Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:34 24.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Урок по Йога - или защо пречи снимката на някойнови [re: Brahman_]  
Автор Jade* ()
Публикувано06.08.06 23:15




мдааа - лицемерието си е неделима част от сахаджа йогата на Нирмала деви
Хм, знаеш ли, че на жените сажаджи не е разрешено да си разголват раменете(да носят потник примерно е крайно неприлично)
Освен това не разбирам защо вдига толкова шум , че си обиждал "духовните водачи" на човечеството, след като самите сахаджи имат утвърден списък с фалшифи гурута (ракшаси им викат даже), в който тъй или иначе влизат почти всички известни религиозни водачи.

ама, от друга страна, по-добре остави човека - той и без това си мисли, че е в центъра на такава конспирация, че свят ще ти се завие

някой нещо против картинката?



Тема Re: Урок по Йога ...нови [re: Brahman_]  
Автор Jago Savera (amar.pada)
Публикувано07.08.06 14:05



Некои другари сметнаха, че вече са достатъчно напреднАли, та да преподават уроци по йога! Те ни преподадоха достатъчно уроци, като оплюха всички течения в йога и йога учители, всички големи световни религии, с изключение на Православието и пр. Не се свенят да използват груб жаргон, обиди, клевети; да крадат никове и пр. просташки прояви! И после се пишат ГОЛЕМИ ЙОГИ!

Който смята, че може да научи нещо от подобни другари, да се учи!

Искам само да кажа на некои,дето не са разбрали това, за границите, да не продължават да демонстрират невежеството си... Все пак пишат в клуб от раздел "Религия и мистика"! - Ами границата на една държава си е горещо място - като прага на една къща... Ето kaily, предполагам, може да ви разкаже за магическото (това понятие и на мен не ми звучи добре, ама по-подходящо и по-всеобхватно и разбираемо засега не намирам!) значение на прага... Но важното в цитираните случаи, свързани със Световното, е това, че един колектив от хора се е намирал по едно и също време време на едно и също място... А тогава Вниманието на Божественото се насочва в определена посока... Ма понеже другарите отричат съществуването на Бог, нема що да им разправям каквото и да било, щото няма начин да разберат. А който може да разбере, няма що да му се обяснява... (само споменах, че на границата има приемлвив за рационалните хора начин да се провери дали дадени хора са били заедно по това време, и че това не са празни приказки...

)

Същото е и със снимката... Който разбрал - разбрал!
За мен беше важно да се види кой смята за НОРМАЛНО подобно изображение да задръства клуб Йога, и кой счита това за неуместно и вредно... Толкоз!

Както и тази тема с автор МОДЕРАТОРА НА КЛУБА h., или хуанджи -



която незнайно защо се развява на първа страница на клуба... Може би това е лицето на йога в България?! Или пример как трябва да се пише и какво трябва да ти е отношението към един клуб, за да бъдеш достоен да станеш негов модератор?!

Та, некои другари могат да продължат да се представят за йоги, докато МОДЕРАТОРЪТ го позволява и толерира... Нема лошо! Така останалите посетители на клуба ще развият необходимото за йога качество РАЗЛИЧАВАНЕ...

Както и гледам, че продължава писането от един човек под много псевдоними.. Ма нейсе. Сега модераторът ще отрече тоя факт и няма НАЧИН да го докажем. Защото никога, ама никога няма да се допусне в тоя клуб да има друг модератор... Абе, типично по "йогийски"!

Продължавам да твърдя, че целта на тоя клуб е да се дава превратна, негативна представа за Йога... Ще видим доколко успешно...

Редактирано от Jago Savera на 07.08.06 14:33.



Тема Re: Урок по Йога ...нови [re: Jago Savera]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.08.06 14:10



Кой пише под много псевдоними?



Тема Re: Урок по Йога ...нови [re: huanji]  
Автор Jago Savera (amar.pada)
Публикувано07.08.06 14:11



Ти кажи!



Тема Re: Урок по Йога ...нови [re: Jago Savera]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.08.06 14:17



Според мен, няма такъв дето да пише с много никове. Но по- важното е да не предизвиква проблеми в клуба, а не дали ще пусне мнение с друг ник.



Тема Re: Ракшаси и Асуринови [re: Jade*]  
Автор lmago (самадхин)
Публикувано07.08.06 14:59



Дай да ги видим тези ракшаси, а аз ще ви предложа един ссписък на асурите.



д.ф.н. Пламен Градинаров
::

Тема Не го знам списъка ама да добавя...нови [re: lmago]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано07.08.06 16:14



Не го знам списъка, те си го пазят в тайна, само за напреднали Сахаджи е



Но да добавя нещо



МАХАЧОРА хихихиии и то по официалната индийска преса



Тема Re: Урок по Йога ...нови [re: Jago Savera]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано07.08.06 16:23



Яго, ти постояно повдигаш тази тема, явно е че нещо ти пречи пак в съзнанийцето, нещо ти убива, нещо ти боцка там.

Обясни по точно кое те притеснява????????????

Погледнах темата и ми допада, има много прозрения вътре, има добри идеи. Не виждам кое те боде. Да не би да е изкривеното ти пуританско възпитание??

Като онази стара мома която никога не излизала на улицата. Когато я попитали:

- Защо не излизате навън бе госпожа?

Тя отговорила:

- Ами навън е пълно с МЪЖЕ, а мъжете това е нещо неприлично!!

Пак я попитали:

- Че какво им е неприличното на мъжете, те са облечени!

Тя отговорила:

- Да да, те са облечени но под дрехите са чисто голи. Не можете да ме излъжете мен!!





Тема модераторе,нови [re: Brahman_]  
Автор Jago Savera (amar.pada)
Публикувано07.08.06 16:24




Пак ли почваме "колективните плювки" по СЙ?! Тоя път под егидата на модератора?!

Редактирано от Jago Savera на 07.08.06 16:26.



Тема Заключениенови [re: Brahman_]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано07.08.06 16:27



Човек който има мръсно съзнание, вижда във всичко мръсно, неприлично, непочтено!

Ако Яго види голите фигури на старите гръцки или римски богове, статуи и т.н. сигурно се възмущава



Думата "гъз" сама по себе си няма абсолютно никакво добро или лошо значение. Дали е добро, или лошо, прилично или неприлично зависи от съзнанието което я възприема.

Ако вие имате "мръсно съзнание" дори като ви кажат "котенце" веднага ще го свържите с нещо неприлично!





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.