Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:34 25.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема За новия Буда  
Авторпитaм (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 07:36



прочетох в един вестник преди няколко дни. Там пишеше за едно 15-годишно момче, което е в постоянна медитация под клоните на едно дърво-забравих , къде точно беше- от около 5м. През това време то не се е хранило, не е пило вода-наблюдават го само от далече.
Има ли някой от вас, който има повече информация по този въпрос, или съм объркала клуба? Ако е така - моля, кажете ми кой е верниПредварително благодаря



Тема Re: За новия Буданови [re: питaм]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 09:25



така и не се разбра какво питаш



Тема Re: За новия Буданови [re: питaм]  
Автор RAYAR ()
Публикувано22.03.06 10:04



Момчето е в Индия. Четох за него в английски вестник. Имаше и снимка. Пълно с хора, които му се прекланят отдалече.
Верно е.



Тема Re: За новия Буданови [re: питaм]  
Автор hipparchia (член)
Публикувано22.03.06 10:25



По-точно никой не го е виждал да се храни. Вечер дърпат една завеса и никой не вижда какво става зад нея. Още никой не е снимал с инфрачервена камера какво става, така че за пред хората медитира по 12 часа на ден, а след това не се знае:)
Най-вероятно си хапва и удря по една студена бира.
Казват, че щял да постигне просветление след 6 години, така че не си сдържайте дъха дотогава.



Тема Re: За новия Буданови [re: hipparchia]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 15:14



Мно-о-ого умно, няма що.

доколкото видях, никой не те пита за предположенията, които имаш. Питат дали някой има информация по въпроса.



Тема Re: За новия Буданови [re: ...]  
Автор hipparchia (член)
Публикувано22.03.06 15:31



Еми тва е- седи си там, обявил е, че след 6 години ще се просветли и никой не вижда какво прави през нощта.

Ето ти инфо, като искаш:




И май е зачезнал към момента (от 11 март т.г.)



Тема Re: За новия Буданови [re: hipparchia]  
Автор The White Rider ()
Публикувано22.03.06 18:29



светът е прекрасно място за живеене, както го виждам аз. и най-доброто в него е, че никой не е длъжен да отразява нечие чуждо его, а да прави това, което му идва отвътре. и ако някой иска да медитира 12 часа на ден, през тези 12 часа той е отвъд. и тези, които отправят критика, че си позволявал да яде или да прави нещо друго, което не им харесва, означава само, че те не виждат рам бамджан, бабаджи, ошо, безимения от другата страна на улицата или на другия край на света, а виждат собствените си представи. и е добре, че това няма отношение към 12те часа отвъд, а само до комерсиалното мислене, което смята, че всеки се опитва да ги излъже, да им пробута нещо насила... но и комерсиалният начин на мислене има своето място в света.

Never mind, Light happens


Тема Re: За новия Буданови [re: The White Rider]  
Автор== (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 19:08



това което си написал е доста комерсиално и претенциозно (претендираш, че разбираш нещо за отвъд?)
няма ОТВЪД



Тема Re: За новия Буданови [re: ==]  
Автор The White Rider ()
Публикувано22.03.06 22:07



ок. съзнанието може да разбере много неща. и да бъде на много места. а характерът се чувства засегнат от какво ли не. някои се чувстват застрашени от едно момче, което медитира на другия край на света, други от това, че някой изобщо разговаря с тях.

Never mind, Light happens


Тема Re: За новия Буданови [re: The White Rider]  
Автор hipparchia (член)
Публикувано23.03.06 10:39



Виж ся, аз не критикувам това кой как иска да седи. Обаче хората около това некъпано момченце събират пари и продават книги и снимки- тоест има голяма вероятност да лъжат хората с цел собствена изгода.
Не знам доколко грешна и бездуховна е представата, че не е добре да се събират пари с измама...



Тема Re: За новия Буданови [re: питaм]  
Авторnew (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 11:05



Е, чак пък новия Буда. Ако става дума дума за Калки малко е подранил, а и ще трябва да поязди кон.
В строгия будистки смисъл ние всички изначално сме си Буди.



Тема Re: За новия Буданови [re: питaм]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано23.03.06 11:08



hipparchia писа:
Виж ся, аз не критикувам това кой как иска да седи. Обаче хората около това некъпано момченце събират пари и продават книги и снимки- тоест има голяма вероятност да лъжат хората с цел собствена изгода.
Не знам доколко грешна и бездуховна е представата, че не е добре да се събират пари с измама...


Точно така е! В Индия „духовноста” е най големият бизнес, и то не от вчера. Навсякъде където отиде човек има подобни истории. Някой се пръкне и му се преписват чудесии. Хора от цяла Индия започват да се стичат на подобни места. Със хиляди на ден. Болните започват да се излекуват от нелечими болести, бездетни започват да раждат, на бедните им излиза късмета и забогатяват и т.н. Мохабетите се раздухват и полека лека се създава поредният мит. Тук в Европа сме нищо в сравнение с Индия. Най много някой дървена статуя на майката на Христос да се разплаче и това е. Но в Индия е БИЗНЕС ГОЛЯМ.

За този нещастник кой знае какво ще стане и до кога ще издържи. Щом са казали че ще е 6 години, значи не е шега работа, солиден бизнес. Възможно е да имат дори две три деца, които да ги сменят всяка вечер, кой знае. Може и да е едно единствено което най вероятното няма да издържи дълго време. Ще започнат да му дават по редовни почивки, да речем по една две седмици затварят театрото

Бизнесмените ще са най доволни ако момчето се „помине” или „изчезне”, и му направят един храм на същото место. От подобна история има далеч повече килипир. Няма опасност някой да „развенчае” лъжата. Или самото момче да си признае, че не е светец!! Както е направил това Кришна Мурти навремето, и по този начин е объркал плановете на теософските бизнесмен тарикати.



Тема Re: За новия Буданови [re: hipparchia]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано23.03.06 11:54



Само не ми е ясно как ще разберат след 6 години, че се е просветлил? Ще се включи в контакта и ще светне като крушка, или кво?

Абе англичаните са били скапани хуманисти, и когато са цивилизовали Циганландия не са си свършили работата. Трябваше да бъде руска или немска колония - тогава сега немаше да заливат света с "духовната" си помия... Отдавна всички йоги щеха да се измрели по мините в Сибир...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: За новия Буданови [re: Brahman_]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано23.03.06 11:59



Сега, то момчето може въобще да не е свързано с това. Седи си, мъдитира си - негова си работа. Сигурно в историята на Циганландия е имало хиляди аскети, които са го правили.
А що пък баш да е буда?... Но като имаме предвид, че будистите говорят често за хилядите (а не беха ли даже милиони - не помня?!?) буди от миналото и бъдещето, какво да се чудим?... Един повече или по-малко - се тая!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: За новия Буданови [re: Black Wolf]  
Автор/d,wj (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 11:59



Ей цървул номенклатурен и червен,

Взимаш чифтето, зареждаш го до горе с барут и кълчища и отиваш в гората.
Сваляш потурите, нагъзваш се и си навираш цевта в гъзо.

И - БУМ - един навлек-комплексар-кретен по-малко на света.


А ти отиваш директно в рая на индианците и ставаш .....индиански вожд!!!


