Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:52 16.04.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема ДО ВСИЧКИ ЙОГИ И ДРУГИ ЧЕСТНИ КЛУБАРИ!нови  
Автор Jago Savera (amar.pada)
Публикувано13.07.06 05:53



Уважаеми съползватели на клубното пространство,

Позволявам си да споделя с вас нещо, защото смятам, че то не засяга единствено мен, а и всички, които желаят това да бъде едно приятно място, където да се обменят свободно мисли и чувства, преживявания и опит, свързани с йога и с духовността като цяло!

Свидетели сте на последните събития, разиграли се около кражбата на ника ми, както и с целогодишното скандално поведение на т.н. Brahman_ и на група юзъри, правещи атмосферата в клуба нетърпима...

Вместо да обменяме информация за Йога, ние се занимаваме с разплитането на всякакви интриги..., с отхвърлянето на безумни обвинения и лъжи..., с отбиването на всякакви атаки... Същевременно се използва един безобразен език, създава се представа за йогите и Йога като за нещо опасно, вредно, откачено и пр.

С изключение на Православието, май не остана необругано духовно учение, световна религия, школа в Йога, духовен Учител (жив или не понастоящем)...

Периодично, когато атмосферата се нагнети до краен предел, все се намира някой, който да повдигне въпроса я за закриване на клуба, я за назначаването на негов модератор...

Моля да проявите още мъничко търпение!

Желая да споделя с вас до какво заключение стигнах... Или по-скоро да ви запозная с някои факти, пък вие сами да направите своите собствени заключения относно причините за ставащото в клуба...

Накратко, преди време, във връзка с поредното повдигане на въпроса за модератора, отворих тук една тема -

, която тогава предизвика единствено бурен смях у някои клубари. Вътре в темата ще намерите спомената една друга тема - , с автор h....

Та, моля още веднъж да обърнете внимание на датата и часа на регистрацията на четиримата главни и най-активни участници в темата за тридневното модераторство,

плюс данните от регистрацията на още един юзър, пардон, - АДМИНИСТРАТОР!:

Email
Име h.
Вид потребител
Всичко мнения 105
Web страница
Занимание (професия)
Хоби
Местонахождение
Биография
ICQ номер
Регистриран на 23.03.06 22:51

*

Email
Име
Вид потребител homo pro se
Всичко мнения 745
Web страница
Занимание (професия)
Хоби
Местонахождение
Биография
ICQ номер 99306730
Регистриран на 23.03.06 22:52
Добави в бележника си | Покажи всички мнения на потребителя

*

Email
Име moon goddess
Вид потребител
Всичко мнения 56
Web страница
Занимание (професия)
Хоби
Местонахождение
Биография
ICQ номер
Регистриран на 23.03.06 23:00

Понастоящем статусът й е:
'НЕ СЪЩЕСТВУВА ТАКЪВ ПОТРЕБИТЕЛ В НАШАТА БАЗА ДАННИ'


*

Email
Име titiksha_
Вид потребител Narayana das
Всичко мнения 26
Web страница
Занимание (професия)
Хоби
Местонахождение
Биография
ICQ номер
Регистриран на 23.03.06 23:00
Добави в бележника си | Покажи всички мнения на потребителя

*

Email cherryto@gmail.com
Име чepи
Вид потребител йог(о бог!)иня
Всичко мнения 194
Web страница http://community.webshots.com/user/cherrybuddy
Занимание (професия)
Хоби
Местонахождение
Биография
ICQ номер
Регистриран на 23.03.06 23:08

*

Оставам на вас сами да поразсъждавате върху ползването ОТ НЯКОЙ на никове на хора, които може би отдавна не влизат в клубовете на Дира, върху целия тоя цирк, който един човек-оркестър разиграва тук, за да натрапи модератор... - като последна стъпка към закриването на клуб "Йога"...

Сравнете също обсебеността на Brahman_ и бесът, който той изпитва към мюсюлманската религия и всички други духовни течения, учения и пр., с някои от постингите на Киро, например в тая негова тема от 2001 г. :
:

Тема Забравете за исляма.
Автор Kиpo ()
Публикувано 11.09.01 20:37

Няма такава религия.
Няма такива магазини ,с цитати от скапания им коран-гъзоизбърсвачка.
Магазини ,в които не се продава свинско -в собствената ни свободна държава !
Цялата световна пасмина ,с всичките им джамии не струва колкото едно загинало човешко дете .
Защото те не са хора ,а дегенерирали боклуци ,блъскащи кухите си тикви във вмирисаните на лой подове на лайняните си джамии !
Няма такава религия-забравете !

Benefacta male locata malefacta arbitror


Обърнете внимание на латинския! На който освен Киро, плямпа и наскоро пререгистрираният юзър и, о, да не забравя - h. в !

