендира,
че от всичко най-разбира.



Що е то?





Тема Re: Една гатанка.....нови [re: Awaken]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано30.08.06 15:53



- Патанджали мантри стари,
всичко съм наизустил.
но във своята Виарка
се насирам аз без мярка



Що е то?





Тема Re: Една гатанка.....нови [re: Awaken]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано30.08.06 15:56



С българския не съм в крак,
пиша го като селяк.
И понеже съм ахмак
го греша и пак и пак....



Що е то?





Тема Re: Една гатанка.....нови [re: Awaken]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано30.08.06 15:58



Дайте ми на мен санскритски
дето никой не го знае.
С него ще ви шашвам аз
с него всекиго ще смая.



Що е то?





Тема Re: Една гатанка.....нови [re: Awaken]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано30.08.06 16:01



Словоблудец съм опасен
и егоцентрик ужасен.
Мога вечно да мърморя
и да дрънкам и бърборя.



Що е то?





Тема Re: Една гатанка.....нови [re: Awaken]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано30.08.06 16:03



Вехти книги ти ми дай
много, много не се май.
Хапвам ги аз със кориците
барабар със дървениците.



Що е то?





Тема Re: Една гатанка.....нови [re: Awaken]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано30.08.06 16:07



Аз съм станал гьонсурат
и така съм най-рахат.
Тук съм аз да проповядвам,
да ви уча и командвам.



Що е то?





Тема Отговорът на всички гатанкинови [re: Awaken]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано30.08.06 17:38



Така и не показа нито един факт, че изобщо някой някога някъде е писал за него нещо. Лъжи търчи и локуми само колкото искаш, голяма уста, много приказки, но на практика абсолютно нищо.

Бил известен музикант и педагог, хихихи

вестниците писали за него, хахахаха ще ме скъса от смях. Писано е в него само по стените на кръчмарските кинефи, и там има много добри отзиви за него. От там е получил и образованието си чалгата и там публикува и поезията си с която спами тук от време на време. Ако имаше интернет линк към обществените тоалетни, Оро чалгата щеше да го даде тук за да докаже известноста си на музикален педагог

Селянин който не може да направи разлика между консерватория и селски институт. Вярва гуровци - циркаджии, хора с посредствено умствено развитие, мошеници дребни на духовният пазар с които е пълно по света. Само като види човек в какви циркаджии вярва и му става ясно на какво умствено ниво е нещастният чалгаджия.

Въпрос: Може ли нормален човек да говори в суперлативи за подобни циркаджии? Може ли нормален човек да се остави в ръцете на подобни мошеници да го манипулират и да правят с него каквото си искат?

Отговорът е по долу!!








Може ако човекът е тъп селянин като Оро


Редактирано от Brahman_ на 30.08.06 17:42.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.