Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:06 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Миро,  
Автор чepи (йог(о бог)иня)
Публикувано13.03.06 02:49







Тема Re: Миро,нови [re: чepи]  
Автор Mиpo ()
Публикувано13.03.06 14:35



Черито може да я пощипвам често по бузките и другаде (макар и не напоследък), но винаги си спомня за рождения ми ден и ме дарява (за жалост само тогава) с хубавото си езиче . Аз може почти да забравя рождената си дата, но е приятно да знам, че някой бди до мен . На това му казвам упоритост в йога и в духовните практики.

За благодарност ще й препоръчам корейския филм "Наематели" на режисьори Ким Ки-Дюк (който е автор и на "Пролет, Лято, Есен, Зима ... Пролет").



Тема Re: Миро,нови [re: Mиpo]  
Автор vitaminko ()
Публикувано13.03.06 14:59



ЧРД и от мен!


********************************************************************************


Тема Re: Миро,нови [re: чepи]  
Авторnew (Нерегистриран)
Публикувано13.03.06 15:20



ЧРД и от мене, с най-добри пожелания.



Тема ЧРД и от мен Миро!!нови [re: Mиpo]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано13.03.06 15:24



Въпреки че не знам на каква възраст си??? Защо??

Защото когато човек мине определена възраст (като мен) и по правилно е да се каже Моите Съболезнования на рожденият му ден



Тема Честит празникнови [re: чepи]  
Автор svetozar (непознат)
Публикувано13.03.06 16:09



Честит празник на всички



Тема Честито!нови [re: чepи]  
Автор Jago Savera (amar.pada)
Публикувано13.03.06 16:31



Честит празник, Миро!

Успех в постигането на духовните цели!



Тема Re: Миро,нови [re: Mиpo]  
Автор чepи (йог(о бог)иня)
Публикувано13.03.06 16:40



перверзник такъв!

защо ми препоръчваш този филм? и как е заглавието на английски? Address Unknown?

Редактирано от чepи на 13.03.06 16:41.



Тема Re: Миро,нови [re: чepи]  
Авторzritel4e (Нерегистриран)
Публикувано13.03.06 16:44



Честит Рожден ден !
Нека слънцето да е в душата и сърцето ти!



Тема Тортата за Рождения ми деннови [re: чepи]  
Автор Mиpo ()
Публикувано13.03.06 17:46



На английски е преведен 3-IRON (от 2004 г ). Ето няколко линка:







Препоръчвам ти филма (както и на останалите - това ми е тортата за рождения ден ), защото е МНОГО ХУБАВ! Почти е без думи... Както и другите филми на същия автор, това е филм МЕДИТАЦИЯ...


Ето едни специални сайтoве na SONY Pictures (не се страхувайте да натиснете ENTER)





(на френски, но в "La band-annoce" има трейлъра) - Това е последният му филм, който излезе декември месец и който (поне за мен) е мааалко по-слаб от другите 2, които съм гледал.

П.П. Директен - да, но перверзен - ... тази думичка ми е непозната.



Тема тортата ми хареса. облиз!нови [re: Mиpo]  
Автор чepи (йог(о бог)иня)
Публикувано13.03.06 17:57



мерси за препоръката! 3-IRON ми беше в нетфликс листа. ще го изгледам скоро. и Пролетта, също.



Тема Миро!нови [re: Mиpo]  
Автор Ria* (никоя)
Публикувано13.03.06 18:10



Честит рожден ден и от мен!


Никой нищо не знае освен позналите, а пък те не искат и да знаят.


Тема Витамине,нови [re: vitaminko]  
Автор Mиpo ()
Публикувано13.03.06 20:21



Благодаря ти, Витамине . Да използвам случая, че те "хващам" тук . Би ли ми казал как възприе цялата тема, където те оставих последния път на "пас"? Въобще, интересно ми е твоето странично мнение?



