Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:33 26.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Урок по Йога - или защо пречи снимката на някойнови  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано06.08.06 11:52



Яго писа:
Да те питам направо:

Смяташ ли да предприемеш нещо по отношение на снимката на тоя sick pervert, която сме принудени да гледаме от всеки пост на Coor...-a?!

Смяташ ли, че е подходяща за клуб "Йога"?

Ти какво, и малкото влизащи тук ли искаш да изгониш?!



Урок по йога:

Йогинът трябва да бъде независим, да не се влияе от това което става вън от него. Колкото повече е напреднал в йога, толкова по малко човек се влияе от външното, остава си центриран вътре в себе си. Някой може да се влияе от най дребни неща. На някой хора им изхвръкват чивиите дори от една дума. Разваля им се настроението от една капка дъжд. Една книжка на пода и избодаляват. Изгубват една стотинка и не могат да спят по един месец след това. Автобуса закъснее със 5 минути и получават сърдечен удар. Не дай си боже да му се спука гумата на колата, или да му одраскат новият мерцедес, това е края на живота им.

Ето го тук някой си пуснал една снимка само и това така му разваля настроението на някой, че той не може да спи спокойно. Иска да напуска клуба. Заплашва модератора. Прави истерии.

Първо се запитай защо се притесняваш от една снимка? Къде те човърка това от вътре, какво те притеснява? Може снимката да обижда, може да е неприлична. Първо трябва да разбереш че умът е този който прилепва „неприличен” на това което гледаш. Ако си напреднал в йога, няма нищо което да е неприлично или неправилно.

Или може би ще кажеш, че на теб не ти действа тази снимка, но тя може да навреди на някой които са все още начинаещи, които все още не са напреднали в йога и се влияят лесно от това което става около тях. Сигурно ще кажеш че си се загрижил за тяхното добро, да не им се разваля ума на децата, които все още не могат да различават доброто и злото, правилно и неправилно?

Загрижил си се за доброто на другите?? Хмммм... от една снимка?? Ами със същият аргумент аз казвам че съм се загрижил за доброто на другите. И смятам че всички постинги които пишеш тук са съзнателно изкривяване на истината??? Да ти давам ли примери?? Ето четири примера:


НАЗНАЧАВАНЕТО (не избирането!) на модератор на клуба СЪВПАДА С ИЗЛЪЧВАНЕТО НА ФИЛМА "1984"



В Италия направили пуджа за Нирмала и в резултат на това Италианците спечелват световното.



Бразилия станала световен шампион защото там почитали Нирмала Деви!



Българските Сахаджи се връщат от Москва, и затова България побеждава Франция на футбол!



Има още много „бисери”. Аз мисля че подобни неща са много по вредни, много по опасни, много по подмолни, от въпросната снимка! Мисля че това са лъжи които съзнателно се разпространяват с цел да се обърква съзнанието на някой наивници. Мисля че ако трябва да се банва някой, ако трябва да се ограничи някой, ако трябва някой да бъде махнат от клуба, това е по скоро Яго. По добре е да не остане никой в клуба, от колкото да се превърне в клуб Сахаджа Йога. Мисля че такава е политиката на цялата Сахаджа Йога!

Моля Хуанджи да не изтрива тази тема преди да се обоснове ако реши да я изтрива защо го прави! Мисля че ако той изтрие това, той трябва да изтрие и всички постинги които са против снимката! Ако изтрие тях, пък би следвало да изтрие и още поне 1000 подобни постинга!! Така че трябва да има равноправие!



Тема Re: Урок по Йога - или защо пречи снимката на няконови [re: Brahman_]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано06.08.06 11:59



Абе и мен ме дразни снимката ма нал не съм йога.

Много голема, требе превърташ по половин час да я подминеш, из други форуми има опция скрий снимки по профила, модераторите не дават толко големи снимки да се влачат.
Ако на някой му е бавна връзката или примерно върти нета не по време, а по количество трансфер, тая снимка ще му обере половината свободен трансфер.
И други такива.

А за тия съвпадъци четирите...изобщо не знам коя е сахаджа йога, освен ако не е на оная кукумицинка Нирмала Деви, де Ошо го смята за лукова глава.
Ма принципно вселената е магическа и не се знае кое от кое се повлиява.

Знае се, че истински напредналите променят света, само как си работят със себе си и собственото си подсъзнание. Примерно - днес на високоразвит му се изяснило, че претенциите са онова, което скапва живота му, той ги проработил.
И благодарение на това на хиляди мили някъде спряла локална война.

...та не така с яснотата...

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Урок по Йога - или защо пречи снимката на няконови [re: Kaily]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано06.08.06 12:10



Действително една голяма снимка забавя и това е неприятно!! Напълно съм съгласен с теб и някой път дори не мога да отворя страницата. Не съм специалист, но ако това е причината, хмм ... неприятна работа



Напредналите променят света с идеите си!!
Напредналите променят света с идеите си!!
Напредналите променят света с идеите си!!

Не винаги обаче са напреднали, и не винаги идеите им са правилни!! И светът понякога трябва да плаща много дебело за това че следва глупави идеи!!

Иначе когато сахаджите са били на границата на Румния и България е спечелила срещу Франция в резултат на това, ВЪВ СЪЩОТО ВРЕМЕ бабата на Иванчо умряла Хммм.... Има ли връзка между смърта на бабата на Иванчо и сахаджите на границата???

Във всеки един момент нещо правим. Във всеки един момент стават билиони билиони неща по света. Има ли връзка между това което правим и това което става по света?

