Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:23 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема Re: Оро,нови [re: Aнaтoлий]  
Авторб/ч/д Opo (Нерегистриран)
Публикувано22.04.06 02:49



Автор: Aнaтoлий
Тема: Re: Оро,

"Абе ти наистина сериозно си откачил. Бива ли да задръстваш темите с толкова много глупости бре"........

"Ние много пъти в живота си изпадаме в недоумения.
Изпадаме в ситуации, които са в противовес на всичките ни очаквания.
Животът ни сервира такива изненади, за които никога не сме се и надявали."


Защо изпадаш в недоумение като четеш Оро?

Хвърлих бегъл поглед в/у твоят сайт и Теорията на свободата. Хареса ми една думичка от раз - "теория" защото явно всичко, което си написал/сърбал/събрал е.....само теория.


Практиката е нещо доста по-различно... Свободата не е тема за философстване и словоблудства, драги! Свободата е ЕДНО РЕАЛНО ИЗЖИВЯВАНЕ. И има само една РЕАЛНА СВОБОДА - ТАЗИ НА ОСВОБОЖДЕНИЕТО ОТ РОБСТВОТО НА УМА И ИЛЮЗИИТЕ НА МАЯ.


А иначе излизам всеки ден и се разхождам и се радвам на пролетта.....и идващото лято.




Тема Re: Оро,нови [re: б/ч/д Opo]  
Автор Aнaтoлий (изследовател)
Публикувано22.04.06 03:03



Не съм изпадал в недоумение, защото не съм чел какво си написал, освен това, последното. Това последното ти мнение е добро, понеже си концентрирал глупостите си в малко на брой изречения. Имаш напредък, при положение, че само веднъж си посетил сайта. Не съм се и надявал, че от едно посещение може да има такива драстични промени.
На теб много неща не са ти ясни, а най-неясното за тебе е това, дето съм написал.
Не се сърди! Пиша ти всичко това с най-добри пожелания.



Тема Mедитацията е точният баланс между ИН и ЯНнови [re: Razputin]  
Автор Mиpo ()
Публикувано22.04.06 17:49



Ще ти отговоря първо на това което писа в съседната тема, че тази била твърде теоретична. За мен тази тема е напълно ПРАКТИЧНА, но обръща внимание на разни ФИНИ ДЕТАЙЛИ. И ако човек не ги е наблюдавал много и не разбира за какво иде въпрос.

Иначе доста хора изразихме опит, че спирането на мислите и медитацията НЕ са едно и също нещо и обяснихме защо базирайки се всеки на своя опит. А брейн уейв генераторът с пресета за медитация е чудесен пример за това.

Далеч не съм съгласен, че никакво старание не се изисква. Вярно е, че медитацията е естествено "случване", но за да бъде подготвено това случване в дълбочина се изисква и активно ЯН действие. Въобще, медитацията е точният баланс между ИН и ЯН.



Тема Rе: дрън - дръннови [re: Mиpo]  
Автор Razputin (член)
Публикувано22.04.06 18:57



"Вярно е, че медитацията е естествено "случване", но за да бъде подготвено това случване в дълбочина се изисква и активно ЯН действие. Въобще, медитацията е точният баланс между ИН и ЯН."

Това не е ли теоретизация, претендираща за "опитност"? Какво е "активно ЯН действие" и какво е "точният баланс между ИН и ЯН"?

Пейстни ми нещо отнякъде по въпроса. Бях ходил веднъж на лекция на Венци Евтимов и той също се пенеше на тая тема, говореше за развитие на дясното полукълбо, тантра и т.н. и т.н. По - скоро човекът разкриваше поредното вярване, представено като "наука".

Докажи, че в думите, които употребяваш има наистина нещо научно, не ми цитирай книги, писани с комерсиална цел, използващи термини като "Ин", "Ян", "Бета, Алфа, Тета или Делта състояния", "BrainWave Generatora" и др.

Линковете към сайтовете не са доказателство, голите ти твърдения, че са "опитност" също не са доказателство. Явно нищо не разбираш от медитация, само претенциите ти са големи.

Ако беше малко по - интелигентен, щеше да знаеш, че и твърдението "доста хора изразихме опит, че спирането на мислите и медитацията НЕ са едно и също нещо и обяснихме защо базирайки се всеки на своя опит" няма никаква доказателствена сила.



Тема Re: Rе: дрън - дръннови [re: Razputin]  
Автор smokche (хвъркато)
Публикувано22.04.06 22:53



от темата с картинката дето се заприказвахме за секса...та файър-а ме накара да се замисля...

...както и оргазма не може да стане волево, но ти подготвяш нещата, за да се получи....това са и всичките техники "за" медитация, които ни подготвят, за да може тя да се случи...

мдаа...



Тема Re: бижунови [re: Aнaтoлий]  
Авторmian (Нерегистриран)
Публикувано23.04.06 08:27



Анатолий,

видях в сайта ти снимка на един красив котарак или котка. Твоят дом ли е нейното-неговото царство?

Как се казва това бижу?






Тема Re: бижунови [re: mian]  
Автор Aнaтoлий (изследовател)
Публикувано23.04.06 09:54



Ами по стечение на обстоятелствата живеем с него на едно място. А името му го пише до снимката.

Редактирано от Aнaтoлий на 23.04.06 09:55.



Тема Re: бижунови [re: Aнaтoлий]  
Автормиaн (Нерегистриран)
Публикувано23.04.06 10:16



видях само едно име и то е Явор.



Впечатлих се от него, защото си имам същото, но съвсем бяло същество, което само дойде "от нищото" при мен и го кръстих Индия. Има си добра карма явно и сега живее царски.





Тема Re: бижунови [re: миaн]  
Автор Aнaтoлий (изследовател)
Публикувано23.04.06 11:53



Томи се казва котарака. Не ми е казвал как живее, ама гледам че никога не скучае. Ето виж тук:





Тема Re: бижунови [re: Aнaтoлий]  
Автормиaн (Нерегистриран)
Публикувано23.04.06 12:09



Имах предвид този персийския:
http://www.teoria1.com/index.php?option=com_datsogallery&Itemid=84&func=detail&id=66

Но както и да е! Личи се че е глезен достатъчно!









Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.