Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:01 26.09.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Клуб ЙОГА е тръгнал май след БЕИНСА ДУНО...към  
Автор kaви (търсещият)
Публикувано22.07.06 20:21



небитието. За съжаление-след доста години вече смислено съществуване и това хубаво нещо е съсипано като гледам. "Хубава работа, както се казваше, ама българска"...



Тема Re: Клуб ЙОГА е тръгнал май след БЕИНСА ДУНО...къмнови [re: kaви]  
Автор whitewolf (free)
Публикувано22.07.06 21:11



Браво Кави, браво, схванала си за какво иде реч. Ама защо даваш такива тъпи линкове не знам. Иначе йога е на път да отиде в битието просто, но в това не виждам нещо лошо.



Wolf I am,
Under the stars,
and under the blue sky I run.
And my spirits run with me.


Тема Re: Клуб ЙОГА е тръгнал май след БЕИНСА ДУНО...къмнови [re: whitewolf]  
Автор kaви (търсещият)
Публикувано22.07.06 23:22



1.Цитирам:Браво Кави, браво, схванала си за какво иде реч.Ако допрочетеш ника-ще видиш, че става въпрос за представител на мъжкия пол.

2.Цитирам:Ама защо даваш такива тъпи линкове не знам.И какво му е тъпото на този линк-ако имаш способността да обясниш-понеже нямам честта да знам какво не знаеш и какво изобщо знаеш.

3.Цитирам:Иначе йога е на път да отиде в битието простоНе става въпрос за битието, а за небитието-има особено голяма разлика между тях.



Тема Re: Клуб ЙОГА си е О.К.!нови [re: kaви]  
АвторJago Savera (Нерегистриран)
Публикувано22.07.06 23:53



О, да! Последната хрумка на "доброжелателите" на клуба!

Да съживяват стари никове, неупотребявани от 2 и повече години! Жалка история!

С въздишки за "доброто старо минало", в което са се дискутирали фундаментални въпроси като:



Както беше казал Поета:

"Лудите не може никой утеши, бесните не може никой укроти."!




Тема Re: Клуб ЙОГА е тръгнал май след БЕИНСА ДУНО...къмнови [re: whitewolf]  
Автор Бeлю (непознат)
Публикувано22.07.06 23:55



Понакога кучетата са добри чистачи, хранят се с отпъдъци.


А пък вълците – с болните и хилави овце.

Та този клуб беше време да се очисти от тези, които смятаха, че “ще ни изтърпят” и че отново ще дойдат да пълнят с безсмислици и спам.

Както е време и да се смени името на клуба



Тема Re: Клуб ЙОГА е тръгнал май след БЕИНСА ДУНО...къмнови [re: kaви]  
АвторJago Savera (Нерегистриран)
Публикувано23.07.06 00:01



"кави", вместо, обзет от мирова скръб, да пишеш такива фаталистични заключения, що не земеш да напишеш нещо за йога... Да видим еволюцията или инволюцията в мисленето ти, в светогледа ти за тия 2 и кусур години...?



Или по-скоро оня, дето е прилапал ника, да видим дали пък му пасва?!. Да напише нещо поетично, по-така... йогично-магично-космично-комично... Ама да не е в стил "Пишурката"...



Тема Re: Клуб ЙОГА е тръгнал май след БЕИНСА ДУНО...къмнови [re: kaви]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано23.07.06 10:45



Клуб "Йога" тръгнал към небитието? Чул те господ! Златна ти уста!



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Клуб ЙОГА е тръгнал май след БЕИНСА ДУНО...къмнови [re: kaви]  
Авторбeзпътeн (Нерегистриран)
Публикувано23.07.06 15:06



Клубът е супер. Името е "Йога" - а какво ще се пише... зависи от пишещите. Радвам се, че няма модератор. Тогава клубът е и "моя" територия. Където няма "път" към това, което е... тук и сега. А реален е само настоящият момент.

Така че - вместо да се вайкаш какъв бил клубът, не е ли по - добре да пуснеш някоя смислена и интересна тема (ако не си пускал такава с някой друг ник де).



Тема Re: Клуб ЙОГА е тръгнал май след БЕИНСА ДУНО...къмнови [re: бeзпътeн]  
Автор kaви (търсещият)
Публикувано24.07.06 05:14



Цитат: Клубът е супер. Името е "Йога" - а какво ще се пише... зависи от пишещите. Радвам се, че няма модератор. Тогава клубът е и "моя" територия. Където няма "път" към това, което е... тук и сега. А реален е само настоящият момент.

Така че - вместо да се вайкаш какъв бил клубът, не е ли по - добре да пуснеш някоя смислена и интересна тема (ако не си пускал такава с някой друг ник де).


То всичко е хубаво, ама ти защо не напишеш нещо смислено и интересно тогава, а даваш напътствия? Тук не е училище...




Тема Re: Клуб ЙОГА си е О.К.!нови [re: Jago Savera]  
Автор kaви (търсещият)
Публикувано24.07.06 05:24



За да сме точни-цитирам:О, да! Последната хрумка на "доброжелателите" на клуба! Да съживяват стари никове, неупотребявани от 2 и повече години! Жалка история!
С въздишки за "доброто старо минало", в което са се дискутирали фундаментални въпроси като: ЙОГА, ХАЗАРТА, КАФЕТО Както беше казал Поета: "Лудите не може никой утеши, бесните не може никой укроти."!