Един мой близък приятел вярва че може да спира часовници с мисълта. Казва че го е правил много пъти! Но... не може да го докаже на практика. Той вярва и в много други неща, подобни Мисля че от него ще стане чудесен сахаджа йоги.

Редактирано от Brahman_ на 06.08.06 12:12.



Тема Re: Урок по Йога - или защо пречи снимката на няконови [re: Brahman_]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано06.08.06 12:16



Нещата са такива, каквито са. Ако можеха да бъдат други, щяха да бъдат.

Светът се променя от всичко, не само от идеите на напредналите. Светът е огромна чувствителна паяжина и едно листо да падне в единия край на вселената, тя вече цялата не е същата...

А за да станеш напреднал, трябва да почнеш отнякъде и да тренираш. Как ще напреднеш в правенето на баници, ако не почнеш да правиш баници и да ги прегаряш.



Има ли връзка между смърта на бабата на Иванчо и сахаджите на границата???

Има. Ма ние не знаем каква.

Теорията за хаоса нали я знаеш, пускала съм тема преди много години някъде първо в окулта, после май и в процесинг. Сега ще ода да я диря.
Темата я пусках навремето по повод магьосниците в клуб магия, за да ги вразумя, ма всуе.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: Урок по Йога - или защо пречи снимката на няконови [re: Brahman_]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано06.08.06 12:29





За сефте съм я пускала 2002

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: Урок по Йога - или защо пречи снимката на няконови [re: Kaily]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано06.08.06 12:36



Има ли връзка между победата на България над Франция и фактът че Сахаджите са били на границата?? И смърта на бабата на Иванчо! Има милиони лоши неща които са се случили по света в това време!! Защо се приписват само добрите неща като заслуга на Нирмала, и в същото време се пропускат всички лоши неща които стават??

Знаеш ли че французите са се опитвали да осъдят РЕФЕРА на мача. Защото по времето на мача, пръднал, и в резултат на това една молекула въздух ударила топката и топката променила траекторията и наште вкарали гол. Хммм защо рефера е помагал така на българите?

Това е разбира се глупост. Но в нея има повече разум от колкото това че Сахаджите са били на Румънската граница!!!

Мисля че с теб сме говорили във форума на Имаго. От там знам горе долу на какви позиции стоиш. Мисля че най добре е да не говоря с хора като теб, точно по тези въпроси. Абсолютно никога няма да се разберем и да постигнем единомислие в това отношение, ти си вярваш в практически магии и прочие, неща които за мен са глупост

Дано се разбираме по другите неща



Тема Re: Урок по Йога - или защо пречи снимката на няконови [re: Kaily]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано06.08.06 12:45



Съгласен съм че много малки и незначителни неща СЕГА, могат да имат големи последствия в БЪДЕЩЕ.

НО малките неща стават големи само в ДАЛЕЧНО БЪДЕЩЕ!!!

Не може факта че Сахаджите са на границата да окаже влияние върху резултатът на мача който се играе във същото време от другата страна на света! Ако този мач се играеше след 1000 години, тогава може би може да се проследи някъква зависимсто.

Но по принцип аз вярвам в наличието на случайност. Тоест едно явление, едно действие, колкото повече време минава, толкова по малко влияние оказва на останалите действия и се изгубва накрая. Пълната детерминираност не ми харесва. Знам че Айнщайн е вярвал в пълната детерминираност и е отричал принципа за неопределеност на Хайзенберг. Доверявам се на сериозните учени в днешно време които казват че геният е грешил тук!!!



Тема Re: Урок по Йога - или защо пречи снимката на няконови [re: Brahman_]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано06.08.06 12:56



Аз не вярвам в магии, аз ги използвам.



А ти много се изнерви отведнъж заради тая сахаджа, която и да е тя.
Бива ли така на един йога, преподаващ уроци, да му пречи споменаването на версия, противоречаща на собствените му разбирания?

И отбележи, пет пари не давам за сахаджа, нито ме интересува, ти и твоите реакции са ми интересни.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: Урок по Йога - или защо пречи снимката на няконови [re: Brahman_]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано06.08.06 13:01



Какво бъдеще тва?


Вие йогите не знаете ли, че времето е просто концепция?
А знаеш ли, че това, което правиш сега, може да рефлектира в миналото ти и оттам твоето минало да ти даде събития в настоящето? Демек въпрос на мигновеност, сега правиш нещо, то удря 10 години назад, там нещо се променя и ти моментално си в друг свят, защото далечното минало вече е дало ефекта.
Какво е това линейно мислене у един йога?

И нещо изобщо не се разбрахме, първо няма значение в какво вярваш, а какво Е.
И второ теорията на хаоса точно отрича детерминираността съвсем, а не залага на него, не знам що го извади това като довод.
Айнщайн верно ли е вярвал в пълната детерминираност? Това не съм го знаела и ме учудва безкрайно при прочутия му лаф "Всичко е относително".

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: Урок по Йога - или защо пречи снимката на няконови [re: Kaily]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано06.08.06 13:04



Спокойно, не съм се изнервил, но май съм те настъпал по мазола някъде. Иначе защо ще виждаш нервност в това което съм писал??

Не знам колко пари даваш за Сахаджа йога. Това си е твоя работа. Ще ти кажа само че аз не давам пет пари за твоите магии и за това как ги използваш. Но ще ми е интересно да разправиш тук за някой твоя магийка

Или поне да дадеш линк където са описани твои магии

Аз не вярвам в магии, аз ги използвам. !!!!!!!!????????? Нямам думи

В същност с това твое изказване слагаме край на "сериозният разговор" с теб. Ако искаш да приказваме, повдигни някой друга тема, може за мода, храна, секс, забавления, каквото избереш но не и магии




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.