Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:54 25.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Урок по Йога - или защо пречи снимката на някой  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано06.08.06 11:52



Яго писа:
Да те питам направо:

Смяташ ли да предприемеш нещо по отношение на снимката на тоя sick pervert, която сме принудени да гледаме от всеки пост на Coor...-a?!

Смяташ ли, че е подходяща за клуб "Йога"?

Ти какво, и малкото влизащи тук ли искаш да изгониш?!



Урок по йога:

Йогинът трябва да бъде независим, да не се влияе от това което става вън от него. Колкото повече е напреднал в йога, толкова по малко човек се влияе от външното, остава си центриран вътре в себе си. Някой може да се влияе от най дребни неща. На някой хора им изхвръкват чивиите дори от една дума. Разваля им се настроението от една капка дъжд. Една книжка на пода и избодаляват. Изгубват една стотинка и не могат да спят по един месец след това. Автобуса закъснее със 5 минути и получават сърдечен удар. Не дай си боже да му се спука гумата на колата, или да му одраскат новият мерцедес, това е края на живота им.

Ето го тук някой си пуснал една снимка само и това така му разваля настроението на някой, че той не може да спи спокойно. Иска да напуска клуба. Заплашва модератора. Прави истерии.

Първо се запитай защо се притесняваш от една снимка? Къде те човърка това от вътре, какво те притеснява? Може снимката да обижда, може да е неприлична. Първо трябва да разбереш че умът е този който прилепва „неприличен” на това което гледаш. Ако си напреднал в йога, няма нищо което да е неприлично или неправилно.

Или може би ще кажеш, че на теб не ти действа тази снимка, но тя може да навреди на някой които са все още начинаещи, които все още не са напреднали в йога и се влияят лесно от това което става около тях. Сигурно ще кажеш че си се загрижил за тяхното добро, да не им се разваля ума на децата, които все още не могат да различават доброто и злото, правилно и неправилно?

Загрижил си се за доброто на другите?? Хмммм... от една снимка?? Ами със същият аргумент аз казвам че съм се загрижил за доброто на другите. И смятам че всички постинги които пишеш тук са съзнателно изкривяване на истината??? Да ти давам ли примери?? Ето четири примера:


НАЗНАЧАВАНЕТО (не избирането!) на модератор на клуба СЪВПАДА С ИЗЛЪЧВАНЕТО НА ФИЛМА "1984"



В Италия направили пуджа за Нирмала и в резултат на това Италианците спечелват световното.



Бразилия станала световен шампион защото там почитали Нирмала Деви!



Българските Сахаджи се връщат от Москва, и затова България побеждава Франция на футбол!



Има още много „бисери”. Аз мисля че подобни неща са много по вредни, много по опасни, много по подмолни, от въпросната снимка! Мисля че това са лъжи които съзнателно се разпространяват с цел да се обърква съзнанието на някой наивници. Мисля че ако трябва да се банва някой, ако трябва да се ограничи някой, ако трябва някой да бъде махнат от клуба, това е по скоро Яго. По добре е да не остане никой в клуба, от колкото да се превърне в клуб Сахаджа Йога. Мисля че такава е политиката на цялата Сахаджа Йога!

Моля Хуанджи да не изтрива тази тема преди да се обоснове ако реши да я изтрива защо го прави! Мисля че ако той изтрие това, той трябва да изтрие и всички постинги които са против снимката! Ако изтрие тях, пък би следвало да изтрие и още поне 1000 подобни постинга!! Така че трябва да има равноправие!



Тема Re: Урок по Йога - или защо пречи снимката на няконови [re: Brahman_]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано06.08.06 11:59



Абе и мен ме дразни снимката ма нал не съм йога.

Много голема, требе превърташ по половин час да я подминеш, из други форуми има опция скрий снимки по профила, модераторите не дават толко големи снимки да се влачат.
Ако на някой му е бавна връзката или примерно върти нета не по време, а по количество трансфер, тая снимка ще му обере половината свободен трансфер.
И други такива.

А за тия съвпадъци четирите...изобщо не знам коя е сахаджа йога, освен ако не е на оная кукумицинка Нирмала Деви, де Ошо го смята за лукова глава.
Ма принципно вселената е магическа и не се знае кое от кое се повлиява.

Знае се, че истински напредналите променят света, само как си работят със себе си и собственото си подсъзнание. Примерно - днес на високоразвит му се изяснило, че претенциите са онова, което скапва живота му, той ги проработил.
И благодарение на това на хиляди мили някъде спряла локална война.

...та не така с яснотата...

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Урок по Йога - или защо пречи снимката на няконови [re: Kaily]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано06.08.06 12:10



Действително една голяма снимка забавя и това е неприятно!! Напълно съм съгласен с теб и някой път дори не мога да отворя страницата. Не съм специалист, но ако това е причината, хмм ... неприятна работа



Напредналите променят света с идеите си!!
Напредналите променят света с идеите си!!
Напредналите променят света с идеите си!!

Не винаги обаче са напреднали, и не винаги идеите им са правилни!! И светът понякога трябва да плаща много дебело за това че следва глупави идеи!!

