Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:53 01.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Брахмачария не означава въздържане от секс  
Автор бeзпътeн (непознат )
Публикувано18.07.06 02:11



Относно криворазбраната "брахмачария".

Пускам ви тук цитат на Ошо, не за друго, а защото хората доста често (ако не и преобладаващо) са склонни да вярват повече на чужди изказвания, да се оповават на авторитети, отколкото да се оставят на собственото разбиране. А и Ошо добре го е казал, все пак, да бъдем обективни, по доста въпроси обяснява добре нещата. Ето ви и цитата:

"Всички системи от вярвания от миналото ни казват, че сексът и брахмачария - безбрачието - са противоположни. Няма нищо по-погрешно. Най-долната точка на секса е брахмачария. Сексът, спускащ се надолу, смаляващ се, е брахмачария. Разстоянието между тях не е във враждебност и противоречие. Запомни, че в този свят няма нищо, което да е в противоречие. В света не може да има противоречие, защото ако го имаше, би било невъзможно да се обединят противоположностите. Ако раждането и смъртта са различни същности, раждането би следвало свой курс, а смъртта - свой и никога не биха се срещнали. Точно както никога не се срещат две паралелни линии, не биха се срещнали и раждането и смъртта.
Толкова странно звучи, когато някой каже: "Сексът е противоположен на брахмачария, затова да се освободим от секса". Този човек накрая ще бъде разрушен от опитите си да се освободи от секса. Такъв човек никога няма да достигне брахмачария. В опитите да отхвърли секса, умът му ще остане прикован само към секса и достигането на брахмачария ще бъде невъзможно за него. Умът му ще изпадне в огромно напрежение и затруднение - това е неговата смърт. Неговият живот ще стане твърде обременен и тежък и такъв човек изобщо няма да може да живее нито за миг. Той ще изпадне в голяма беда. Ако гледаш на въпроса по този начин - а то е факт - искам да ти кажа, че сексът и брахмачария са свързани, както са свързани долните и горните стъпала на стълбата. Когато човек се движи нагоре по стълбата, той влиза в брахмачария. Брахмачария не е нещо друго, освен секс, сведен до най-долната си степен. Човек достига точката, в която чувства, че всичко е станало пусто, той е достигнал пределния край. Тогава в живота няма противоречия, няма напрежение. Тогава в живота няма безпокойство. Тогава можем да живеем естествен живот. Говоря за възможността да се живее най -естествения живот във всичките му аспекти. Ние не живеем естествено на никакво ниво, защото сме се научили на неестествен начин на живот. Ако кажем на един човек: "Върви само с левия крак, защото левият означава религия, праведност. Не върви с десния крак, защото десният символизира неправедност..." Ако човек повярва в това... а много хора биха повярвали, хора, готови да повярват в подобни глупости, винаги се намират. Тогава ще срещнеш хора, които са съгласни, че да се върви с левия крак е праведно, а с десния - неправедно. Те ще отрежат десния си крак и ще се опитат да вървят само с левия. И никога няма да могат да ходят.
Ние можем да се движим само съчетавайки двата крака. Един крак не може да върви сам, макар че само единият крак се движи напред. При ходенето първо повдигаш единия крак, което може да създаде невярно впечатление, че се движиш с един крак. Но не забравяй, че опорният крак, който остава отзад, е не по-малко важен, от този, който е в движение. В деня, в който човек достигне брахмачария - в това достижение опорният крак е сексът - неподвижният десен крак отново служи като опора, за да може левият да се придвижи напред. Левият крак не може да се движи без десния.
Сексът, достигнал до покой, става опора на повдигщата се брахмачария. Човек може да направи крачка в брахмачария само когато сексът престане да се движи. Изкоренявайки опората на секса, разбивайки я, ти несъмнено ще отхвърлиш секса, но това няма да ти помогне да достигнеш брахмачария. Напротив, човек остава да виси по средата. В това висящо състояние са оставили човечеството многовековните учения. Това, което виждаме в живота наоколо, не е нищо друго, освен движението на десния и левия крак, дясната и лявата стьпка."