ха-ха-хаааааааа



Тема Re: За новия Буданови [re: /d,wj]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано23.03.06 12:13



Па аз и сега съм си вожд!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: За новия Буданови [re: Brahman_]  
Автор hipparchia (член)
Публикувано23.03.06 12:30



Малка извадка за справка:



и това не е всичко, приятели:) де да бяха само тия



Тема Re: За новия Буданови [re: hipparchia]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано23.03.06 12:40



Добре го извади този списък, защото паметта на вярващите и суеверни наивници е меко казано КЪСА Имат навика да забравят и като се появи нещо ново, го вземат за единственото чудо. Ако паметта им работеше по добре, щяха да се замислят когато видят някой новоизникнал буда и да не го приемат толкова ентусиазирано



Тема Re: За новия Буданови [re: Brahman_]  
Автор hipparchia (член)
Публикувано23.03.06 12:49



Поне будисткият тероризъм е як- според Робин Уилямс:

като иска да извърши терористичен акт, будисткият монах се залива с бензин и се самозапалва



Тема Между другото...нови [re: питaм]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано23.03.06 13:26



...в един друг клуб пуснаха цитат от пресата, че будата е изчезнал.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема А стига бе!нови [re: Brahman_]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано23.03.06 13:31



Че и Нурхаци ли е буда??? Верно, бил е пич - маса народ е изклал, обединил е дивите манджурски племена (за да могат по-лесно да бастисат китайците) и пр., ама за това ли те "правят" буда?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 23.03.06 13:32.



Тема Re: Между другото...нови [re: Black Wolf]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано23.03.06 13:35



...в един друг клуб пуснаха цитат от пресата, че будата е изчезнал

Ако това е станало наистина, гледай реакцията на идиотите които са вярвали в тази глупост. Или ще "забравят" на бърже всички фантасмагории, или ще измислят някое чудотворно оправдание. Може да кажат че се е дематериализирал



Тема Re: Между другото...нови [re: Black Wolf]  
Автор hipparchia (член)
Публикувано23.03.06 13:36



още на 11 март е изчезнал, по-горе писах.
Някой да има теория на конспирацията?



Тема Re: Между другото...нови [re: hipparchia]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано23.03.06 13:38



Всъщност на кой му пука? на мене не...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Между другото...нови [re: hipparchia]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано23.03.06 13:43



Каквото и да е религиозните фанатици ще скрият подробностите под масата Винаги е било така. Важното е че някой хора са си напълнили джобовете от тази работа.

Не знам само дали да ми е жал за наивниците които вземат всички тези истории за чиста истина и за "доказателство" Баламите не заслужават да бъдат съжалявани, а по скоро да бъдат "издоявани" редовно Така както Прем Рават и Нирмала Деви доят редовно разни бай оровци и яго сърверовци

Абе не е луд тоя дето яде баницата а този дето му я дава



Тема Re: Между другото...нови [re: Brahman_]  
Автор The White Rider ()
Публикувано23.03.06 14:00



знаеш ли какво е яснота? в този случай не я демонстрираш. какво общо имат хората около него с него самия? нека си продават каквото искат. и в тайланд върви изключително добре бизнеса със статуетки на буда, но това едва ли е причина да зачеркнеш буда.
имаго преди време употреби една дума по отношение на шибендо, за която отдавна не се бях сещал, но звучи на място - мизолог. и не само за шибендо. аз го наричам духовен аскетизъм, такъв като твоя, който е способен да убие всяко вдъхновение още в зародиш и да посочи единствената видима посока от гледна точка на духовния аскетизъм - материята.

Never mind, Light happens


Тема Re: Между другото...нови [re: Brahman_]  
АвторMax (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 14:16



Боже, колко си елементарен!!!!!!!! Ти даже не можеш да се усетиш......



Тема Re: Между другото- въпроснови [re: Brahman_]  
Авторnew (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 14:19



Ти как би постъпил ако беше на мястото на момчето, или смяташ, че и то е част от бизнеса?



Тема Re: Между другото...нови [re: The White Rider]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано23.03.06 14:24



Хехехе виждам че си от бизнеса Веднага ти личи от глупавият сайт, пълно с лъжи, измислици, сбирщайн идиотщини, всякъкви способи за да вземеш и последната здрава мисъл от хората и да ги направиш идиоти.



Затова такива като теб ги боли най много "Яснотата" в твоя сайт е пълна тъмнина и мъгла Първо това е извращение на всяка духовност. В този сайт се дава точно обратната посока от която трябва да се върви.

такъв като твоя, който е способен да убие всяко вдъхновение още в зародиш и да посочи единствената видима посока от гледна точка на духовния аскетизъм - материята.


И да ти кажа само че светът на "Самсара е светът на Нирвана" това го намери в сутрите сам за домашна работа Светът на материалното и светът на духовното са едно и също нещо. Зависи от това как се гледа с какви очи??



Тема Re: Между другото- въпроснови [re: new]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано23.03.06 14:31



Ако отидеш в Индия и ще видиш много подобни нещастници като това момче. Те са от този род наивници, които вярват в глупостите на тарикатите, и предприемат отчаяни постъпки като тази. Колко хиляди умират от тях всяка година по пещирите в Хималаите!???

Онези които дъпрат конците зад тях са от друго естество Мислиш ли че един Шибендо или един Прем Рават или един Махариши ще отидат да се подлагат на подобен тапас??

Но има и нещо друго. Една малка част от тези наивници успяват!! Те излизат от тези идиотщини без да пострадат кой знае колко, и след това от тях се пръкват разни нови Сай Баба, Махариши и т.н. И тъй като са минали вече през закалката на един невероятно труден тапас, главите им са закоравяли

Ей така си се върти светът, едни от многото успяват да пробият останалите си отиват незнайни герои



Тема Re: Между другото- въпроснови [re: new]  
Автор hipparchia (член)
Публикувано23.03.06 14:33



Момчето ми напомня малко на Форест Гъмп- човек малко "извън нещата", около който се роят "нормалните"- кой за вдъхновение, кой за някаква изгода. А самото то не съзнава съвсем какво става.
Вероятно е да са го "изчезнали", ако проявява инат и пречи на бизнеса...или просто за да разкрасят мита как се е дематериализирал.
Има и случаи на "благочестива измама"- когато се опитваш да излъжеш, но за добро- примерно някакво вдъхновение или повик към повече духовност. Но са мен и в тоя случай лъжата си остава грешното решение, независимо от резултата.



Тема Re: Между другото- въпроснови [re: hipparchia]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано23.03.06 14:44



Ами има много такива случаи. Някой отчаян просяк от липса на други възможности, отива край накое село, сяда и чака докато някой му даде подаяние, храна и т.н. Ако никой не направи това, умират!! И то ги има много подобни случаи.

От време на време хората в селото се смиляват над нещастника, или му повярват на духовноста и... останалото е известна история.

Този малък нещастник, са го поели, и са му казали какво да прави, как да се държи, кога да го хранят кога да го поят и т.н. Абе създали са му работа.

Но както казваш може да се го "изчезнали"



Тема Re: Между другото...нови [re: Brahman_]  
Автор The White Rider ()
Публикувано23.03.06 14:59



мне, нищо не продавам. сам избирам с кого какво мога да споделя. предполагам, че е логично да използваш личната си гледна точка, а за такива като теб тя е и една едниствена през целия им живот. ти участваш в стара мрачна система за контрол, а като лично наблюдение (и да, имам повече сетива, от които такива като теб се чувстват неудобно, защото не могат да се скрият зад дипломи и звания) си задръстен от собствения си процесинг. няма нито един чист център в теб, затова успяваш да намириш сили в себе си да отговоряш толкова настървено на всеки. защото имаш натрупани много замърсявания, които се събуждат в присъствието на всеки, които дойде при теб. не допусна да се сприятелиш с хуанджи, защото ти намекна същото, не успя да излезеш от кресливия начин на общуване с миро, защото не можеш да разбереш какво значи да 'чувстваш'.
и не се притеснявай, наистина сме на противоположни мнения относно духовността. аз смятам всяко излизане извън себе си за анти-духовност, ти смяташ, че трябва да се изучава "познанието на обществото", за да разбереш какво става вътре. аз смятам, че единствено личния опит е резонен за вътрешното състояние, а ти, че трябва да прочетеш за себе си в книжки.

Never mind, Light happens


Тема Re: Между другото- въпроснови [re: Brahman_]  
Авторnew (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 15:00



В Индия това си е нещо нормално- има си професия просяк, професия садху- говоря за градските садху.
От скоро и в България се появи нещо, за което преди ми беше разказвал приятел индиец- родителите от гилдията на просяците нарочно осакатяват децата си, за да бъдат по-ефективни в бизнеса.



