Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:22 04.07.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Що е ЕГО  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано19.05.06 21:16



Тръгнал нашият българин да открива Америка!! Хихихи Що е ЕГО???? И се опитва да открие сам това което хората отдавна са го открили!!

Виж това по доло е извадка за Егото! Казва се Ахамкара!! Трябва значи човек да седне на задните си части, да го научи първо!! След това да започне да се наблюдава!! И да се убеди от собствен опит, че древните риши са били прави!!

Линка е този по долу и това е едно от 24 татви!! Ама кой да седне да положи малко усилие?? Идват в България разни Прем Креватовци, Шибендовци и т.н. и заблуждават народа!! Човек можел сам да открие за себе си, нямало нужда другите да му казват!! Хихихи няма ама има, защото ако не му кажат, ще минат 1000 години докато се научи дори да говори. Използвайте знанията които са били още от време оно!!

ПРОЧЕТЕТЕ ПОНЕ ТОВА КОЕТО Е В ЧЕРВЕНО, ИЗВАДЕТЕ СИ ГО ЗАПИШЕТО СИ ГО НА ЕДНО ЛИСТЧЕ, ТОВА СА САМО ДВЕ ПРОСТИ ФРАЗИ, ЗАПОМНЕТЕ ГИ И СЛЕД ТОВА СЕ НАБЛЮДАВАЙТЕ!!




АХАМКАРА (егоистичния принцип – „аз правене”). И тук българската дума егоизъм не покрива напълно оригиналната санскритска дума Ахамкара.


Его принципът има две главни прояви:

1.Картритва Бхавана - “аз” съм вършителя на действието;

2.Бхоктритва Бхавана - “аз” съм този, който се наслаждава. В същност тялото и ума не са тези, които са вършителите на действието, а са само инструментите. Истинския вършител на действието е Атман, който се е отъждествил с Индриите, органите на осезание и действие.



Будхи погрешно определя тялото, ума, интелекта и паметта за “аз” и разгра¬ничава от тази идея всичко останало като “не аз”. Например, маса стол, кола, къща, животни, хора и т. н. се разграничават като “не аз”. От тук произлиза чувството за “мое”, чувството за притежание. Егото е напълно проявено, когато сме в будно състояние, частична проява на егото има, когато сме в сън със съновидения, а когато сме в сън без съновидения, егото е в не проявена форма.

Най грубата проява на егото е когато слагаме на външни предмети етикета „мое”. Най-фината форма на изява на Ахамкара, това е различаването между “аз” и “не-аз” когато се извършват висшите форми на медитация. Защото тогава все пак продължава да съществува дуалност, тоест продължават да съществуват трите: различаващият, различаваното и процеса на различаване.

Коренът на егото е в невежеството Авидя. Това е незнанието или липсата на достатъчно будност и прозрение в нашите мисли, и ние автоматично се идентифицираме с тялото умът и интелекта. Когато интелекта бъде прочистен достатъчно от нашите желания – васаните, ние може да „видим” как в мислите си се отъждествяваме с едно или друго възприятие. От това знание, ние се освобождаваме от илюзията на егото. Ахамкара може да се премахне единствено само с премахване на невежеството Авидя. Онова което противостои на невежеството е знанието Видя, за нашето истинско аз Атман. Когато придобием това знание тогава Ахамкара изчезва от само себе си.

Това е все едно един майстор дърводелец, който работи с различни инструменти да започне да се отъждествява с тях, тоест да започне да си въобразява, че той е чука и длетото. Не можем да кажем, че дърводелеца е добър ако сечивата са добри, нито пък, че дърводелеца не си разбира от работата, защото сечивата му не са добри. Също така чука и длетото не могат да претендират, че те са тези, които са направили къщата, нито пък, че те са собствениците на къщата, или че къщата е направена специално за тях.
По същия начин стоят нещата и когато спим и сънуваме, че сме някой друг. В съня си тази друга личност извършва различни дейности, но истинския вършител на дейностите това сме ние. Когато се събудим фиктивната личност изчезва и ние разбираме, че всъщност не е имало изобщо никаква дейност. Но от гледна точка на фиктивната личност в съня има действия и те се извършват от човека в съня. Този човек приписва на себе си всяка една дейност и това се явява като негово его. От тази погрешна идентификация следват шестте основни пречки или дефекта:

1.Кама-похот, 2.Кродха -раздразнение, 3.Лобха-алчност, 4.Моха-заблуда, 5.Мада-гордост, 6.Матсаря-завист.
Интересно е да се отбележи, че в западната етика егоизъм и алтруизъм са противоположности. Докато във Веданта и Йога и двете категории са форма на егоизъм. Алчност и щедрост, гордост и скромност, завист и доброжелателство и т.н. всички тези качества са форма на егоизъм, защото има идентификация на Атман със действието или качеството. Истинското Себе - Атман е отвъд двойките противоположности (Дван-Двас), отвъд добро и зло. Нещо повече Атман е един и същ във всички живи същества и е не притежава, никакви качества. Вярно е, че когато йогинът действа от позицията на Атман, тоест без Ахамкара, неговите действия се проявяват като алтруистич¬ни и той изглежда на другите хора като скромен и доброжелателен човек пълен със състрадание, винаги готов да помогне на другите. Но това не са качества на неговата личност. Той не полага усилие да бъде честен и благонравен. Това е неговото естествено състояние. Йогинът винаги действува според конкретните обстоятелства, а не воден от предписания и догми. Никога не прави компромиси с чувството си на отговорност. Интересува се от мнението на другите хора само за да се коригира, но ако е нужно, като не се засяга емоционално от техните поощрения или порицания. Винаги е с отворен ум и с готовност да се промени ако здравия разум сочи по-добра алтернатива. Живее според Юга Дхарма, законите действащи в момента тук и сега, но стои над тях, не ги следва сляпо и от привързаност към тях.

От казаното следва, че изкореняването на егоизма в Йога и Веданта се състои не във формирането на дадени качества, а в способността да се отиде отвъд тези качества, тоест да не се идентифицираме с тях. За да могат тялото ума и интелекта да съществуват на материален план, те трябва да притежават някакви качества, за някой хора тези качества ще изглеждат като положителни и за други като отрицателни. Но Йогинът трябва да ги трансцедентира, тоест да отиде отвъд тях. Всяко едно качество принадлежи на илюзорния свят Мая и поради това е подчинено на закона на относителноста. В даден момент то може да се счита от хората за положително, а след време или в друг контекст за отрицателно. Всяка епоха и всяко време имат своите морално етични правила и норми за поведение. Йогинът се придържа към общоприетото законодателство и норми на поведение - Юга Дхарма, като в същото време наблюдава всичко с безпристрастност на Сакши.

Например, отмъщението се е смятало за положително качество в духа на старозаветните традиции. Според християнството и според индуизма това е негативно качество, което не трябва да се допуска. Христос учи, че ако някой ни удари по едната страна да не отвръщаме на насилието с насилие. А Махатма Ганди, проповядвал принципа за не насилие и пасивна съпротива (за сатяграха) в борбата срещу Англичаните е казва: “ ...ние сме готови да дадем живота си за каузата на истината и свободата, но не сме готови да отнемем живота дори и на едно живо същество в името на тези цели...”.
Според Йога и Веданта всяко качество трябва да се трансцедентира - тоест да се отиде отвъд това качество. В Махабхарата, в войната между Кауравите и Пандавите, един от главните герои Арджуна по съвет на Кришна убива чрез измама най-опасните си врагове. Въпреки това, според Веданта, неговите действия не се определят като насилие или измама, а неговият основен враг - цар Дурйодхана, управлявал страната дълги години и проявяващ се като “правдив” и “честен” владетел, който се грижи за благото народа си, се класифицира като егоист.