Иначе когато сахаджите са били на границата на Румния и България е спечелила срещу Франция в резултат на това, ВЪВ СЪЩОТО ВРЕМЕ бабата на Иванчо умряла Хммм.... Има ли връзка между смърта на бабата на Иванчо и сахаджите на границата???

Във всеки един момент нещо правим. Във всеки един момент стават билиони билиони неща по света. Има ли връзка между това което правим и това което става по света?

Един мой близък приятел вярва че може да спира часовници с мисълта. Казва че го е правил много пъти! Но... не може да го докаже на практика. Той вярва и в много други неща, подобни Мисля че от него ще стане чудесен сахаджа йоги.

Редактирано от Brahman_ на 06.08.06 12:12.



Тема Re: Урок по Йога - или защо пречи снимката на няконови [re: Brahman_]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано06.08.06 12:16



Нещата са такива, каквито са. Ако можеха да бъдат други, щяха да бъдат.

Светът се променя от всичко, не само от идеите на напредналите. Светът е огромна чувствителна паяжина и едно листо да падне в единия край на вселената, тя вече цялата не е същата...

А за да станеш напреднал, трябва да почнеш отнякъде и да тренираш. Как ще напреднеш в правенето на баници, ако не почнеш да правиш баници и да ги прегаряш.



Има ли връзка между смърта на бабата на Иванчо и сахаджите на границата???

Има. Ма ние не знаем каква.

Теорията за хаоса нали я знаеш, пускала съм тема преди много години някъде първо в окулта, после май и в процесинг. Сега ще ода да я диря.
Темата я пусках навремето по повод магьосниците в клуб магия, за да ги вразумя, ма всуе.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: Урок по Йога - или защо пречи снимката на няконови [re: Brahman_]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано06.08.06 12:29





За сефте съм я пускала 2002

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: Урок по Йога - или защо пречи снимката на няконови [re: Kaily]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано06.08.06 12:36



Има ли връзка между победата на България над Франция и фактът че Сахаджите са били на границата?? И смърта на бабата на Иванчо! Има милиони лоши неща които са се случили по света в това време!! Защо се приписват само добрите неща като заслуга на Нирмала, и в същото време се пропускат всички лоши неща които стават??

Знаеш ли че французите са се опитвали да осъдят РЕФЕРА на мача. Защото по времето на мача, пръднал, и в резултат на това една молекула въздух ударила топката и топката променила траекторията и наште вкарали гол. Хммм защо рефера е помагал така на българите?

Това е разбира се глупост. Но в нея има повече разум от колкото това че Сахаджите са били на Румънската граница!!!

Мисля че с теб сме говорили във форума на Имаго. От там знам горе долу на какви позиции стоиш. Мисля че най добре е да не говоря с хора като теб, точно по тези въпроси. Абсолютно никога няма да се разберем и да постигнем единомислие в това отношение, ти си вярваш в практически магии и прочие, неща които за мен са глупост

Дано се разбираме по другите неща



Тема Re: Урок по Йога - или защо пречи снимката на няконови [re: Kaily]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано06.08.06 12:45



Съгласен съм че много малки и незначителни неща СЕГА, могат да имат големи последствия в БЪДЕЩЕ.

НО малките неща стават големи само в ДАЛЕЧНО БЪДЕЩЕ!!!

Не може факта че Сахаджите са на границата да окаже влияние върху резултатът на мача който се играе във същото време от другата страна на света! Ако този мач се играеше след 1000 години, тогава може би може да се проследи някъква зависимсто.

Но по принцип аз вярвам в наличието на случайност. Тоест едно явление, едно действие, колкото повече време минава, толкова по малко влияние оказва на останалите действия и се изгубва накрая. Пълната детерминираност не ми харесва. Знам че Айнщайн е вярвал в пълната детерминираност и е отричал принципа за неопределеност на Хайзенберг. Доверявам се на сериозните учени в днешно време които казват че геният е грешил тук!!!



Тема Re: Урок по Йога - или защо пречи снимката на няконови [re: Brahman_]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано06.08.06 12:56



Аз не вярвам в магии, аз ги използвам.



А ти много се изнерви отведнъж заради тая сахаджа, която и да е тя.
Бива ли така на един йога, преподаващ уроци, да му пречи споменаването на версия, противоречаща на собствените му разбирания?

И отбележи, пет пари не давам за сахаджа, нито ме интересува, ти и твоите реакции са ми интересни.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: Урок по Йога - или защо пречи снимката на няконови [re: Brahman_]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано06.08.06 13:01



Какво бъдеще тва?


Вие йогите не знаете ли, че времето е просто концепция?
А знаеш ли, че това, което правиш сега, може да рефлектира в миналото ти и оттам твоето минало да ти даде събития в настоящето? Демек въпрос на мигновеност, сега правиш нещо, то удря 10 години назад, там нещо се променя и ти моментално си в друг свят, защото далечното минало вече е дало ефекта.
Какво е това линейно мислене у един йога?

И нещо изобщо не се разбрахме, първо няма значение в какво вярваш, а какво Е.
И второ теорията на хаоса точно отрича детерминираността съвсем, а не залага на него, не знам що го извади това като довод.
Айнщайн верно ли е вярвал в пълната детерминираност? Това не съм го знаела и ме учудва безкрайно при прочутия му лаф "Всичко е относително".