Тема Re: Между другото- въпроснови [re: new]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано23.03.06 15:10



Да това е наистина ужасно, отрязват крака на детето още докато е бебе, и така то става просяк с бъдеще. Едно такова дете може да прехранва цялото семейство



Тема Re: Между другото- въпроснови [re: Brahman_]  
Автор hipparchia (член)
Публикувано23.03.06 15:17



А не е ли по-ужасно да осакатят ума му, та да носи пари като гуру или някакъв провъзгласен светец или буда?



Тема Re: Между другото- въпроснови [re: hipparchia]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано23.03.06 15:20



Хмммммммм?????????? Това не ми беше идвало на ум Абсолютно съм съгласен с теб



Тема Като видя...нови [re: The White Rider]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано23.03.06 15:20



... нещо от рода на "медитация, светлина и самопознание", започва да ми се драйфа...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Като видя...нови [re: Black Wolf]  
Автор The White Rider ()
Публикувано23.03.06 15:25



а на мен от ракия и сушеница :) но всеки с храносмилането си.

Never mind, Light happens


Тема Абе хора!нови [re: Brahman_]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано23.03.06 15:31



Нима е важно, защо е седнало въпросното циганьорче под дървото, защо, кога и как е изчезнало?

По-важното е, че да клекнеш под едно дърво 6р 10 или 36 месеца е ТЪПО и напълно безмислено занимание...

Да, човек може да отиде със специална цел в планината, в гората и (има си начините), да потърси отговор на въпроса, който го интересува. Ама това се прави за 1-4 дни (и много рядко за малко повече)...

Цялата тази аскеза, по която толкова си падат азиатците (а християнската аскеза също се е "лепнала" откъм Ориента), според мен се дължи главно на една причина - че нямат цялостна визия за света и не разбират в какво се изразява тази цялост. Колкото и да приказват за "реализация" и пр.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Като видя...нови [re: The White Rider]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано23.03.06 15:34



Ракия... не знам. Има-няма 10-ина години не съм опитвал. Но от малко сушеница... ми се отваря такъв апетит, че мога да изям много! па и луканка ако има!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Като видя...нови [re: Black Wolf]  
Автор The White Rider ()
Публикувано23.03.06 15:36



хехе точно това му е хубавото, че не е нужно всички да сме еднакви.

Never mind, Light happens


Тема Re: Абе хора!нови [re: Black Wolf]  
Авторnew (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 15:37



че нямат цялостна визия за света и не разбират в какво се изразява тази цялост. Колкото и да приказват за "реализация" и пр.....


Я да видим ти как я разбираш тази работа.



Тема Поздравления на всички....нови [re: питaм]  
Автор moon goddess ()
Публикувано23.03.06 16:56



Чета ви тук и гледам сте нищили цял ден едно детенце...достойно занимание за достойни хора...
Или може би пък фокуса на заниманието е бил нищенето на човешката глупост...хм, ако е така, то ползата от заниманието е меко казано спорна...

Какво значение имаше толкова за вас и за вашата практика, това, което прави или не прави някакво хлапе в другия край на света?

Ще се просветли ли, няма ли да се просветли малкият Буда - ами, това би трябвало да вълнува само него. Вас защо ви вълнува?

Някой някъде последвал някого ...ами, имал е необходимост да го последва - и ако, не него, щеше последва някой друг...дали е загубил или е спечелил ... при всички случай това си остава един чужд урок...чуждо просветление, чужда грешка, чужда заблуда, чуждо осъзнаване...



Тема Поздравления и от мен :):)нови [re: moon goddess]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано23.03.06 17:18



Какво значение имаше толкова за вас и за вашата практика, това, което прави или не прави някакво хлапе в другия край на света?

Ще се просветли ли, няма ли да се просветли малкият Буда - ами, това би трябвало да вълнува само него. Вас защо ви вълнува?

Някой някъде последвал някого ...ами, имал е необходимост да го последва - и ако, не него, щеше последва някой друг...дали е загубил или е спечелил ... при всички случай това си остава един чужд урок...чуждо просветление, чужда грешка, чужда заблуда, чуждо осъзнаване...


Много много много егоистично мислене! Човек не може и не трябва да разглежда себе си откъснат от останалите. Това е абсолютна грешка, която води до гибел както на личността, така и на обществото.

Пълна незаинтересованост! „Аз съм си аз и не ми пука какво става с останалите и с другите по света.”???? Що за отношение???

Това че някой лъже другите теб не те засяга изобщо. Това че къщата на комшията ти гори, не теб не ти пука.

Йога това е да се научи човек да се идентифицира с цялото, с общото, с всички и всичко. Да не бъде безразличен към нищо. Това не означава да се въвлича в действието, да държи на всяка цена да направи това или онова. Просто живее и дава на обществото в духа на ягня – духа на жертвоприношението. Това е целият смисъл на живота. Помагаш на другите и така помагаш на себе си.

Хмммммммм????????? Не знам дали усещаш как стоят нещата? Това което ти предлагаш е ТАМАС. Невежество, мързел, леност, незаинтересованост, егоизъм. Бъркаш го със САТВА. Сатва също като тамас изглежда от страни като незаинтересованост. Но това е по скоро да не се вземат нещата на лична основа. Човек обаче не безразличен. Напротив той е активен, външно. А вътре е спокойствие, защото няма очакване на резултати от дейноста.



Тема Re: Поздравления на всички....нови [re: moon goddess]  
Автор The White Rider ()
Публикувано23.03.06 17:18



тц, изгърмя си патроните нахалос. и аз това попитах, какво ги бърка какво прави или не прави някой... но в представите на вълнуващите се тук, това, което е вътре е еднозначно с човешкото общество и е много важно да се о(б)съди и реши дали е полезно, дали е позволено. като изходната точка е крива, цялата структура нагоре се изкривява също. което повдига интересен въпрос, дали ученете на нещо е научаване или е урок по запаметяване и натрупване в банките на паметта.

Never mind, Light happens


Тема Re: Поздравления и от мен :):)нови [re: Brahman_]  
Автор The White Rider ()
Публикувано23.03.06 17:20



как е недокоснат(ост) на санскрит?

Never mind, Light happens


Тема Re: Поздравления на всички....нови [re: The White Rider]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано23.03.06 17:27



тц, изгърмя си патроните нахалос. и аз това попитах, какво ги бърка какво прави или не прави някой... но в представите на вълнуващите се тук, това, което е вътре е еднозначно с човешкото общество и е много важно да се о(б)съди и реши дали е полезно,

Ами питаш защото не разбираш!! Нямаш си понятие нито от Йога нито от духовност нито от нищо! Ти си един дребен бизнесмен, неуспял на духовното бунище, сред останалите баш лъжци, ти си дребна рибица

Ако може да почетеш малко, или да чуеш от хора които знаят, ще разбереш че има смисъл да се интерисуваш от това какво става с другите.

Безразличието и апатията са ТАМАС. Не може да се свиеш в собствената си черупка!! Човек е обществено животно, и ние всички сме свързани, щем не щем в общесвото, зависими сме един от друг. Трябва доста прозрение за да се види това. Нещо което на теб ти липсва много.

Гледай си глупавият егоистичен сайт, чети си го и си го практикувай сам. Не заблуждавай другите поне, като сам не знаеш и не разбираш!!



Тема Re: Поздравления на всички....нови [re: moon goddess]  
Авторnew (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 17:27



Бейби, няколко пъти ти напомняме- тия работи трудно ги схващаш, защото няма картинки.
Погледни духа на разговора- той отговаря на част от ежедневните за този клуб въпроси- кое е истинското, на кое да се доверим. Кой се опитва да те изтарикати.
Защо са важни тези въпроси? Ами защото когато практикуваш ти влагаш нещо или всичко от себе си. Да се довериш ли на този, който те упътва, че посоката е тази, или на другия, че посоката е онази. Усилието и избора при всички случаи са от тебе.
Този евтин Буда бързо разкри единомислието на взелите отношение. Практиката и въпросите обаче продължават.