Всяка идентификация с положително или отрицателно качество е форма на егоизъм и може да стане пречка на извършване на някое действие. Например, през епохата на Великите Могули в Индия, когато се е водила война между исляма и индуизма, мюсюлманите са слагали пред себе си живи крави като щит. Кравата е свещено животно в Индия и индусите от страх да не нанесат вреда на животните са изгубили войната.





Тема Re: Що е ЕГОнови [re: Brahman_]  
Авторниkoй (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 21:24



същото казва и Тони Парсонс, и което се посрещна на нож тук
никой не се отказва от идеята и вярването си, че именно той е деятелят, извършителят на действията, което ще значи, и че няма собствена воля! - това е то!!



Тема Re: Що е ЕГОнови [re: Brahman_]  
Автор mian (непознат )
Публикувано19.05.06 21:28



Brahmane, направи го оранжево. Червеното много бие на очи. Сигнален цвят.




Тема Re: Що е ЕГОнови [re: ниkoй]  
Автор h. ()
Публикувано19.05.06 21:35



Иронията е, че никой не е бил против Парсънс, най- малкото щото не го е чел, но това не е проблем на четящите а некадърност на напъващите които вместо да си положат енергията в разясняване, го удрят на сръдни, че не били ги разбирали.



Тема Re: Що е ЕГОнови [re: mian]  
Авторниkoй (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 21:35



ето така започват да се разводняват темите тук
сега ще се появи някой друг, който ще каже нещосъвсем друго, несвързано с темата и т.н. до безкрай



Тема Re: Що е ЕГОнови [re: h.]  
Авторниkoй (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 21:37



ето, казап, и веднага се появи втория



Тема Re: Що е ЕГОнови [re: ниkoй]  
Автор h. ()
Публикувано19.05.06 21:37



Ами, добре де, ти какво съществено каза?
На ум ли си мислил великите неща, що ли?...



Тема Re: Що е ЕГОнови [re: ниkoй]  
Автор mian (непознат )
Публикувано19.05.06 21:38



Тогава направи така, че да не се разводни щом това е "проблема".



Тема Re: Що е ЕГОнови [re: h.]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 21:44



ами ти прочете ли го?
и като не си, както си призна, как така побърза веднага да го отречеш, че било поредната глупост, ли как каза..??



Тема Re: Що е ЕГОнови [re: ниkoй]  
Автор h. ()
Публикувано19.05.06 21:45



Оо, едното било его, пък другото какво е?... Бе вие с обратната сте чист атман, без примеси.



Тема Re: Що е ЕГО и лична демонстрация на Юли Бармананови [re: Brahman_]  
Авторyзнaл (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 21:49



Словоблудецо, отново се развихри твоят Гуру Цар Ум на когото служиш верно и преданно и изфабрикува доста думи......БЕЗ ДА СХВАЩАШ ТЯХНОТО СЪДЪРЖАНИЕ И СМИСЪЛ !!!


"Коренът на егото е в невежеството Авидя. Това е незнанието или липсата на достатъчно будност и прозрение в нашите мисли, и ние автоматично се идентифицираме с тялото умът и интелекта. Когато интелекта бъде прочистен достатъчно от нашите желания – васаните, ние може да „видим” как в мислите си се отъждествяваме с едно или друго възприятие. От това знание, ние се освобождаваме от илюзията на егото. Ахамкара може да се премахне единствено само с премахване на невежеството Авидя. Онова което противостои на невежеството е знанието Видя, за нашето истинско аз Атман. Когато придобием това знание тогава Ахамкара изчезва от само себе си"

Да! Така е? Верно е!
И от всичко НАЙ-ВЕРНОТО Е, ЧЕ ТИ САМИЯТ СИ ЗАТЪНАЛ ДО ГУША В СВОЯТА "АВИДЯ" и "ХИМСА" и "ВИТАРКА"........
Няма да се впущам в анализи, само ще спомена следните факти:

1.Самата идея която те е обсебила, ЧЕ СИ ПО-ВЕЛИК ОТ ВСИЧКИ МЕСИИ И ПРОРОЦИ И ГУРУ НА СВЕТА И ЧЕ ТРЯБВА ДА СЕ БОРИШ срещу ТЯХ с всички възможни порядъчни и курвенско-педераски методи е първото доказателство,
за наличието на едно тлъсто, смръдливо и отвратно ЕГО.
2.Идеята, че си призван да проповядваш на "леваците" /повечето са по-напреднали от теб в духовно отношение!!!/ разни древни писания, които преписваш като обсебен БЕЗ ДА РАЗБИРАШ ЗА КАКВО СА ГОВОРИЛИ е второто доказателство за това че си затънал до гуша в АВИДЯ и АДЖНАНА.

3.Ахамкара може да се премахне единствено само с премахване на невежеството Авидя. Онова което противостои на невежеството е знанието Видя, за нашето истинско аз Атман. Когато придобием това знание тогава Ахамкара изчезва от само себе си"

Това е така и е верно.

Премахването на невежеството Авидия става ЧРЕЗ ЕДИН ПРАКТИЧЕСКИ МЕТОД - НЕ ЧРЕЗ ЧЕТЕНЕ НА ВЕХТИ КНИГИ И ПОСЛАНИЯ!!!
ТОЗИ МЕТОД Е НАРИЧАН "СЕБЕПОЗНАНИЕТО" И КОГАТО САТГУРУ Е НА ТАЗИ ЗЕМЯ - ТОЙ И САМО ТОЙ МОЖЕ ДА РАЗКРИЕ ТОЗИ МЕТОД НА ГОТОВИТЕ И ЖАДНИ ДУШИ ЗА ТОВА. ПРИ ПРАКТИКУВАНЕТО НА СЕБЕПОЗНАНИЕТО - ИНДИВИДУАЛНОТО СЪЗНАНИЕ ЗА "аза" СЕ СЛИВА С ВСЕЛЕННОТО ИЛИ КОСМИЧЕСКОТО ИЛИ ТОВА НА БРАМАН СЪЗНАНИЕ И ИЛЮЗИИТЕ И НЕВЕЖЕСТВОТО И МРАКА ПОСТЕПЕННО БИВАТ ОТСТРАНЕНИ И СЪЗНАНИЕТО НА ЧОВЕКА СТАВА ПРЕЧИСТЕНО ИЗВИСЕНО И СЛЯЛО СЕ С ТОВА НА СВОЯ СЪЗДАТЕЛ - БОГ.


Ето го метода и човека, който може да покаже:






и









Тема Re: Що е ЕГОнови [re: ..]  
Автор h. ()
Публикувано19.05.06 21:54



Така става когато някой си мисли, че ако някой е велик и той като го чете е такъв. Хубу де, ама не съм го отричал, през ум не ми е минавало, това са си ваши фикции. Гъбаркам се с вас като личности и с право.



Тема Re: Що е ЕГОнови [re: h.]  
Авторниkoй (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 21:56



ами, не четете ли, що ли? или четете само себе си?