А кой проблем да дискутирам? За особата, чиито килограми са доста над нормлните за претендираща за духовна извисеност ли?



Или за футбола като дълбоко духовна дейност?




Тема Re: Клуб ЙОГА е тръгнал май след БЕИНСА ДУНО...къмнови [re: Jago Savera]  
Автор kaви (търсещият)
Публикувано24.07.06 05:36



Цитирам:
"кави", вместо, обзет от мирова скръб, да пишеш такива фаталистични заключения, що не земеш да напишеш нещо за йога... Да видим еволюцията или инволюцията в мисленето ти, в светогледа ти за тия 2 и кусур години...?
Може да желая просто да чета нещо смислено и ценно, а не за Нирмала Деви. Защото за нея и последователите и май само парите са ценни.


Цитирам:

Или по-скоро оня, дето е прилапал ника, да видим дали пък му пасва?!. Да напише нещо поетично, по-така... йогично-магично-космично-комично... Ама да не е в стил "Пишурката"...


Да не си станал литературен критик? Защото нали знаеш кои стават обикновено-неуспелите да пишат...

Нищо лично иначе.



Тема Re: Клуб ЙОГА е тръгнал май след БЕИНСА ДУНО...къмнови [re: Бeлю]  
Автор kaви (търсещият)
Публикувано24.07.06 05:50



Цитат:Та този клуб беше време да се очисти от тези, които смятаха, че “ще ни изтърпят” и че отново ще дойдат да пълнят с безсмислици и спам.

Ти Белю Чистача ли си или Белю Хайдутина? И кой си ти, анонимни, нерегистрирани писачо, че да решаваш кое и как да се чисти? Да си бил някога на клубни срещи? Да познаваш някой от участниците в този клуб на живо? Или просто словоблудстваш...

И кои сте вие, които смятате, че някои щели да ви изтърпят? Това конспирация ли е, какво ли???



Още цитат:Както е време и да се смени името на клуба

На шри матаджийски ли да се прекръсти? Сахаджистки може би? Ама проблема е, че на промити мозъци клуб не им трябва-за какво им е-то всички истини ги е казала жената. Всичко е ясно-какво има да се обсъжда???



Тема Re: Клуб ЙОГА е тръгнал май след БЕИНСА ДУНО...къмнови [re: kaви]  
Авторбeзпътeн (Нерегистриран)
Публикувано24.07.06 08:29



През последните два - три месеца (аз от толкова съм и регистриран) съм пускал доста интересни теми с различни никове, в т.ч. и с този. Отваряй темите и чети. За някои това може и да е "училище", за мен не е. Но не отричам, че попадах и на интересни и съдържателни за мен неща. Който има "очи" вижда, такива като тебе "виждат" само "лошото" и обичат да се вайкат.

Клубът за мен е един от най - добрите и най - интересните в дира. С цялото разнообразие от писаници.





Тема гОркият кави!нови [re: kaви]  
АвторJago Savera (Нерегистриран)
Публикувано24.07.06 09:01



...kaви (търсещият)
Публикувано 24.07.06 05:24...


ГОркият кави,
Сън не го ловИ!!!

Във времето за медитация
Пуска прокламация след прокламация!!!

Той си ни е еманация
на българската озлобена нация!

Важното е, че... след тежка изнемога...
дири пристан пак - къде?! -
в клуб "Йога"!





Тема Re: Клуб ЙОГА е тръгнал май след БЕИНСА ДУНО...къмнови [re: BlackWolf]  
Авторбeзпътeн (Нерегистриран)
Публикувано24.07.06 09:24



Няма как да стане. Интересът е голям, клубът е атрактивен с разнообразието от пишещи тук.



Йога като учение е просъществувало хиляди години, а интересът към тази древна наука нараства все повече... Което означава, че човечеството се пробужда, насочва своя интерес към практически полезните неща. Към това, което има смисъл.



Тема Re: Клуб ЙОГА е тръгнал май след БЕИНСА ДУНО...къмнови [re: kaви]  
Авторбeзпътeн (Нерегистриран)
Публикувано24.07.06 09:38



"Да не си станал литературен критик? Защото нали знаеш кои стават обикновено-неуспелите да пишат..."

А в тая тема се явяваш баш "литературен критик". С много претенции без някакво покритие. Не поучавай другите, не ти подхожда, не си особено интелигентен, както проличава от жалките ти критики.



Тема Клуб Велики Просветленинови [re: kaви]  
Авторпpoбyдeн (Нерегистриран)
Публикувано24.07.06 11:37



Ти пък къде видя години на смислено съществуване?! Тук винаги е било място за чесане на просветленческата краста. Затова и името на клуба трябва да бъде не Йога, а Велики Просветлени





Тема Re: Клуб Велики Просветленинови [re: пpoбyдeн]  
Автор Razputin (ентусиаст)
Публикувано24.07.06 22:59







Тема Re: "Поклон на великите Деви!"нови [re: kaви]  
Автор Jago Savera (amar.pada)
Публикувано25.07.06 12:30



Може да желая просто да чета нещо смислено и ценно, а не за Нирмала Деви....