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: Урок по Йога - или защо пречи снимката на няконови [re: Kaily]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано06.08.06 13:04



Спокойно, не съм се изнервил, но май съм те настъпал по мазола някъде. Иначе защо ще виждаш нервност в това което съм писал??

Не знам колко пари даваш за Сахаджа йога. Това си е твоя работа. Ще ти кажа само че аз не давам пет пари за твоите магии и за това как ги използваш. Но ще ми е интересно да разправиш тук за някой твоя магийка

Или поне да дадеш линк където са описани твои магии

Аз не вярвам в магии, аз ги използвам. !!!!!!!!????????? Нямам думи

В същност с това твое изказване слагаме край на "сериозният разговор" с теб. Ако искаш да приказваме, повдигни някой друга тема, може за мода, храна, секс, забавления, каквото избереш но не и магии



Тема Re: Урок по Йога - или защо пречи снимката на няконови [re: Brahman_]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано06.08.06 13:07



Ха ха, това е върха на йезуитството.
Значи нема начин ти да си нервен, ако аз отстрани видя, че си нервен, то това е от мен.
Ма ако кажа, че си спокоен и умерен, това вече си е от теб.



Виж какво, вися в неделя ранен следобед и си пиля ноктите и си говоря глупости, нема друг в клуба, така че беседвам с теб.
И ти следя реакциите, както и ти моите.
Важното е да е фън. За просветление има време, сега сме почивка.

А за магиите, бе ти много насериозно си се взел, щом си в състояние с един замах да изрежеш цял голям клон от битието.
Посмали си егото малце.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: Урок по Йога - или защо пречи снимката на няконови [re: Kaily]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано06.08.06 13:15



А знаеш ли, че това, което правиш сега, може да рефлектира в миналото ти и оттам твоето минало да ти даде събития в настоящето? Демек въпрос на мигновеност, сега правиш нещо, то удря 10 години назад, там нещо се променя и ти моментално си в друг свят, защото далечното минало вече е дало ефекта.

Тук е пълно с подобни теории, в разни научно популярни издания, където има какви ли не фантазии. Паралелни вселени в които съществуваш едновремено, Виртуална вселена според която всичко което виждаме е само една програма в един голям компютър и т.н. и т.н. Има какви ли не теории и теорийки. Вряват на глупости. Създават се секти и нови религии които побъркват хората. Онзи ден говорих с един от тези Саънтолоджи Scientology дето им викат. Виж линка по долу:




Вярват в това че преди 70 милиона години някъкви извънземни същества дошли на земята и хвърлили във вулканите на земята някъви техни сънародници и ги взривили там със атомни бомби. Техните души се прераждали сега и т.н. все подобни глупости. И знаеш ли че при тях е пълно със най известни хора, актьори, писатели и т.н. които вярват!!

Според тях това е вярно хихииии

Та и твоята теория е една от многото дето се разпространяват. Не знам какво целиш с това, не знам дали вярваш на тези неща или не. Абе забавлявай се там



Тема Re: Урок по Йога - или защо пречи снимката на няконови [re: Kaily]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано06.08.06 13:18



Ох за магии не ми се говори наистина

Ти си карай с тях и си мисли каквото си искаш. Само внимавай като си пилиш ноктите да не изпилиш някой повече от другите



Тема Re: Урок по Йога - или защо пречи снимката на няконови [re: Brahman_]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано06.08.06 13:20



Не думай, мерси че ме светна какво е сциентология обаче, крак нема ми припари там.

Ма днес не се забавлявам с теориите си, а с теб. Много си сладък, когато си сериозен.



Впрочем как гледат нормалните науковъди на йогата, по научному или както ти гледаш на сия теорийки?

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: Урок по Йога - или защо пречи снимката на няконови [re: Brahman_]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано06.08.06 13:22



Що, може да пробваме да свъртя една магийка, ко искаш.
Е така, как си пиля ноктите, ще ти изпиля нервичките. И така ще докажа, че пиленето на нокти може да даде ефект на другия край на града примерно некому да са изпилени нервичките.
Ако и тогава не повярваш в магии, значи си безнадежден случай.



Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: Урок по Йога - или защо пречи снимката на няконови [re: Kaily]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано06.08.06 13:27



От всички магии мен ме хваща само една, ако си някой младо гадженце, може да ми завъртиш някоя магия, ама пусто остарях вече и дори и тази не ми действа вече



А за ноктите внимавай да не ги изпилиш повече от колкото трябва защото няма да може дори да дращеш след това



Тема Re: Урок по Йога - или защо пречи снимката на няконови [re: Kaily]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано06.08.06 13:29



Не думай, мерси че ме светна какво е сциентология обаче, крак нема ми припари там.

Ами от страни изглежда глупост, но ако се впрегнеш да говориш с някой Сцинтолог и ще видиш че си вярват на глупостите





Тема Re: Урок по Йога - или защо пречи снимката на няконови [re: Brahman_]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано06.08.06 13:38



Впрочем моят клуб, Процесинг, е изграден въз основа на сциентологичния процесинг.



А то отстрани сигурно и за йогите шушукат, че си верват на глупостите, ма свиркай си.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: Урок по Йога - или защо пречи снимката на някойнови [re: Brahman_]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано06.08.06 13:39



Ъ, защо да трябва да се трие темата?... Няма лошо държание и обиди, а личното мнение не е моя работа.

