Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:32 26.04.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: "Добре дошли в клуба  
Автор JagoSavera (amar.pada)
Публикувано01.08.06 01:44




Много моля модераторът на клуб "Йога" да поправи правописните и пунктоационни грешки в заключената си тема "Добре дошли в клуба"!!!

В противен случай ще считам това за провокация и пореден опит да се представят йогите като неграмотни (и пр. негативни определения) същества!

Не може да има грешка още на първия ред! А в първите четири и половина реда - общо шест грешки! Има интелигентни хора, които на втората такава грешка се отказват да четат нататък... Нека не отблъскваме новодошлите с подобни тъпотии или трикове (все още не съм наясно с целите на НАТРАПЕНИЯ НА КЛУБА МОДЕРАТОР)! Още повече - имайки предвид някои досегашни негови изяви в клуба!

След като темата стои най-отгоре и е лицето на клуба, мисля, че е редно да проявяваме повече уважение и към посетителите, и към читателите...
(не споменавам "и към самите себе си", защото, ако подобно себеуважение беше налице, нямаше да съществува тоя феномен "Модератор на клуб "Йога"!)


Тема Добре дошли в клуба Темата е видяна: 29
Автор huanji ()
Публикувано 31.07.06 21:59



Добре дошли в клуб “Йога”
Клуба е място за срещи, разисквания и обмен на информация. Всеки, който желае е сърдечно поканен да се включи, в разискванията или да предложи нова тема. Както и ако има въпроси, притеснения, впечатления и обоснвани мнения.


В тази тема можете да намерите кратък увод в йога, информация и сайтове на различните направления, както и линкове към форуми и други полезни неща.
Предоставената информация няма претенцията да бъде изчерпателна, а само да обясни основните понятия в йога.

Правила на клуба:
1. В клуб “Йога” се допускат мнения на (предстои да се уточни) потребители.
2. Да не забравяме, че клуб “Йога” е български форум.
Няма да се допускат постинги с пространни цитати на английски, руски и други езици. Разбира се, това не се отнася за пускането на връзки към чуждестранни сайтове. Писането на български включва използването на кирилица.
За да пишете на Кирилица, използвайте квадратчето в синьо, горе в дясно, до надписа KREDOR. Така липсата на кирилизатор във вашият компютър ще е компенсирана.
3. Мнения съдържащи лични нападки и нецензурни изрази няма да се толерират. Същото се отнася за видимо безсъдържателни мнения.
4. Създават се и се поддържат теми-указатели.
Примерно
- Класически текстове
- Веданта и философия на йога
- Тантра и хатха йога
- Групи по йога в България
- Будизъм
- Физически и медицински аспекти на йога
- Сахаджа йога
- ТМ
5. Всеки, независимо от неговият път, учение, школа, учител, философия и практика, може свободно да излага и запознава читателите с неговата практика и философия.
6. Организират се срещи.
7. Рекламата.
В Dir.bg има строги правила за рекламата. В този форум не се допуска реклама и това не са собствени правила на клуба, а на Dir.bg.
Обявите за предстоящи събития, свързани с йога са разрешени.
8. Не се допускат материали с расистка насоченост, както и такива, прокламиращи верска, полова и друга дискриминация.

Задължения и права на модератора:
1.Теми, които започват да се отдалечават от тематиката на клуба, както и при възникване на пререкания, прекомерно много мнения, след предупреждение или обявление ще бъдат заключвани или изтривани от модератора.
2. Модератора се намесва в случаите когато има груб език, както и нападки и обидни квалификации към който и да е посетител на клуба, както и към предмета на йога. Обидните квалификации ще бъдат изтривани изцяло, затова мнението ви не трябва да съдържа такива. Модератора не се занимава с дребните закачки.
Ако искате да излеете гнева си към някого, за това има “Клуб попържни”, електронна поща, бележки, тъмни и тесни улички и т.н.
3. По молба на авторите им, може да бъдат изтривани или редактирани техни мнения и теми.
4. Модераторът се сезира и следва да се намеси, по молба на пишещ в клуба, ако са нарушени правата му.
5. Дадените права следва да се прилагат само в краен случай. Първоначално, когато има основание, се изпраща лична бележка. Ако все пак правилата продължават да бъдат нарушавани, модераторът се намесва без предупреждение.
6. Не е необходимо да се заяждате с модератора само за спорт...:)
7. Модераторът може да премества съобщения и/или теми, нарушаващи правилата.
8. За необходими допълнения и поправки, както и за нарушаване на правилата, сигнализирайте модераторите с бележка.
9. Модераторът може да прочиства периодично спама.
10. В случаите, когато не е оставена бележка на нарушителя, модераторът следва да се аргументира пред последния за действията си, като посочва кое точно правило е нарушено.
11. Модераторът няма право да трие всички изказвания на дадено лице, а само тези, които са в нарушение.
12. Модераторът има право да трие и добре аргументирани изказвания по темата, ако те съдържат елементи на дискриминационно отношение, както и лошо отношение към други клубари.
13. Модераторът има право да даде бан на даден ник за определено време, ако потребителя системно нарушава правилника и не си вземе бележка след второ предупреждение.