ето какво казах още в първия си постинг към темата (повтарям за глухите и слепите):

"никой не се отказва от идеята и вярването си, че именно той е деятелят, извършителят на действията, което ще значи, и че няма собствена воля! - това е то!!"

Защото принципът на ахамкара (егото)има две главни прояви:

1.Картритва Бхавана - “аз” съм вършителя на действието;
(както каза Брахман)

е??






Тема Re: Що е ЕГОнови [re: mian]  
Авторниkoй (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 22:02



кой е този, който трябва да направи нещо? - точно по темата!
с хората тук (повечето) не може да се води смислен разговор, защото, както каза някой, са се затворили в егото си и общуване не може да има
просто трябва в тоя клуб да дойдат нови, по-чисти и необременени хора



Тема Re: Що е ЕГОнови [re: h.]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 22:08



винаги е имало нещо много противоречиво в думите ти, което може да означава 2 неща - едното говори за състоянието на псшхиката, а другото - "фурнаджийска лопата"
защото, първа да кажеш за нещо че е глупост и да го обиждаш, че е поредното ...г..но,
а после казваш, че не бил си го отричал

хайде, говори си сам, не ми се говори повече с тебе



Тема Re: Що е ЕГОнови [re: ниkoй]  
Автор mian (непознат )
Публикувано19.05.06 22:11



защо нови, има хора, които не пишат, а наминават, преглеждат отгоре отгоре и толкова.
А съществени неща не са за форум, не като този.

Споделяне във форум някак си не става. Поне (докато бях и съм тук все още) това се усеща.



Тема Re: Що е ЕГОнови [re: Brahman_]  
Автор Цap Изpoд (XVIII)
Публикувано19.05.06 22:13



"По същия начин стоят нещата и когато спим и сънуваме, че сме някой друг. В съня си тази друга личност извършва различни дейности, но истинския вършител на дейностите това сме ние. Когато се събудим фиктивната личност изчезва и ние разбираме, че всъщност не е имало изобщо никаква дейност." - Това е абсурд! Това не е нищо повече от това да съдиш дейстия от разстояние (в последствие). Всичките умозаключения, до които ще стигнеш по този начин са грешни! Точно по този начин разни капутчета изопачават делото на Ботев и Левски.

"Интересно е да се отбележи, че в западната етика егоизъм и алтруизъм са противоположности. Докато във Веданта и Йога и двете категории са форма на егоизъм. Алчност и щедрост, гордост и скромност, завист и доброжелателство и т.н. всички тези качества са форма на егоизъм, защото има идентификация на Атман със действието или качеството." - Ха ха ха, ебати глупостта! Поредният опит на мингияните да се направят на по-добри и по-умни от останалия свят. Че и за "западната етика" е очиведно, че човек, който притежава действителни щедрост, скромност и доброжелатеслство не ги асоциира със собствения си аз, напротив това са неща, които му се струват толкова естествени, че фактически не ги осъзнава. В протвен случай в "западната етика" нямаше да съществува думата "лицемерие". Това е все едно някой да спаси давещо се дете и ти кибикът да вземеш да му обясняваш, че е спасил детето само и само да се изкара голям герой... Не ти ли звучи малко тъпо?



Ае!



Тема Re: Що е ЕГОнови [re: ниkoй]  
Автор h. ()
Публикувано19.05.06 22:16



Добре, това го казват стотици хора, не си спомням колко пъти съм го чел или чувал. Защо смяташ, че си открил топлата вода. Повечето хора не се смятат за извършители, но въпреки това, пак не могат да се отделят от ментала.

Значи има нещо тука и то не може да се обясни, нито пък зависи от каквото и да било. Докато се напъваш да бъдеш нещо, може и да станеш, но то няма да е резултат от напъването и ще стане, когато се напъваш за нещо съвсем друго. Открих един принцип. Когато ми трябва нещо, примерно някакъв инструмент, докато го търся не го намирам...но за сметка на това намирам други неща, които съм търсил от много време. Това вече с колегите го изведохме като закон и решихме да вкарваме в знаене това, което не търсим, докато после като търсим друго, ще намерим и днешното. Не знам дали схващаш логиката с реалното реализиране на знанието.

По правило докато ми говориш за егото, това е чисто его. Затова и не ручам особенно таквиз приказки, подлучени. Но що да не си говорим след някоя балтия може и заек да излезе...

Но когато съм видял някой готовда се преебе, той все някога е успявал и рахат е ставал. Ти готов ли си да се преебеш сам? Мисля, че не. Ще бъдеш в завесата на удобна философия и всичко ще си го подреждаш вечно. Дори егото ще порицаваш и не от негово име ще си извършител...въпреки, че кой друг ако не егото вика - дръжте крадеца? На който се е случило нещо, той има друг вкус. Усещам ги по- особенно. Не е нужно да ми обяснява. Дай боже всекиму, но не става така лесно...



Тема Re: Що е ЕГОнови [re: mian]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 22:19



сигурно има, но да се сменят пишещите (глупости)
виж само темата за Тони Парсонс (правилно ли го казвам?:))) са я видяли над 200 човека на руски и 130 на английски, така че хората си четат

а за егото няма какво да се споделя
то клуба не е за споделяне (за това си има други клубове)
тук трябва да се дискутират нещата, а не да се споделя личен опит кой какво усетил или почувствал, соето си е субективно
тук трябва ДА СЕ МИСЛИ, ДА СЕ РАЗСЪЖДАВА, ДА СЕ ПРАВЯТ ЛОГИЧЕСКИ ИЗВОДИы ДА СЕ ТЪРСИ ИСТИНАТА..

Но вече се убеждавам, че хората не могат да мислят.



Тема Re: Що е ЕГОнови [re: ..]  
Автор mian (непознат )
Публикувано19.05.06 22:23



не написах че споделяне са разните му там лични опити, усещания и хвърчащи преживявания.

тук трябва еди какво си
тук трябва еди що си.

леле

тук преди всичко НЕ ТРЯБВА



Тема Re: Що е ЕГОнови [re: ..]  
Автор h. ()
Публикувано19.05.06 22:23



Аха още не можеш да се отделиш, затова те базикам. Хайде пак отново - ти не си той и не базикам него, а теб.

Защо, ти и без това си говориш сам? Темите си пишеш сам, сам си ги четеш...

И винаги съм особен, щото живота предлага различни ъгли. Зависи кой поглеждам в момента. От един ъгъл, ти си атман, но от друг си его, което се бори с друго его. Нормално е двата погледа да са различни. Знам кой ти е по- приятен, но на кой прави разликата? А, кой си ти? Айде да видим, като знаеш да питаш, какво си открил?



Тема Re: Що е ЕГОнови [re: Цap Изpoд]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано19.05.06 22:31



Тези работи не са за теб!! Не си дорасъл още



Тема Re: Що е ЕГОнови [re: mian]  
Авторниkoй (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 22:34



а какво е споделяне според теб?
споделя се винаги ОПИТ
както и казах,
а може и да си споделяте фантазии, не знам..



Тема Re: Що е ЕГОнови [re: Brahman_]  
Автор Цap Изpoд (XVIII)
Публикувано19.05.06 22:38



Аз не съм дорасъл, а ти си дорасъл за "тези работи". Така ли?



Тема Re: Що е ЕГОнови [re: ..]  
Автор h. ()
Публикувано19.05.06 22:41



Притеснен си от липсата на ръкопляскания или от невежеството на хората?
Кой формира очакванията? Кой е наранен и иска да бъде одобрен?