Тема Re: Поздравления на всички....нови [re: Brahman_]  
Автор The White Rider ()
Публикувано23.03.06 17:37



хехе нищо не знаеш за мен. като те чета от месец и нещо, виждам че си способен само на спекулации. напомняш ми на един човек, когото познавах, той много искаше да го забележат и все се пъчеше с това, което знае, но отвътре беше самотен, слаб и непознаващ себе си. и ти имаш моментни изблици, в които описваш себе си и тогава тонът ти е пълен с едва сдържана сантименталност (виж си автобиографията), но когато трябва да съпоставиш егото си с някой друг (защото негласно това става в разговорите) се виж как реагираш. ти наистина си урок за всички тук, можем да се огледаме и да видим себе си как реагираме.
между другото и друг път съм наблюдавал това - избухване срещу неправдите. шибендо много се гневи на фрагментираността на личността, всеки път като дойде в българия крещи по този повод. ти също не можеш да запазиш спокойствие пред нищо, все се вълнуваш и от време на време говориш колко си недокоснат. ако си преодолял нещо, ти си безразличен за него и то не те докосва. а ти все реагираш и реагираш. списъкът ти е безкраен :) и предполагам, че истинските ти цели вече са забравени (освен ако не си ги написал някъде за по-добър достъп с цел повторение :Р).
бтв вече ще копи-пействам това, което съм писал за теб. сигурен съм, че 3 или 4 мои мнения са достатъчни като отговор за всичко, което ще напишеш. като гледам, нищо че сме пуснали горните 2 мнения в една и съща минута, излиза, че все едно съм ти отговорил :)

Never mind, Light happens


Тема Re: Поздравления на всички....нови [re: The White Rider]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано23.03.06 18:19



Хихихихи много те заболя егото, като те настъпах по мазола за твоя загубен сайт! ШАМБАЛА хихихии Пълен с глупости. Колкото и да се оправдаваш, от това по добър няма да стане. Защо не вземеш да го изтриеш изобщо

Чакай да го пусна тук още веднъж, да не би някой като чете да се чуди за какво става дума!




Пък и да види и да се посмее на глупостите в сайта. Трябва да изкарам няколко бисера от там, ама то е глупост до глупост, просто човек да се чуди с кой идиотизъм да се хване първо.

Тук това по долу например е идиотщина до идиотщина, коя от коя по голяма. Абе ти със всичкия ли си изобщо??

Редактирано от Brahman_ на 23.03.06 18:24.



Тема Re: Поздравления на всички....нови [re: Brahman_]  
Автор The White Rider ()
Публикувано23.03.06 18:21



"мне, нищо не продавам. сам избирам с кого какво мога да споделя. предполагам, че е логично да използваш личната си гледна точка, а за такива като теб тя е и една едниствена през целия им живот. ти участваш в стара мрачна система за контрол, а като лично наблюдение (и да, имам повече сетива, от които такива като теб се чувстват неудобно, защото не могат да се скрият зад дипломи и звания) си задръстен от собствения си процесинг. няма нито един чист център в теб, затова успяваш да намириш сили в себе си да отговоряш толкова настървено на всеки. защото имаш натрупани много замърсявания, които се събуждат в присъствието на всеки, които дойде при теб. не допусна да се сприятелиш с хуанджи, защото ти намекна същото, не успя да излезеш от кресливия начин на общуване с миро, защото не можеш да разбереш какво значи да 'чувстваш'.
и не се притеснявай, наистина сме на противоположни мнения относно духовността. аз смятам всяко излизане извън себе си за анти-духовност, ти смяташ, че трябва да се изучава "познанието на обществото", за да разбереш какво става вътре. аз смятам, че единствено личния опит е резонен за вътрешното състояние, а ти, че трябва да прочетеш за себе си в книжки."

Never mind, Light happens


Тема Re: Поздравления на всички....нови [re: The White Rider]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано23.03.06 18:33





По затъпяващо от това не съм виждал, хехехе колкото повече гледам, толкова повече се чудя на акъла си да говоря с теб изобщо Ти си по зле от Шибендо, далеч далеч по зле. Трябва ти сериозно лечение



Тема Re: Поздравления на всички....нови [re: Brahman_]  
Автор The White Rider ()
Публикувано23.03.06 18:37



"имаго преди време употреби една дума по отношение на шибендо, за която отдавна не се бях сещал, но звучи на място - мизолог. и не само за шибендо. аз го наричам духовен аскетизъм, такъв като твоя, който е способен да убие всяко вдъхновение още в зародиш и да посочи единствената видима посока от гледна точка на духовния аскетизъм - материята."
обаче усещам, че си го изчел :) (микротрона де)

Never mind, Light happens

Редактирано от The White Rider на 23.03.06 18:38.



Тема Ти съвсем си се повредил:):)нови [re: The White Rider]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано23.03.06 18:43





Като погледнах това и започна да ме втриса Не е чудно изобщо че си се повредил сериозно. Абе ти си бил голям образ.



Тема Re: Ти съвсем си се повредил:):)нови [re: Brahman_]  
Автор The White Rider ()
Публикувано23.03.06 18:47



да, интересно е, че шибендо знае какво е вахан. това, което е дадено като меркаба там. или е интересно шри юктешвар и йогананда какво имат предвид като ultimate kriya, което ти няма как да знаеш, разбира се, защото си много далеч от реален досег с йога.
"дерзай в света си, за изцяло материални типове като теб има една много хубава преспектива - да се одухотвори материята, тя ще ви накара да медитирате."

Never mind, Light happens


Тема Какво е останало от форуманови [re: Brahman_]  
Автормиaн (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 18:55



Форумът съвсем се е провалил... Какво е останало... Тонът, с който се пише е един махленски...

Един цитат за вас/нас:

Твоят живот е сънят, който сънуваш. Пробуди се. Разгадай го. Не ме позна ли? Да, трудно е да познаеш себе си. Огледалото няма да ти помогне, то не е пътят. А Любовта. Затвори очи и насочи погледа си към сърцето – защо е така неспокойно, настръхнало и объркано. Любовта е мир, покой, хармония. Тя е божествено състояние на духа ти, не на чувствата. Притихни, почувствай тишината, разтвори се в нея и тръгни към себе си. Пътуването към себе си е път към Любовта. Тя е твоята сила, същност и живот и без нея ти си оставаш обикновено човешко същество, което идва Тук за кратко, живее миг и угасва без да остави следа. Любовта е еманация на духа ти, единствената светлина, която трябва да следваш, за да бъдеш жив. Любовта е живот. А аз завинаги ще съм до теб, защото моето име е Любов. Събуди се!



Тема Re: Поздравления и от мен :):)нови [re: Brahman_]  
Автор moon goddess ()
Публикувано23.03.06 21:37




некадърнооо, много некадърно...май почваш да губиш форма, преди по-емоционални ги докарваше тези изблици:)))
толко явни глупости си изтресъл, че даже не ми е интересно да ги разглеждам една по една...ще е като да ритам умрял кон

май нещо не успяваш да трансформираш енергииката, дето я гълташ с провокациите, което донякъде обезмисля начинанието
има и други начини да си презаредиш батерийките, знаеш



Тема Re: Поздравления и от мен :):)нови [re: The White Rider]  
Автор moon goddess ()
Публикувано23.03.06 21:38



"недокоснат(ост) на санскрит" - яко



Тема Re: Поздравления на всички....нови [re: new]  
Автор moon goddess ()
Публикувано23.03.06 21:56



сладурче, кои сте тия многото дето ми напомняте разни работи...като говорител на общност някаква ли се изживяваш?

иначе ме развесели ....с това за..."единомислието на взелите отношение"по-голям бисер не можеше да изтърсиш:))

а да ти е минавало през ум, че може и леко да си изместил/а фокуса и работите, дето в един момент ти се струват толкова важни, може пък и да не са най-важните



Тема Re: Поздравления на всички....нови [re: moon goddess]  
Авторnew (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 22:35



-кои сте тия многото...
Мързи ме да помня, прегледай си диалозите от предишните дни.