Правилата изключват пропагандата и ако се окаже, че Швейцария примерно е склонила да влезе в Евросъюза след посещение на някой, това няма да се задържи дълго. Старите теми обаче, не е коректно да ги трия. Само ако се задържат дълго на първа страница могат да бъдат заключени.

Наистина би било добре да се пише по същество, но все пак и да се оставя място за алтернативни мнения. Пък и защо да е задължително да се разбираш с някого. Още при първите ти разговори в Изток.нет преди доста време забелязах твърдост. Каза на Имаго, че вижданията ви няма да се сближат, понеже ти си на друго мнение. Но много категорично някак си, отрязва разговора, диалога става безсмислен. В крайна сметка, никой не знае всичко, затова няма миродавни мнения. Има коректност по отношение на дадена традиция, примерно адвайта веданта, Йога на Патанджали и пр...

По въпроса за снимката съм съгласен с теб и Кайли, че затормозява страницата, ако е големичка. Ако дир-а направи опция да се показват мненията без снимките, ще се решат тези проблеми.



Тема Кайли разкажи за Ксену или дай линкнови [re: Kaily]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано06.08.06 13:49



Впрочем моят клуб, Процесинг, е изграден въз основа на сциентологичния процесинг.

Извинявай въобще не съм погледнал твоя клуб. Съвпадението с примера наистина е случайно. Няма да ти разправям повече за сциентологията.



Лелееее много сме напреднали в България значи

Я разправи някой мохабед тук за тези извънземни Ксему или Ксену или как му казвате там?? Между другото искам да поясня тук на незапознатата публика че тези идеи се държат под строг секрет в Сциентологията. Там имало нива. На първо ниво са дават малко члески внос и се дава малко информация.

На второ ниво се плаща повече членски внос и се дава повече информация, и т.н.

Едва когато човек стигне до 8 ниво, и плаща една солидна сума, и е напреднал много, едва тогава му се разкрива пълната тайна - тоест че всичко идва от тези извънземни същества.

Та въпроса ми към Кайли е ако тя е стигнала до 8 ниво, да разправи тук малко повече от мохабетите, да раздуха клюката един вид де!!

Кайли Кайли лелееееееееее хихихии

Разправи за Ксену!!!



Тема Re: Урок по Йога - или защо пречи снимката на някойнови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано06.08.06 13:51



Бях се притеснил че пак съм нарушил правилата





Тема Лека препоръка за Кайли :)нови [re: Kaily]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано06.08.06 14:08



Драга Кайли погледнах ти инфото в Кюто

Там си писала:

I am tired of empty conversations. I won't answer people without enАugh info.

Ами само да ти кажа че се пише с О enОugh

Продължавай да си пелеш ноктите



Тема Re: Урок по Йога - или защо пречи снимката на няконови [re: huanji]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано06.08.06 14:09



Не ми разваляй сега локалната войничка де, таман съм хванала йогина за ушите и мета пода с него и ти се намеша като миротворец.



Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: Лека препоръка за Кайли :)нови [re: Brahman_]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано06.08.06 14:11



Чудо големо.



Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: Кайли разкажи за Ксену или дай линкнови [re: Brahman_]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано06.08.06 14:15



мохабеТ
Аз английски не владея, ма ти и с българския си зле.



А за Ксену де да знам, ти явно знаеш, явно ти си минал осмо ниво, виж как сам се издаваш.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: Лека препоръка за Кайли :)нови [re: Kaily]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано06.08.06 14:24



Е не го вземай толкова на вътре де



Продължавай да си пелеш ноктите ама и поправи грешката там. Нали дъжиш на правописа



Тема Re: Лека препоръка за Кайли :)нови [re: Brahman_]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано06.08.06 14:29



Поправих го.



Е не го вземай толкова навътре де

Продължавай да си пИлИш ноктите , ама и поправи грешката там. Нали дъжиш държиш на правописа

Точките нема ти ги сметам.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема За тува ти го казах :)нови [re: Kaily]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано06.08.06 14:36



За тува ти го казах де!

Нали си падаш по правуписа, и ти харезва да поправаш грежки Та ти давъм вазмошност да ги поправаш

Ето ти още няколку точки и запитаики за не на место ама ти да ги слошиш там кадету им е место

.....,,,,,,!!!!!??????

Хихихи карай с пеленето на ноктите



Тема Re: За тува ти го казах :)нови [re: Brahman_]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано06.08.06 14:41



Акъл зе да ми даваш...а да плюя през рамо мое ли?

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: За тува ти го казах :)нови [re: Kaily]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано06.08.06 14:43







Тема Re: Урок по Йога - или защо пречи снимката на някойнови [re: Brahman_]  
Автор Jade* ()
Публикувано06.08.06 23:15




мдааа - лицемерието си е неделима част от сахаджа йогата на Нирмала деви
Хм, знаеш ли, че на жените сажаджи не е разрешено да си разголват раменете(да носят потник примерно е крайно неприлично)
Освен това не разбирам защо вдига толкова шум , че си обиждал "духовните водачи" на човечеството, след като самите сахаджи имат утвърден списък с фалшифи гурута (ракшаси им викат даже), в който тъй или иначе влизат почти всички известни религиозни водачи.

