Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:36 30.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Моята Вяра !нови  
АвторBяpвaщ (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 03:08



Аз съм дълбоко вярващ човек!!!

Не знам вие в какво вярвате, но аз вярвам....в науката!

И в това отношение юзърът Brahman ми е много близък със своята подобна вяра. Ето какво сподели той вчера:

"Няма съмнание че бъдещето на йога е имено в науката, когато всички най съкровени въпроси ще бъдат наистина отговорени правилно. Въпрос на време."

Никакво съмнАние! Имено в науката!

Огромна е ролята на науката в разкриване на разни тайни на живота и устройството на мозъка напр. Днес има скенери и разни методи да се погледне във всяка клетка на мозъка и се откриват все повече центрове и за какво служат. Вече откриха, че т.н "криминални" - т.е. хора, които отиват на улицата и просто убиват някого без да са провокирани или без каквато и да било причина са просто хора с определини дефекти в мозъка и недоразвити центрове както при другите хора. Центъра за осъзнаване причинно-следствените закономерности. Те не са виновни. Просто тези центрове в тяхния мозък или липсват или не са развити по един нормален начин както при другите.

В какво вярвам аз с всичка сила всеки ден. И особено като чета изявите на следните юзъри в този клуб:

Brahman
diva_orhideq
Black Wolf
whitewolf
Darth_Vader
и др.





Аз вярвам, че в най-близко бъдеще науката ще открие причините ЗАЩО ПРИ НЯКОИ ХОРА СА АТРОФИРАНИ В МОЗЪКА ОНЕЗИ ЦЕНТРОВЕ, С КОИТО БИ ТРЯБВАЛО ДА ОСЪЗНАЯТ, ЧЕ НА СВЕТА ИМА НЕЩО ПОВЕЧЕ ОТ МАТЕРИАЛИЗЪМ И ВИДИМИЯ СВЯТ. ЧЕ СЪЩЕСТВУВА ЕДНА ВИСША СИЛА ОТ КОЯТО Е ПРОИЗЛЯЗЪЛ ТОЗИ СВЯТ И ЦЯЛАТА ВСЕЛЕНА И ЧЕ ВСЕКИ ТРЯБВА ДА ТЪРСИ КОНТАКТА С ТАЗИ СИЛА И ОТКРИЕ СВОЕТО ИСТИНСКО СЕБЕ СИ.
Аз вярвам с цялото си същество, че науката ще открие къде са тези атрофирани или просто недоразвити нормално клетки в мозъка и ще открие методи да стимулира по научен начин тяхното развитие и растеж до достигане на нормални размери и функции. За да могат и тези хора със сериозни психични увреждания да се насладят на своя живот и откриването на Бога в себе си и получат онази тъй търсена дълбока Радост и Изпълненост от живота, която търсят в този и други клубове чрез правене на интриги, оплюване на другите, инсинуации, нападки и вулгарно поведение.....

Аз вярвам напр. че в близко бъдеще ще се откриват нови и нови клонове на науката: Атеистология. Материализмология. И съответните кабинети за лечение в болници и клиники:

Кабинет по "Атеистотерапия" или Кабинет по "Материализмотерапия" И пациентите ги напъхват в специални скенери и стимулират с разни лазери и други лъчи развитието на онези центрове в мозъка, които при тях са недоразвити. Центровете за набожност и духовно развитие. Може да се прилагат и разни други медикаменти и съответна музикотерапия. Но аз вярвам, че скоро на земята няма да остане нито един атеист-материалист. Този тип питекантропуси принадлежат на минали епохи и вече нямат място в съвременното общество и в света на съвременната наука.
Аз вярвам!

Вярвайте и вие!

Нека с нашата непоколебима вяра да помогнем на нуждаещите се от нашата помощ братя и сестри със сериозни психични увреждания, и заболявания като "атеизъм", "материализъм", "егоцентризъм" и др.