-единомислието на взелите отношение...по-голям бисер не можеше да изтърсиш:))
Мога, но не искам да ти го изтърся.

-и работите, дето в един момент ти се струват толкова важни, може пък и да не са най-важните...
Не ми пука кои са най-важните. Превъзходната степен не е мой тип.

Хайде, ходи да погрееш с отразена светлина.



Тема Re: Поздравления на всички....нови [re: new]  
Авторmoon goddess (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 22:39



:)))))
love u too



Тема Re: Поздравления на всички....нови [re: moon goddess]  
Автор The White Rider ()
Публикувано23.03.06 22:48





Never mind, Light happens

Тема Re: Поздравления на всички....нови [re: The White Rider]  
Автор moon goddess (непознат)
Публикувано23.03.06 23:07



нещо не мога да го отворя този фаил



Тема Re: Поздравления на всички....нови [re: moon goddess]  
Авторnew (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 23:08



Ма това не беше обяснение от ТОЗИ вид.
Предлагам да му турим за финал по едно Шанти, и то трикратно.



Тема Re: Поздравления на всички....нови [re: moon goddess]  
Автор The White Rider ()
Публикувано23.03.06 23:10




там някъде има и Шанти.
Never mind, Light happens

Редактирано от The White Rider на 23.03.06 23:11.



Тема Re: Поздравления и от мен :):)нови [re: moon goddess]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано24.03.06 00:01



Хихихи Много лесно се избъзикваш Интересна реакция лелко

Както и да е явно идеите за Ягня, така както са обяснени в упанишадите и Бхагават гита, не са за твоето акълче още



Тема Re: Поздравления на всички....нови [re: The White Rider]  
Автор diwa_orhideq ()
Публикувано24.03.06 00:15



Едва ли ще ми повярваш, но Brahman няма лоши чувства към никой тук. С него доста си говорим, понякога с часове и нито веднъж не съм усетила негативизъм или агресия в гласа му - без значение за какво или за кого говори. Зная че това, което ти казвам е много далечно от усещанията ти. Но така го виждам. И говоря напълно сериозно. Дори, ще ти се стори още по-странно, но някои от хората, с който се 'сдърпва' тук са му симпатични и дори приятелски ме е поощрявал да търся контакт с тях.

Прощавай за намесата

Brahman, и ти извинявай



Тема Re: Поздравления и от мен :):)нови [re: Brahman_]  
Автор moon goddess (непознат)
Публикувано24.03.06 00:19




хе хе - ще ти се да съм ти леля
да те върна в действителността - по-скоро мога да ти бъда внучка
та, с какво ти беше интересна реакцията...или няма да те разбера

Редактирано от moon goddess на 24.03.06 00:24.



Тема Re: Поздравления и от мен :):)нови [re: moon goddess]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано24.03.06 00:33



По години може да съм ти дядо Но по ум си ми баба. Все още мислиш като баба ми преди 150 години

А иначе да права си Ще ми се ама няма как, никой не може да избяга от времето. Все пак аз го приемам и живея според възраста си Пожелавам ти и на теб да се научиш да приемаш годините си поне така както аз По леко е



Тема Re: Поздравления и от мен :):)нови [re: Brahman_]  
Автор moon goddess (непознат)
Публикувано24.03.06 00:44




виж сега - наистина се извинявам, ако съм те засегнала с постинга си по някакъв начин не това беше целта - но останах с впечатлението, че пишеш някак на автоматик - хващаш някаква тема и продължаваш със стандартни клишета. Просто, когато някой почне да обяснява как деиствията му са провокирани от грижата за общото благо е малко.....
А и да помогнеш истински на някой можеш само, ако под някаква форма си вън от ситуацията. Иначе се получава същото, както когато виждаш хора, паднали в яма, които викат за помощ и от състрадание скачаш при тях и почваш и ти да викаш



Тема Re: Поздравления и от мен :):)нови [re: moon goddess]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано24.03.06 00:53



А и да помогнеш истински на някой можеш само, ако под някаква форма си вън от ситуацията. Иначе се получава същото, както когато виждаш хора, паднали в яма, които викат за помощ и от състрадание скачаш при тях и почваш и ти да викаш

Кой съм аз да помагам на света? Кой/я си ти да помагаш на света? Ако мен ме няма, ако теб те няма, някой друг ще свърши работата Ако ритна бакърчето сега, шест билиона човека няма да усетят нищо. Дори и Бил Гейт да ритне бакърчето, пак няма да се усети нещо.

Като знаеш това за каква помощ може да се говори?? Единственото което може да направим това е да ПОМОГНЕМ НА САМИТЕ НАС СИ!!

Работата е там че единственият начин да помогнем на себе си, е като се стремим да помагаме на другите. Защото другите това сме ние?? Хмммм ?? Пак го избих на ягня Карай да върви, имаш още много годинки все някога ще научиш за цикъла на 12 те ягни



Тема Re: Между другото...нови [re: Max]  
Автор! (Нерегистриран)
Публикувано24.03.06 01:31



"Боже, колко си елементарен!!!!!!!! Ти даже не можеш да се усетиш......"

В това му е силата на тоя атеист-комсомолец!

Да е тъп, задръстен, циничен и с курвенски манталитет!





Тема Re: Като видя...нови [re: Black Wolf]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано24.03.06 01:38



... нещо от рода на "медитация, светлина и самопознание", започва да ми се драйфа...

Чифтето у гъзо и...БУМ и...нема да ти се драйфа повече....

И ще спре драйфането ти в този клуб веднаж завинаги!!!




Тема Re: Между другото- въпроснови [re: Brahman_]  
Автор~ (Нерегистриран)
Публикувано24.03.06 01:43



"Ами има много такива случаи. Някой отчаян просяк от липса на други възможности, отива край накое село, сяда и чака докато някой му даде подаяние, храна и т.н. Ако никой не направи това, умират!! И то ги има много подобни случаи.
От време на време хората в селото се смиляват над нещастника, или му повярват на духовноста и... останалото е известна история"




В твоя случай НИТО ЕДИН НЕ МОЖА ДА ПОВЯРВА В ДУХОВНОСТТА ТИ защото такава липсва.

Всичките ти брътвежи са първосигнални комунистически догми и пропаганда!!!


БКП! БКП! БКП! Ураааааааааааааа!




Тема Re: Абе хора!нови [re: Black Wolf]  
Авторquot;quot; (Нерегистриран)
Публикувано24.03.06 01:48



"Да, човек може да отиде със специална цел в планината, в гората и (има си начините), да потърси отговор на въпроса, който го интересува. Ама това се прави за 1-4 дни (и много рядко за малко повече)..."

В твоя случай отговора на всичките ти въпроси е в чифтето!
Отиваш в гората. Зареждаш го до дупка. Сваляш потурите. Навираш си чифтето в гъзо и - БУМ !!! Получаваш отговора на всичките си въпроси. Напр. защо има Бог, и защо има хора, които свидетелствуват за Него.




Тема Re: Между другото- въпроснови [re: Brahman_]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано24.03.06 01:51



"Да това е наистина ужасно, отрязват крака на детето още докато е бебе, и така то става просяк с бъдеще. Едно такова дете може да прехранва цялото семейство"

Твоят случай е стократно по-ужасен. Да ти е отрязан.....пътя към Бога и да
обикаляш и джафкаш като побесняло улично псе с/у Него.....и пратениците Му.




Тема Re: Между другото- въпроснови [re: ...]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано24.03.06 10:09



Твоят случай е стократно по-ужасен. Да ти е отрязан.....пътя към Бога и да
обикаляш и джафкаш като побесняло улично псе с/у Него.....и пратениците Му.


