Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:27 30.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема Разлика м/у спиране на мислите и медитациянови  
Автор Mиpo ()
Публикувано03.04.06 16:08



споделих за опитите си с пресета Deep_Meditation на BrainWave Generatora, които засягат обявената тема.



Тема Re: Разлика м/у спиране на мислите и медитациянови [re: Mиpo]  
Автор ***AГAPTA*** (...............)
Публикувано03.04.06 16:27



Здрасти, Миро!

Като четох темата ти, отначало "пресета", го прочетох "прасета"....та малко се пообърках...
Иначе, признавам си, не разбрах за какво точно говориш...
Ако разясниш малко ще ми е интересно.Ама ти говориш май за работи...дето са за гражданята.Неза Агарти некакви.




.............................


Тема Re: Разлика м/у спиране на мислите и медитациянови [re: Mиpo]  
АвторKpъcтeв (Нерегистриран)
Публикувано03.04.06 16:40



Едното е спиране на мисли, а другото е медитация.



Тема Re: Разлика м/у спиране на мислите и медитациянови [re: Mиpo]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано03.04.06 17:09



Думата медитация - Дхиана се употребява от различните философски школи по различен начин. Все пак е добре да се придържаме към техните определения, и да не се мъчим да си правим свое собствено, за да може да се разбираме един друг. В Сутрите в трета пада Патанджали вече дава едно определение на това какво е Дхиана. В Будизма също има определение което се различава. Та кое точно имаш предвид не става много ясно де??



Тема Re: Разлика м/у спиране на мислите и медитациянови [re: Mиpo]  
Автор moon goddess (непознат)
Публикувано03.04.06 17:52



здравей:)) темата е наистина интересна, а за мен е и навременна, защото съвсем отскоро(няколко дена) започнах да експериментирам с brain wave generatorа и ми е интересно да чуя и чужди впечатления

На въпроса ти - да - забелязах, че с генератора доста ефективно се спира вътрешния диалог, но също не го усещам точно както при медитация.
Съгласна съм, че става въпрос за две различни състояния , но не мисля че едното може да се разглежда само като елемент от или като следствие от другото. Да определя къде точно е разликата или да правя съпоставка между двете не се наемам тъй като всеки медитира по различен начин, изполва различни техники, навлиза на разл дълбочина, търси разл резултати и пр. При мен обикновено нещата се получават в обратния ред - като при навлизането в медитация в един момент вътрешният диалог си затихва. Но това все пак е доста субективно и зависи от практиките, които се използват.



Тема Re: Разлика м/у спиране на мислите и медитациянови [re: Mиpo]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано03.04.06 19:42



Разликата е, че ако не спреш мислите не може да навлезеш в медитация. Спирането на мислите е основата от която започва медитацията.

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Разлика м/у спиране на мислите и медитациянови [re: Darth_Vader™]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано04.04.06 01:47



Според мен, най-ефикасния начин да спреш мислите на някого, е да му махнеш главата. Може би затова и в Хиндустан, и в други ориенталски страни, тази практика се е радвала на широко разпространение. Може би са искали да спрат вредните мисли.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Разлика м/у спиране на мислите и медитациянови [re: ***AГAPTA***]  
Автор Mиpo ()
Публикувано04.04.06 11:41



Ти да не си в някакви предвеликденски пости та ти се привиждат прасета?

Що се отнася до звуците, за да сме съвсем практични, добавих накрая постинга си в Ошо клуба линкове към два такива звука (за медитиране и за заспиване), които съм качил за около 1 седмица на един сървер. Без да влизам сега в подробности как точно работят, слушането им (със слушалки, а не с високоговорители!) кара мозъка да работи на определена честота и да влиза така в определено състояние. Та ако искаш пробвай и виж какво става.

И селяните, и гражданите все имат (малко) мозък. И даже да е не е много, ако не знаят как да го използват, може да им пречи или да ги разсейва.



Тема Re: Разлика м/у спиране на мислите и медитациянови [re: Darth_Vader™]  
АвторMax (Нерегистриран)
Публикувано04.04.06 12:39



Не е точно така. Който ми каже, че е разрушил мислите, че ги е спрял - няма да му повярвам много
Ключът е да УСПОКОИШ мислите. Да намериш точката на равновесие. При хармонията, която се получава, автоматично влизаш в медитативно състояние.
И когато венъж знаеш как става, по всяко време можеш да влезеш в медитация.



Тема Re: Разлика м/у спиране на мислите и медитациянови [re: Mиpo]  
Автор diwa_orhideq ()
Публикувано04.04.06 12:47



И как 'тези звуци карат мозъка да работи на определена честота'?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.