ама, от друга страна, по-добре остави човека - той и без това си мисли, че е в центъра на такава конспирация, че свят ще ти се завие

някой нещо против картинката?



Тема Re: Урок по Йога ...нови [re: Brahman_]  
Автор Jago Savera (amar.pada)
Публикувано07.08.06 14:05



Некои другари сметнаха, че вече са достатъчно напреднАли, та да преподават уроци по йога! Те ни преподадоха достатъчно уроци, като оплюха всички течения в йога и йога учители, всички големи световни религии, с изключение на Православието и пр. Не се свенят да използват груб жаргон, обиди, клевети; да крадат никове и пр. просташки прояви! И после се пишат ГОЛЕМИ ЙОГИ!

Който смята, че може да научи нещо от подобни другари, да се учи!

Искам само да кажа на некои,дето не са разбрали това, за границите, да не продължават да демонстрират невежеството си... Все пак пишат в клуб от раздел "Религия и мистика"! - Ами границата на една държава си е горещо място - като прага на една къща... Ето kaily, предполагам, може да ви разкаже за магическото (това понятие и на мен не ми звучи добре, ама по-подходящо и по-всеобхватно и разбираемо засега не намирам!) значение на прага... Но важното в цитираните случаи, свързани със Световното, е това, че един колектив от хора се е намирал по едно и също време време на едно и също място... А тогава Вниманието на Божественото се насочва в определена посока... Ма понеже другарите отричат съществуването на Бог, нема що да им разправям каквото и да било, щото няма начин да разберат. А който може да разбере, няма що да му се обяснява... (само споменах, че на границата има приемлвив за рационалните хора начин да се провери дали дадени хора са били заедно по това време, и че това не са празни приказки...

)

Същото е и със снимката... Който разбрал - разбрал!
За мен беше важно да се види кой смята за НОРМАЛНО подобно изображение да задръства клуб Йога, и кой счита това за неуместно и вредно... Толкоз!

Както и тази тема с автор МОДЕРАТОРА НА КЛУБА h., или хуанджи -



която незнайно защо се развява на първа страница на клуба... Може би това е лицето на йога в България?! Или пример как трябва да се пише и какво трябва да ти е отношението към един клуб, за да бъдеш достоен да станеш негов модератор?!

Та, некои другари могат да продължат да се представят за йоги, докато МОДЕРАТОРЪТ го позволява и толерира... Нема лошо! Така останалите посетители на клуба ще развият необходимото за йога качество РАЗЛИЧАВАНЕ...

Както и гледам, че продължава писането от един човек под много псевдоними.. Ма нейсе. Сега модераторът ще отрече тоя факт и няма НАЧИН да го докажем. Защото никога, ама никога няма да се допусне в тоя клуб да има друг модератор... Абе, типично по "йогийски"!

Продължавам да твърдя, че целта на тоя клуб е да се дава превратна, негативна представа за Йога... Ще видим доколко успешно...

Редактирано от Jago Savera на 07.08.06 14:33.



Тема Re: Урок по Йога ...нови [re: Jago Savera]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.08.06 14:10



Кой пише под много псевдоними?



Тема Re: Урок по Йога ...нови [re: huanji]  
Автор Jago Savera (amar.pada)
Публикувано07.08.06 14:11



Ти кажи!



Тема Re: Урок по Йога ...нови [re: Jago Savera]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.08.06 14:17



Според мен, няма такъв дето да пише с много никове. Но по- важното е да не предизвиква проблеми в клуба, а не дали ще пусне мнение с друг ник.



Тема Re: Ракшаси и Асуринови [re: Jade*]  
Автор lmago (самадхин)
Публикувано07.08.06 14:59



Дай да ги видим тези ракшаси, а аз ще ви предложа един ссписък на асурите.



д.ф.н. Пламен Градинаров
::

Тема Не го знам списъка ама да добавя...нови [re: lmago]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано07.08.06 16:14



Не го знам списъка, те си го пазят в тайна, само за напреднали Сахаджи е



Но да добавя нещо



МАХАЧОРА хихихиии и то по официалната индийска преса



Тема Re: Урок по Йога ...нови [re: Jago Savera]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано07.08.06 16:23



Яго, ти постояно повдигаш тази тема, явно е че нещо ти пречи пак в съзнанийцето, нещо ти убива, нещо ти боцка там.

Обясни по точно кое те притеснява????????????

Погледнах темата и ми допада, има много прозрения вътре, има добри идеи. Не виждам кое те боде. Да не би да е изкривеното ти пуританско възпитание??

Като онази стара мома която никога не излизала на улицата. Когато я попитали:

- Защо не излизате навън бе госпожа?

Тя отговорила:

- Ами навън е пълно с МЪЖЕ, а мъжете това е нещо неприлично!!

Пак я попитали:

- Че какво им е неприличното на мъжете, те са облечени!

Тя отговорила:

- Да да, те са облечени но под дрехите са чисто голи. Не можете да ме излъжете мен!!





Тема модераторе,нови [re: Brahman_]  
Автор Jago Savera (amar.pada)
Публикувано07.08.06 16:24




Пак ли почваме "колективните плювки" по СЙ?! Тоя път под егидата на модератора?!

