Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:46 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема его=умнови  
АвторДжoнaтaн чaййkaтa (Нерегистриран)
Публикувано26.05.06 23:37



Умът създава шум. А този шум пречи да се види Реалността.
Живот в ума - значи живот в мъгла.
Когато умът спре своя бяг, ти си в Тишитата, безмълвието. - И тогава се ражда Това, Каето Си, и което винаги си бил

ТО не се постига, не е Път, движение, усилие, а РАЗКРИВАНЕ
Ти винаги си ТОВА, но МАХНИ ЗАВЕСАТА НА УМА!



Тема Re: его=умнови [re: Джoнaтaн чaййkaтa]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано27.05.06 10:13



Както вече имах възможност да отбележа, умът не е пречка за йогите, защото те по принцип са безмозъчни. Не може да ти пречи нещо, което ти липсва.

Премахването на ума е хубаво нещо. Най-вече за останалите, които си го запазват...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: его=умнови [re: Black Wolf]  
АвторДжoнaтaн чaйkaтa (Нерегистриран)
Публикувано27.05.06 10:52



ум, разсъдък, съзнание, са различни неща и хората влагат различен смисъл - думички.., думички.. - това е ума..

значи под "ум" разбирам натрупаното от миналото, памет, и т-н., на което се опират реакцията на човека като робот (дори да си мисли, че разсъждава, тези разсъждения се опират на това съдържание на ума - думи, знание, асоциации..)
умът в този смисъл е движение от миналото към бъдещето - надежди, очаквания стремежи, цели

ако обаче този механизъм (умът е механизъм) се разбере (не от някой друг, а от самия ум), той става способен да застане в покой в НАСТОЯЩЕТО!
което е невъзможно за мнозинството хора

А ТУК И СЕГА Е ИСТИНАТА И ЖИВОТА, което изпускат хората, живеейки като роботи в ума-егото си



Тема Re: его=умнови [re: Джoнaтaн чaйkaтa]  
Автор Krivko (вездесъщ)
Публикувано27.05.06 11:01



добре бе този ума не е ли и полезен ,не мисля че ние даден току така.От Господ от Природата Висшия разум или от Еволюцията ако щеш.
Нали когато упражняваш нещо в началото трябва да мислиш и да внимаваш или не етака??

Аз знам,че нищо незнам...но другите и това не знаят


Тема Re: его=умнови [re: Krivko]  
АвторДжoнaтaн чaйkaтa (Нерегистриран)
Публикувано27.05.06 11:26



наистина нищо не знаеш :))

това за което говориш и си мислиш, че е полезно (за какво обаче ? - за твоето оцеляване, борба и защита на твоята територия?!?..) - то е "полезно"
такъв ум действа като робот, той само РЕАГИРА, това са реакции - отговор на миналото, което съдържа ума, той е ОБУСЛОВЕН И ЗАТВОРЕН И ОГРАНИЧЕН

умът, когато е променен по начина на осъзнат и вече съвсем успокоен неговия баг, той работи, дийства само когато е необходимо - тогава той не реагира обусловено, тогава се получава съвсем естествен ОТГОВОР НА СИТУАЦИЯТА ,
при което няма Умуващ, Разсъждаващ,
то е като когато има пожар и ри се впускаш да спасяваш себе си или друг - ти не умуваш, то се случва само

така работи Чистия Ум



Тема Re: его=умнови [re: Krivko]  
АвторДжoнaтaн чaйkaтa (Нерегистриран)
Публикувано27.05.06 11:33



значи, за да ме разбереш правилно:
съдържанието на ума като знание, опитности и подсъзнание си остава, въпреки в променен вид

разликата е, че в единия случай умът реагира обусловено, той е затворен и ограничен, защото Ти се отъждествяваш с него, със съдържанието му

в другия случай умът е свободен да оперира необусловено, той е отворен, защото ти не се отъждествяваш с него,

прекъсната е една връзка, ти не си вече това, което мислиш и чувстваш
прекъсната е връзката между теб като чисто съзнание да го кажем, и съдържанието на ума - той се превръща в работещ механизъм и като такъв е много по-полезен от предишния обусловен ум, защото отговаря съвсем адекватно на ситуацията, а не просто реакция



Тема Нищо не разбирашнови [re: Джoнaтaн чaййkaтa]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано27.05.06 11:36



Човек докато е жив има нужда от всичко!! И ум и интелект и его и желания и тяло и ръце и крака и т.н. !! Важното е да не се идентифицира с тях, това е цялата работа!!

Има един идиот на име Шибендо, който не разбира това, ти да не би да си от тяхната група на заблудените???



Тема Re: его=умнови [re: Krivko]  
АвторДжoнaтaн чaйkaтa (Нерегистриран)
Публикувано27.05.06 11:37



... и тогава се проявява Живота, Любовта, цялата свежест на настоящето нахлува в това пространство, което се открива
което преди е било заето от потока на ума

значи непрекъснатия поток на ума вече е прекъснат и нахлува нещо невъобразимо красиво, прекрасно, изпълненост, благодат, - това е към което се стремат всички религии от време оно



Тема Re: его=умнови [re: Джoнaтaн чaйkaтa]  
Автор Krivko (вездесъщ)
Публикувано27.05.06 12:53



благодаря за хубавото обяснение

Аз знам,че нищо незнам...но другите и това не знаят


Тема Re: его=умнови [re: Krivko]  
АвторPrincess of Light (Нерегистриран)
Публикувано27.05.06 13:02



пак съм аз, но обичам да си слагам различни имена

хубаво е да не знаеш, това е пътя към освобождение от ума
да знаеш, че нищо не знаеш, да нямаш подготвен отговор, да не знаеш предварително как ще реагираш

това е да не вярваш на ума си, какво ти казва, какво мисли, чувства и желае - начина е дистанция и безпристрастно, което значи АБСОЛЮТНО ПАСИВНО наблюдение на всяко движение на ума (но не контрол)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.