Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:29 22.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ведитенови [re: Cyльo]  
Автор KripadhamDas ()
Публикувано26.06.06 14:17



Спорд автора на Ведите Шри Вясадева Шримат Бхагаватам е есенцията на ведите...

Шримат Бхагаватам е написан след като Вясадева е приключил с всички Веди в това число и Махабхарата...
Ако познаваш историята на ведите можеш да откриеш това.



А че положението ми е зле... Не отричам...:))
А за божественото - то е и в трите:))




Тема Re: Ведитенови [re: KripadhamDas]  
Авторбeзпътeн (Нерегистриран)
Публикувано26.06.06 17:39



"А че положението ми е зле... Не отричам...:))"

Като си признаваш, че си "зле" (евала за сектантското себеунижаващо откровение), къде си тръгнал да поучаваш със сектантските си идиотии хора, които не се възприемат за "зле".



Щом си "зле", бъди по - скромен и не се опитвай да проповядваш глупостите на глупавия си "гуру". Или сигурно си мислиш: "Аз съм зле, ама гуруто ми е добре, а другите също са зле (щото не са от нашата просветлена кришнарска секта), та нека да им проповядвам кришнарските си измишльотини и словоблудства."



Тема Re: Аналогиянови [re: Hapy]  
Авторбeзпътeн (Нерегистриран)
Публикувано26.06.06 17:44



Път има, когато има точка в пространството, която за определено време трябва да бъде измината. Що се отнася до това "има ли отвъд човешките възприятия", "отвъд" време и пространство - отпадането на представата за време и пространство означава отпадането и на "път".

Колко е просто, а трябва едно и също да повтарям за неразбралите... повлияни от секти мозъци.

"В просветлението няма представи, момче!"

Ето ти още една представа за "просветлението".



Тема т.е.нови [re: бeзпътeн]  
Авторaвтoпoпpaвka (Нерегистриран)
Публикувано26.06.06 17:47



Исках да кажа: "Път има, когато има две точки в пространството и разстоянието между тях трябва да се измине за определено време." Техническа грешка.

А "нещата", които са "отвъд" времето и пространството, няма как да бъдат "достигани", следователно за "път" не може да се говори.





Тема Re: Аналогиянови [re: KripadhamDas]  
Авторбeзпътeн (Нерегистриран)
Публикувано26.06.06 17:55



"Пътят" предполага разделно съзнание, че "Бог" е нещо, различно от "тебе". Но и "Бог" и "тебе" са представи, две точки в твоето въображение и общото за вашата секта въображение. Тези две точки създават "нуждата" от "път", но този "път" е толкова реален, колкото е реално и въображението ви.

От гл.т. на сетивното възприемане на тялото "Бог" е просто една представа, не е различна от която и да е представа. А "пътят" е пак илюзия на разделното съзнание, създало разделението на илюзията "тебе" и илюзията "Бог" и... "пътя" между тях.

Ако пак не си разбрал простото нещо, което ти писах, а продължаваш да си пееш сектантските проповеди за "път", значи мозъкът ти е доста здраво промит от глупавия ти гуру и болнавата секта.



Тема Re: Аналогиянови [re: KripadhamDas]  
Авторбeзпътeн (Нерегистриран)
Публикувано26.06.06 18:24



Говорех за илюзорния "път" към илюзията "Бог", с която илюзия са ти промили мозъка, нямах предвид осезаемите за нашите сетива съвсем нормални пътища - например към прогрес в икономиката, науката, бизнеса, изкуството и т.н. Това са си нормални пътища, пътища към нещо по - добро, това "добро" е осезаемо от гл.т. сетивата и няма нужда да теоретизираме в тези клубове за тези пътища.

А "пътят" между две фикции - каквито са фикцията "аз" и фикцията "Бог" - ето това е играта на твоето въображение и това е психологическият феномен причина за страданието ти. Лошото е, че гурувците ти кришнари са същите идиоти и ви задълбочават склонностите към илюзорно разделение между "теб" и "Бог". И Прабхупад е бил същият идиот и глупендер, дано разбереш простия начин, по който се самоманипулираш.



Тема Re: Ведитенови [re: бeзпътeн]  
Автор KripadhamDas ()
Публикувано26.06.06 23:03



Харесва ми какъв си заядливко:))


Дано някой път да успееш да погледнеш по далеч от носа си... :))



Тема Re: Ведитенови [re: бeзпътeн]  
АвторПътeн (Нерегистриран)
Публикувано27.06.06 17:19



Като те чета ми приличаш на едно голя-я-я-мо миризливо лайно. Собствената ти воня така те е омаяла, че и без друго замъгления ти ум съвсем е спрял да мисли нормално.
И ако не си Брахманчо, си приличате като братя-близнаци. И тебе те е обчела манията за секти и гурувци.
Ама и да се пънеш, и да не се пънеш - все тая. Тоя, дето е тръгнал едва ли ще се спре . Най-многото да се засмее на глупостта ти и да си продължи спокойно нататък.
Нали знаеш, има една приказка - Кучетата си лаят, керванът си върви.
Що не вземеш да издадеш един справочник за сектите, за лъжегуротата, за идиотите, за........каквото ти дойде наум. Така поне в собствените си очи ще изглеждаш ужасно велик.



Тема Re: Ведитенови [re: Пътeн]  
АвторHaдyшил (Нерегистриран)
Публикувано27.06.06 17:35



Сектанските гомна се размирисаха, настъпи едно гомно и не може да го изчистиш след това вони с месеци



Тема Re: Ведитенови [re: Haдyшил]  
АвторПътeн (Нерегистриран)
Публикувано27.06.06 17:43



Виждаш ли, ти даже нещо ново не можеш да измислиш. По-лесно е да се копира. Пък и не се налага да мислиш.
Картинката е ясна. Въобще не си ми интересен. Дрискай колкото си искаш . Твой проблем.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.