Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:11 05.07.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Снимки на свами Партхасаратинови [re: Brahman_]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано03.08.06 13:44



НА 80 и косур години не е лошо кросчето!! Нали???





Тема Re: Снимки на свами Партхасаратинови [re: Brahman_]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано03.08.06 13:57



Лекциите по света обикновено са така. Наема се някъде салон и се канят хора и се говорят общи неща




Във Веданта Академията лекциите обикновено са на далеч по високо ниво!




Понякога когато времето позволява лекциите са навън на открито, слънцето точно залязва в момента, обстановката е ФАНТАСТИЧНА!! Невероятно!!





Редактирано от Brahman_ на 03.08.06 13:59.



Тема Re: Свали първият клип от тукнови [re: Brahman_]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано03.08.06 13:59



Тръгна.





Тема Снимки от Академиятанови [re: Brahman_]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано03.08.06 14:15



Студентите преди занятие пеят специални стихове от Шастрите които способстват за правилна умствена нагласа:




Сутрин се правят хата йога упражнения. Свами Партхасарати е в центъра заедно с студентите. Той прави склопен лотус на 80 години така както малцина могат да го направят!! Жалко че не са сложили снимка тук!!





Студентка по време на самостоятелно занимание в стаята. Сутрин се става рано – в 4 часа!!! И веднага се започва с НИДХИДХЯСАНА - РЕФЛЕКСИЯ и МЕДИТАЦИЯ - обмисляне на знанията от предишният ден и прилагането им на практика.





Тема Re: Снимки от Академиятанови [re: Brahman_]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано03.08.06 14:33



Общ поглед към Веданта Академията. Снимката е правена от вторият етаж на „мъжкото отделение” – там където са личните стаи на момчетата. Централната алея води към хола за лекции и столовата – покривите на тези сгради се виждат в дъното. В ляво на снимката се вижда съвсем малко от „женското отделение”.



Това е мъжкото отделение, от където е правена горната снимка. Тук са спалните, баните и тоалетните, един вид студентско общежитие






Тема Е, Брахмане...нови [re: Brahman_]  
Автор ***AГAPTA*** (оммммммммм.....)
Публикувано03.08.06 15:45



Как би реагирал, ако аз сега оплюя по всякакъв начин твоя Учител?!
Така, както ти оплюваше мои и на други хора любими Учители , без да му мислиш.
Дали това е хубаво?!
И дали всички са маскари, освен твоя Учител?!
Размишлявай върху това...

А аз вместо да нападна Свамито , ти благодаря за хубавите снимки!





.............................

Тема Пробвай!!нови [re: ***AГAPTA***]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано03.08.06 15:55



Първо казах че това е един от моите учители!! Имам и други!! Много, много учители. Не изключвам никой. Като малък съм се учил от родителите си, след твова в училище, и т.н. и т.н. Всички те са ми учители, научил съм нещо от тях!

Второ за да оплюеш някой, само така с плюнка не става. Да кажеш че той бил еди какъв си или еди какво си не върви! Просто никой няма да ти повярва.

Трябва да намериш факти!! Трябва доказателства.

Виж какво е писал, виж какво му е учението, виж какво е говорил, виж какво е правил. И след това критикувай. И аз дори ще те подкрепя, ако видя си права.

Но ако само така плюеш, без да има нищо съществено, тогава само ще ме забавляваш!! Нищо повече!! Без факти да плюеш е все едно да плюеш срещу вятъра. Всичко пада пак върху теб!!



Както и да е пробвай да видиш как ще реагирам Вярвай ми всички плюнки ще паднат върху теб.



Тема Въпроснови [re: ***AГAPTA***]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано03.08.06 15:58



Още един въпрос???

Може ли да ми кажеш кой учител съм критикувал БЕЗ ОСНОВАНИЕ или по погрешка. Докажи ми че съм сбъркал и ще си взема думите обратно!!





Тема Re: Пробвай!! хехехехехх...нови [re: Brahman_]  
Автор ***AГAPTA*** (оммммммммм.....)
Публикувано03.08.06 15:59



Да пробвам , казваш...

Това за фактите, много ми хареса.
Професията ми е такава, че факта за мен е Господ.
Не вярвам на фантасмагории.
Бъди и ти такъв - проверявай всичко няколко пъти, преди да се изкажеш.



.............................


Тема Re: Пробвай!! хехехехехх...нови [re: ***AГAPTA***]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано03.08.06 16:04



Аз мисля че когато фактите говорят и боговете мълчат



Опитвам се да се придържам на страната на фактите, кога успявам, кога не. Когато видя че греша, поправям се веднага и се старая да съм винаги на страната на ФАКТИТЕ.

В богове не вярвам




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.