Единственото убеждение е, че се убеждаваш сам себе си, понеже така ти е формиран мирогледа и не смееш да застанеш свободен без него. Просто не ти стиска, понеже имаш какво да губиш. Всичко е защита на болезнени петна и нерешени проблеми. Те са истинският враг, а не хората...



Тема Re: Що е ЕГОнови [re: ниkoй]  
Автор mian (непознат )
Публикувано19.05.06 22:44



написах ти отговор за споделянето, но реших да го изтрия.

Дай си сам отговор, от мен няма да прочетеш. Не защото не мога да го дам.

Споделвнето е нещо много дълбоко. Изисква се голяма дълбочина и тишина,
а тук във форума я няма.

нищо ново не казвам



Тема Re: Що е ЕГОнови [re: Цap Изpoд]  
Автор vitaminko ()
Публикувано19.05.06 22:45



"Това е все едно някой да спаси давещо се дете и ти кибикът да вземеш да му обясняваш, че е спасил детето само и само да се изкара голям герой... Не ти ли звучи малко тъпо?"

Има и друг още по-идиотски вариант. Спасителят да почне да се самообвинява, че е отнел възможността на детето само да се научи да плува, а пък то като го види как страда гузно да му каже: "Абе бате аз мога да плувам, ама ей тъй за майтап исках да видя дали и ти можеш. "

Полароидко Блендамедков . Честно, сега отивам да си измия зъбите, ама за да е по-стилно шъ си сложа полароидките.

********************************************************************************


Тема Re: Що е ЕГОнови [re: mian]  
Автор h. ()
Публикувано19.05.06 22:55



Така е, иска се смелост да се приеме факта на последващата беззащитност. Забележи, можеш да разбереш кой е силен по склонноста му да се разкрива. Слабите се крият, не се показват. Те нямат енергията да устоят на загубата на себе си на това съвсем елементарно нещо като базиците, а какво остава да умрат приживе.

Дай си ти отговор, защо няма да го кажеш. Няма други освен теб, ти сама си и актьор и публика. Къде чакаш тишината, в гората ли, в Балкана ли? Нея или я има, или я няма.

Ето, аз съм овчар и гледам овце. От какво да се срамувам, това ми е хляба. Скоро мисля да оставя тамазлък, повечко да се навъдят. Може кисело мляко да правя. Ще кажеш, ма не пиши това, ще ти се подиграват. Ми хората ще ти се подиграват и нищо да не кажеш... Така де. Но знаеш ли как сами се напукали ръцете да дърпам овчите вимета по два пъти на ден, га се доят. Масълцето помага за напукано. Ето, такъв е живота...
Аа-а, а какво остава за разните му там преживявания и осъзнавания, които не хранят.



Тема Re: Що е ЕГОнови [re: vitaminko]  
Автор h. ()
Публикувано19.05.06 23:01



Ха-ха, в добро настроение си тази вечер.



Тема Re: Що е ЕГОнови [re: h.]  
Автор mian (непознат )
Публикувано19.05.06 23:18



една кокшка когато снесе яцие, почва да кудкудяка ли кудкудяка, и идват крадците и й взимат яйцето.

Написаното от всеки е огледало.

Тишината не я чакам. Тя си е тук.

Кой ровичка в думите на хората? Капани на всяка крачка!



Тема Re: Що е ЕГОнови [re: h.]  
Автор mian (непознат )
Публикувано19.05.06 23:21



капан е и даването на "диагнози".



Тема Re: Що е ЕГОнови [re: Brahman_]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 23:32



Някой ги е научил на "практиката" да наблюдават егото си!
А всъщност, егото трябва да се изследва, за да се РАЗБЕРЕ



Тема Re: Що е ЕГОнови [re: mian]  
Автор h. ()
Публикувано19.05.06 23:43



Предполагам не се имаш за кокошка.



Тема Re: Що е ЕГОнови [re: h.]  
Авторmian (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 23:47



стигал ли си до усещането, че няма какво да кажеш на никого?
Каквото и да кажеш, го знаят всички.

Да се пише, приказва... и какво от това. Кой бил силен, кой бил слаб, кой може да се разкрие, кой не.

умирал ли си приживе?

беззащитност, не. Смъртта дава живота!



Тема Re: Що е ЕГОнови [re: mian]  
Автор h. ()
Публикувано19.05.06 23:48



Знаех си, че не им е чиста работата на докторите.



Тема Re: Що е ЕГОнови [re: h.]  
Автормиaн (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 23:50



ех това прикриване.



Тема Re: Що е ЕГОнови [re: Brahman_]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 23:54




Тъкмо щах да напиша, че тия неща не са за плитки умове и щях да го пратя да си гледа картинките
но добре, че прочетох твоя отговор в същия дух, стана ми интересно



Тема Re: Що е ЕГОнови [re: mian]  
Автор h. ()
Публикувано20.05.06 00:01



Стигал съм, затова съм различен от това, което бихме си казали. Друг начин да кажеш нещо, което не казваш. Ето, пипнах те на слабо място и си готова...потегли влака...

Умирал ли съм приживе? Кой съм аз? Не ме лъжи, самият ти въпрос е абсурден.

Смъртта, хм...лъжи ме...



Тема Re: Що е ЕГОнови [re: h.]  
Автормиaн (Нерегистриран)
Публикувано20.05.06 00:13



Словесен каламбур!

Като е "Кой съм аз", то кой е различен, от това което бихме си казали?

Играеме си на хващаници ли на слаби места?


Не, не е потеглил влака, утре ще пътувам за провинцията.



Тема Re: Що е ЕГОнови [re: Maя]  
Автор Ria* (никоя)
Публикувано20.05.06 00:21



E, Мая , никой , двете точки или с една дума Брахман!!!
Като пусна темата за егото та кво?
Каза си това дето го знаеш от книгите и...до тук!!!
А за да РАЗБЕРЕШ поне нещичко за егото е нужно да създадеш разстояние между него и ТЕБ-Брахмана...ама не Брахман като както си наричаш твоето его!!!


А Брахман като това,което СИ ТИ!!!

Абе, виж сега ,това с думи няма да го разбереш-нали опитвах и преди,а като гледам нищо при теб не е помръднало!Това,ако не го изживееш не можеш да го "вденеш" за какво се говори!!!
Така,че се отказвам да говоря с теб за егото.Може да си говорим за времето!


Никой нищо не знае освен позналите, а пък те не искат и да знаят.


Тема Re: Що е ЕГОнови [re: h.]  
Автормиaн (Нерегистриран)
Публикувано20.05.06 00:22



Ама че игра: Не ме лъжи - лъжи ме.



Тема Re: Що е ЕГОнови [re: миaн]  
Автормиaн (Нерегистриран)
Публикувано20.05.06 00:29



егото стигнало и казва:... аз съм различен.... Лъжи ме ...



