Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:41 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Видео клипове  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано03.08.06 12:12



Няколко пъти ми беше задаван въпрос, къде съм учил, кой ми е бил учител и т.н. Не мога да кажа че имам един единствен учител, учил съм на много места и от много хора.

Все пак един от учителите ми е Свами Партхасарати. Предлагам 6 видео клипа на които се дават някой основни практически насоки от учението на Веданта. На вторият клип се вижда и малко от Веданта Академията където съм учил!

Даунлодването на клиповете става по позната процедура. Първо отваряте долният сайт! След това кликвате на съответният линк и с десен бутон сейвате в компютъра



Редактирано от Brahman_ на 03.08.06 14:46.



Тема Re: Видео клиповенови [re: Brahman_]  
Автор icebridge (--)
Публикувано03.08.06 12:16



10x за това!

Edit:
Link-а е валиден(работи).

Редактирано от icebridge на 03.08.06 12:23.



Тема Re: Видео клиповенови [re: Brahman_]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано03.08.06 12:18



Нещо линковете там не ми се отварят...





Тема Re: Видео клиповенови [re: Drona]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано03.08.06 12:28



Не знам какво точно правиш?? Трябва да се кликне с десният бутон на мишката върху линка и да се сейва в компютъра. Даунлодването на фаловете е дълго защото са големи. Ако имате бърза връзка трябва да минат поне 5 минути за да ги свалите. Ако връзката ви е бавна може да минат и часове!

Файловете може да се гледат с няколко различни програми, някой са от формат .mpg други са от формат .move Това са много разпространени формати и може да се гледат на почти всички известни програми!!

Хммм, пиши малко повече какво точно правиш че не може да се отворят?? Може би ще мога да ти помогна?





Тема Re: Видео клиповенови [re: Brahman_]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано03.08.06 12:47



Сейвах страницата на десктопа. От там се опитах да отворя линк по стандартния начин - с ляв бутон. Резултатъ е "няма връзка с тази страница".



Тема Снимки на свами Партхасаратинови [re: Brahman_]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано03.08.06 12:57



Свами Партхасарати на 80 години!! Изглежда добре нали???



Тази снимка беше публикувана във Таймс оф Индиа с думите: На 80 и все още все още не е „аут” - това е с двойно значение. В крикет да постигне човек 80 точки се смята за отлична игра. Но в случая може да се разбира че е на 80 години и все още е в „играта на живота”





Тема Свали първият клип от тукнови [re: Drona]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано03.08.06 13:22



Мисля че ти си сейвала страницата!! Трябва да се сейва файла за даунлодване!! Ще опитаме по този начин. Кликваш с десният бутон на мишката върху този линк доло и го сейваш пак. Това е самият файл! Мисля че този път ще успееш!

Това е интервю във Веданта Академията със CNBC
Това е най дългият файл и ти трябва доста за да го даунлодваш!!



Редактирано от Brahman_ на 03.08.06 13:50.



Тема Re: Видео клиповенови [re: Brahman_]  
Автор Ян (непознат )
Публикувано03.08.06 13:27



Къде има ашрам на Свами Партхасарати?Последовател на коя традиция е Свами Партхасарати?Т.е. кой е неговия учител?



Тема Останалите клипове са тукнови [re: Brahman_]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано03.08.06 13:30



Това е интервю във Хонг Конг



Това по долу са други интервюта или част от лекции











Тема Кой е Свами Партхасаратинови [re: Ян]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано03.08.06 13:37



Ашрамът или веданта академията се намира във Малавли, едно малко курортно селеще на 120 километра от Бомбай.

Свами Партхарати е ученик на Свами Чинмаянанда. Заедно със Свами Даянанда са неговите най добри ученици.

Свами Чинмаянадна е бил горе долу на годините на Шивананда и го е попитал къде може да се учи йога къде е най добре. Свами Шивананда му препоръчва да отиде в Хималаите при един от потомствените учители на Веданта - Свами Тапованам. След като завършва става самостоятелен. Основава мисията Чинмаянадна в Бомбай. Става световно известен. Дори самият Далай Лама отива при него за да се допитва за различни неща.

Най известните ученици на Чинмаянада са Даянанда и Партхасарати



Редактирано от Brahman_ на 03.08.06 13:40.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.