Редактирано от Jago Savera на 07.08.06 16:26.



Тема Заключениенови [re: Brahman_]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано07.08.06 16:27



Човек който има мръсно съзнание, вижда във всичко мръсно, неприлично, непочтено!

Ако Яго види голите фигури на старите гръцки или римски богове, статуи и т.н. сигурно се възмущава



Думата "гъз" сама по себе си няма абсолютно никакво добро или лошо значение. Дали е добро, или лошо, прилично или неприлично зависи от съзнанието което я възприема.

Ако вие имате "мръсно съзнание" дори като ви кажат "котенце" веднага ще го свържите с нещо неприлично!




Тема Re: модераторе,нови [re: Jago Savera]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано07.08.06 16:28



Моля моля, това е цитат от официален индийски вестник!!!

Само цитирам чужди думи, и при това те са абсолютен факт. Да не би да искаш да правиш комунизъм тук отново, и да забраняваш да се говорят ФАКТИ???

Комунистите едно време бяха така, щом не им изнасят фактите, те ги скриват. Мисля че тук не трябва да има комунизъм! Трябва демокрация. Защо да крием фактите. Истина ли е че Нирмала Деви е казвала подобни неща???? Истина е.

Тогава точка

Редактирано от Brahman_ на 07.08.06 16:32.



Тема Re: Комитет за борба с предразсъдъцитенови [re: Brahman_]  
Автор lmago (самадхин)
Публикувано07.08.06 17:33



:-)))))))))))

Това обра всички точки!

Как съм я изпуснал тази пресконференция - точно по това време бях в Пуна. Добре че поне погребението на Ошо не изпуснах.

д.ф.н. Пламен Градинаров
::

Тема Re: Комитет за борба с предразсъдъцитенови [re: lmago]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано07.08.06 17:49



Е не се е вдигало много шум де

Ти знаеш че в Индия Нирмала е само една от мноооооооогото посредствени гурувци, но една от малкото които са ПРОБИЛИ на запад и са забогатели.

За информация на публиката тук, почти във всеки по голям град в Индия има поне една дузина гурувци, които са известни на целият град. И след това има около 200 поне още които не са много известни. Нирмала спада към тази група от не много известните гуровци в Пуна. Ако отидете там и попитате къде се събират Сахаджа Йогите ще ви трябва доста късмет да попаднете на някой знаещ да ви упъти да ги намерите.

Но ако попитате за Ошо например, или Аянгър, доста хора могат да ви дадат упътвания къде се намират ашрамите.

Общо взето това е нещо подобно като църквите в София. Почти всеки може да ви каже къде е света София, но ако попитате за някой незначителна малка забутана църква, може доста да се лутате



Тема Re: Комитет за борба с предразсъдъцитенови [re: Brahman_]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано07.08.06 20:04



И това ли е показател за качеството на гуруто?



Солидаризирам се с Ошо, който казва, че истинските отишли отвъд приживе даже вече не се интересуват от това какво става по земята. Имаше една много красива притча, дето Буда предал някакво цвете на свой виден ученик, обаче имало друг, много по-напреднал, толкова напреднал, че изобщо нямаше и да се заинтересува от това цвете.
Има и много притчи за учители, незабележими дотолкова с нищо, че ученикът требва да броди по света 20 години, докато осъзнае, че просякът на оня кръстопът преди 20 години е бил Учителя, когото е търсил през всичкото това време.

Брахман, имаш проблеми със суетата.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема "модераторе",нови [re: Brahman_]  
Автор JagoSavera (amar.pada)
Публикувано07.08.06 20:16



Пак ли започваме на нова сметка простотиите?!

Каква е разликата на състоянието на клуба отпреди - без модератор, и сега - "със"?!

След всички лъжи и клевети, които изсипа Дъра-Бъра-ахман в тоя клуб, след като допуснахте най-нагло той да си присвои ника ми и да пише от мое име, пак ли ще трябва да си губя времето, за да отговарям на помията, изливана от многобройните усти на многобройните му лица в тоя клуб?!. Това е целта, нали? Да не се говори за йога, ами да си губим времето с оборването на плювки, ругатни и пр.

Сега пък вадиме някакви VERY FREELY "преводи" на газети от времето на ПЕРЕСТРОЙКАТА! Не била известна Шри Матаджи в Индия!



ДНЕС ШРИ МАТАДЖИ НИРМАЛА ДЕВИ Е СВЕТОВНО ИЗВЕСТНА!

А НЕ ЗНАМ КОЙ В ИНДИЯ НЕ ЗНАЕ ЗА НЕЯ, СЛЕД КАТО ПРЕЗ 1995 ГОДИНА ИНДИЙСКОТО ПРАВИТЕЛСТВО Й ОТПУСКА БЕЗПЛАТНО ЕДИН ЧАС ТЕЛЕВИЗИОННО ВРЕМЕ В ПРАЙМТАЙМА ЗА ИЗЛЪЧВАНЕТО НА СЕРИЯ ПРЕДАВАНИЯ ЗА САХАДЖА ЙОГА, КОИТО СЕ РЕТРАНСЛИРАТ ПО ТЕРИТОРИЯТА НА ЦЯЛАТА СТРАНА.
Та не само в Пуна ТЯ Е МНО-О-ОГО ДОБРЕ ИЗВЕСТНА!


h.! Все пак чакам твоя коментар за поведението на Дъра-Бъра! Как ще я караме занапред?! С дежа-вю-та ли?!