Отрязан е пътя към доброволното загубване на ума, и пътя към ловките мошеници ПРАТЕНИЦИ????? Къде го измисли това пък??? Наистина ли вярваш сам на подобни глупости??? Прем Рават циркаджията ПРАТЕНИК???? Хихихихи Той не е направил нищо освен собственият си добър бизнес.

"Пратеник" може да се каже за някой който поне е направил нещо, допринесъл нещо. Айнщайн може да е пратеник, Дарвин, Нютон, Архимед, Сократ, Христос и Буда също биха минали за пратеници. Нали са проповядвали новата за това време тогава идея за ненасилието?? Ако имаше бог, тогава тях бих ги признал за пратеници.

Но Прем Креват? ПРАТЕНИК?? Ти се се чуваш какво говориш изобщо? Прем Креват продава на духовният пазар няколко стари изтъркани идеи, които човек може да прочете така или иначе от букварите. При това той ги е изопачил, сам не ги разбира, и си пише най нахално дивиденти за нещо което не заслужава

ПРАТЕНИК ЦИРКАДЖИЯ

Тук на тази снимка се вижда Махараджи на младини, как се кефи, от баламите които са се строили в две редици да му целуват краката. Тази идиотщина се смята за много полезна работа в Индия. И опашката от балами е огромна. Та затова са ги разделили на две, за всеки крак по отделна опашка. Но Бай ти Оро Чалгаджията, великият музикант педагог, и известен йога целува Махараджито по задните части, и с това е постигнал „просветление” което е по точно да се казва „прогъзение”.












Изобщо не ви ли прилича това със сектите на нещо? Това си е чист комунизъм!!

Първо боготворят един идиот, и му се кланят.

Второ той лъже хората за неща които никога няма да станат, обещава им глупости.

Трето дава им секретни техники, които не трябва да се казват на абсолютно никой!! Само на избрани и заслужили!! (Ама то не може да продаваш техники току така на милиони хора. Все ще се намери някой който да се събуди и да каже техниките на другите.)

Четвърто вожда тоест Гуруто знае всичко! Никой няма право да се съмнява в неговите думи. Никой няма право да ги поправя или коригира.

Всеки трябва да слуша и да изпълнява безпрекословно, всяка една прищявка на гуруто.

И т.н. и т.н. може да се правят паралели до утре сутринта между комунизма и сектантството.
Това по долу е още една снимка на палячото Махараджи.



За сведение короната и жезъла на които той е на снимката са със неизвестна цена!?!? Но Махараджито е направил една кутия специално защитена, огнеупорна и т.н. която да съхранява въпросните корона и жезъл. Та кутията струвала повече от 100 хиляди долара!! Изобщо човека е доста бедничък, и никакви пари не взема от никой нищо. Само като му отидеш на лекциите вземат пари за салона който се наемал. Уж де? В повечето случаи салона е безплатен. И в повечето случаи махараджито го няма там изобщо!! Само прожектират на видео някой негова лекция!!



Тема Re: Поздравления на всички....нови [re: diwa_orhideq]  
Автор The White Rider ()
Публикувано24.03.06 11:02



няма проблем, дива орхидея. аз не вярвам в лошите чувства. всеки има какво да преработва. единствената ми забележка към него е, че е груб. не в етично-моралния смисъл. а в смисъл, че така се е затворил, че живее с енергии от преди 50-60 години, които на фона на сегашните са груби и изцяло от психичния план (OMGautama, казах думата с 'е', сега ще побеснее ). както и, че му липсва чувствителност за нещата, които говори, и последното е, че се повтаря непрекъснато (което вече опасно го приближава до оро и мулето). Брахман_ е критерий само за самия него, не е нужно никой да се притеснява от мнението му (както и ничие друго мнение, нали за това е форумът - да се види другия какво мисли, а не да се надцакваме).



Never mind, Light happens

Тема Re: Поздравления на всички....нови [re: The White Rider]  
Автор diwa_orhideq ()
Публикувано24.03.06 11:04



красива е



Тема Re: Абе хора!нови [re: quot;quot;]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано24.03.06 11:28



Тоя твоя гуру явно доста те е "бодвал" отзад, та само за това можеш да приказваш...

Сори за грешката!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 24.03.06 13:57.



Тема Само да уточним:):)нови [re: Black Wolf]  
АвторCлyчaeн (Нерегистриран)
Публикувано24.03.06 11:33



става въпрос за Оро и неговият гуру Прем Рават



Тема Re: Лъжа+инсинуации+заблуди = "Браман"нови [re: Brahman_]  
Авторфakти a нe лъжи (Нерегистриран)
Публикувано24.03.06 11:33



Re: Каква е разликата...... [re: Brahman_] Темата е видяна: 357
Автор б/ч/д Opo (Нерегистриран)
Публикувано 18.03.06 15:01


Един интелигентен човек разбира от една дума.

Един зомбясан олигофрен като тебе не разбира от нищо ОСВЕН ОТ ТОЯГА ПО ТЪПАТА ТРАКИЙСКА ДЪРВЕНА КРАТУНА ЗАДРЪСТЕНА С БОКЛУК ОТ СТАРИ И ВЕХТИ КНИГИ И ПИСАНИЯ, ИЗОПАЧЕНИ ДО НЕУЗНАВАЕМОСТ ОТ БОЛНИЯ ТИ ГУРУ - ЦАР УМ.

Ти си болен мозък бе книжен плъх такъв. Трябва да се лекуваш при специалист и то продължително, защото болестта ти е станала хронична и трудно лечима.

За какво се бориш в този клуб а?
Да наложиш маркс-ленинските идеи и диалектическия материализъм и атеизъм на хората, нали? Тази епоха приключи бавноразвиваща се книжна дървеницо, зомбясана. Комунизма си отиде...... Дарвинизма си отиде..... Калиюга си отива и настъпва Века на Водолея.... Сляп си, глух си и си затънал до гуша в Аджнана-невежество, незнание и Витарка-негативни и вредни мисли и умствена Химса - зломислие и злонамереност, Вайра-омраза и враждебност .........
Тъп, тъп, тъп та неспасяемо ТЪП !!!

Кой си ти бе дрисльо смрадлив да отричаш, подиграваш и осъждаш и лепиш тъпите си идиотски епитети по хора ИЗИГРАЛИ ИЛИ ИГРАЕЩИ ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ВАЖНИ РОЛИ В ДУХОВНАТА ЕВОЛЮЦИЯ НА ХОРАТА ? Кой си ти гнидо нищожна да се опитваш да се гавриш с КОЛОСИТЕ НА ДУХА НА ЧОВЕЧЕСТВОТО - МЕСИИТЕ ИЗПРАТЕНИ ОТ БОГА. Кой си ти навлек-досаден-комплексар да се поставяш над Бога и Творението Му и се наричаш "Браман" ?
Аз ще ти кажа кой си!!!

Ти си една жалка жертва на един болен и дълбоко заблуден Гуру Ум. Ти си негов послушен роб и те лашка както си иска от една пропаст към друга. Живота ти е празен и безмислен и НИКАКВО СЛОВОБЛУДСТВО НЕ МОЖЕ ДА ИЗПЪЛНИ ПРАЗНОТАТА ТИ. Ти си като подгонен заяк от гладен вълк - твоят необуздан Гуру Ум и в своята безизходица сереш ли сереш и онанираш с понятия, които изобщо не можеш да схванеш и асимилираш......

Много ти е тежко положението глупако!

Хайде да ти преповторя още веднаж ЕДИН ФАКТ, който болния ти Гуру Ум отказва да признае:

"За да станеш ученик на Прем Рават НЕ СЕ ИЗИСКВА НИТО ЕДНОКРАТНО, НИТО СИСТЕМАТИЧЕСКО "ДО КРАЯ НА ЖИВОТА" /както ти написа с курвенския си манталитет/ ЗАПЛАЩАНЕ С ПАРИ. Милиони по света получиха Ключът към СебеПознанието БЕЗ ДА СА ПЛАТИЛИ ЕДНА СТОТИНКА ИЛИ ЕДИН ЦЕНТ.
Това са ГОЛИТЕ ФАКТИ ПО ВЪПРОСА.