Тема А, успокой се вече!нови [re: миaн]  
Автор Цap Изpoд (XVIII)
Публикувано20.05.06 00:34







Тема Разкриване (споделяне)нови [re: h.]  
Автормиaн (Нерегистриран)
Публикувано20.05.06 00:35



та да се върнем на споделянето. Казваш, че си бил овчар и не те е срам.
А скоро сподели с мен, че си бил хлебар и с това си вадиш хляба. Хмм



Тема извадка от някъденови [re: миaн]  
Автормиaн (Нерегистриран)
Публикувано20.05.06 00:44



Врата към безсмъртието

Големия учител Шри* Парамаханса Йогананда съхрани своето
учение в стройна система от поверителни духовни уроци, в
които се преподава най-висшата наука за осъзнаване на
себето като душа единна с Бога и изкуството за уравновесен
духовен живот. SRF-уроците** са цялостна система от духовни
напътствия и научни техники, които стъпка по стъпка водят
ученика към пряко изжовяване на контакта с Бога. Методиката
на постепенното предаване на уроците дава възможност за
презареждане на тялото с космична енергия, събужда
неограничените сили на ума чрез концентрация, разширява
съзнанието чрез Крия-йога медитацията, за да възприеме
вездесъщата Любов и Радост на Бога. Следвайки духовните
напътствия на Парамаханса Йогананда, ученикът се научава
как да хармонизира своя живот с Божиите закони.
Тази система от уроци, написани лично от Шри Парамаханса
Йогананда, дава възможност на последователя да черпи
познание от автентичния извор на духовна мъдрост, като
учението остава чисто от деформиращо го препредаване.
‘’Всички последователи- казва Йогананда- които са редовни и
верни в практикуването на SFR-ученията, ще открият, че
живота им се пречиства и преобразува. Онези, които са
упорити и устойчиви по тази пътека, ще намерят
освобождение. В техниките и ученията на SFR са скрити
помощта и благословията на всички гуру на обществото.
Последователите, които направляват живота си в съответствие
с принципите на SRF ще бъдат благословени с преките и
скритите им напътствия’’.
‘’Винаги живия Бабаджи- казва Йогананда- е обещал да закриля
и да ръководи напредъка на всички изкрени последователи.
Лахири Махасая, Шри Юктешвар и аз самият- дори след като
напусна тялото си - винаги ще ги закриляме и ръководим.
Независимо дали идват докато съм в тялото си, или след
това, силата на Бога чрез връзката с учителите на SFR ще
бъде съвсем същата и ще доведе до освобождението им.
Основната медитативна техника, преподавана от Йогананда, е
Крия йога. Тя е древна тайна йогийска техника, изгубена
през тъмните векове и дадена на света от Бабаджи по поръчка
на Христос. Предавана от учител на ученик посредством
поредицата гуру на SFR- Бабаджи, Лахири Махасая, Шри
Юктешвар и Йогананда, тази техника става достъпна за всички
изкрено търсещи ‘’Божието царство’’. Тази техника е
възхвалявана от Кришна в Бхагават Гита (гл. 4, с. 29 и гл.
5, с. 29), и от Патанджали в неговите Йога-сутри. Св. Илия,
Христос, Кабир и други пророци са владеели тази или друга
подобна техника, което им е давало възможност да
дематериализират телата си по желание.
Крия произлиза от санскритския корен ‘’кри’’ - правя,
действам, противодействам. Крия йога означава единение
(йога) с Безкрайното посредством определено действие. Това
е напреднала Раджа йога***- техника, която засилва и
съживява финните потоци на жизнена енергия в тялото. В
резултат на това съзнанието се изтегля до по-високи нива на
възприятие, което води постепенно до вътрешно събуждане.
Ето как Йогананда описва същноста на тази техника: ‘’Крия
йога е прост психофизически метод, чрез който кръвта се
декарбонизира и презарежда с кислород. Кислородните атоми
се превръщат в жизнен поток, който възражда мозъка в
гръбначните центрове. Като преустановява акумулирането на
венозна кръв, йоги е спсобен да забави или прекрати
процесите на разпадане на тъканите в тялото. Напредналите
йоги могат да превръщат клетките си в енергия.’’****
Крия йога е инструмент, чрез който еволюцията на
човечеството може да се ускори. Йогите са открили, че
тайната на космичното съзнание е тясно свързана с
овладяването на дишането. Жизнената енергия, която
обикновено се абсорбира за поддържане на сърцето, се
освобождава за по-висши дейности чрез метода за намаляване
на непрестанната потребност от дишане. Тази йогийска
техника превръща дъха във вътрешна енергия. Напредвайки
духовно, човк схваща дъха като умствено понятие, като
дейност на ума.
Развързвайки нишката на дишането, която обвързва душата към
тялото, крия продължава живота и разширява до безкрайност
полето на съзнанието. Тази практика обръща потока на
жзнената енергия към вътрешния космос и тя се свързва
отново с финните гръбначни енергии.
Един крия йоги умствено насочва енергията си да циркулира
нагоре-надолу около шестте гръбначни центъра, съответстващи
на 12-те астрални знака на зодиака - символичния космичен
човек. Половин минута такава циркулация на енергията по
гръбначния стълб се равнява на една година обкновен духовен
растеж.
Крия йога дава възможност за директен контрол над ума чрез
жизнената сила. Така последователят има възможност да
включва и изключва по своя воля жизнения поток към петте
сетива. Научил това, йоги лесно и по желание може да се
свързва с божествените светове или с нематерялната вселена.
Тази техника предотвратява конфликта между ума и потъналите
в материята сетива и освобождава ученика да наследи отново
Вечното царство. Тогава той узнава, че неговото истинско
същество не е огеаничено нито от физическото тяло, нито от
дишането - символ на стихийната принуда на Природата.
Господар на своето тяло и ум, крия йоги най-сетне постига
победа и над ‘’последния враг’’ - смъртта.
Истинският йоги отделя своите мисли, воля и чувства от
фалшивото отъждествяване с телесните желания и съединява
ума си със свръхсъзнателните сили от гръбачните центрове.
Той живее в света така, както Бог е предначертал, а не
според принудата на своето минало или на неразумните си
импулси. Когато постигне своето върховно желание, той е в
безопасност в последния пристан на неизчерпаемото
блаженство на Духа.



Тема Re: А, успокой се вече!нови [re: Цap Изpoд]  
Авторmian (Нерегистриран)
Публикувано20.05.06 00:51



Що ти не си ли спокоен, Царю изроде!

Тук е купон, а всички спят.



Тема Re: Що е ЕГОнови [re: Ria*]  
Авторcekcoлor (Нерегистриран)
Публикувано20.05.06 01:25



Ria, извинявай, чедо, ама си много залупена. Да не би случайно да си счетоводител? Намери некой да те изчука качествено и стига си писала по форуми - тук нема да ти се отвори парашута. Не ги ли виждаш, че на отворковците вече не им става...



Тема Re: Що е ЕГОнови [re: миaн]  
Автор h. ()
Публикувано20.05.06 08:39



Влака на егото, че потегли, потегли, ама няма нищо лошо, даже е приятно да си разговарямес теб. Поне не сънуваш кошмари наяве.

Това а абсурда на тази игра, ние се стремим да си притиснем сами в ъгъла. Но кой ще разбира "Кой съм аз", кой иска да се изследва, кой кара влака, кой е влака? Разбираш ли, умът сам себе си наблюдава и се дели, и се прави на единият и другият. Създава си логика и върти целия свят около тази логика.
И при наличието на нестандартни неща, които не подлежат на логика и нямаш къде да ги вкараш, почваш да се палиш. Усети енергията, тя се освобождава, щото не можеш да ме опишеш с представите си. Това е подход.
Умът създава много яки връзки. Да се раздърпат тези връзки е интересно, тези с по- яки се борят повече, докато с по- слабите приема повече състоянието на разпадане на нормалната логика.