Тема Re: Брахмачария не означава въздържане от секснови [re: бeзпътeн]  
Автор:))) (Нерегистриран)
Публикувано18.07.06 10:55





Направи си справка с Патанджали - сутра ІІ-38



Тема Все още си начинаещ, разбираш ли?нови [re: бeзпътeн]  
АвторXEXE (Нерегистриран)
Публикувано18.07.06 11:06



Ти току що си прочел и си научил отдавна известни истини, направили са ти впечатление, разбрал си ги, и сега бързаш да ходиш да поучаваш другите

Пишеш се за учител Тези неща са известни отдавна на йогите в България. Прочел си нещо, разбрал си го, направило ти е впечатление и си мислиш, че си по напред от другите.

Продължавай да четеш Ошо. Може да научиш още доста неща, и успех по пътя. Начинаещ си но си тръгнал във вярна посока



Тема Re: Все още си начинаещ, разбираш ли?нови [re: XEXE]  
Авторбeзпътeн (Нерегистриран)
Публикувано18.07.06 12:10



Може и да си прав, няма да тръгна да споря с тебе. Не се самоопределям нито като "начинаещ", нито като "напреднал" (може и да зависи от гледната точка, не знам). Все пак това би било поредното самоопределяне. Не ми е нужно да вярвам в каквото и да било самоопределяне.

Все пак понятия като "начинаещ" и "напреднал" предполагат някакъв "път", от което следва впримченост на "аза" във време и пространство. А никът е "безпътен", както и да е.

Щом е известно - супер. От малките ми впечатления тук - там обаче излиза, че не на всеки му е известно. Има някои секти, злоупотребяващи с понятието йога (като например глупавите "Харе Кришна" и още някои може би), чиито членове се страхуват от сексуалните си желания, сякаш сексът би ги отклонил от "пътя", и са ми много смешни.



Тема Re: Все още си начинаещ, разбираш ли?нови [re: бeзпътeн]  
Автор lndragopa (непознат)
Публикувано18.07.06 13:37



Братленце, ти пак се впускаш в спорове относно разни въпроси, които не са ти понятни, както изглежда. Земи се сопри малко! Проявявай някво поне малко уважение към нещата който не познаваш, прояви поне малко искреност към самия себе си стига си се правил на всезнаещ! Започва да изглежда много смешно, особено когато прибегнеш до разни определения на разни групи от хора, в които ти сам изпадаш в противоречие.

Аз съм глупав последовател на Прабхупада, с други думи аз се опитвам да бъда КРИШНАР. Това, което съм разбрал за секса и за отречението е много просто:

1. Човек трябва да е искрен със себе си, трябва да действува според способностите си. Във връзка със секса това означава, че човек не бива да се насилва, защото ако се насилва ще се доведе до допълнителни извращения. В секса няма нищо лошо. Та нали посредством него сме се прукнали всички ние тук сега? Но има няколко важни момента. Както виждаме и Патанджали е писал по въпроса. Секцуалните ограничения водят до натрупването на сила. Всеки който е успял поне за месец да не си набие една чекия или да боцне гаджето може сам да стигне до този извод. Тук обаче се намесва: "Човек трябва да е искрен със себе си, трябва да действува според способностите си." Ако не може да издържи на цялото това напрежение естествено е по-добре да не се самоизмъчва. Но тъй като човекът винаги се стреми към някакво развитие, било то пътно или безпътно, (Ошо казва за това какняма особена разлиак в нещата защото те са едно :P), проявява интерес и любопитство към това как може да добие повече сила, която да инвестира в този си опит за развитие, естествено нещата са много индивидуални, понякога чпвек усеща силна нужда да натрупа по-голям потенциал и тн....
Това, което излагам съм синтезирал от беседите ми с Гурудев, Бхакти Камала Тиртха Махараджа, по начина по който съм го разбрал.

Та имам само една молба към теб, моля те най смирено да престанеш да ни храниш така, не че особено ме смущаваш, напротив то това си е лично твоя работа, но толерантността и уважението могат да ти бъдат от помощ по пътя не безпътието :)

Запознай се по-добре а Двейта Веданта философията на Шри Чейтаня Махапрабху и тогава я кометирай. Аз много бих се радвал ако има някой с когото може качествено да се дебатират разликите и положителните страни на различните учения, но за това се изискват познания по темата.

Бих искал да те поканя на среща, имам много силното желание да се срешна с теб очи в очи и така да можем да си поговорим по-подробно.

Редактирано от lndragopa на 18.07.06 13:44.



Тема Re: Все още си начинаещ, разбираш ли?нови [re: lndragopa]  
Авторбeзпътeн (Нерегистриран)
Публикувано18.07.06 15:20



Относно среща "очи в очи" не че имам нещо против, но не знам дали си струва да си губя времето. Иначе какви са тия вопли за "уважение"? За какво ти е "уважение", "толерантност" и т.н.