Ти "световния корифей" по йога, който отрича освен всичко друго и Закона за Кармата не мислиш ли, че с всичките си лъжи, изопачавания и инсинуации си ТРУПАШ ТВЪРДЕ ЛОША КАРМА НА ГЪРБА, КОЯТО РАНО ИЛИ КЪСНО ЩЕ ТЕ ЦАПАРДОСА ПО ДЪРВЕНАТА ЗОМБЯСАНА ПОСТКОМУНИСТИЧЕСКА ТИКВА....... и ще има плач и болка....


Eто истинската информация за Прем Рават и дейността Му и ПРИЗНАНИЯТА КОИТО ПОЛУЧАВА ОТ ПРОГРЕСИВНАТА ЧАСТ НА ЧОВЕЧЕСТВОТО .....а не от няколко баламбурника като тебе - реакционери и първосигнални атеисти-зомбита.









"Когато фактите говорят - и боговете мълчат"
/но баламбурниците олигофрени продължават..../


Керванът си върви - кученцето си лае......



Тема Как аз ги виждам...нови [re: new]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано24.03.06 11:34



...не е интересно. А и не смятам да обсъждам тези неща тук.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Между другото...нови [re: Brahman_]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано24.03.06 11:38



Изпитан метод за "Прост-ветление".... Темата е видяна: 220
Автор б/ч/д Opo - paзвeceлeн (Нерегистриран)
Публикувано 16.02.06 05:45



Всеки е чул/прочел за един или друг метод за постигане на Просветлението, но тук ще ви представя един уникален метод за Простветление, който гарантирано ще ви превърне от простосмъртни в......Брахман-и. Ихааааааааааааа......

Това е методът, който помогна на майничката Юлий Тенекиджиев от Майнинбург /разбирай Пловдив/ и ето неговото лично описание:

"Медитация в банята:):) или медитация във Ваната е по точното:)

Опитвал съм много техники за медитация. Тук давам една от тях която наистина е добра. Може да изглежда малко смешна, но… работи като по чудо. Обикновено я практикувам по един път в месеца:)

Първо нужно е малко подготовка. Тъй като медитацията се прави във ваната е нужно да се изолира съдът със гумени буфери. Аз съм сложил краката на ваната върху твърди гумени подложки от подметка на обувка, и тях съм ги сложил върху меки гумени изрезки от старото ми гумено йогско чердже:):) Това се прави за да се изолира ваната от всякакви вибрации и шумове.

Ваната се пълни със топла но не гореща вода. Вътре се слага сол около 10 -15 килограма. Аз купувам морска нерафинирана сол на едро и не е скъпо изобщо. Във водата се слагат и есенции, не знам какви има на разположение в България, но аз съм опитвал с розова есенция и става чудесно.

Това е цялата подготовка. Изгасете осветлението, трябва да бъде тъмно и влизате във водата. Поради солта тялото плува отгоре без да потъва изобщо. Добре е да се нагласи човек така че да бъде стабилен. Аз си слагам краката на стената от едната страна прави, а от другата страна главата ми леко докосва стената на ваната. Тази стабилност е абсолютно необходима!! Иначе има опасност човек като изключи да глътне вода и дори да се удави!!

Идеята е сетивата да бъдат напълно изключени, да има глад за сетивни дразнители. Първоначалното ухание от есенцията изчезва много бързо, но остава приятното чувство.

Много е важно при медитацията да се спре абсолютно всякакво движение! Дори ако помръдне човек и малкият си пръст и всичко отива на кино. Така че първото условие е да се спре напълно движението.

Продължава се по традиционният начин за випасана медитация, наблюдават се мислите без да се реагира на тях, докато се успокоят и намалеят сравнително. След това се насочва вниманието към дишането. Тъй като няма светлина, и звук, човек остава насаме със себе си много бързо.

Ако човек успее да задържи вниманието си само върху дишането, без да се появяват други странични мисли, за повече от 5 минути, възможно е да се изключи напълно. Умът се уморява от концентрацията върху дишането, и се влиза в състоянието на „ембриона”:):)"


Този метод действа при майнички, копелета, власи, гагаузи, цигани и всякакви други българистанци..... и Простветлението настъпва ....незабавно след 1-2 десетилетия.

Може би досега сте чували за научното откритие на човека как да си прави "зимнина"..... дълго преди да бъде открит тока и хладилниците и фризерите. Значи взима се риба или месо и се поставя в едно каче или бъчва и ....се осолява яко. Солта избива разни разнообразни бактерии предизвикващи гниенето на органичните вещества и....Бинго! Имаш си месо и риба за цялата зима. Има и други методи - например с опушване, но нека бъдем търпеливи и да изчакаме тяхното научно обяснение от това майна Юлий Тенекиджиев. Тук при практикуването на неговия метод "Чрез осоляване към Брахман и Простветлението" наблюдаваме едно уникално нАучно откритие - осоляване на живо месо. В случая солта избива и отстранява от тялото всяка идея за духовност и то се превръща в чисто материално парче месо подходящо за всякакви нАучни изследвания и философствувания и словоблудства. За целта е добре да се използуват колкото се може повече санскритски термини и слова.

Хей, тая древна култура в Египет на какво мислите е базирана?
Не се чудете! На същият принцип на осоляване. Египтяните масово са полягали в Червено море и са се осолявали до Простветление още преди хиляди години.


Ха-ха-хааааааа юруш народе към осоляване и Простветлението.
Влезте си "в ембриона" !

Густо майна Филибето !






Тема Re: Как един глупак се издигна над Бога и месиите.нови [re: Brahman_]  
Авторaнkeтa (Нерегистриран)
Публикувано24.03.06 11:43



Изпитан метод за "Прост-ветление".... Темата е видяна: 220
Автор б/ч/д Opo - paзвeceлeн (Нерегистриран)
Публикувано 16.02.06 05:45



Всеки е чул/прочел за един или друг метод за постигане на Просветлението, но тук ще ви представя един уникален метод за Простветление, който гарантирано ще ви превърне от простосмъртни в......Брахман-и. Ихааааааааааааа......

Това е методът, който помогна на майничката Юлий Тенекиджиев от Майнинбург /разбирай Пловдив/ и ето неговото лично описание:

"Медитация в банята:):) или медитация във Ваната е по точното:)

Опитвал съм много техники за медитация. Тук давам една от тях която наистина е добра. Може да изглежда малко смешна, но… работи като по чудо. Обикновено я практикувам по един път в месеца:)

Първо нужно е малко подготовка. Тъй като медитацията се прави във ваната е нужно да се изолира съдът със гумени буфери. Аз съм сложил краката на ваната върху твърди гумени подложки от подметка на обувка, и тях съм ги сложил върху меки гумени изрезки от старото ми гумено йогско чердже:):) Това се прави за да се изолира ваната от всякакви вибрации и шумове.

Ваната се пълни със топла но не гореща вода. Вътре се слага сол около 10 -15 килограма. Аз купувам морска нерафинирана сол на едро и не е скъпо изобщо. Във водата се слагат и есенции, не знам какви има на разположение в България, но аз съм опитвал с розова есенция и става чудесно.

Това е цялата подготовка. Изгасете осветлението, трябва да бъде тъмно и влизате във водата. Поради солта тялото плува отгоре без да потъва изобщо. Добре е да се нагласи човек така че да бъде стабилен. Аз си слагам краката на стената от едната страна прави, а от другата страна главата ми леко докосва стената на ваната. Тази стабилност е абсолютно необходима!! Иначе има опасност човек като изключи да глътне вода и дори да се удави!!

Идеята е сетивата да бъдат напълно изключени, да има глад за сетивни дразнители. Първоначалното ухание от есенцията изчезва много бързо, но остава приятното чувство.

Много е важно при медитацията да се спре абсолютно всякакво движение! Дори ако помръдне човек и малкият си пръст и всичко отива на кино. Така че първото условие е да се спре напълно движението.

