Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:05 21.09.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Даоистка вътрешна алхимиянови [re: dao]  
Автор h. ()
Публикувано06.07.06 23:08



и до осъзнаването че тия "практики" с Дао Би чън са само губене на време

След 20 години и една дузина системи, мога да кажа, че абсолютно всички практики са губене на време. Поне що се отнася до реалното духовно израстване...най- малкото, защото такова не съществува. :) Което ни най- малко няма да ми повлияе на непреклонното намерение по отношение на Джао...нали трябва да поддържаме парадокса.





Тема Re: Даоистка вътрешна алхимиянови [re: h.]  
Автор h. ()
Публикувано06.07.06 23:31



По повод порадокса се сетих за Пепси(Перица), който води интензиви(онези дзен практики, дето се работи на въпроса "Кой съм аз" по цели дни). И на един интензив, между диадите разправяше колко е шантаво, че дошли тука да се питат по цял ден един друг - "Кой съм аз", "Кой съм аз"... Ако се видите, казва, в какъв парадок участвате, ще се спукате от смях...и прави артистични имитации на части от практиката. Всички се смеем.

Обаче...човека е напълно искрен, той казва нещата, баш както са си. Хората срещу него го приемат за шега, но той е напълно сериозен.

Цялата работа е да се осъзнае абсурдността на всичко, което се прави. Защото практикуването и духовните пътища са абсолютно абсурдни процеси.



Тема Re: Даоистка вътрешна алхимиянови [re: h.]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (Lambda team)
Публикувано07.07.06 00:01






Уахой!!!




п.с. колебаех се на кое точно мнение да ти отговоря, но реших да е на това... абсурдно е, но факт


Gordon Freeman


Тема Re: Даоистка вътрешна алхимиянови [re: h.]  
Автор= (Нерегистриран)
Публикувано08.07.06 14:51



"Самата първична енергия не се усеща и това трябва да се има предвид. "
-усеща се и то как!!



За да започнеш да усещаш енергията, препоръчвам ти да изучаваш техниките за работа с ци (Цигун).



Тема Re: Даоистка вътрешна алхимиянови [re: =]  
Автор BrandofAmber (PrinceofAmber)
Публикувано08.07.06 15:07



Вътрешната алхимия е част от цигун. Цигун изучава течението на ци, всичко което говорим в темата е част от него. :)



Тема Re: Даоистка вътрешна алхимиянови [re: BrandofAmber]  
Автор= (Нерегистриран)
Публикувано08.07.06 17:13



говорите, но не практикувате както се вижда от изказването на h.



Тема Re: Даоистка вътрешна алхимиянови [re: =]  
Автор h. ()
Публикувано08.07.06 17:54



По принцип всичките тези практики са ци-гун. Общо взето ци-гуна е най- известен като вътрешна работа в разичните бойни стилове. Като всеки стил(школа по-точно) си има свой ци-гун. Извън Джао, съм играл няколко ци-гуна от няколко направления на бойните изкуства. Всякакви усещания са ми известни.

Проблема на ци-гуна е, че няма завършеност, или поне не се срещат толкова лесно хора, който да са наясно...после накъде... Щото след няколко години практика неизменно се стига до задънената улица. Но като система за здраве, става. Проблема ще дойде ако се задържа семето повече време, когато се нагнетява доста енергия и е възможно да се повиши нивото и в тялото. Огънят ако е малко не е добре, но ако е много е същото. Много са важни петте жизнени дишания, т.е. енергията на петте вътрешни органа. Първо трябва да се осигури възпроизвеждащата сила или първоосновата, която след сублимация да се изпари под формата на жизнена енерги- ци. Началото винаги е свързано с дзин и неговото засилване, докато след това идва циркулацията на ци. Работата с ци е свързана с нейната циркулация. Ако не циркулира свободно из тялото, е възможно да бъде прекалено на едно място и малко в друго.

Не случайно, вътрешните органи са свързани с емоциите, всеки с определен и състояния. Тук се включва съзнанието, което балансира ци в определените органи не само чрез физическата циркулация, но и чрез премахване на вътрешните спазми породени от небалансираните емоции.

Като цяло у нас има няколко човека в сферата на бойните изкуства най- вече, които практикуват ци-гун от много години(ще се въздържа от имена). Ако искам да практикувам ци-гун, различен от моя ще бъде под тяхна консултация. Въпроса е, че отделните видове ци-гун са взаимно несъвместими. Същото важи и за някои ци-гуни и някои практики на йога. Не може да се ходи с голямата кошница и да се слага всичко вътре.

Който не знае кога да спре огъня, все едно нищо не знае. И в това е голямата тънкост, не да събуждаш огъня, понеже е лесно, а да знаеш кога да го спреш, колко да го циркулираш, до каква степен да се разпали, кога един вид огън се сменя с друг. Това е основата на ци-гуна и много рядко се намира някой, който да е дал малко повече подробности като Джао.



Тема Re: Даоистка вътрешна алхимиянови [re: =]  
Автор h. ()
Публикувано08.07.06 17:57



Благодаря за материала от книгата - 300 въпроса за ци-гуна. Разполагам с него. Ако някой иска да го пуснем някъде целият.





Тема Re: Даоистка вътрешна алхимиянови [re: =]  
Автор BrandofAmber (PrinceofAmber)
Публикувано08.07.06 18:48



Не знам за кое изказване говориш темата е дългичка.
Аз лично много от нещата казани в темата ги виждам по тотално различен начин, но не съм седнал да се заяждам, струва ми се глупаво.
Както и съм сигурен, че писалите са наясно с това което пишат, просто го виждат различно. Всеки е различен в крайна сметка и що годе със сигурност след 10-тина години повечето пишещи ще виждат нещата по тотално различен начин отколкото в момента, никой не е казал че написаното тук е абсолютна истина.

h. пише своята гледна точка, не би могъл да пише друго, както и никой в клубовете не би могъл просто няма откъде да го вземе. Мисля че е добре, че го прави, защото за тези които не са си изчистили позицията по тези неща е полезно да виждат различни гледни точки докато преценят тяхната си.

След като ти си си я установил за тебе какъв ти е проблема?
Каквото и да ти говори h. ти си знаеш как усещаш нещата, както и аз, усещаш го различно, добре, но защо го обръщаш на заяждане?

Редактирано от BrandofAmber на 08.07.06 18:53.



Тема Re: Даоистка вътрешна алхимиянови [re: h.]  
Автор= (Нерегистриран)
Публикувано08.07.06 20:13



та така:
усеща ли се енергията или не?
защото ако не я усещаш, както казваш, тогава само си приказваш, а нищо ен практикуваш






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.