И си припомнете как всеки път, малко преди да се повдигне за ПОРЕДЕН път темата за модератора, клубът се наводнява с разни приказни същества, юзъри със запомнящи се аватари... То не са орли, то не са вити баници, то не са лунни "богини", около които танцува Вселената, то не са пърхащи, бягащи, скачащи хибридни създания!...

Поразгледайте и други писания на въпросния Киро! Прелюбопитно четиво е, вервайте ми! Като това:

От: Kиpo
Получена: 06.11.05 16:08

Definiociqta, или по-точно начинът, по който вие ми я поднасяте, аз схванах отлично.
Само че никак не съм убеден в принципността и целесъобразността на мерки срещу Мулето.
Според мен, ако изобщо има място за мулето в тия клубове, то е точно в подобен тип с недефинирана, или простете, недефинируема , материя.
Значи Оро може да пише в клуба? Някой последовател на лудия Муун, на т. нар. " Жив учител", на всякакви окултистки течения, знайни и незнайни- могат ...........


Ето му , откъдето да ги четете тия мъдрости...

Четете... и МИСЛЕТЕ... Ако че сте йоги!.. ...

Защо така нагло и с чувство за безнаказаност пише тук, защо не следват никакви санкции по отношение на неговото поведение, защо с гордост твърдеше, че "откак има клуб Йога, той му е модератора", защо h. подхвърля разни неща... А при директен въпрос, отказва да дискутираме за Кундалини, въпреки че преди ДОСТА ВРЕМЕ е писал мно-о-го компетентно по сходна тема?! А сега се ограничава само с язвителни забележки, недомлъвки, обвинения, с нищо непредизвикани грубости, разни салтоморталета в мненията... Хвали "тупалката на думи" , обяснява я с някакви известни само на него гуру-методи, прилагани "за доброто на клуба"!... Да не споменаваме фундаменталната му творба , която Е НЕВЪЗМОЖНО един духовно извисен човек да напише, още по-малко пък - да я пусне в такъв клуб...

Защо с Brahman_ уж все спорят, та чак се карат и налитат на бой, пък Brahman_ (а сега и узурпиралият ника ми регистриран на 8 юли JagoSavera!) все току го предлага за модератор?!

И още, и още...

Така че темата за това кой използва ника на Хуанджи я пуснах, защото онзи, който пишеше под този ник, ми звучеше фалшиво, което ме и накара да надникна в профила му... Впоследствие озадачаващи противоречия в изказванията му откриваха и други клубари...

Защо от "екипа на Дира" по е-мейла вчера ми отговарят, че единствената възможност да си запазя ника, е като сложа черта между двете му части, а като вдигнах малко шум и пуснах теми в клуб Dir.bg, сега безпроблемно влизам и излизам, без да се налага всеки път да си променям профила, и да слагам интервал между двете части на ника си?! Без да ми изскачат бележки, че влизам за пръв път и ме приканват да си регистрирам ник... И първоначалната ми регистрация си е запазена! (само откривам, че последните ми мнения липсват от списъка с моите постинги. И последният там е от 11.07.2006, 22:14 На колко време се актуализират?!)

А и като как да оценявам последвалото писание на узурпиралия ника ми (по времето, когато за известно време отсъствах от клуба!) JagoSavera в темата за ?!

------

Следващото ми предложение ще бъде да напишем едно общо Открито писмо до Ръководството на ДИР-а относно поведението на този негов АДМИНИСТРАТОР! Да ги запитаме той изразител на официалната политика на Дир-а за лумпенизиране на аудиторията ли е... или проявява самоинициатива?!..

Ще подкрепите ли подобна идея?!

Пък следващите си действия ще преценяваме съобразно отговора, който ще получим (или няма да получим)!

Или пък ТОЙ ще избърза с реакцията си и ще благоволи да каже нещо...

*

Благодаря ви - на някои за търпението да прочетат това предълго изложение, на други - за подкрепата!



На всички пожелавам приятен и ползотворен ден!

Редактирано от Jago Savera на 13.07.06 11:52.



Тема Re: Киро/Ивонови [re: Jago Savera]  
Автор Jago Savera (amar.pada)
Публикувано13.07.06 07:57




Та, Киро или Иво, няма ли да се произнесеш по казуса?!

EX PARTE...

Редактирано от Jago Savera на 13.07.06 12:05.



