Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:47 02.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Отворено писмо до Разпутиннови  
Автор hare shiva (Павли Панев)
Публикувано26.05.06 11:38



При обсъждане на някои въпроси свързани с йога Разпутин написа следното:
"Е, предимно задавах въпроси, на които и не получих добър отговор, а предимно предположения, догадки и т.н. относно историята на йога. Айде, няма да споря и за "алтернативна медицина" и за медицината изобщо, защото изобщо не съм специалист в тия области; но и за най - простия човек е ясно, че най - голямо доверие си заслужава официалната медицинска наука, останалото е предимно сектантска простотия, нещо като "да хвърляш камъни в тъмното и да се надяваш да уцелиш". Ако да се довериш на официалната медицина вместо на "алтернативните" бабини диветини за теб е "надъхано комсомолство", значи си наистина много тъп и повреден човечец.
И между другото, прочетох ти болнавото мнение, което си писал към Джаго - един друг объркан сектант от многото объркани сектанти, пишещи тук. Глупостите, които си изсрал като "мнение" относно Кундалини и т.н. наистина заслужават съжаление. И след като ти прочетох идиотщината, изпитах пълно съжаление към теб и разбрах, че не си е струвало да се обръщам към теб изобщо.
Дано се оправиш някой ден.
ПП: Не съм "върл противник на йога", както съвсем неадекватно си прави извод въпросния човек ("харе шива")."
Като благодаря на Разпутин за оцеката "много тъп и повреден човечец" си мисля, че този човек за да изказва такова мнение за мене сигурно ме познава много добре. Сигурно знае, че съм завършил МЕИ Варна като машинен инженер през 1971г и Международни икономически отношения в Икономически Университет през 1990г и между другото ШЗО Шумен от което ми остана о.з. майор. Приемам оценката му. Щом казва човекът сигурно е така.
Той навярно има много задълбочени знания и искам да ми подскаже накъде да се насоча за да стигна неговото ниво. За да му спестя лутане и догадки ще добавя, че за изкажа "Глупостите, които си изсрал като "мнение" относно Кундалини" подробно изучих 108 от всичките 108 Упанишади, Ригведа , Атхарваведа и Яджурведа(няколко самхити, пурани и доста съвременни автори) Плюс Медицинска физиология на Уйлям Ганонг(780 страници голям формат), Физиология на човека на проф. Б. Пирьова, няколко анатомии на човека, атласи по анатомия, Цитология, Обща Хистология, Неврология, Химия за студенти по медицина, Илюстрована биохимия и някои други статии с обем около 60 000 страници(всички тези са налични в личната ми библиотека). Понеже това не ми помогна да си изготвя горепосоченото мнение се наложи да допълня с малко статии по въпросите на молекулярната биология и физика на елементарните частици. Наистина докато не разбрах какво е това ФОТОН и защо ЕЛЕКТРОНА и ЕЛЕКТРОННОТО НЕУТРИНО заедно с двата най-леки КВАРКА са основа на заобикалящия ни свят, не можах да си обясня каква е разликата между ПРАНА и АПАНА, които трябва да се обединят при повдигане на Кундалини. Че на всичкото отгоре и да се подгреят с АГНИ.
Най-вероятно "съжалението" на Разпутин към написаната от мене "идиотщина" се дължи на това, че той знаееки, че Апана има 40 единици(той знае от физиологията какви са тези единици), а Прана имайки 70 единици и като се подгреят с Агни ще се добавят 90 единици и общата им стойност 200 единици не е точно три пъти по-голяма от базалната стойност на Прана от 70 единици, а е с цели 10 единици по-малка отколкото аз съм посочил. А за кълбовидната мълния ще трябват доста повече страници и отегчителни анализи. Пък и не е проверено от съвременната медицина. Та имайки това в предвид имам молба към Разпутин. Моля ти се кажи ми с какво смяташ, че още трябва да допълня знанията за да стигна твоето ниво!
Само не ме пращай към Струнната и Хиперструнната теория, както ме прати един друг знаещ колега. От тези теории разбрах, че докато съвременните физици се чудят каква координатна система да изберат- 10, 12 или 26 координати, то учените от времето на Ведите и Упанишадите минавайки през 9, 10 , 12 и 26 координати са се спрели на 33. И това колко са координатите не е решаващо. Те опредлят точността на оценката.
Не би трябвало да ме насочваш и към Теорията за големия взрив защото Ведтие сочат друг приозход на вселената. Сочат, че в основата на живота във Вселената, в основата на приозхода и лежи едно нещо и то се казва ПРАНА.
Накрая не се въздържам да не попитам: Разпутин, разпътен, развратник, сексуален маниак не са ли синоними? Та помогни ми да се оправя някой ден. Но сексуален маниак не искам да ставам. Вече бях.
Харе Ом!




Цялата тема



Тема Ti si bil po zle ot kolkoto izglejda6нови [re: hare shiva]  
АвторXAXA (Нерегистриран)
Публикувано26.05.06 11:50



Trjbva napravo da te zatvoryat za da ne zapo4ne6 da buistva6



Тема има надежданови [re: XAXA]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано26.05.06 12:01



съвременната медицина върши чудеса - може и да се оправи човека, с едно добро лечение

The chase is better than the catch



Тема Наистина си много напреднал духовнонови [re: hare shiva]  
Автор Razputin (ентусиаст)
Публикувано26.05.06 13:24



Връщам си думите обратно, човече. Вече успя да ме убедиш, че си наистина много навътре в духовните си изследвания. Безвъзвратно навътре. Знаеш много, чел си много, а аз съм много назад и въобще е било твърде нелепо от моя страна да оспорвам колосалните ти познания.