Това за по - голямата сила, по - голямата енергия и т.н. всеки го знае. Е и? Проблемът в енергията ли е или в "аза", който се стреми да я задържи поради някакви цели. Същият "аз", който се стреми да задържи енергията, същият този "аз" е изпълнен и със сексуални желания. Ето така се получават противоречията, които измъчват сектантите. Що се отнася до "Харе Кришна" сектата, общувал съм с такива и ми прави впечатление тяхното лицемерие. Да ти обясня ли защо кришнарите като пример на сектанти, т.е. като частен случай на нещо по - общо и не отличаващи се от други сектанти и религиозни глупаци, са лицемерни? Ако искаш, да ти обясня... Но дали си склонен да обърнеш внимание.

Иначе не подхващам спорове ни най - малко. Споделям впечатленията си.

Без лоши чувства към никой.



Тема Е, все пак...нови [re: бeзпътeн]  
Автор ***AГAPTA*** (оммммммммм.....)
Публикувано18.07.06 15:27



аз ти благодаря за цитата.





.............................

Тема Re: Е, все пак...нови [re: ***AГAPTA***]  
Авторбeзпътeн (Нерегистриран)
Публикувано18.07.06 15:45



Моля, моля...

Радвам се, че съм бил полезен поне на някои. Най - малкото темата е интересна.



Тема Re: Все още си начинаещ, разбираш ли?нови [re: бeзпътeн]  
Автор lndragopa (непознат)
Публикувано18.07.06 17:05



Виж, на мен определено ще ми е интересно да се се срешнем, за мен няма да е загуба на време, но както решиш. Аз просто предлагам :)

97930429 = ICQ

Впечатленията можеш да споделяш без да храниш така... толерантността и уважението защо са ми ??? Вярвам, че стремежът към тях помага на такива обословени същества като мен да постигнат затишие на ума и така да позволят на светлината да разсея мъглата от илюзия в която своеволно са попаднали и същевременно не.., по същата причина се случва и търсенето на повече сила с която "Азът" се стреми да "Се" превъзмогне. Посочи ми противоречието и лицемерието в това.

Харе Кришна :)



Тема ошо и брахмачарянови [re: бeзпътeн]  
Авторxacaн (Нерегистриран)
Публикувано18.07.06 17:07



Твоят ошо ряпа да яде. И ти и той сте на светлинни години от знанието за брахмачаря.



Тема Темата е актуална.нови [re: бeзпътeн]  
Автор ***AГAPTA*** (оммммммммм.....)
Публикувано18.07.06 17:10



Самата аз, бях в заблуда, в резултат на което повече от две години "брахмачарствах"....след което осъзнах, че всъщност вътре в себе си не съм надживяла секса.
Сега я карам по-полека.





.............................

Тема Re: ошо и брахмачарянови [re: xacaн]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано18.07.06 17:12



това въобще си е характерно за повечето в тоя клуб



те са на светлинни години от истината,
защото се оставят такива като ошо да ги будалкат както си искат,
защото на друго място ошо говори съвсем различни неща, дори си има такава книга за секса



Тема Re: Брахмачария не означава въздържане от секснови [re: бeзпътeн]  
Автор..... (Нерегистриран)
Публикувано18.07.06 17:14



да, бе, ошко, чрез секс към свръхсъзнание
и с помощта на наркотици

то затова и ашрамите му са били сборище за оргии



Тема Re: Темата е актуална.нови [re: ***AГAPTA***]  
Автор h. ()
Публикувано18.07.06 17:19



Нещата си идват сами на мястото. :)
Поздрави.





Тема Re: Брахмачария не означава въздържане от секснови [re: .....]  
Автор The White Rider ()
Публикувано18.07.06 17:21



със секс към цялостност - от там към свръхсъзнание.

Never mind, Light happens


Тема Re: Брахмачария не означава въздържане от секснови [re: бeзпътeн]  
Автор The White Rider ()
Публикувано18.07.06 17:21



а въздържанието от секс означава ли брахмачария? винаги съм се чудел това.

Never mind, Light happens


Тема Re: Все още си начинаещ, разбираш ли?нови [re: lndragopa]  
Авторбeзпътeн (Нерегистриран)
Публикувано18.07.06 22:39



Виж, нямам нищо против теб и нямам против и да се видим. Но защо все пак - можем да си кажем всичко тук, нали?