Тема Брахмане,нови [re: Brahman_]  
Автор Mиpo ()
Публикувано13.03.06 20:35



На 37. В Дао и тай-чи практиките казват, че с възрастта ставаш все по-добър (не знам има ли такива концепции при йогите) . Пък и днес получих картичка, на която пишеше, че голям милезим (на френски това значи вино от добра година/реколта) не се плаши от една година в повече.



Тема тирамисунови [re: Mиpo]  
Автор smokche (хвъркато)
Публикувано14.03.06 01:30



аз съм наумила нещо, ама няма да ти го кажа

а пък снощи правих тирамису, иска ли някой парченце?





Тема За Newнови [re: new]  
Автор Mиpo ()
Публикувано14.03.06 11:23



Здравей New и благодаря за пожеланията. Ще ми кажеш ли няколко думи за теб за да усетя кой точно ме е поздравил...



Тема Светозаре,нови [re: svetozar]  
Автор Mиpo ()
Публикувано14.03.06 11:32



Чудесно е, че се сещаш за всички, защото всеки ден е празник за всички (използвам случая да те/ги поздравя днешния ти/им рожден ден ). Подоно на New, ще кажеш ли няколко думи за теб за да ни се представиш?



Тема Re:нови [re: Mиpo]  
Автор svetozar (непознат)
Публикувано14.03.06 12:02



Това имах предвид. Днес пак можем да се поздравим, нали



Тема Re: За Миронови [re: Mиpo]  
Авторnew (Нерегистриран)
Публикувано14.03.06 12:56



Също зодия Риби- 11.03, само че 1968 год.
Практикувам йога по традицията на Св. Шивананда- Св. Вишнудевананда- ... Не мисля, че това е единствената и най-великата. Просто поех по този път.
По професия съм лекар- детски и сърдечни болести.



Тема Re: Честито!нови [re: Jago Savera]  
Автор Mиpo ()
Публикувано14.03.06 14:19



Благодаря ти, Джаго. честит да е и твоя празник днес.



Тема Зрителче,нови [re: zritel4e]  
Автор Mиpo ()
Публикувано14.03.06 14:21



Благодаря ти, там го поставих Слънцето. А кое си ти малко зрителче?



Тема Рийке,нови [re: Ria*]  
Автор Mиpo ()
Публикувано14.03.06 15:12



прегръщам те, благодарно.



Тема Re: тирамисунови [re: smokche]  
Автор Mиpo ()
Публикувано14.03.06 15:14



Не може да бъде дашне ми го каже
Давай, иначе, каквото даваш



Тема Re: Миро,нови [re: чepи]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано14.03.06 16:25



ЧРД...........................................



Тема Re: ЧРД и от мен Миро!!нови [re: Brahman_]  
АвторMakc (Нерегистриран)
Публикувано14.03.06 16:34



ти толкова много учиш другите - къде ти е възрастта????? И защо трябва да изказваш съболезнования???? Доколкото аз знам, старее тялото. Ти тялото ли си??????



Тема Брех, тоя Миро...нови [re: Mиpo]  
Автор ***AГAPTA*** (...............)
Публикувано14.03.06 17:32



Всички го помнят....

Желая ти преди всичко много здраве!



.............................


Тема Re: Миро,нови [re: Mиpo]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано14.03.06 19:47



Честито и от мен, Миро!
Да си здрав и да намираш това, кето търсиш!

P.S.
Що не казваш, че си бил от тази готина зодия? По тоз повод мога да се прежаля за една прегръдка

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Миро,нови [re: чepи]  
Автор Saraha (непознат )
Публикувано14.03.06 22:54



4.r.d. miro, da si giv i zdrav i da uspee6 da dostigne6 do mqstoto na vatre6niq mir i blagenstvo.imam 1-na molba kam teb koqto sam otpravil v postinga na osho filma v klub osho.6te se radvam ako q udostoi6 s vnimanie



Тема Re: Брех, тоя Миро...нови [re: ***AГAPTA***]  
Автор Mиpo ()
Публикувано15.03.06 01:34



И аз те помня... И те помня как се преобрази коренно пред очите ми...