Тема `Чеки-`чеки, Брат!нови [re: Bяpвaщ]  
АвторBULGARlA (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 03:29



Първо, мно-о-о-о-го често употребяваш думата РАЗНИ: "разни тайни, разни методи, разни центрове, разни лазери..." Какви ви са тия чудесии? ТИ как си ги представяш?

Второ: ...пациентите ги напъхват в специални скенери и стимулират с разни лазери и други лъчи развитието на онези центрове в мозъка, които при тях са недоразвити. Ти да си чувал за Томас де Торквамеда и Светата Инквизиция на Още По-Светата Майка Църква? Словото Господне става изключително убедително, когато е подплатено с някое нежно... (не ми се и мисли по тази тема - гледай "Смело Сърце" последните 5-6 минути)

Трето: Нека с нашата непоколебима вяра да помогнем на нуждаещите се от нашата помощ братя и сестри със сериозни психични увреждания, и заболявания като "атеизъм", "материализъм", "егоцентризъм" и др Е, и какво като човека е атеист? Това прави ли го различен? Нима е по-глупав или по-умен? По-добър или пък по-лош?

Призива ти към опростенческо мислене тип: "Вярваш ли = живееш, не вярваш ли = върви се лекувай (или по-добре умри, че ми пречиш) е най-малкото недоброжелателен.



Тема Re: Моята Вяра !нови [re: Bяpвaщ]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано06.04.06 10:43



Мда-а... Наистина вярата в "духовността" е неизлечима налудничавост...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: `Чеки-`чеки, Брат!нови [re: BULGARlA]  
АвторBяpвaщ (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 13:12



1."Първо, мно-о-о-о-го често употребяваш думата РАЗНИ: "разни тайни, разни методи, разни центрове, разни лазери..." Какви ви са тия чудесии? ТИ как си ги представяш? "

Думичката "разни" заменя всевъзможни термини на български и санскритски. Ако си падаш по тях обърни се към "Браман" и "дивата орхидея". Можеш да си ги наизустиш и повтаряш като мантри.....От това няма да ти стане по-ясно!!! Какъвто е случаят с тях.

"Ти да си чувал за Томас де Торквамеда и Светата Инквизиция на Още По-Светата Майка Църква? Словото Господне става изключително убедително, когато е подплатено с някое нежно... (не ми се и мисли по тази тема - гледай "Смело Сърце" последните 5-6 минути) "

Май нещо не си доразбрал?!Стана дума за ЛЕЧЕНИЕ БАЗИРАНО НА НАУЧНИ ОСНОВИ А НЕ ЗА КАКВАТО И ДА БИЛО ИНКВИЗИЦИЯ !!!
Явно и ти имаш нужда от това лечение. То е ХУМАННО И ЛЕКОВИТО.



"Трето: Нека с нашата непоколебима вяра да помогнем на нуждаещите се от нашата помощ братя и сестри със сериозни психични увреждания, и заболявания като "атеизъм", "материализъм", "егоцентризъм" и др Е, и какво като човека е атеист? Това прави ли го различен? Нима е по-глупав или по-умен? По-добър или пък по-лош? "

Ако човек е атеист това говори за 2 неща:
а/че за пръв път се преражда от някаква животинска форма /напр. вълк/ в човек и ще му отнеме време да еволюира духовно и психически.
б/че има сериозни увреждания в мозъка и атрофирани центрове за долавяне на духовни импулси и осъзнаване на божествената си същност.

Когато един такъв първосигнален атеист-материалист се юрне да напада тези с нормално развита духовност - се получават катастрофални резултати.
По правило ВСИЧКИ СВЕТОВНИ ДИКТАТОРИ И МАСОВИ УБИЙЦИ НА МИЛИОНИ ХОРА СА БИЛИ И СА .....АТЕИСТИ.
А иначе ако си кротуват и не са агресивни и с дефекти в мозъка....рано или късно ще еволюират и се осъзнаят.
Такъв не е случаят с изброените в списъка в предния постинг.



"Призива ти към опростенческо мислене тип: "Вярваш ли = живееш, не вярваш ли = върви се лекувай (или по-добре умри, че ми пречиш) е най-малкото недоброжелателен."