Нека е пред хората (имам предвид в клуба) все пак. Така всеки може да става свидетел. Иначе за кюто - рядко го ползвам, защото доста време ми губи. Ако реша обаче, ще се включа, нямам нищо против.

"Вярвам, че стремежът към тях помага на такива обословени същества като мен да постигнат затишие на ума и така да позволят на светлината да разсея мъглата от илюзия в която своеволно са попаднали...Посочи ми противоречието и лицемерието в това."

Стремежът да се постигне "затишие на ума" е стремеж на същия този ум. Самият стремеж отрича "целта" - "затишието". "Стремежът" да се "измъкнеш" от обусловеностите идва от същия "аз", който е изграден от същите обусловености. Ето го "противоборството" вътре в самия "аз" - сам си създава и обусловеностите, и стремежите да се измъкне от тях - и така продължава и увековечава робството на обусловеностите.

Това е разбирането ми по въпроса.



Тема Re: Темата е актуална.нови [re: ***AГAPTA***]  
Авторбeзпътeн (Нерегистриран)
Публикувано18.07.06 22:41



Ааа, много поздрави и от мен!

Разумът е победил в тебе!



Тема Re: Брахмачария не означава въздържане от секснови [re: The White Rider]  
Авторбeзпътeн (Нерегистриран)
Публикувано18.07.06 22:44



Хм, въздържането от секс (когато е налице взаимно желание) е усилие на егото, глупост. Не бих го характеризирал като брахмачария. Бих го характеризира като глупост.



Тема Re: Брахмачария не означава въздържане от секснови [re: .....]  
Авторбeзпътeн (Нерегистриран)
Публикувано18.07.06 22:46



Не гледай "името", гледай посланието. Макар че точно заради името дадох и цитата (е, и заради добрия начин на изразяване на Ошо в случая). При теб е обратният случай - отхвърляне заради отрицателното мнение към личността. Което е пак толкова глупаво, колкото и приемането, заради самия авторитет.



Тема Re: Брахмачария не означава въздържане от секснови [re: бeзпътeн]  
Автор The White Rider ()
Публикувано19.07.06 02:14



Личността на Ошо? Коя личност?



Never mind, Light happens

Тема Re: Брахмачария не означава въздържане от секснови [re: The White Rider]  
Авторбeзпътeн (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 02:13



Що? А? Що не?



Тема Re: Все още си начинаещ, разбираш ли?нови [re: бeзпътeн]  
Автор lndragopa (непознат)
Публикувано20.07.06 14:17



Hehehe :)
Iskam da se vidim zashtot mi e interesno da se sreshna s teb izvun digitalnoto... ne za drugo ako iskash moje da zapishem razgovora i da go publikuvame :)

Zatishieto na uma e zhelanie na suznanieto, za da moje to da izpukne... a ne uma... ako se ostavish na uma toi nai-chesto shte te durpa kum obekta na setivata, suznanieto.. azut glasa na paramatma v teb tursi vuzmozhnostta qsno da se izrazi, toest da se proqvi iznachalniq aspekt na az - sat-cit-ananda... togava trabva da e chisto.. ne trabva da ima kakvo da mu prechi... umut prechi... ne toi iska zatishie a azut iska zatishie n uma...



Тема Re: Все още си начинаещ, разбираш ли?нови [re: lndragopa]  
Авторбeзпътeн (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 14:48



Умът и "азът" са едно и също нещо. Съзнанието не е различно/ разделено от "аза" или умът, то е "азът", то е умът. Няма стремежи "извън" ума - всички стремежи са ум, "аз". Това, което си писал, показва, че повтаряш като папагал глупостите на глупавия си гуру кришнар. Защо да се виждаме - за да продължиш да ми пееш същите глупости ли? Нека всичко се пише тук.

Тъп кришнар си, колкото и да ти обяснявам, няма да разбереш явно. От повтарянето на мантрите мозъкът ти е атрофирал, а от глупостите на гуруто ти идиот си загубил и останалите си възможности да погледнеш обективно на нещата. Затова обаче пък е готино да ти повтарям пред всички колко си тъп.



Тема Re: Все още си начинаещ, разбираш ли?нови [re: бeзпътeн]  
Автор KripadhamDas ()
Публикувано20.07.06 19:51



Ако да казваш на някого колко е тъп те кара да се чувстваш щастлив то тогава никой не те спира!