Тема Re: "модераторе",нови [re: JagoSavera]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.08.06 20:34



Кое те притеснява, твърдението, че Нирмала не е известна в Индия ли?

Миналото не е моя отговорност.



Тема Re: "модераторе",нови [re: huanji]  
Автор Jago Savera (amar.pada)
Публикувано07.08.06 20:38



Не, старата песен на нов глас!
Нали не смяташ, че трябва отново да отговорям на безбройните лъжи и клевети, които Дъра-Бъра почна тенденциозно да сипе на нова сметка?!

h., не правиш нищо за промяна на атмосферата в клуба... Какво правиш тогава?!

"миналото не било твоя отговорност."
Ти се разграничаваш и от думите си, и от собственото си поведение преди.

Типично по байганьовски:"Ей че си прост! - отговаря със снизходителна усмивка бай Ганьо. - Че какво, като съм казал (на Иречека), дума дупка прави ли! А бе, ахмако, че аз, (един Иречек) ако не метна, кого ще метна?"

За какво тогава се чувстваш отговорен?!
За това да осигуряваш комфорт на Дъра-Бъра в гнусната му кампания срещу СЙ?!

Редактирано от Jago Savera на 07.08.06 20:48.



Тема Re: "модераторе",нови [re: Jago Savera]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.08.06 20:55



Ситуацията е различна. Ако преди можех да споря с теб, сега не е уместно.

За много неща се чувствам отговорен, влючително и за теб. Кажи сега, кое те притеснява от написаното?



Тема Re: "модераторе",нови [re: huanji]  
Автор JagoSavera (amar.pada)
Публикувано07.08.06 21:00



Ти нищо обезпокоително ли не намираш?!



Тема Re: "модераторе",нови [re: JagoSavera]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.08.06 21:07



Първо намирам за обезпокоително поведението ти. По едно време 60 процента от темите на първа страница бяха твои. Все се оплакваш, недоволен си, модератора крив че е жив, па и крив, че не ти помага ей така, докато му се караш като на общ работник.

Не е толкова лек казуса, ще водим диалог с Брахман. Ще търсим решение да не се взривява клуба и се надявам да го намерим. До тогава се успокой.



Тема Re: "модераторе",нови [re: huanji]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано07.08.06 21:08



Ако сега това и онова не е уместно за теб, дай ми правото аз да поспоря.



Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: "модераторе",нови [re: Kaily]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.08.06 21:15



Е, че ти си спориш спокойно и кротко напоследък.





Тема Re: "модераторе",нови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано07.08.06 21:24



Дай право на Кайли да спори бе Хуанджи, че си изпили ноктите жената чак до костите



Яз много убичъм да спуря с неъ



Тема Re: "модераторе",нови [re: Brahman_]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.08.06 21:48



Що бе, вас ми е кеф да ви чета. Пък и не мрънкате.





Тема Re: "модераторе",нови [re: huanji]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано07.08.06 22:00



Не мрънкаме я, немаме време от побоища.



Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: "модераторе",нови [re: huanji]  
Автор Jago Savera (amar.pada)
Публикувано07.08.06 22:13



Първо намирам за обезпокоително поведението ти. По едно време 60 процента от темите на първа страница бяха твои.


А-а-а, не с тия номера от селски вечеринки! Подозирах че ще използваш тая постановка! Нали те питах вече как стана така, че ЧЕТИРИ МОИ ТЕМИ:



плюс

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК! Jago Savera 73 1 03.08.06 17:09
1984 Jago Savera 134 9 03.08.06 17:06
Re: "Добре дошли в клуба JagoSavera 345 30 03.08.06 17:03,

изведнъж изскочиха на първа страница:


Тема Модераторе, [re: Jago Savera]
Автор Jago Savera (amar.pada)
Публикувано 04.08.06 00:05

Как става тъй, че без да е писано в темата, тя се вдига и изскача на първа страница?! Като тази, в 17:05?!

ЗА СВЕТОВНОТО ПО ФУТБОЛ, ЙОГА И ОЩЕ НЕЩО... Jago Savera 1105 61 03.08.06 17:05
---------------------------

Тема Re: Модераторе, [re: Jago Savera]
Автор huanji ()
Публикувано 04.08.06 00:06

Не знам, но ако пуснеш мнение и после го изтриеш сам, предполагам темата ще остане.
-------------------------------

Тема Re: Модераторе, [re: huanji]
Автор Jago Savera (amar.pada)
Публикувано 04.08.06 00:13

Можеш да бъдеш сигурен, че случаят не е такъв! Не ми е в стила... Трябва да си се убедил вече...

Ако пишеш и го изтриеш, вероятно остава Заглавието на темата, Автор и празно поле... или емотикон, в краен случай... Тук такова нещо няма...

Няма нищо писано, от никого, в 17:05!

Както и в темата "1984" - 17:06, и в "ЧЕСТИТ ПРАЗНИК" - 17:09...

Кой ги повдига БЕЗСЛЕДНО?!