Тема Re: извадка от някъденови [re: миaн]  
Автор h. ()
Публикувано20.05.06 08:47



Запази самообладание.



Тема Re: Разкриване (споделяне)нови [re: миaн]  
Автор h. ()
Публикувано20.05.06 08:52



Още и мелничар. А, зеленчукопроизводител, сАда лук, сАда боб...

Знаеш ли от къде си вади хляба най- често един ветеринар в говедовъдството? Като се има предвид, че 70 процента е гинекология и акушерство, а основното изследване в случая е ректалното, то излиза, че ветеринаря си вади хляба най- често, от задника на кравата... Не са базикам, баш си е така.



Тема Re: Разкриване (споделяне)нови [re: h.]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано20.05.06 10:00



Няма как да не ти повярваме - ти си най-учения в тази област(макар и без практика)

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Що е ЕГОнови [re: cekcoлor]  
Автор Ria* (никоя)
Публикувано20.05.06 10:27



Ами като си казал А,кажи и Б ,т.е. като предлагаш изчукване защо го правиш с препратка към други.
Заеми се със задачата ти!


И защо казваш "тука на отворковците..." и аз и ти сме тука,а и се правим на отворковци...
та вероятно нито на теб-нито на мен ни става нещо!!!



Брами,кво те мъчи,че не спиш нощем?


Никой нищо не знае освен позналите, а пък те не искат и да знаят.


Тема Re: Що е ЕГОнови [re: Ria*]  
Автор h. ()
Публикувано20.05.06 14:56



Мъжка приказка.



Тема Re: Разкриване (споделяне)нови [re: Darth_Vader™]  
Автор h. ()
Публикувано20.05.06 14:59



[ правя физиономии ] [ usmihvam se ]



Тема Re: Разкриваненови [re: миaн]  
АвторBORlS MASHALLAEV (Нерегистриран)
Публикувано20.05.06 23:43




та да се върнем на споделянето. Казваш, че си бил овчар и не те е срам.
А скоро сподели с мен, че си бил хлебар и с това си вадиш хляба. Хмм


сигур оди с лаптопо низ чукарите...
кат ти кае че е ченгесар... мое му поверваш!!!
а най-якото проявление на егото в тоя клуб е желанието да му бъдеш модератор. Щот на егото най му се ще да управлява! Ако не света, то поне една мъничка част от него... ама да управлява!!!



Тема Re: Що е ЕГОнови [re: Brahman_]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано21.05.06 16:24



Както личи от приведените от теб примери, в циганската философия всички естествени и НОРМАЛНИ човешки прояви са еднакво грешни. Затова отдавна съм разбрал, че хиндуските глупости в основната си част са ПРОТИВОЕСТЕСТВЕНИ и требва да се преследват кой както може.

Егото... Егото е нещо абсолютно нормално и есетествено; то помага на човек да оцелее и да бъде нормален. Ако си "махне" егото, човек се превръща в нещо, което е абсолютно ненужно и безполезно в този свят.

Разбира се - всичко си има граници и мярка. "Лекарството е в дозата", нали?

Основната цел е човек да намери хармония на личността си и хармония м/у себе си и Света (неща, които са тясно свързани, но не са едно и също).
И защо да го прави? Много просто - за да бъде щастлив, което е основната цел на живота. Просветления, тинтири-минтири - това са щуротии...
е, във всичко това трябва да намери и хармонията на егото си. между другото, не е чак толкова трудно.

Ако използвам ВАШАТА терминология, за да се "просветлиш", въобще не е нужно да правиш всички глупости, които мангалските гуру препоръчват. Нещата могат да станат естествено и лесно (е, все пак са нужни някакви усилия), и нищо извън нормалния живот.

Не е нужно де се следва нито "пътека", нито некво учение, нито да се правят "практики" - у всяко човешко същество е заложено да го постигне самостоятелно.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Започваш да разбираш :):)нови [re: Black Wolf]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано21.05.06 16:40



Бавно бавно, полека лека но започваш да разбираш!!

Без ЕГО е невъзможно да се живее! Абсолютно вярно! И затова ме хваща смях на разни Шибендовци тук и там подобни, които говорят че с йога се премахвало егото напълно.

Докато човек е жив, той трябва да има ЕГО за да съществува. Без Его той ще умре за две минути, дори дишането му ще спре, ако няма его!!

Йога не служи за да се премахне егото, а за да се освободим от егото си.
Когато има пълна идентификация с егото, тогава се получава така че човек не може да надрасне себе си, не може да излезе от рамките на някаква ограда която е сложил около себе си.

Егото слага огради, слага препятствия, слага ограничения. Например едно време хората са смятали че земята е плоска. Когато са доказали че земята е кръгла, много хора са отказали да повярват в това. Просто свикнали са на старият начин на мислене, и не са искали да приемат истината. Показали са привързаност. Ако в тях не е имало идентификация, те са щели да могат да надраснат старото разбиране, и да приемат новото.

Друг пример. Често пъти хората са настроени враждебно един към друг. Ако двама такива хора се срещнат, и единият реши да направи нещо добро на другият резултата не се знае какъв ще бъде. Напълно е възможно човек да се е идентифицирал до толкова много с егото си, че да не може да излезе от него, да не може да промени мнението си за другият човек.

Йога това е точно този начин на мислене, който помага да се излезе от дадена идентификация. Да се върви напред. Затова е нужно човек да изчиства съзнанието си. Това е като един вид „чистачка” в компютрите, която премахва старото и ненужно.



Тема Re: Започваш да разбираш :):)нови [re: Brahman_]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано21.05.06 16:51



Извинявай, ама какво сложно има в разбирането? Според мен всеки човек с интелектуални възможности ПОД средните може лесно да го разбере от собствения си опит, без да чете некви специални книги, да слуша некъв учител и пр.
това е нещо (като МНОГО други работи), което ни е забожено...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Започваш...нови [re: Brahman_]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано21.05.06 16:55



Освен това, като става въпрос за някакъв учител, трябва добре да се види под дадено нещо - прим. "премахване на его", той какво точно разбира. Често се оказва, че разбирате едно и също, ама го казвате по различен начин...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Започваш...нови [re: Black Wolf]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано21.05.06 17:00



Това че на всеки му било заложено не е вярно!!

Вярно е това което казваш след това. Говори се за едни и същи работи, но по различен начин и с различни думи.

Учител е добре да има!! Навсякъде има учители!! Дори и животните се учат. Хищниците трябва да се учат как да ловуват!! Ако не се научат, загиват!! Учител обикновено са родителите в такъв случай.

Но учител трябва да има на абсолютно всяка цена!! Кой ще е учител е друг въпрос, може да е някой книга, може да е човек, може какво ли не!! Варианти много!! Може дори и по интернет, науката върви напред, защо не!!



Тема Re: Що е ЕГОнови [re: mian]  
Авторлeлe (Нерегистриран)
Публикувано21.05.06 17:12



ако някой ти е казал, че НЕ ТРЯБВА значи те е излъгал
ама на това повече ти харесва да вярваш

а какво е ТРЯБВА и НЕ ТРЯБВА, въобще не знаеш

глупачка! чешеш си езика



Тема Re: Започваш...нови [re: Brahman_]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано21.05.06 17:29



Аз не отричам нуждата от учител - само не приемам източното отношение към него. Иначе ако учителят ти е прим. като дядо - това е традицията на нашата раса, нещата са много по-нормални.

