Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:20 27.04.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Даоистка вътрешна алхимиянови  
Автор h. ()
Публикувано28.05.06 22:51



Да имате случайно някой от даоситките трактати, за вътрешната алхимия на български или руски?



Тема Re: Даоистка вътрешна алхимиянови [re: h.]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано28.05.06 23:04



Освен Джао Бичън друго от такова качество нямам.

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Даоистка вътрешна алхимиянови [re: Darth_Vader™]  
Автор h. ()
Публикувано28.05.06 23:58



Има стотици трактата сигурно, но нещо се губят още. Само преподобният Джан Санфън е написал десетки. Да кажем някои основни за алхимията:

- Нещо на даосите: Лю Сюйан, Хан Джунли, Лю Дунбин(Лю Дзъ), Цяо Хуанян, Ляо Кун, Ляо Жан, Цяо Цяо, Джао Гуй, У Чунсюй, Фън Ходзин, Хун Жандзъ, Тан Дзинмин, Бай Юйчан, Чън Ниван, Шан Яндзъ, Дзюдзъ, Лю Дзъ, Луй Идзъ, Шун Идзъ, Куй Идзъ, Бън Моуджан, Лю Юнпу, Лю Хайчан, Лю Цюанян, Джоу Дуни(писал за тай-дзи).

- "Дан Дзин", или "Канон на цинобърния Елексир".
- "Синмин Гуй Джи"
- "Дзин Сян Дзин Лу" на Хуъй Мин Дзин
- "Фън Хо Дзин"
- "Цуй Сюй Пян"
- "Хо Хоу Гъ"
- "Дзин Сян Жън"
- "Син Индзин"
- "Ней Дзин"
- "У Джън Пян" "Глави за прозрението на истината" издаден на руски.
- "Фадзюе"
- "Нан Хуан Дзин"
- "Хуей Мин Дзин"
- "Бао Пудзъ" на Гъ Хун - излезе на български.
- "Хуантин Дзин" "Канонична книга на жълтият двор".
- "Джундзъ"

Разбира се българските редактори са под съмнение и имената може да са в леко грешна транскрипция. То като гледам за Джао какво мазало са направили...



Тема Re: Даоистка вътрешна алхимиянови [re: h.]  
Авторmath (Нерегистриран)
Публикувано29.05.06 17:04



Откъде може да се намери Даоска йога на Джао Бичън? Има ли я някъде в електронен вид?
Аз съм чел няколко книги на Мантак Чиа (тия които излязоха на български), но гледам че не го уважавате много...
Би ми било интересно да прочета още неща по въпроса.



Тема Re: Даоистка вътрешна алхимиянови [re: math]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано29.05.06 18:47



Мантак Чиа си е супер стига да не зацикляш само на него.



Тема Re: Даоистка вътрешна алхимиянови [re: h.]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано29.05.06 18:48



Ще си прегледам архивите. Как ще ги искаш - на хартия или електронно?



Тема Re: Даоистка вътрешна алхимиянови [re: Drona]  
Автор h. ()
Публикувано29.05.06 18:52



Електронно, ще си ги разпечатам. Ако имаш издадени книги, още по- добре.

Може и господа, и откъси извън списъка. Искам да засека някои неща в терминологията. Понякога наричат нещо с една две думи и го споменават само въднъж, докато на друго място го описват детайлно.



Тема Re: Даоистка вътрешна алхимиянови [re: h.]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано29.05.06 19:01



оки ....



Тема Re: Даоистка вътрешна алхимиянови [re: h.]  
Авторsexi_pisan4o (Нерегистриран)
Публикувано29.05.06 19:06



С тази алхимия мойе ли да си напражиш хапче или елексир и да изпаднеш в специфично състояние ,защото четох четох че лао дзъ дал на свои ученици и те паднали като мъртви с някакво състояние и после се събудили



Тема Re: Даоистка вътрешна алхимиянови [re: math]  
Автор h. ()
Публикувано29.05.06 19:07



Чстно казано не знам, не съм я срещал в е-вариант. Моята е от 95-година и вече бере душа горката...

По принцип уважавам Мантак Чия в друга насока. Специално във вътрешната алхимия не е посветен, което може да се разбере при по- внимателно запознаване с трактата на Джао. Но пък приноса на Мантак Чия е колосален и е в десетки пъти по- ценен от Джао, поне що се отнася до ширпотреба. Има разкошни техники с добри резултати, както и методи.

Като се замисля, Джао Бичън говори за много сериозни работи, това си е кундалини-йога. Ако някой дръпне напред без учител...Бог да го пази. В най - елементарното, в началото, след една седмица сериозна практика, като легне жена до мен и дори да е зима, иска да спи на земята.. Това случайно го разбрах, щото на мен не ми прави впечатление, че тялото започнало да излъчва топлина. Тя не е нормална топлина, а по- различна, като вълново излъчване. Всъщност не знам точно, не аз мога да кажа, понеже както казах, на мен не ми е пречело. Има едно наставление, че на огъня не трябва да се гледа като на огън. И се водя по него.
Но съвсем спокойно човек може да се наслаждава на вътрешната пълнота известно време. После стават някои процеси, дето изискват повечеко знание и съвети от човек, който е напред с нещата. Но може и той да се отиграе. Две - три нива според мен са достъпни за повечето.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.