Тема Re: Миро,нови [re: Drona]  
Автор Mиpo ()
Публикувано15.03.06 01:41



Може ли да си пожелая за рождения ми ден следващия път като се видим да ме целунеш дълбоко (и по устните)? Разсъждения, рационализирания и въпроси "защо" не ме интересуват. "Да" или "не" (със съответно действие, когато му дойде времето) стига.



Тема Re: Миро,нови [re: Saraha]  
Автор Lanfear* (Dark Angel)
Публикувано15.03.06 01:43



Честит рожден ден и от мен Желая ти да се слееш със занчението на името си ...чакай че стана много завъртяно нещо...желая ти да живееш в мир ... със себе си и със света


Daughter of the Night

Тема Ошо видеонови [re: Saraha]  
Автор Mиpo ()
Публикувано15.03.06 01:48



Сараха, ти значи дойде тук от Ошо клуба за да ми се подмазваш . Сработи малко смазката ти и съм ти отговорил там и обяснил ситуацията. За теб и всички останали съм качил там един видео файл на Ошо и темата е за разликата м/у морал и будност. Чудесна тема и за Йога клуба!

Файлът ще остане само 3 дена на сървера!



Тема Lanfear,нови [re: Lanfear*]  
Автор Mиpo ()
Публикувано15.03.06 01:54



Като подарък от теб си избирам да ми кажеш това, което те попитах и ... не знам защо, не успя последния път. Това е тъкмо крачка към задълбочаване на мира между мен и теб.

П.П. Като ми остане време ще разкажа някъде за последните ми наблюдения върху Брейн генератора.



Тема Re: Lanfear,нови [re: Mиpo]  
Автор Lanfear* (Dark Angel)
Публикувано15.03.06 03:27



Хм..аз ти отговорих, че го смятам за съвсем истинско...и се идентифицирам с него навсякъде.... и от друга страна си имам сериозни основания да не го казвам...но щом това ти е желанието за р.д, трябва да го уважа.... Ще ти отговоря но ще те помоля да си остане само за теб... преведи си фамилията ми на български и.... това е то


Daughter of the Night

Тема Верно,Миро се преобразих...нови [re: Mиpo]  
Автор ***AГAPTA*** (...............)
Публикувано15.03.06 09:40



И заслугата е твоя.Не знам дали да те благославям,или проклинам за това....- живота ще покаже.
Засега ти благодаря.
Мисията ти в моя живот беше съществена.



.............................


Тема Миро,нови [re: чepи]  
Автор cмиpeниe (непознат)
Публикувано15.03.06 12:03



Поздравявам те за това, че/ако си постигнал усещането, че всеки ден се раждаш и се чувстваш по един и същ начин - буден и отворен.
Аз постигнах радостта и успях да се неутрализирам илюзиите, свързани с останалите празници и все пак на рожденния ми ден, все още ми е малко по-особено, по-емоционално, има и радост и приповдигнатост и тъга, и разочарование. Като вече осъзнавам, че това идва от очакванията, свързани с егото, а не от още едната претъркулила се година от живота
Честито! от сърце




Тема Зодиитенови [re: Darth_Vader™]  
Автор Mиpo ()
Публикувано15.03.06 12:07



Брей, как съм пропуснал да ти отговоря снощи... Трябва да си използвал Силата си за да се "скриеш" . Иначе виждаш, че няма нищо лошо в една прегръдка/приемане и ти благодаря за нея..

За компенсация на разсеяността ми снощи, ще ти кажа нещо относно зодиите. Въпреки, че всички зодии са еднакво "хубави" или "лоши" в зависимост от използване им, Риби на мен ми харесват с тяхната "водност" (хм, те са символ точно на тай-чи). Но съм забелязал доста Риби (както и Раци), които могат да бъдат отнесени от чувствителността и сензитивността си. А като се говори за зодии, освен Слънчевия знак (Риби при мен) е много важно да се видят и останалите знаци като Луна, Венера, Марс, Асцендент и т.н., защото човек е припокриване/наслагване на много знаци.