Продължава се по традиционният начин за випасана медитация, наблюдават се мислите без да се реагира на тях, докато се успокоят и намалеят сравнително. След това се насочва вниманието към дишането. Тъй като няма светлина, и звук, човек остава насаме със себе си много бързо.

Ако човек успее да задържи вниманието си само върху дишането, без да се появяват други странични мисли, за повече от 5 минути, възможно е да се изключи напълно. Умът се уморява от концентрацията върху дишането, и се влиза в състоянието на „ембриона”:):)"


Този метод действа при майнички, копелета, власи, гагаузи, цигани и всякакви други българистанци..... и Простветлението настъпва ....незабавно след 1-2 десетилетия.

Може би досега сте чували за научното откритие на човека как да си прави "зимнина"..... дълго преди да бъде открит тока и хладилниците и фризерите. Значи взима се риба или месо и се поставя в едно каче или бъчва и ....се осолява яко. Солта избива разни разнообразни бактерии предизвикващи гниенето на органичните вещества и....Бинго! Имаш си месо и риба за цялата зима. Има и други методи - например с опушване, но нека бъдем търпеливи и да изчакаме тяхното научно обяснение от това майна Юлий Тенекиджиев. Тук при практикуването на неговия метод "Чрез осоляване към Брахман и Простветлението" наблюдаваме едно уникално нАучно откритие - осоляване на живо месо. В случая солта избива и отстранява от тялото всяка идея за духовност и то се превръща в чисто материално парче месо подходящо за всякакви нАучни изследвания и философствувания и словоблудства. За целта е добре да се използуват колкото се може повече санскритски термини и слова.

Хей, тая древна култура в Египет на какво мислите е базирана?
Не се чудете! На същият принцип на осоляване. Египтяните масово са полягали в Червено море и са се осолявали до Простветление още преди хиляди години.


Ха-ха-хааааааа юруш народе към осоляване и Простветлението.
Влезте си "в ембриона" !

Густо майна Филибето !






Тема Re: Едно си баба знае-едно си бае=пишман "Браман"нови [re: Brahman_]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано24.03.06 11:56



Re:Майната Юлий с курвенските инсинуации [re: Brahman_] Темата е видяна: 347
Автор б/ч/д Opo (Нерегистриран)
Публикувано 20.03.06 17:12



1.От тебе йога не можа да стане книжна дървеницо, защото с четене на вехти книги с ум само това не се постига. Липсва ти "проникването в същността" на написаното.
2.Жалките ти опити да развенчаеш и "изобличиш" световно признати духовни водачи СЕ ПРОВАЛИ В ТОЗИ КЛУБ И КЪДЕТО И ДА СЕ ПОЯВИШ.!!! ПЪЛЕН ПРОВАЛ!!!
3.Оро те развенча като "браман" и това те озлоби.
В резултат - и ти стана ОРОчасан като някои други оЛИГЛЬОфренчета в дира.

Твоята Вайра-омраза и враждебност, умствена Химса-зломислие и злонамереност, Витарка-негативни и вредни мисли, породени от дълбоката ти Аджнана - невежество и незнание ....ще ти изядат главата натъпкана с плява.....

Приятно злобарстване сине на Мрака и Невежеството.


Материалите и снимките които си пуснал и пускаш отново и отново в бесът си и безсилието на твоя Гуру Ум са......от преди 30 години пръдльо, когато хората принуждаваха Прем Рават да прави това, което е прието от векове в Индия към СатГуро. Коронясваха Го и Му целуваха краката и др. ритуали.

Това Той прекрати както казах още преди 30 /тридесет/ години.


Чети истинските сайтове днес, а не преписвай от сайта на една групичка олигофренчета като тебе-зомбясания глупак, които се опитваха да оплюват този СатГуру на когото популярността в света расте не с дни а с мигове.


За твоя информация книжни плъхо:

Във всички вътрешни авиолинии в Щатите пускат кратки клипове от Посланието на Прем Рават. Не може цял свят да е крив- а ти нищожната гнида от с.Цалапица с най-дебелата кратуна в селото да си прав. Нещо не става....не върви, не гила, майна зомбясана. Ти ли си Албанеца от клуб Философия - я си признай!!!

Айде бегай да си осоляваш своя Гуру Ум във ваната със сол и ....не скърцай толкова с зъби от безсилието му. Изборът е твой. Никой не ти е виновен.











"Когато фактите говорят - и боговете мълчат"]
/но баламбурниците олигофрени продължават..../


Керванът си върви - кученцето си лае......



Тема Re: Лъжа+инсинуации+заблуди = Прем Креватнови [re: фakти a нe лъжи]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано24.03.06 11:59



Бай Оро писа:
Кой си ти бе дрисльо смрадлив да отричаш, подиграваш и осъждаш и лепиш тъпите си идиотски епитети по хора ИЗИГРАЛИ ИЛИ ИГРАЕЩИ ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ВАЖНИ РОЛИ В ДУХОВНАТА ЕВОЛЮЦИЯ НА ХОРАТА ? Кой си ти гнидо нищожна да се опитваш да се гавриш с КОЛОСИТЕ НА ДУХА НА ЧОВЕЧЕСТВОТО - МЕСИИТЕ ИЗПРАТЕНИ ОТ БОГА. Кой си ти навлек-досаден-комплексар да се поставяш над Бога и Творението Му и се наричаш "Браман" ?
Аз ще ти кажа кой си!!!


Бай Оро, напълно разбирам защо ти е изхвърчала чивията като четеш моите постинги. Причината е че виждаш истината. Виждаш че си изгубил целият си живот в една глупост, в една лъжа, от един тарикат. Не ти го понася, не можеш да го изнесеш това сега. Получава се вътрешен конфликт в теб. От една страна истината те огрява – ПРЕМ РАВАТ Е МОШЕНИК! От друга страна живота ти е отишъл на кино. Цял живот в една заблуда. И какво избираш сега, да продължиш да живееш в заблудата. Но истината те боцка от вътре, не ти дава спокойствие. И това избива в истерични излияния като горните



Тема Re: За новия Буданови [re: питaм]  
Автор Дyxът (Безмълвност)
Публикувано20.06.08 23:20







Тема Re: Лъжа+инсинуации+заблуди = Прем Креватнови [re: Brahman_]  
Автор Дyxът (Безмълвност)
Публикувано20.06.08 23:38



А тука какво усиране сте направили. Извинявам се но и тази дума ми се струва мека в сравнение с мазалото дето е забъркано тука.



Тема Re: За новия Буданови [re: Дyxът]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано22.06.08 11:57



По-горе четох, че момчето било изчезнало, което поражда множество въпросителни.



Интересно, че преди това будистки монаси са ходили да го видят и да изследват медитацията му - .



Тема Re: За новия Буданови [re: amrta]  
Автор Дyxът (Безмълвност)
Публикувано22.06.08 23:16



И мерси за видеото.
Западняците направо са в шок от необяснимото явление.





Тема Re: Ram Bahadur Bomjon- новия Буданови [re: Дyxът]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано24.06.08 20:46



Хубаво изказване, на истински будист, следващ пътя на Махаяна. Малко ме съмнява да го е писало 15-годишно момче, но пък нищо не е невъзможно на този свят.

Имам една хипотеза в случай, че медитацията му наистина е истинска. Будистите практикуват съзнателно умиране. Ако е бил адепт в миналия си живот, просто сега продължава пътя си, а съзнателното му умиране му е помогнало много по-лесно да си "спомни". Затова и не е имал нужда от учител и от посвещение и по своя инициатива е отишъл да медитира.





Тема Re: Ram Bahadur Bomjon- новия Буданови [re: amrta]  
Автор Дyxът (Безмълвност)
Публикувано01.07.08 22:09



Ами няма как. Истина е. Всъшност детето се оказа голям феномен и за съвеременните хиени на докумнталното кино и тв индустрия.



-4 дена сниман от Дискавъри чанел





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.