Да се помогне на страдащите от разни заболявания е високо хуманен жест и присъщо на всеки нормален човек без дефекти в мозъка и психиката си. Когато тези дефекти завладеят съзнанието на един атеист - той изпада в "прихващане", в бяс и агресия с/у нормалните и здрави хора.

Това се демонстрира от атеистите в клуба по един недвусмислен начин.

Йогите и тези с духовни интереси не са агресивни в този клуб. Те информират за своите практики/гуру и не налагат, не набиват в главите на другите своите възгледи.


ТОВА ГО ПРАВЯТ НОН СТОП АТЕИСТИТЕ.




Тема Re: `Чеки-`чеки, Брат!нови [re: Bяpвaщ]  
Автор hipparchia (член)
Публикувано06.04.06 13:37



Първо, за да е всичко честно, нека някой опита по мозъчни скенери да направи разлика между вярващ и атеист, без да знае коя снимка на кой е. Това ще е честно, нали?

Второ, да се дефинира добре агресията, за да не се вкарват излишно хора за лоботомии. Желанието за добро аргументиране агресия ли е? Търсенето на добри доказателства атавизъм ли е?

Трето, вяра се ражда и без лазери. Том Круз например вярва в извънземни на 75 млрд. години. Да приемем, че е нормален човек, щото освен сциентологията не показва други девиации (поне не пред медиите). Обаче ей на- вярва в налудни неща.

Има мноооого техники,които позволяват да измениш начина си на мислене от критичен на приемащ. Например в състоянието преди сън има период, който лесно се забелязва и в който мислите не следват стандартна логика. Примерно правиш връзка между чорапи и краставици, която в това състояние ти се струва супер логична, но като я анализираш е пълна глупост. (това е много фън, пробвайте, но не прекалявайте).

Сред тези техники се включва и болката. Всеки трябва да прочете "1984", интересно е представен въпросът. Индоктринирането е широко отразено в световната литература и то в не много позитивна светлина.

Ако някой пък иска хай-тек вяра, да следи Дискавъри Ченъл и да види какво става, като се стимулират някои центрове на мозъка с магнитно поле (силничко). Хората веднага почват да усещат присъствия и всякакви смятани за свръхестествени явления.

Има и дроги разни:) от зората на човечеството още.

Основният проблем обаче е: ако предизвикаме вяра чрез хай-тек средства, как ще знаем дали това не е само творение на мозъка и дали отговаря на някаква обективна реалност?

"По правило ВСИЧКИ СВЕТОВНИ ДИКТАТОРИ И МАСОВИ УБИЙЦИ НА МИЛИОНИ ХОРА СА БИЛИ И СА .....АТЕИСТИ. "

Не, няма да се съглася с това. Има достатъчно примери за обратното. Или поне се крият зад религията (Буш и Саддам? Цар Давид? Хитлер?- който изключително е защитавал християнството и спонсорирал католицизма...Сталин е учил в семинария и се е молел и на стари години...)



Тема Re: `Чеки-`чеки, Брат!нови [re: hipparchia]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 22:53



Толкова много глупости си издрискал, че не си струва човек дори да почне да ти отговаря....

НЕ СИ В ЧАС !!!



Тема Re: Моята Вяра !нови [re: Black Wolf]  
АвторV (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 06:00



"Мда-а... Наистина вярата в "духовността" е неизлечима налудничавост..."

Мъда.....духовност нема пън такъв! Всичко е материя! Айде се пръждосвай от тоя клуб!


И не си бъркай в гъза кат ти говорим!



Тема Отговор за Вярващнови [re: V]  
АвторBULGARlA (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 06:53



Така се получи: ти пусна темата, аз ти отговорих, ти ми коментира отговора...

Сега да коментирам Думичката "разни" заменя всевъзможни термини на български и санскритски. Ако си падаш по тях обърни се към "Браман" и "дивата орхидея". Можеш да си ги наизустиш и повтаряш като мантри.....От това няма да ти стане по-ясно!!! Какъвто е случаят с тях.