Та при мен Луната и Асцендента са ми съответно в Козирог и Телец, които ми дават достатъчно Земя за вкореняване.

Венера и Марс обаче са ми съответно в Овен и Стрелец, чийто Огън също ми е много полезен и го обичам.

Така, че не съм чисти Риби... Но мога да ти кажа, че и преди 20 години съм имал същите знаци, но определено не бих казал, че тогава съм се възползвал по най-добрия начин от тях. За това предпочитам духовните практики, които променят, пред астрологическото пасивно констатиране определени факти.





Тема Re: тирамисунови [re: Mиpo]  
Автор smokche (хвъркато)
Публикувано15.03.06 13:02



надявам се си си взел от тирамисуто, сложих го за всички, които искат - в хладилника

сетих се още преди време бях забелязала на сайта ти, пък и сега още седи - в английската версия си използвал:

"fluent spoken, written and read"

мисля, че по-добре би звучало:

English (fluent - written and spoken) или питай някой, който повече разбира.

Не ми звучи добре и "mother tongue", но явно е правилно...

иначе друго за даване - нямам



Тема Re: Lanfear,нови [re: Lanfear*]  
Автор Mиpo ()
Публикувано15.03.06 16:32



Аз също си имах сериозни основания да питам . Това което ми казваш сега малкото или фамилното ти име е? Аз питах за първото. Интересуваше ме определено РЕАЛНО нещо за теб. Иначе, ако може да си позволя си второ желание, не се идентифицирай и с двете имена.

П.П. Желанието ми беше да ми го кажеш на мен. Ако други се интересуват от името ти, да се обърнат към теб.



Тема За Рождения деннови [re: cмиpeниe]  
Автор Mиpo ()
Публикувано15.03.06 17:45



Ще ти споделя нещо относно усещането ми за рождения ден. Преди доста години, разказвах част в една тема, но ... къде ли е, не го намирам. Но пък търсейки го, намерих и извадих старите рождените теми:

, - , - .

Преди време РД беше важен празник за мен. Не само заради външното внимание, но така го усещах и за мен самия... Веднъж през втората година на казармата, няколко дена преди рождения ми ден, ни изкараха неочаквано нашата групичка компютъристи на едно учение за наказание понеже един от нашите се беше "издънил" за нещо си. Уж трябваше да излезем само за няколко часа, но станаха няколко дена... А ние нямахме "бойна готовност" (това е торбата/раницата с разни принадлежности за по-дълъг престой). И беше едно мразовито и снежно мартенско време, а ние бяхме излезли просто така само с дрехите на гърбовете си (двама приятели даже нямаха зимни дрехи и обувки освен шинела, а бяха с летни такива). И цяла нощ опъваме в снега палатки за офицерите и към 3ч през нощта като свършихме се оказа, че проста за нас няма палатка, защото въобще не бяхме предвидени за това учение. На отиване (бяхме някъде в Гоцеделчевско) един камион се обърна и едно момче умря пред погледа на приятеля ми, който се е опитвал безуспешно да отмести железния шкаф, който го е задушавал...

Аз носех контактни лещи и понеже не бях взел никакви продукти за почистването им, очите ми се възпалиха и няколко дена сълзяха непрекъснато и едва виждах. Ситуацията беше станала направо трагикомична и нищо не ме интересуваше вече... Спомням си, че по едно време трябваше да застъпя на пост пред палатката на командира. И той като излезе и ме видя небръснат от няколко дена и с някакви сламки/тревички вместо връзки на обувките (защото връзките бидейки някакви стари се скъсаха от снега) ми направи някаква забележка, а аз за разлика от друг път когато се спичах от него, даже не намерих за нужно да му отговарям.

