Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:22 23.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Между другото- въпроснови [re: new]  
Автор hipparchia (член)
Публикувано23.03.06 14:33



Момчето ми напомня малко на Форест Гъмп- човек малко "извън нещата", около който се роят "нормалните"- кой за вдъхновение, кой за някаква изгода. А самото то не съзнава съвсем какво става.
Вероятно е да са го "изчезнали", ако проявява инат и пречи на бизнеса...или просто за да разкрасят мита как се е дематериализирал.
Има и случаи на "благочестива измама"- когато се опитваш да излъжеш, но за добро- примерно някакво вдъхновение или повик към повече духовност. Но са мен и в тоя случай лъжата си остава грешното решение, независимо от резултата.



Тема Re: Между другото- въпроснови [re: hipparchia]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано23.03.06 14:44



Ами има много такива случаи. Някой отчаян просяк от липса на други възможности, отива край накое село, сяда и чака докато някой му даде подаяние, храна и т.н. Ако никой не направи това, умират!! И то ги има много подобни случаи.

От време на време хората в селото се смиляват над нещастника, или му повярват на духовноста и... останалото е известна история.

Този малък нещастник, са го поели, и са му казали какво да прави, как да се държи, кога да го хранят кога да го поят и т.н. Абе създали са му работа.

Но както казваш може да се го "изчезнали"



Тема Re: Между другото...нови [re: Brahman_]  
Автор The White Rider ()
Публикувано23.03.06 14:59



мне, нищо не продавам. сам избирам с кого какво мога да споделя. предполагам, че е логично да използваш личната си гледна точка, а за такива като теб тя е и една едниствена през целия им живот. ти участваш в стара мрачна система за контрол, а като лично наблюдение (и да, имам повече сетива, от които такива като теб се чувстват неудобно, защото не могат да се скрият зад дипломи и звания) си задръстен от собствения си процесинг. няма нито един чист център в теб, затова успяваш да намириш сили в себе си да отговоряш толкова настървено на всеки. защото имаш натрупани много замърсявания, които се събуждат в присъствието на всеки, които дойде при теб. не допусна да се сприятелиш с хуанджи, защото ти намекна същото, не успя да излезеш от кресливия начин на общуване с миро, защото не можеш да разбереш какво значи да 'чувстваш'.
и не се притеснявай, наистина сме на противоположни мнения относно духовността. аз смятам всяко излизане извън себе си за анти-духовност, ти смяташ, че трябва да се изучава "познанието на обществото", за да разбереш какво става вътре. аз смятам, че единствено личния опит е резонен за вътрешното състояние, а ти, че трябва да прочетеш за себе си в книжки.

Never mind, Light happens


Тема Re: Между другото- въпроснови [re: Brahman_]  
Авторnew (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 15:00



В Индия това си е нещо нормално- има си професия просяк, професия садху- говоря за градските садху.
От скоро и в България се появи нещо, за което преди ми беше разказвал приятел индиец- родителите от гилдията на просяците нарочно осакатяват децата си, за да бъдат по-ефективни в бизнеса.



Тема Re: Между другото- въпроснови [re: new]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано23.03.06 15:10



Да това е наистина ужасно, отрязват крака на детето още докато е бебе, и така то става просяк с бъдеще. Едно такова дете може да прехранва цялото семейство



Тема Re: Между другото- въпроснови [re: Brahman_]  
Автор hipparchia (член)
Публикувано23.03.06 15:17



А не е ли по-ужасно да осакатят ума му, та да носи пари като гуру или някакъв провъзгласен светец или буда?



Тема Re: Между другото- въпроснови [re: hipparchia]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано23.03.06 15:20



Хмммммммм?????????? Това не ми беше идвало на ум Абсолютно съм съгласен с теб



Тема Като видя...нови [re: The White Rider]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано23.03.06 15:20



... нещо от рода на "медитация, светлина и самопознание", започва да ми се драйфа...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Като видя...нови [re: Black Wolf]  
Автор The White Rider ()
Публикувано23.03.06 15:25



а на мен от ракия и сушеница :) но всеки с храносмилането си.

Never mind, Light happens


Тема Абе хора!нови [re: Brahman_]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано23.03.06 15:31



Нима е важно, защо е седнало въпросното циганьорче под дървото, защо, кога и как е изчезнало?

По-важното е, че да клекнеш под едно дърво 6р 10 или 36 месеца е ТЪПО и напълно безмислено занимание...

Да, човек може да отиде със специална цел в планината, в гората и (има си начините), да потърси отговор на въпроса, който го интересува. Ама това се прави за 1-4 дни (и много рядко за малко повече)...

Цялата тази аскеза, по която толкова си падат азиатците (а християнската аскеза също се е "лепнала" откъм Ориента), според мен се дължи главно на една причина - че нямат цялостна визия за света и не разбират в какво се изразява тази цялост. Колкото и да приказват за "реализация" и пр.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.