Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:41 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема Re: Разлика м/у спиране на мислите и медитациянови [re: Black Wolf]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано09.04.06 14:03



"Според мен, най-ефикасния начин да спреш мислите на някого, е да му махнеш главата."

Има и изключения!

При теб съществува човекоподобна тиква и никой все още не тия е отрязал /чудно защо ли?/ и все пак - в нея НЕМА НИКОЙ !!! Кухо та кънти дори!!!



Тема Re: Същността на тематанови [re: smokche]  
Авторyзнaл (Нерегистриран)
Публикувано09.04.06 14:17



"хмм...трябва да съм супер медитатор, щом като го умея това блеене без мисли...
да, ама не....трябва ми нещо друго, за да ме накара да забия навътре...ама а де..."






Тема Орхидейче,нови [re: diwa_orhideq]  
Автор Mиpo ()
Публикувано09.04.06 18:56



Две математически безкрайности или нули се разбират лесно по съответни математически правила и теореми. В реалността обаче е многократно по-комплексно и не така лесно.

Естествено, че звуците ще ти пречат на аналитичната мисъл – нали тяхната цел е да вкарат мозъка ти в друго немисловно състояние. Така че не виждам защо вместо да се "бориш" с тях, не се отпуснеш без непременно да мислиш за нещо си... Просто само наблюдавай.

Не е целта да се концентрираш само над определен елемент на звука, а над ВСИЧКИТЕ като едно цяло.





Тема Re: Разлика м/у спиране на мислите и медитациянови [re: M]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано09.04.06 19:13



Гласувай в анкетата за бан на спамаджиите



Тема Оро,нови [re: .]  
Автор Mиpo ()
Публикувано09.04.06 19:22



Анкетата ти е малко некоректна. Ако искаш да правиш коректна анкета, първо трябваше да сложиш всички пишещи в клуба (вкл. и теб). Второ, къде е гаранцията, че някой няма да гласува много пъти с различни никове/IP адреси? И трето, не е ли по-просто всеки желаещ да се аргументира като гласува?



Тема Миро :)))нови [re: Mиpo]  
Автор diwa_orhideq ()
Публикувано09.04.06 19:25



Добре



Тема Re: Скъпа лунна богиньо,нови [re: Mиpo]  
Автор moon goddess ()
Публикувано09.04.06 22:19



ся, за виртуалните оргазми, че не ти се получавали - най-искрено съчувствам не че разбрах, как се върза тва с темата де, ама както и да е
съмнявам се и че ще се намери желаещ да му активизират само един център в мозъка - ама знам ли - хора всякакви
иначе за детаилите на медитационния процес и кое точно до какво точно води и аз смисъл не виждам да се обсъжда



Тема Re: "умът е твой враг"нови [re: Darth_Vader™]  
Автор Mиpo ()
Публикувано10.04.06 11:09



Ако ти харесва да се насилваш, твое право е и не го оспорвам.

Между "унищожава" и "вземе контрола" има огромна разлика и не виждам трудност някой претендиращ за йога познание или медитативност се изразя точно.

Защо не ми отговори на въпроса от предния постинг?



Тема Брахмане,нови [re: Brahman_]  
Автор Mиpo ()
Публикувано10.04.06 12:00



Не ти отговарям в съседната тема, която си пуснал, защото както обикновено не си засегнал конкретно нито един от поставените по-горе от мен към теб въпроси, а си се отплеснал да говориш за съвсем други неща, които не ме интересуват.

Претендираш, че за теб логиката е най-важното нещо и критерии, а нея използваш по същество даже като прост инструмент.

И забележи най-важното: аз не споря с теб и въобще не ме интересува да споря с някого и още по-малко да му налагам моето мнение.



Тема Миро!! - прав си!!нови [re: Mиpo]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано10.04.06 12:22



Абсолютно правилно, съседната тема е абсолютно отделна и не искам да има нещо общо с това което говорим тук. Просто стана така че мохабетите тук повдигнаха въпроса в съседната тема, нещо което от много дълго време съм искал да пиша, и все не оставаше време или нямаше повод!!

Тук в тази тема говорим за медитацията, и безмисловноста. Аз като гледам казах вече това което мисля, и ти не си съгласен с това, и така смятам че темата е изчерпена. Разбира се ако имаш някой нови доводи, заповядай кажи ги и ще продължим с удоволствие




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.