Е, не искам да се занимавам с подобен род изследвания в никакъв случай. Това е моят избор - предпочитам да си остана "разпътен, развратник, сексуален маниак". Това ми изглежда по - здравословно - и физически и психически. И никой не може да ме разубеди в тая насока. Но ти прочети още толкова книги, пък току виж те ударила и "кълбовидната мълния" най - накрая.





Тема Re: Наистина си много напреднал духовнонови [re: Razputin]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано26.05.06 13:46



"сутрин, вечер онанизъм -
здрав и бодър организъм"



The chase is better than the catch



Тема Re: Наистина си много напреднал духовнонови [re: kozaa]  
Автор Krivko (вездесъщ)
Публикувано26.05.06 15:07



добре бе хора какво толкова има човека е изчел 100 000 неща и тарси.Това го кефи и толкова.Никои не задължава (не сам ви чел пререканията и малко неподготвен се изказвам)..надявам се да практикува неговия метод.А и никой не е казал че само Йогата е пътят към истината ,нали

Аз знам,че нищо незнам...но другите и това не знаят


Тема Re: Ti si bil po zle ot kolkoto izglejda6 [re: XAXA]  
Автор hare shiva (Павли Панев)
Публикувано26.05.06 15:37



Ти не си ме виждал как изглеждам. Положението е по-зле отколкото си представяш. Затова се обади където трябва. Ще ти дам адреса. С буйстването ми е малко трудно, но заради тебе ще се напъна. За да не те разочаровам. Нали така казват хората: На човек врату му скърши, но хатъра му не скършвай.
Сполай ти за надеждата която ми даваш анонимни почитателю.
Харе Ом!



Тема до продавачката на надежданови [re: kozaa]  
Автор hare shiva (Павли Панев)
Публикувано26.05.06 16:30



И с тебе ли се познаваме. Козичка, пантера или госпожица(госпожа) Родари.
Предпочитам поезията ти, ама и това става. Вярно голяма изцепка беше от моя страна, но как щеше да ми потвърдиш диагнозата. И да ми предложиш една порция надежда, за да се оправя. А аз се бях отчаял. Пък и за тебе е добре. Друго си е да навреш мръсни ръце в чуждата душица. Да се изкефиш с едно дълбокомислено становище и препоръка. Чакам и други добри дела от тебе.
Чувам, че в модерната поезия има псувни, сексуални закани и доста гнусотии.
А напъни се и изкарай нещо на бял свят. Излей още малко помия.
И умната! Докато преследваш, да не вземеш да хванеш нещо хлъзгаво!
Харе Ом!



Тема Re: Отворено писмо до Разпутиннови [re: hare shiva]  
Автор Sam Sirius (Sam I am)
Публикувано26.05.06 18:17



"Умът ми веч е бистър,
така е господин магистър!
"

Човече, ти като изчете всичките тези глупости, стана ли ти нещо по-ясно? По-добре ли ти стана? По-щастлив ли си? Или толкова си ги чел, само си ги чувал като наименования. Не си ли чувал, че има цикличност в тия най-нови и модерни учения. Колкото по-нови са толкова по често теориите и хипотезите се сменят, понякога и на 180 градуса. Идва някой пръдлив дъртак казва едно, после идва друг професор по същата дисциплина и казва друго. Така, че се оказва загуба на време да ги четеш. Сигурен ли си, че не си започнал да се побъркваш от много четене? Аз не те питам за да се заяждам, просто съм загрижен за теб. Чувствам те като брат, който се е изгубил в дебрите на знанието. От теб може да стане велик откривател или тих луд, който със своето ненатрапчиво присъствие ще весели околните.

Недей дочаква и зори
върви чети, чети, чети...
Луд да станеш ти дори,
бързай времето лети...

Като имаш жълта книжка
не ти трябва даже мишка
има с кво да си играеш,
ала вече не се траеш!

Лош е пътят, който си поел,
много насериозно си се взел...




Тема Re: Отворено писмо до Разпутиннови [re: hare shiva]  
Автор h. ()
Публикувано26.05.06 19:37



Здравей, Павли. :)
Аз пък благодаря на Разпутин, че те подбутна и благодарение на това, каза някои неща, които ме заинтересуваха. Виждаш ли как действат законите, не ти се говори, но една провокация ти засегна самомнението и започна да говориш по същество. В случая това е добре и се радвам, че съществуват законите на подкукоросването.

Оттук насетне, можеш да запазиш самообладание, вече има подбутване, има реакция на отваряне. Сега остава да ги изолираш и да обърнеш внимание на тези, които са се заинтересували, като мен.

Можеш ли да започнеш от някъде? Примерно за прана. Брахман може да свери часовника по отношение на класическите трактовки, но е хубаво да се засичат и с частните иследвания позовани на практика. Оттук нататък не обръщай внимание на критиците, те си изпълниха задачата, за което им благодаря.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.