Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:48 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Кажете ми за Сидхартанови  
Автор Пaн (издирваща)
Публикувано12.07.06 03:04



Кажете моля мнението си за книгата "Сидхарта", някой вглеждал ли се е , сериозно заноимавал ли се е нея?

Let the forest be with you!


Тема Re: Кажете ми за Сидхартанови [re: Пaн]  
Авторduf (Нерегистриран)
Публикувано12.07.06 09:26



какво по-точно те интересува?



Тема Re: Кажете ми за Сидхартанови [re: duf]  
Автор Пaн (издирваща)
Публикувано12.07.06 14:35



Aми чела съм доста, но сега искам да пиша дипломна над тази книжка. Лошото е че се затруднявам да синтезирам идеята. От какжа гледна точка да тръгна - "в търсене на себе си..."
За мен тя чисто биографична.

Let the forest be with you!


Тема Re: Кажете ми за Сидхартанови [re: Пaн]  
Авторhgf (Нерегистриран)
Публикувано12.07.06 14:40



там е показан пътя на Буда, етапите, през които минава
трябва да се запознаеш първо с будизма, за направиш паралел



Тема Re: Кажете ми за Сидхарта [re: hgf]  
Автор Пaн (издирваща)
Публикувано13.07.06 19:24



Дайте ми линкове на задълбочени изследвания над тази книга.
Приеми , че с будизма съм ок.

Let the forest be with you!


Тема Re: Кажете ми за Сидхартанови [re: Пaн]  
Авторhgf (Нерегистриран)
Публикувано13.07.06 19:35



ако с будизма си ок, нямаше да имаш проблеми с книгата



Тема Re: Кажете ми за Сидхартанови [re: hgf]  
Автор Пaн (издирваща)
Публикувано14.07.06 03:30



Благодар ти!
Не виждам "проблем" с книгата. Пожелавам ти всичко най-добро. А аз продължавам да търся.:-)

Let the forest be with you!


Тема Re: Кажете ми за Сидхартанови [re: Пaн]  
Автор moon goddess ()
Публикувано14.07.06 11:04



Aми чела съм доста, но сега искам да пиша дипломна над тази книжка. Лошото е че се затруднявам да синтезирам идеята. От какжа гледна точка да тръгна - "в търсене на себе си..."
За мен тя чисто биографична.


Хей! Аз обичам " Сидхарта". Това, на което викаш "тази книжка", за много хора е един от най-силните и въздействащи текстове...



Заслужава ли си наистина да се опиташ да я окепазиш, за да си изкараш едната оценка?



Тема Re: Кажете ми за Сидхартанови [re: moon goddess]  
Автор Пaн (издирваща)
Публикувано14.07.06 20:15



"Заслужава ли си наистина да се опиташ да я окепазиш, за да си изкараш едната оценка?"

Какво значи това? Просто искам да пиша. А това, че някой ще оценява, това, което ще пиша, никак не ме блазни и не смятам, че "окепазявам" никого и нищо.

По принцип едва ме накараха, но тъй като искам да завърша, а от друго не разбирам освен от Мирча Елиаде, източна философия, символика и т.н. та за това, ми казах да пиша за това, което ми харесва. Самите тези, които ще ме оценяват не са започнати, дори едва ли знаят кой е Шакиамуни примерно, но това .

Та за това се обърнах към вас в този форум, просто за още инфо.

Отегчих се обаче, един ми отговори "А БЕ ТИ КАКВО РАЗБИРАШ?", СЛЕДВАЩИЯТ - "ЗАЩО ЩЕ ОКЕПАЗЯВАШ КНИГАТА".

Когато някой не разбира от нещо, му се дава подкрепа, а не наставление и забележка, второ - тази книга не може от никого да бъде окепазена от мен.

Let the forest be with you!


Тема Re: Кажете ми за Сидхартанови [re: Пaн]  
Автор KripadhamDas ()
Публикувано16.07.06 14:01



По скоро посмисли къде искаш да стигнеш...:)) Какво ще е заключението.
В книгата се разглеждат различни неща, но според мен важно е да изчистиш посланието което искаш да оставиш у хората, които ще прочетат твоята работа. Коя е финалната мисъл която ще остане.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.