Редактирано от Jago Savera на 04.08.06 00:14.

----------------

Тема Re: Модераторе, [re: Jago Savera]
Автор huanji ()
Публикувано 04.08.06 00:15

Вярвам ти.
Не казах, че си ти. Но добре, опитай сам. Пусни в една тема мнение и веднага го изтрий, ще видим дали е така.

-----------------

Тема Re: Модераторе, [re: huanji]
Автор Jago Savera (amar.pada)
Публикувано 04.08.06 00:19

Тц, не става...

Излиза съобщение:

Проблем
Има проблем! Възможната причина::

Не са попълнени всички задължителни (*) полета.

Това не винаги е грешка. Възможно е вие сами да я определите като такава, а по-късно да се окаже всъщност нещо много по-просто. Ако смятате, че грешката е заради проблем със сървъра, пишете ни - ще се опитаме да разберем какво точно е "сбъркано" и да го поправим възможно най-бързо.Другият вариант е да се върнете с бутона BACK на предишната страница.



Тогава така и не ми отговори на въпроса...
...Тия неща простосмъртен юзър не може да ги прави. Можеш да ги правиш ти - като Админ или Мод. Не се издавай с тия плитки номера...

Редактирано от Jago Savera на 07.08.06 22:33.



Тема Re: "модераторе",нови [re: Jago Savera]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано07.08.06 22:19



Ми пробвай бе ливадо.
Напиши нещо и после го изтрий.
И спри да гадаеш.
Егати и йогите.



Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: "модераторе",нови [re: Kaily]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано07.08.06 22:22



Хей момиче, не се бъзикай с човеко





Тема kaily,нови [re: Kaily]  
Автор Jago Savera (amar.pada)
Публикувано07.08.06 22:29



Драги,
Прочети цялата ни оназвечершна кореспонденция с Мода. И ще разбереш, че не става по начина, по който предлагаш.

--------

Това "ливадо", "кукумицинка" и "егати йогите", модераторе, в коя графа да го отнесем?! На прекомерните любезности?!

Редактирано от Jago Savera на 07.08.06 22:36.



Тема Re: kaily,нови [re: Jago Savera]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано07.08.06 22:35



И що да чета кореспонденцията ви, като просто си влязох в темата и си я повдигнах точно по начина, по който вашата кореспонденция била викала, че не става.
...йоги...



И ти влезе в така повдигнатата от мен темичка, обяви присъствие вътре и изобщо не вдена, че темата е вдигната, а нов постинг няма.

...то йогата не прощава никому...

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: "модераторе",нови [re: Jago Savera]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.08.06 22:38



Не си прав, отговорих ти. Казах ти да пробваш да напишеш нещо и после да го изтриеш. От къде да знам, че ще го изтриеш преди да го постнеш.



Значи, пускаш мнение и след това влизаш в редактиране и го триеш.

Последно, избираш тема, пускаш мнение и чакаш да видиш, че се е появило. Тогава темата ще е най- отгоре. Влизаш в редактиране и триеш мнението си. Извиняваш се на хуанджи за това, че си нервен и не слушаш. Благодариш му, че те научи как да дигаш тема и да не си личи кой си. Не занимаваш клуба с тъпи въпроси, а пишеш на лични бележки, ако нещо те притеснява.



Тема Re: "модераторе",нови [re: huanji]  
Автор Jago Savera (amar.pada)
Публикувано07.08.06 22:44



Ти извини ли се, че ме обвини преди време, че раздавам "шамари и шутове в една съседна тема" ? Това не беше така, нали? И за куп други твои безпочвени намеци... А защо сега пишеш, че 60% от темите на първа били мои, след като не са повдигнати от мен?! Нали пробвах вчера - не става!

И въобще - няма да ви се разправям с провокациите...
Ама си играеш с Огъня, де... Не знам дали го съзнаваш...



Тема Re: "модераторе",нови [re: Jago Savera]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.08.06 22:47



Добре де, извинявай. Айде споко.



Играя си с детската градина, ако питаш мен.



Тема Re: "модераторе",нови [re: huanji]  
Автор Jago Savera (amar.pada)
Публикувано07.08.06 23:23




Не, сладурче, играеш ГРУБО И НЕЧЕСТНО с НЕЧИИ ДЕЦА!

Редактирано от Jago Savera на 07.08.06 23:42.



Тема Re: "модераторе",нови [re: JagoSavera]  
Автор vitaminko ()
Публикувано08.08.06 09:43



Ти па кво се пенявиш?! А, сетих се. Нали си футболен коментатор. Г-О-О-О-Л!!!



********************************************************************************

Тема Re: "модераторе",нови [re: Jago Savera]  
Автор vitaminko ()
Публикувано08.08.06 09:58



Пробвах! Става номера с повдигането. Пишеш отговор, пускаш го. Гледаш, че вече е публикуван и съответно темата е повдигната. Влизаш си в мението и го триеш. Потвърждаваш. Твоето мнение го няма вече, но темата си стои повдигната. Въобще не е нужно да си модератор или админ за да го правиш. Точно така повдигнах темата ти "h.," с мнение от 08.08.06 09:51, което после изтрих, но темата си стои.

Или се праиш на утрепан или си мноо несхватлив.

********************************************************************************


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.