Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:49 30.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема Mодераторски съвет - не е за кандидат брахмачарии!нови  
Автор Mиpo ()
Публикувано13.04.06 14:16



Следните 4 дами най-учтиво се предлагат да бъдат избрани за модератори (или модераторски съвет) на клуб Йога. Не искат нито 30 дена, нито 3 дена, а мислят, че 30 минути са напълно достатъчно за да се запознаят с всеки член на клуб Йога (независимо мъж или жена!) и да определят неговите характеристики и качества да членува в този клуб.

Няма да следват нито някакво бушидо, нито някакви други морално-наказателни кодекси. Даже нямат специално писана програма и ще разчитат на орални представяния. Смятат, че така хората, които трудно приемат неизвестното, щели да го понесат по-лесно и всеки щял да покаже какъв всъщност е...

С уважение към всички, които се очаква да гласуват за тях.

П.П. Понеже само от секретарство на един Всемогъщият Магьосник не се живее, приех да бъда оторизиран търговски представител на горните дами за клуб Йога.













Редактирано от Mиpo на 13.04.06 14:18.



Тема Re: Mодераторски съвет - не е за кандидат брахмачарии!нови [re: Mиpo]  
Автор Razputin (минаващ)
Публикувано13.04.06 15:36



Браман и Имаго ме опълномощиха да гласувам вместо тях "за", дедо Оро обаче позеленя и почервеня от яд, че ще бъде модериран от такива хубави мадами, вместо да прави и някои други неща, за които преклонната му възраст не му позволява.

И между другото бих помолил специалистите по Йога Сутра да кажат какво е наименованието (на санскрит) на тази поза, която четирите хубавици са заели така медитативно.

Редактирано от Razputin на 13.04.06 15:39.



Тема Явно аз ще...нови [re: Razputin]  
Автор11OO11 (Нерегистриран)
Публикувано13.04.06 16:35



Явно аз ще изкажа мнението на мълчаливото мнозинство относно темата.

А темата, миличката, е следната - 4 голи жени във формата на квадрат...

Опа, сори, обърках се - ТОВА Е СНИМКАТА. Трябваше да говоря по темата, но разберете ме, не всеки ден виждам такива работи и се поразсеях - май в границите на нормалното.

Та, по темета - тя не е за този клуб.

Да, това е част от живота, да "и това го има", да много е екзотично и така нататък.

Но ако съм модератор (не се предлагам, хайде да не почва и тук тая дискусия!) тази тема бих я изтрил с чиста съвест.

Ако съм модератор в Клуб "Йога".
Ако съм модератор в Клуб "ХХХ" може и да я кача към важните :)

Все едно - разбрахте ме.



Тема Re: Mодераторски съвет - не е за кандидат брахмачарии!нови [re: Razputin]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано13.04.06 18:56



Чатур-анга е добро название, ако са сърдити модераторки!
Но на мен по-ми харесва чатурдала по-естетично е ...

макар че не е лош и този вариант - ламбика-йони първата част е от мен, а другата я оставям за модераторките


Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Друго мнениенови [re: 11OO11]  
Автор Mиpo ()
Публикувано14.04.06 11:48



Позволи ми няколко приятелски забележки.

Твой ли беше постинга?
Бе, майната му на модератора - искам дори и само в този клуб да го има това "обединяване, сливане, единение и т.н" около което се въртим всички. На разни орбити, с различни спътници и по различни траектории.
Един от главните "проблеми"/трудности в йога (пък и във всички духовни) среди е, че се случва нерядко на хората едно да говорят и после съвсем друго да вършат. Т.е. има някаква ДВОЙСТВЕНОСТ и НЕЦЯЛОСТНОСТ... И примерно в този клуб се срещам почти ежедневно с такива случаи по какви ли не теми. А сега изглежда, че и ти искаш да ми демонтираш твоята привързаност към това?

Чудесно е, че споделяш ТВОЕТО мнение по темата (т.е. по снимката само), но защо ти е нужно да се идентифицираш с някакво мълчаливо мнозинство? Някой да те е оторизирал за това? Иначе, според броя на вижданията, оставам с впечатлението, че на доста хора им е било интересно нещо в темата за да я видят поне втори път.

Доста ме разсмя с описанието си на снимката и най-вече, защото се опитваш да опишеш (струва ми се безуспешно) нещо което ВСЕКИ може да види. Представи си, че някой ти беше казал преди това "четири голи жени във формата на квадрат" - мислиш ли, че щеше да разбереш за какво точно става дума?

Не каза обаче най-същественото защо тази тема според теб не е за този клуб? Смяташ, че само цитати на Патанджали и аналогични трябва да се дискутират тук? Апропо, в темата са използвани думите на Хуанджи в неговото самопредложение да прави нещо, което още не му било ясно какво е. Според мен на 4те дами им е по-ясно какво ще правят като модератори, не се плашат, че някой щял да ги изнудва и определено са по-смели.





Тема Re: Друго мнениенови [re: Mиpo]  
Автор cмиpeниe (новак)
Публикувано15.04.06 18:05



Ах ти, палавнико!!!!





Тема Mодераторски съвет - не е за кандидат брахмачарии!нови [re: Mиpo]  
АвторДoбpин (Нерегистриран)
Публикувано15.04.06 18:35



Тъпотия.



Тема С какво привлече вниманието ви?нови [re: Mиpo]  
Автор Mиpo ()
Публикувано16.04.06 11:23



След като повечето са заинтересоваха от снимката (а не от скромното предложение преди нея ), би ми било интересно какво точно тя предизвика във вас? Не е нужно някой да я преразказва или дискутира, а ако иска, да сподели какво е събудила в него след като я е видял и въобще какво точно е ПРИВЛЯКЛО вниманието му в нея. Всяко нещо което привлича вниманието/енергията ни е идеално за медитация!

Та, Добрин може да каже какво точно му е тъпо, а Смирението защо така се накефи... И въобще, който друг е готов и смел, да сподели нещо по тази нетрадиционна тема за медитация е добре дошъл. А аз после ще разкажа забавната история как тя попадне при мен.



Тема Re: Чатуранганови [re: Darth_Vader™]  
АвторEзиkoвeд (Нерегистриран)
Публикувано16.04.06 13:37



Ако с думата анга (член) визираш езика, тогава терминът чатуранга е коректен.



Тема Re: Чатуранганови [re: Eзиkoвeд]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано16.04.06 18:48



Ако исках да кажа член щях направо да кажа "линга", както директно назовах "йони"
За език използвах думата "ламбика"
А анга използвах в смисъл на бойна единица(модератор) (войска от четири бойни единици - чатут-анга) , защото ако има модератор гоям бой ще падне и доста езици ще се схванат!

P.S.
Mиро, запознай ме с тези кандидат модераторки ! Не се прави на скръндза да си ги пазиш за себе си!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.