Относно ума и аза... Това за което говориш или поне това което съм разбрал от думите ти е, че ние трябва да се окажем от всякъкви стремежи и желания за да постигнем истинско просфетление... Ще цитирам горния ти пост:

Стремежът да се постигне "затишие на ума" е стремеж на същия този ум. Самият стремеж отрича "целта" - "затишието". "Стремежът" да се "измъкнеш" от обусловеностите идва от същия "аз", който е изграден от същите обусловености. Ето го "противоборството" вътре в самия "аз" - сам си създава и обусловеностите, и стремежите да се измъкне от тях - и така продължава и увековечава робството на обусловеностите.

Според това което съм чул от моя Гурудева Бхакти Камала Тирхта, че това е едно много добро пожелание, обаче не работи...
Ако за теб това работи за много други то не работи.
Самият факт, че седим тук и пишем в форум е проява на някъкво желание. Факта че сме живи е проява на желание, дишането ти е проява на желание, всичко в този свят е изтакано от желание... Как мислиш че в един свят изтакан от желания ще се спъсиш с липсата на желание... Та дори желанието за тази липса е желание...
Вярвам, че не бягството, а правилната посока може да те отведе на Абсолютната платформа.
Не липсата на желанията а правилните желания... Желанията по посока на Абсолютната истина.
Не липсата на стремеж а стремежът в правилна посока...Стремежът към абсолютната истина.
Това може да проводи духа от отвъд.
И ако се замислиш за себе си ще осъзнаеш, че благодарение на този свой стремеж сега знаеш и оъзнаваш това което си в мномента...

Редактирано от KripadhamDas на 20.07.06 19:57.



Тема Re: Все още си начинаещ, разбираш ли?нови [re: бeзпътeн]  
Автор lndragopa (непознат)
Публикувано21.07.06 15:46



Az prosto iskam da te vidq, za da zadovolq nai-veche liubopitstvoto si shto za sushtestvo govori vsichko tova.

Men daje me radva che ima koi da mi povtarq kolko sum tup, zashtot ponqkoga zabravqm za tova i zapochvam da si milsq che sum vsushnost mnogo umen :P

No oshte po-interesno mi e da razbera zashto ti smqtash che si iztochnik na znanieto i taka uvereno leesh obqsneniq za tova i onova.



Тема Re: Все още си начинаещ, разбираш ли?нови [re: KripadhamDas]  
Авторбeзпътeн (Нерегистриран)
Публикувано21.07.06 17:34



Замяната на едни желания с други - си е просто поява на нови желания, този път насочени към илюзорните "духовни светове", рекламирани във вашата секта. Но интересното е, че дори старите желания не спират, напротив, те се потискат, не намаляват, а се засилват, усложняват се. Затова вашият "път" не е добър, но щом искате, следвайте го. За мен всички желания са един дол дренки, няма "духовни" желания, които да са "по - висши" от "материалните", но да желаеш нещо, което да ти свърши практическа работа е много по - нормално и полезно, отколкото да желаеш абстрактни неща като "простветление", "Самадхи", "Абсолютна Истина" и т.н. думи-спекулации.

Ако не следваш "път" - ще намалиш на първо време желанията и усложняването на психиката си. Ще станеш по - спокоен, уравновесен и наблюдаващ процесите. Безпристрастното наблюдение сега, а не теоретично натрупаното знание, ти помага да се освободиш от желанията, но това не означава, че желания няма да има. Просто спираш да бъдеш прекалено обсебен от тях. Това е "пътят" на "безпътието".





Тема Re: Все още си начинаещ, разбираш ли?нови [re: lndragopa]  
Авторбeзпътeн (Нерегистриран)
Публикувано21.07.06 17:42



Е, щом нямаш нищо против, няма проблем. Но не влагам някакви лоши чувства към тебе или когото и да било.

А ти както искаш, го разбирай. Когато за мен нещо е глупост, го казвам.

Иначе съвсем не се смятам за "източник на знанието", не и в областта на йога. Всъщност всеки може сам за себе си да бъде източник на разбирането (не натрупаната информация, знание), при това много по - добре, отколкото може да му даде който и да било учител. Не отричам нуждата от учител, но в края на краищата - ние сме тези, които сме решаващи "сами за себе си".