кави, интересно защо не си реагирал така, като ужилен, когато в клуба си чел за Сарасвати!

:



Автор xyaнджи ()
Публикувано 04.10.04 22:58

Знам велики йогини, не много, но знам. Много ги уважавам. И да кажа нещо, което не съм казвал до сега има един скромен йога, моя милост да кажем, дето има един духовен учител, който е в духовният свят и е над земното ниво. Та този учител...последно е бил в женско тяло. И сега така се появява в женски образ. Поклон на Сат-гуру!

-------
Автор xyaнджи ()
Публикувано 05.10.04 18:11

Имаш предвид Сарасвати ли, ами тя не ми се появява в образ, просто я усещам. И аз й казвам Сарасвати, защото не знам името й. И не знам жена ли е, просто е нещо добро и любящо, затова му казвам жена. Обича ме с чистотата на майка, затова й казвам - Майко! Не правя добре, търся я когато имам нужда, а Тя вечно ми угажда...като на дете.

------
Автор xyaнджи()
Публикувано 05.10.04 18:26

Радост за ушите ми. Покон на великите Деви.




Редактирано от Jago Savera на 25.07.06 12:36.



Тема Re: "Поклон на великите Деви!"нови [re: Jago Savera]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано25.07.06 13:12



Убеден съм, че Хуанджи не си представя Сарасвати като дебела, разплута свиня!



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: "Поклон на великите Деви!"нови [re: Darth_Vader™]  
Автор Jago Savera (amar.pada)
Публикувано25.07.06 13:55



Това са обусловености, Дартс!


Защо трябва да предпоставяш Реалността?!?
Приемаш я, и толкоз!

Откъде у теб тоя уклон да се фиксираш върху външното, грубото, материалното?!

за теб!

Редактирано от Jago Savera на 25.07.06 13:56.



Тема Re: "Поклон на великите Деви!"нови [re: Jago Savera]  
Автор huanji ()
Публикувано25.07.06 14:08



Джаго, извинявай, докато ми преговаряше постовете, да си срещнал някъде една рецепта за инжир баклава, че забравих, къде я бях пуснал.



Тема Re: "Поклон на великите Деви!"нови [re: Darth_Vader™]  
Автор huanji ()
Публикувано25.07.06 14:10



Немам думи братле...а рядко немам думи... Божеее, божеее...





Тема Re: "баниците"...нови [re: huanji]  
АвторJago Savera (Нерегистриран)
Публикувано25.07.06 14:39



Баниците не са сред my favorite topics! Съжалявам.
А на теб какво, страдаш от липса на добра памет, що ли?!

Реших да прегледам темите, та да видя какви толкоз по-смислени и по-задълбочени теми са разисквани, както твърди КАВИ.

(който, гледам, се е ровил в профила ми и е пуснал снимка, непускана от мен във форума!) ... Та обърнах внимание на твоите - като уважавана фигура в клуба, претендираща да е нещо като най-сведуща по множество въпроси ... извън касаещите сексуалната енергия и еякулацията, на които, гледам, си обърнал специално внимание в писанията си...

Просто установявам, че май имаме различни виждания относно същността и целите на Йога... Нищо повече...

Ако имам време и желание - може би пак ще почета!


Но виж, относно твоето Похвално слово за Девите - имаш моите адмирации!





Тема Re: Майко...нови [re: Jago Savera]  
АвторJago Savera (Нерегистриран)
Публикувано25.07.06 14:47



Аз, а предполагам, че и немалко други клубари, за разлика от кави, няма да протестираме и ще се радваме да чуем нещо повече от теб за твоята УЧИТЕЛКА!





Тема Re: h., к. и т.н.нови [re: Jago Savera]  
АвторJago Savera (Нерегистриран)
Публикувано25.07.06 16:18



А сега сериозно:

h., к., хуанджи, huanji или който и да си, спрете МОЛЯ тая игра с никовете и непрестанните провокации в клуба!



Тема Re: h., к. и т.н.нови [re: Jago Savera]  
Автор huanji ()
Публикувано25.07.06 18:58



Един и същи са: h. huanji и хуанджи. Това са три различни профила на един и същ човек. Причината да ги има и трите е тривиална - дир-а ми ги блокира и за определено време не мога да ги ползвам. Онзи ден установих, че първият се е отпушил.

Нормално е да си нямаме приказка с теб, но не се дължи на факта, че имам нещо против Нирмала или който и да е друг. По принцип, ми е минало времето да се занимавам с критика на разните учения, учители и школи. Други хора ги вълнуват тези неща, с тях ходи да се биеш.





Тема Re: Клуб ЙОГА е тръгнал май след БЕИНСА ДУНО...къмнови [re: kaви]  
Автор Coorhagen*Willendorf (romance&grief)
Публикувано25.07.06 23:58



Кави, нема са плашиш приятелю, всичко ще се оправи!


поздрави от некро

beauty & the pervert




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.