Не бих казал, че си "падам" по сложната терминология - опитвам се да мина без нея. Да повтарям като мантра определен звук... сещам се за един разказ на Чудомир - там има едно хлапе, което разбира от техника и казва на дядо си, че може да разглоби всичко чак до ФОРФЕРЩЕКЕРА.
- Какво е туй, ФЪР-ФЪР ЩЪРКЕЛ? - пита дядото.

После: Май нещо не си доразбрал?!Стана дума за ЛЕЧЕНИЕ БАЗИРАНО НА НАУЧНИ ОСНОВИ А НЕ ЗА КАКВАТО И ДА БИЛО ИНКВИЗИЦИЯ !!!
Явно и ти имаш нужда от това лечение. То е ХУМАННО И ЛЕКОВИТО.


Съгласен съм, че не съм те разбрал, но и ти се съгласи, че да ме пращаш веднага на лечение е малко крайна мярка.

Ако човек е атеист това говори за 2 неща:
а/че за пръв път се преражда от някаква животинска форма /напр. вълк/ в човек и ще му отнеме време да еволюира духовно и психически.
б/че има сериозни увреждания в мозъка и атрофирани центрове за долавяне на духовни импулси и осъзнаване на божествената си същност.


Относно а/ - ОК, но все пак в идеята за прераждането присъства и елемента на безкрайността. Има ли значение кокло време ще му отнеме да еволюира? Нито ти, нито аз можем да направим нещо. Поне аз не мога.
Относно б/ - самата идея на поста "аз вярвам в науката" е тип "дървено желязо". Ако отидеш (не ти конкретно, имам предвид всеки един от нас) в някоя лаборатория и почнеш да обясняваш в каво вярваш... мале-мале, само ще ни се смеят. Там има значение какво знаеш.

Да се помогне на страдащите от разни заболявания е високо хуманен жест и присъщо на всеки нормален човек без дефекти в мозъка и психиката си. Когато тези дефекти завладеят съзнанието на един атеист - той изпада в "прихващане", в бяс и агресия с/у нормалните и здрави хора.

Това се демонстрира от атеистите в клуба по един недвусмислен начин.

Йогите и тези с духовни интереси не са агресивни в този клуб. Те информират за своите практики/гуру и не налагат, не набиват в главите на другите своите възгледи.


ТОВА ГО ПРАВЯТ НОН СТОП АТЕИСТИТЕ.


Човече, сигурно много си страдал и изтрадал от някой неща - това НЕ ти го казвам като базикане или подигравка. Не бих могъл да разбера теб, така както ти не би разбрал мен.

Но защо пък атеистите да са виновни?



Тема Малко встранинови [re: BULGARlA]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано07.04.06 11:05



м... В целия този... да го наречем разговор, ми стана интересен един моент. И аз ще цитирам:
"че за пръв път се прераждаот някаква животинска форма... и ще му отнеме време да еволюира духовно и психически"...

Да... Тук просто се следва приетата в Индия (и други източни примитивни страни) градация на "нивата на съзнание", която поставя живите същества в някакъв йерархичен ред. Индийските циганьори още не са разбрали, че животните не стоят по-долу от човека "духовно и психически", но това си е лично техен проблем.
Други народи, които по мое скромно мнение "духовно и психически" стоят доста по-високо от индийските циганьори (и особено от тъпите индийски гурувци), считат в частност вълците за могъщи и много мъдри съветници и покровители... И май с право...

Така че твърденията на т.нар. "вярващ" са ми доста забавни...

Е тук са ми възраженията срещу йога и разните други подобни "учения" - просто не са наясно с истинската същонст на нещата, познават само малка част от света и са затворени за възприемане на някои доста простички истини...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Отговор за Вярващнови [re: BULGARlA]  
Автор! (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 13:59



Ако имаш търпение да прочетеш внимателно това - много неща ще ти станат ясни:









Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.