Иначе имало е през вековете много учители, но ученията така или иначе са се извратили в някакви религии, култове и секти, грешни интерпретации и т.н. Така е, когато ученикът не разбира - а разбирането не идва отвън (от някой учител), а отвътре, от самия човек. И е мигновен процес, протичащ сега. Не се влияе от време и пространство, натрупани знания, постижения, достигане и сляпо следване.



Тема Re: Все още си начинаещ, разбираш ли?нови [re: бeзпътeн]  
Автор KripadhamDas ()
Публикувано22.07.06 08:16



Скъпи ми Безпътен,
Нима не разбираш колко са фини нещата...
Захващаш се за думи, който наричаш абстакции, което означава, че дори не осъзнаващ силата на думите.
Моля те погледни поне малко отвът обвивката на собственото си разбиране...
Аз съм съгласен с теб в едно отношение, че нещата трябва да са пактически а не теоретични... Но не знам от къде си направи извода, че ти говоря за теория...
Първото практично нещо на което трябва да се научим (и това не е духовно или матерялно, то е просто морал и култура... проява на интелегентност в общуването с хората ) е да се опитаме да приемем и разберем. Без приемане и проява на разбиране никога не можем да разширим мирогледа си за света. Ще седим на едно място като заковани пирони за стена.
Разширяването на мирогледа е първа стъпка към духовното - Разширение на мирогледа не означава да кажеш - Затова вашият "път" не е добър, но щом искате, следвайте го. Това е заключение базирано на твое персонално виждане, и няма нищо общо с реалноста. Визията през твоите розови очила не прави света пъстар... Просто го прави розов за теб... Ама безптътен тои е пъстар. има и синьо, червено, жълто, зелено... И докато не разберем тази подробност ще си останем в нашия розов свят, смятъйки че сме разбрали всичко и всичко ни е ясно.
А за да станем по спокойни ни е нужна практкика.. практиката се дава - Ние не си я измисляме...
Практиката е доказан метод, който работи и е опитан от много хора преди теб. ( Това го прави доказан )Това те кара да и се довериш, в противен случаи шанса тази практика да е неуспешна е доста голям.
Естествено всеки в този свят иска да е създател и това го кара да смята че може неговата практиа, която му се поднася от ума да е най добрата.. Това е илюзия... Това е Мая...
Там където можеш да приемеш и да вникнеш в дълбочина това е истинско... там където мирогледа се разширява и започваш да виждаш пъстротата и красотата това е истинско...

Теорията не е необходимост, знанието не е необходимост. любовта е единствената необходимост. Но да отречем знанието е твърде глупаво... необходимо е познание, познание което да те доведе до същината... а после можеш да го оставиш... Никой не те кара да седиш в познанието... Същината и целта е друга не е познанието.. Познанието е само средство... НО познанието може да те заведе в Сатва ( в добро), а любовта и приемането може да те отведе отвъд.
Не позволявай на страхът да не бъдеш обсебен да те обсеби ... Не е нужно да се страхуваме... нужно е да бъдем обсебени от огъня на божествената любов...
За любов и щастие мечтаем в дълбочина... Опитай се да погледнеш в дълбичината... не ходи по водата само...



Тема Re: Все още си начинаещ, разбираш ли?нови [re: KripadhamDas]  
Авторбeзпътeн (Нерегистриран)
Публикувано23.07.06 14:57



Идиотче, стига ме поучава, бе видиотено кришнарче. Сектата ви е от психично болни и объркани хорица, а ти си тръгнало да философстваш - да ми обясняваш какво било важно, знанието ли не било необходимост, любовта ли била необходимост. Виж какво, идиотче - научи се първо да пишеш правилно. След това се бутай да разсъждаваш, макар тази дейност да е твърде непосилна за объркано кришнарче като тебе.

Относно осъзнаването на "силата на думите" - думите имат сила върху идиоти като тебе, те са ти въздействали по определен начин, промили са ти мозъчето и си станал шантав кришнар. Думите служат на такива като мен, а такива като теб сляпо служат на думите (които са им поднесени по определен начин), мият кенефите по ашрамите, подмазват се на идиотите си гурувци - кришнари (а гурувците в "Харе Кришна" са до един идиоти) и т.н. Изобщо пропиляват си живота на вятъра, защото мозъкът им е атрофирал и вярват в глупости. Прочели са някакъв (най - вероятно неадекватен) превод на някое древно писание и край - все едно са хванали Господ за мъдете.