Тема Re: Томатинови [re: Jago Savera]  
Автор Jago Savera (amar.pada)
Публикувано13.07.06 08:12




Клубове / Общества / Непрофесионални / Романтични души

Тема Tомати Темата е видяна: 9
Автор Kupo ()
Публикувано 13.07.06 01:14


Така е звучало приблизително на оригиналния диалект на маи ли бяха, ацтеки ли наименованието на тия божествени зеленчуци.
Уважавам неимоверно моите деди-римляни, но НИКОГА не бих отишъл да живея там без пакетче семенца от Волско Сърце в джоба си.
Но защо е тая тема?:-)



Инак, кога не се изживява като вълк, пръв индианец или последен римлянин, и не замеря йогите с дОМати, и не разпуска, като хули - колко сила има - техните Учители, Киро е врло ромАнтичан!!!

Томатите са

, ама тоя що за сорт човек е?!!



С уши ще чуете, а никак няма да разберете;

И с очи ще гледате, а никак няма да видите.

Защото сърцето на тия люде Е ЗАДЕБЕЛЯЛО,

И с ушите си тежко чуват,

И очите си склопиха;

Да не би да видят с очите си,

И да чуят с ушите си,

И да разберат със сърцето си,

И да се обърнат,

И Аз да ги изцеля..."


Мат. 13:14-15


Редактирано от Jago Savera на 13.07.06 08:32.



Тема Re: ДО ВСИЧКИ ЙОГИ И ДРУГИ ЧЕСТНИ КЛУБАРИ!нови [re: Jago Savera]  
Автор h. ()
Публикувано13.07.06 12:18



Знаеш ли, подхода ти е грешен. Ще видиш, че е така. Но за разлика от теб не съм злопаметен. :)

Кога си искал да говорим за кундалини?



Тема Re: Киротворчествонови [re: Jago Savera]  
Автор Jago Savera (amar.pada)
Публикувано13.07.06 15:27



Някой тъгуваше по Brahman_... Ето ви го Администраторът Киро в целият му блясък:

Тема

[re: aнkeтa]
Автор Kиpo ( )
Публикувано 28.04.06 19:49

Повтарям ти: Ако някой каже, че Шри Матаджи Нирмала Дебелата Мазна Индийка Деви е по-скоро шарлатанка, това си е негово лично мнение, то не обижда никого.



За съжаление чак сега видях написаното от него...



Тема до Джагонови [re: Jago Savera]  
Авторзaбpaвиx (Нерегистриран)
Публикувано14.07.06 01:25



От известно време Дир-а ми отхвърля опитите да пусна нова тема. Само ми позволява да слагам коментари.

Та, искам най-чистосърдечно да си призная, че аз пуснах темата "Харесва ли ви клуба?".

Толкоз за това.

А за другото - може и да си прав, може и да не си. Бе, дълга и широка тя...



Тема Re: ДО ВСИЧКИ ЙОГИ И ДРУГИ ЧЕСТНИ КЛУБАРИ!нови [re: h.]  
Автор= (Нерегистриран)
Публикувано14.07.06 03:04



напротив, злопаметен си, доста хора го разбраха тук
одвен това си ибезпаметен, бащото дори аз си спомням, когато Яго те накара да изложиш квиете знание за Кундалини, а ти отказа и му пусна един линк, където се вижда че нищо не знаеш
не можеш да се мериш с познаниета на Яго
освен това си наисина много злобен, но се мъчиш да се прикриеш с техниката "фурнаджийска лопата" и "подлизурство"

просто вече те подминавам, не те чета
и си толкова жялък с стоя Дао Бичън и в тъпотията си нищо да не разбереш, от липсата на практика която е КРЕЩАЩА, и най-вече от ВИСОКОМЕРИЕТО ТИ



Тема Re: ДО ВСИЧКИ ЙОГИ И ДРУГИ ЧЕСТНИ КЛУБАРИ!нови [re: =]  
Автор= (Нерегистриран)
Публикувано14.07.06 03:08



същото се отнася до компанията ти, коятоидва да се подкрепяте взаимно, показвайки НЕВЕЖЕСТВОТО СИ



Тема Re: ДО ВСИЧКИ ЙОГИ И ДРУГИ ЧЕСТНИ КЛУБАРИ!нови [re: =]  
Автор h. ()
Публикувано14.07.06 10:18



Ами от къде знаеш? Всеки вижда,това, което е сам...
О'к, ще те запозная с повечко от компанията, ако мислиш, че някой може да има толкова подкрепа и да е това, което казваш...

А дали съм злопаметен и некоректен, тепърва предстои да разбереш. Ще имаш възможност.



Не, не съм разбрал Джаго, кога ме е питал.



Тема не си у час нещо...нови [re: Jago Savera]  
Автор moon goddess ()
Публикувано14.07.06 10:29



това е съвсем сериозно:))))
сигурно има няколко месеца откак ги писа тея конспираторски теории - виждам, че още тъпчеш на същото място


за другото няма да коментирам няма смисъл
приятен и ползотворе ден и на теб

Редактирано от moon goddess на 14.07.06 10:31.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.