Редактирано от JagoSavera на 01.08.06 06:02.



Тема Re: "Добре дошли в клубанови [re: JagoSavera]  
Автор Coorhagen*Willendorf (romance&grief)
Публикувано01.08.06 01:49



Джаго... скъпи, при цялото ми уважение към твоята личност, смятам че вече ставаш дребнав. Остави мода да си върши работата така сякаш го няма, тогава когато потребителите станат мирни и добрички, модеараторът ще остане незабелязан, това трябва да бъде разбрано. Колкото повече обсъждате модераторството - правилно или неправилно, натрапено ненатрапено... и прочее, толкова повече сами си пречите и въобще не се занимавате с тематиката на клуба.

sick pervert



Тема Re: "Добре дошли в клубанови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор whitewolf (free)
Публикувано01.08.06 02:15



Е прав е Джаго. Лично аз с удоволствие ще обявя йогите за неграмотни.
А и модератора си е натрапен, това също е вярно. Извинявам се, но ако някой трябва да бъде тук модератор, това е само Имаго, човека поне НАИСТИНА разбира от индийска философия. Не искам да обидя Хуанджито, обаче той просто е на светлинни години като ниво. Но както и да е де.
А и ти, айде нема нужда да ни казваш как сами си пречим и с какво.

Wolf I am,
Under the stars,
and under the blue sky I run.
And my spirits run with me.


Тема Re: "Добре дошли в клубанови [re: JagoSavera]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано01.08.06 08:17



Благодаря "Джаго", направи редакция с червено за грешките и ми ги пусни на лична бележка. Не е хубаво да има грешки. Друг е въпроса, че клубовете от които взех текста, имаха много повече грешки, но си функционират.





Тема Re: "Добре дошли в клубанови [re: whitewolf]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано01.08.06 08:21



Не винаги най- грамотните се справят най- добре. Но е верно е, че съм на светинни години за доста от материята.





Тема Re: "Добре дошли в клубанови [re: whitewolf]  
Автор Coorhagen*Willendorf (romance&grief)
Публикувано01.08.06 17:54



Очеизбодно е че имате нужда.

sick pervert



Тема Re: "Добре дошли в клубанови [re: huanji]  
Автор Jago Savera (amar.pada)
Публикувано01.08.06 18:01



Другите клубове може и да си функционират с неграмотна визия... Мен уравниловката ("равнис" по най-големия смотаняк) никога не ме е кефила... Просто не ми е все едно как ще изглежда лицето на клуб "Йога", не е ли ясно?

Имаго да ти помогне в редакцията.

Можеш да изтриеш тая тема, ако искаш!

И обясни, моля, на некрото, че това неговото, със снимката, освен че е проява на огромно Его, съсипва вибрационно форума... Отвратително е! Белким те чуе!..



Тема Re: "Добре дошли в клубанови [re: huanji]  
Автор whitewolf (free)
Публикувано01.08.06 18:19



E, не, не, сори ама не се разбрахме. Визирам нещо съвсем логично. Все пак това е виртуален клуб, не Ашрам. Тук може да се пуска само инфо и за предпочитане е това да са читави текстове от признати авторитети. Макар че аз никак не обичам авторитетите. Да се споделя личен опит, извинявам се, ама нещо това ми се струва малко пресилено. Имаго е академична персона от високо / доколкото знам / ниво и подходящ точно за такава работа. Това визирам. Не искам да те засегна или да кажа, че не ставаш за модератор, що да не ставаш? Но пък и истината си е истина. Е Имаго просто нямаше да се съгласи да се занимава с модератрестване и това е също вярно. Пък и малко прекалява с академичния стил на моменти - поне според мен.



Wolf I am,
Under the stars,
and under the blue sky I run.
And my spirits run with me.


Тема Re: "Добре дошли в клубанови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор whitewolf (free)
Публикувано01.08.06 18:20



Ми иди да си избодеш очите тогава...



Wolf I am,
Under the stars,
and under the blue sky I run.
And my spirits run with me.


Тема Re: "Добре дошли в клубанови [re: whitewolf]  
Автор Coorhagen*Willendorf (romance&grief)
Публикувано01.08.06 19:14



ти трябва първи да си си ги избол щом не виждаш очеизбодното.

sick pervert




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.