И брато, вЕрвай ми - тези неща са заложени от самосебе си!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 21.05.06 17:33.



Тема Свърших :):):)нови [re: Black Wolf]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано21.05.06 17:42



ОК



Тема Re: Започваш да разбираш :):)нови [re: Brahman_]  
Автор Ria* (никоя)
Публикувано21.05.06 19:04



Докато човек е жив, той трябва да има ЕГО за да съществува. Без Его той ще умре за две минути, дори дишането му ще спре, ако няма его!!



Йога не служи за да се премахне егото, а за да се освободим от егото си.



Йога това е точно този начин на мислене, който помага да се излезе от дадена идентификация. Да се върви напред. Затова е нужно човек да изчиства съзнанието си.



БЕЗ КОМЕНТАР!!!

Никой нищо не знае освен позналите, а пък те не искат и да знаят.


Тема Re: Започваш да разбираш :):)нови [re: Ria*]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано21.05.06 19:09



Йога по принцип е механизъм на естествения подбор. Нормалните хора оцеляват. Тези, които имат проблеми в интелектуалното развитие, започват да се занимават с йога и подобни неща и... отпадат. По естествен и доста хуманен начин.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Започваш да разбираш :):)нови [re: Ria*]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано21.05.06 19:28



Всеки разбира това което му се иска, и така както му се иска. Дори и да е извратено. Но в случая и аз имам малко вина, защото не обяснявам достатъчно добре нещата!!

Докато човек е жив, той трябва да има ЕГО за да съществува. Без Его той ще умре за две минути, дори дишането му ще спре, ако няма его!!



Йога не служи за да се премахне егото, а за да се освободим от егото си.


Мислих че се разбира лесно, но... или или

1. Човек може да има его и да служи на него, да живее заради егото си.
2. Човек може да има его, и да го използва, да направи така че егото да му служи!!

Егото е нож с две остриета, може да те нарани, но може и да ти свърши работа!

Това са двата варианта! Ако човек е идентифициран той служи на егото. Например човек има желание да си похапва повече. Той става роб на това желание, и в крайна сметка става 200 кила свиня и умира от преяджане От друга страна човек не може да живее без да се храни! Ако убие напълно желанието за храна той ще загине също. Но от глад Значи желанията са нужни! Трябва да има желания!! Но да бъдат контролирани! Нито да яде много, нито да спре да се храни, а НОРМАЛНО!

Същото се отнася и до останалите желания. Идентификацията с желанията това е част от ЕГОТО. Разбираш ли?? Човек не може без ЕГО?? Но в същото време не трябва да се оставя Егото да го командва!!

Хммммм??? Не знам започваш ли да разбираш по малко????

Редактирано от Brahman_ на 21.05.06 19:32.



Тема Re: Започваш да разбираш :):)нови [re: Black Wolf]  
Автор Ria* (никоя)
Публикувано21.05.06 19:33



Къде ще отпаднат,бе?
ТУК сме всички-въртим се в един омагьосан кръг на прераждане милиони години и пъти,ама ти си от тези,които им харесва това...няма лошо,а аз съм от другите-на които им писна всичко ,свързано с играта, наречена живот!!!

Станах много сериозна...




Кажи как е при вас в гората-имате ли си Червена шапчица???


Никой нищо не знае освен позналите, а пък те не искат и да знаят.


Тема Re: Започваш да разбираш :):)нови [re: Brahman_]  
Автор Ria* (никоя)
Публикувано21.05.06 19:49



НЕ! ТЕБ не мога да те разбера!

1. Човек може да има его и да служи на него, да живее заради егото си.
2. Човек може да има его, и да го използва, да направи така че егото да му служи!!

Човек,както го използваш тук и его са едно и също нещо!Ти се индентифицираш с някакво име,с някакво образование,с нещо,което знаеш и си МИСЛИШ,че ТОВА си ти!

АМА НЕ СИ!!!

За желанията-това не е храненето,пишкането или ЕСТЕСТВЕНИТЕ неща от които тялото има нужда да живее-не бъркай!

Буда е бил човек без желания-просветлен,ама е ял.
И е правил това от което има нужда тялото!

Ти се заблуждаваш-смяташ,че просветлението е БАЛАНС между + и -
,но що се отнася до всичко в живота!

Така е енергията трябва да се доведе до 0,но не в дребните житейски неща-това става при СПИРАНЕТО на МИСЛИТЕ!!!

Човек съществува между положителната и отрицателната енергия!ЩОМ е ЧОВЕК-няма друг начин,затова ние може да се заричаме,че няма да имаме лоши мисли,или да правим кофти неща,но ПРИРОДАТА на нещата ни "довежда" отрицателната ениргия и хайде от началото...

ПРОСВЕТЛЕНИЯ човек е в 0.

Абе ,що ли се мъча да пиша толкова-няма да се разберем,ама нищо-пак те обичам!


Никой нищо не знае освен позналите, а пък те не искат и да знаят.


Тема Re: Започваш да разбираш :):)нови [re: Ria*]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано21.05.06 21:09



Брей много упорита жена, абе кой ти е наблъскал тези глупости в главата??

Човек без желания - тоест васани = това абсолютната реалност - Брахман или Бог!!

Бог - тоест абсолютната реалност, който има васани - желания = това е Човек!!

Във всеки човек има бог и във всеки бог има човек! Брахман е във всеки и във всичко.

Просветлените хора докато все още са ЖИВИ, имат остатъчни васани които се наричат Прарабда Васани!! Щом имат прарабда васани, те имат и его, имат и всичко останало, което му трябва на човек да съществува. Разликата между тях и останалите хора е, че те НЕ СЕ ИДЕНТИФИЦИРАТ С ТЕЗИ НЕЩА!! Хммм... ??

Редактирано от Brahman_ на 21.05.06 21:11.



Тема Re: Започваш да разбираш :):)нови [re: Brahman_]  
АвторMakc (Нерегистриран)
Публикувано21.05.06 21:11



"От друга страна човек не може да живее без да се храни! Ако убие напълно желанието за храна той ще загине също. Но от глад Значи желанията са нужни! Трябва да има желания!! "

Глупости! Разбира се, че можеш да живееш и без да се храниш. Нуждата от храна е САМО ЗА ДА ОЦЕЛЕЕ ТЯЛОТО. А това се налага, защото чрез него можеш да стигнеш до това, което всъщност СИ ......и да разбереш, че живеенето, както ти казваш не зависи нито от храна, нито от желания, нито от настроения.
Не знам откъде си научил, че желанията са нужни. НЕ СА нужни. Изобщо не са нужни. Освен ако не бъркаш желания с потребности.



Тема Re: Започваш да разбираш :):)нови [re: Makc]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано21.05.06 21:15



Докато човек има тяло, той има и желания, казват се прарабда васани!!
Докато човек има тяло, той има и желания, казват се прарабда васани!!
Докато човек има тяло, той има и желания, казват се прарабда васани!!
Докато човек има тяло, той има и желания, казват се прарабда васани!!

Не знам от къде си се научил, че човек може да живее, без да има желания!!??? Кой ти го каза това?? Но който и да ти го е казал, е глупак!!