Повече не се опитвай да ме поучаваш, идиотче, защото си много смешен, особено пък и с безбройните си правописни грешки. Ти си типичен пример как най - малоумните попадат в най - малоумните секти - а сектата на кришнарите определено е от най - гнусните и долнопробни гаври с понятието "йога".

Ясно, че няма да разбереш какво съм ти писал, защото мозъкът ти е безнадеждно промит и атрофирал, но все пак - прави ми кеф да мачкам идиотчета като теб, възгордяли се от някакво "знание" от някоя древна книга.

Не се опитвай, идиотче, да изкарваш, че отричам знанието (това показва, че не си разбрало какво съм писал, което не е чудно) - казвам, че няма да ти помогне в себе-познанието. Натрупаната информация е важна за икономическия напредък в заобикалящия ни свят, но по отношение на себе-познанието тя е... просто информация, думи, заседнали ни в мозъка. Когато тези думи са пропити с вяра, психологически инвестиции, чувственост и т.н. - тогава тази информация вреди, защото пречи на безпристрастното наблюдение, на медитацията. А медитацията е в паузите между мислите и в наблюдението на тези паузи, тогава, когато думите са заглъхнали, всякакви думи, когато умът е притихнал и се осъществява наблядаване, естествено, спонтанно и изчистващо обусловеностите.

Всичко най - добро, да знаеш, че ти обяснявам, че си идиот с най - добри чувства. Вероятно няма да излезеш от кришнарската каша, в която си се оплел, но все пак - имаш благословията от мен.



Тема Re: Все още си начинаещ, разбираш ли?нови [re: KripadhamDas]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано23.07.06 15:53



виждам как му говориш, и как ти се отговаря!
типочно за този клуб!



успех по пътя
и не се опитвай да помагаш на такива, нито дори да им обясняваш нещо



Тема Re: Все още си начинаещ, разбираш ли?нови [re: бeзпътeн]  
Автор KripadhamDas ()
Публикувано24.07.06 11:41



Ех... Безпътен ми приятелю:))
Благодаря ти все пак за забележките...

Жалко е, че вместо да търсим общото и допирните точки помежду си ние търсим разликите и се фокусираме върху тях...
Отрицанието не е пътя...
Аругантоно поведение не е проява на духовност.
Слагането на епитети на дадени хора е по скоро липса на разбиране.
Липсата на разбиране не е нищо дуго освен страх от неизвестното...
Страхът от неизвестното е просто страх от смърта...
А страхът от смърта както предполагам знаеш е грешното ни самоопределяне с тялото, ума и т.н.
Така ,че първо нека да се научим да общуваме помежду си без проява на насилие, красиво и правилно, а после да говорим за това какво е медитация и дали тя има почва у нас.



Тема Re: Все още си начинаещ, разбираш ли?нови [re: KripadhamDas]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано24.07.06 11:50



то по това се личи кой медитира
и дали е по правилен начин





Тема Re: Брахмачария не означава въздържане от секснови [re: бeзпътeн]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано24.02.08 18:24



Нека вдигна отново тази пусната преди около две години, но разбира се твърде актуална тема.





Тема Пак си задушил някоя мацка!нови [re: бeзпътeн]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано24.02.08 20:58



Споко бе, знаем че не е отказване от секс! Работи си без проблеми - и без да бързаш...



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Пак си задушил някоя мацка!нови [re: BlackWolf]  
Автор lncg ()
Публикувано24.02.08 21:02



верваш ли






Тема Re: Пак си задушил някоя мацка!нови [re: lncg]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано24.02.08 21:05



А защо не?! Ти виждала ли си Безпътен? Нормален, здрав, прав млад мъж, симпатичен при това... Що се съмняваш?



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Пак си задушил някоя мацка!нови [re: BlackWolf]  
Автор lncg ()
Публикувано24.02.08 21:08



има си причини
и всеки ги знае, ти също





Тема Re: Пак си задушил някоя мацка!нови [re: lncg]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано24.02.08 21:10



Абе... не всеки е такъв, какъвто изглежда в Дира. Дет'съ вика, совите не са това, което са...



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Пак си задушил някоя мацка!нови [re: BlackWolf]  
Автор lncg ()
Публикувано24.02.08 21:11



не казах това





Тема Re: Пак си задушил някоя мацка!нови [re: BlackWolf]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано24.02.08 22:48








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.