Тема Re: Започваш да разбираш :):)нови [re: Brahman_]  
АвторMakc (Нерегистриран)
Публикувано21.05.06 22:11



БРАХМАНЕ, НЯМА НУЖДА ДА ГО ПОВТАРЯШ ЧЕТИРИ ПЪТИ. И ОТ ЕДИН ПЪТ СЕ ВИЖДА, ЧЕ ПРИ ТЕБ Е ТАКА- ЖЕЛАНИЕ ДА СИ НЕПРЕМЕННО ОТГОРЕ, ЖЕЛАНИЕ ДА СИ НЕПРЕМЕННО ПРАВ, ЖЕЛАНИЕ ДА СИ НЕПРЕМЕННО ЯЗВИТЕЛЕН, ЖЕЛАНИЕ ДА СИ НЕПРЕМЕННО ЦИНИЧЕН........
Ами - бъди си, не ми пречиш.



Тема Re: Започваш да разбираш :):)нови [re: Makc]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано21.05.06 22:18



хубаво му го каза
то от желание до желание има разлика



Тема Ти си този който мисли за налагане:)нови [re: Makc]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано21.05.06 22:27



Съдиш от себе си!! Защото ти мислиш за налагане!

Моите мотиви не са да се налагам!! Моите мотиви е да споделя знанията които имам!

Циник е човек който знае цената (става въпрос за парична цена) на всичко, и стойноста (става въпрос за това как предметите се отнасят към нас) на нищо.

Оскар Уайлд.

Това в скобите е от мен



Тема Re: Ти си този който мисли за налагане:)нови [re: Brahman_]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано21.05.06 22:32



знаеш го с ума си, от прочетено, имаш идея за това
но нямаш вътрешно познание за НИЩОТО



Тема Re: Ти си този който мисли за налагане:)нови [re: ..]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано21.05.06 22:38



Не нямам такава практика като теб, да подушвам миризливи партенки, или да ми се виждат дяволи и ангели, или да ми духа хладен вятър над главата!! И не искам и да имам подобна идея и практика Нормален съм и нормален ще си остана

А ти все още дори не си започнал правилната практика Ще ти трябва доста време дори да разбереш какво е това ИСТИНСКА ПРАКТИКА ПО ЙОГА



Тема Re: Ти си този който мисли за налагане:)нови [re: Brahman_]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано21.05.06 22:45



бъркаш ме с някой
не ти говоря за ПРАКТИКА
далече си от истинското ПОЗНАНИЕ!!
знанеито, което имаш ти е пречка

а всъщност, виждам, че и нямаш особен (дори никакъв) стремеж към това
на теб ти стига това, което си прочел и научил и сова за теб ще си остане края

аман от такива декламатори като теб
икакто и от хора с развъбкани мозъци, които говорят несвързани работи тук



Тема Re: Ти си този който мисли за налагане:)нови [re: ..]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано21.05.06 22:47



Мозъчето ти е малко, и затова не разбираш, не се притеснявай!! Няма да ти обсянявам повече, защото не може да смелиш дори и това което писах до тук



Тема Re: Ти си този който мисли за налагане:)нови [re: Brahman_]  
Автор h. ()
Публикувано21.05.06 22:57



Надявам се нямаш предвид мен, понеже не съм писал нерегистриран.



Тема Re: Започваш да разбираш :):)нови [re: Brahman_]  
Автор Ria* (никоя)
Публикувано21.05.06 23:06



те имат и его, имат и всичко останало, което му трябва на човек да съществува. Разликата между тях и останалите хора е, че те НЕ СЕ ИДЕНТИФИЦИРАТ С ТЕЗИ НЕЩА!! Хммм... ??


Ехооооо,просветления е 100% съзнание.Знаеш ли какво е това?
Във всеки един момент се намират във ВСИЧКО!
Преживяват във всеки един момент раждането на Исус,разпъването му,техните убииства,раждане,мъката и щастието на всички-ТАМ НЯМА ВРЕМЕ!
ВСИЧКО се случва СЕГАААААААА!!!
В ТОЗИ момент!
Но това ума НИКОГА не може да го разбере-то времето е в него(в мисълта)и мислите са във времето!

А ти говориш за някакво отъждествяване с някакво си тяло или каквото и да е.
Това е меко казано смешно.
Използват го,ако може да "измъкнат" и някои други от мизерията и това е...Да не мислиш,че на просветления му пука дали ще е жив като тяло или не???

След като е навсякъде,всякога!

Ама ние коментирахме преди и какво е да си просветлен!!!
И това трябва да се разбере,ама там ума и книгите съвсем не могат да помогнат-няма начин!!!Там може да се ДОКОСНЕШ някой път за частица от секундата-по книгите ти го наричат сатори!




Никой нищо не знае освен позналите, а пък те не искат и да знаят.


Тема Re: Разкриваненови [re: BORlS MASHALLAEV]  
Автор h. ()
Публикувано21.05.06 23:07



Благодаря ти, за подсещането...верните фенове ме четат от години. :)))

Ми така де, научно-техническият прогрес, нема се излагаме. Лап-топ + мобилен телефон...и айде интернето от полето. Даа, днес на лобното място на Бенковски беше прекрасно. Но нямаше как да се включа...нема покритие. Ей това овчарите никой не ги мисли...



Тема Re: Започваш да разбираш :):)нови [re: Ria*]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано21.05.06 23:15



Много много си далеч от това да разбереш отговора на тези неща които говориш в момента! Ще ми трябва поне един час лекция да ти обяснявам, и то ако говоря, ако пиша поне един ден!!! И няма да имаш време да четеш.

Стига ти толкова, ако искаш повече може да говорим по интернет

От този разговор само това запомни, че си много заблудена, и много далеч от истината



Тема Re: Ти си този който мисли за налагане:)нови [re: Brahman_]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано21.05.06 23:15



не можеш ли да разбереш, че дори тук има хора, които РАЗБИРАТ НЕЩАТА В ДЪЛБОЧИНА
а ти само си чел и то повърхностно и то не това, което трябва,
защото още не си готов за това

продължавай да си играеш на знаещ



Тема Re: Що е ЕГОнови [re: Brahman_]  
АвторAлиc (Нерегистриран)
Публикувано21.05.06 23:28



много повърхностно разбиране, книжно, личи си че намаш свое истинско разбиране, само цитати

мога да предложа доста неща за егото и освобождаването от него, но виждам, че няма смисъл да се хабя



Тема Re: Що е ЕГОнови [re: Brahman_]  
Авторпeпи (Нерегистриран)
Публикувано22.05.06 00:17



захвърли и изгори всички книги, които си прочел
и започни ад гледаш на живота и на себе си трезво

започни без този товар, да си задаваш въпроса : какво е живота? и какво съм аз? и защо; и откъде идва?

и търси отговорите в себе си



Тема Re: Що е ЕГОнови [re: лeлe]  
Автормиaн (Нерегистриран)
Публикувано22.05.06 19:17



ти пък много знаеш



Тема Re: Що е ЕГОнови [re: h.]  
Автормиaн (Нерегистриран)
Публикувано22.05.06 19:48



не, при нестандартни неща, нови, неизвестни или изкачащи от изневиделица може да няма палене, а обратното.Може умът така да се обърка че да блокира тотално.

За влака на егото - нямам претенции.

За раздърпването - по-яко е разтърсването из основи.

Навлиза се в дълбочина. Все по-навътре. Умът става все по-кротък.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.