Накрая трябваше да дойде и командващия армията ген. Любен Петров (който след това стана и началник на ГенЩаба и сега е депутат) за да провери как подопечените му си играеха на войници борейки се с някакви въображаем врагове. И докато го чакахме строени на някаква поляна, слънцето изгря към обяд, очите ми се бяха поправили и за първи път имах възможността да се осъзная от тези няколко дена... И изведнъж, за първи път за последните 20тина години си дадох сметка чак на обяд, че днес ми е рожден ден... И рожденият ми ден (за който бях предвидил преди това да почерпя приятели и т.н.) изведнъж беше станал нещо второстепенно и далечно. Просто друго нещо от живота се беше наложило тогава като по-важно.

Следващата година като студент вече се опитах по стар навик да го празнувам, но усетих как не беше това старото усещане. И по-следващата година, когато вече бях започнал да медитирам вече, целият ми интерес към него се бе изпарил ... Или по-точно, беше се пренесъл ДРУГАДЕ - към това да гледам как стоят нещата във всяка ситуация и миг (по възможност).

Надали съм буден и отговорен всеки нов ден, но определено не очаквам нищо от рождения ден и нечии внимание на този ден. Просто, защото съм усетил дълбоко, че и най-хубавото чуждо внимание не може да ми свърши работа, ако аз не си обърна внимание.



Тема Re: Lanfear,нови [re: Mиpo]  
Автор Lanfear* (Dark Angel)
Публикувано15.03.06 18:08



Е, значи ти си наред да ми кажеш сериозните си основания че ми стана интересно какви ли ще да са. И аз това ти отговорих - първото е. Какво е това реално, което те интересува, разбира се на лични ми го кажи, да не занимаваме и останалите - не е нужно, а в случая и не трябва И аз точно на теб го казвам, друг никой не може да се сети, понеже не знае фамилията, с която се идентифицирам. Но се надявам че никой не се интересува, поради това ми е странен твоят интерес


Daughter of the Night

Редактирано от Lanfear* на 15.03.06 18:09.



Тема Re: За Рождения деннови [re: Mиpo]  
Автор Lanfear* (Dark Angel)
Публикувано15.03.06 18:14



Много тъжно.... ... спомням си го този случай със обърнатия камион....


Daughter of the Night

Тема Re: За Рождения деннови [re: Mиpo]  
Авторzritel4e (Нерегистриран)
Публикувано15.03.06 19:33



Боже, нямам думи!
Не само тъжно, но и жалко..... от където и да го погледнеш.
Не всеки може да го преодолее. Аз лично.... - дано не ми се случва , за да разбера. Силен е духа ти - дано да е все така!



Тема Re: Зодиитенови [re: Mиpo]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано15.03.06 19:58



Точно за това помагата точните науки - да укрепят сензитивността на рибите и да им помогнат да придобият нужната дисциплина и тогава духовните практики имат максимален ефект върху представителите на тази зодия.

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: За Рождения деннови [re: Mиpo]  
Автор cмиpeниe (непознат)
Публикувано15.03.06 20:18



Скъса ми сърцето с тази история, Мире
_^_



Тема Re: За Рождения деннови [re: Mиpo]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано15.03.06 20:53



Какъв неоценим катализатор е военната простотия.
Дето срещнеш офицер трябва да го черпиш - та военните са те докарали почти до просветление.

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Миро,нови [re: чepи]  
Автор h. ()
Публикувано15.03.06 21:05







Тема Re: Миро, - съответното действиенови [re: Mиpo]  
АвторДoндpoн/k/a (Нерегистриран)
Публикувано15.03.06 21:37



Мирче, понеже много си ми благ,
би ли ми позволил да те прегърна
и да ти се изпикая в устата



Тема Re: Миро,нови [re: h.]  
Автор Mиpo ()
Публикувано15.03.06 23:59







Тема Re: За Рождения деннови [re: Mиpo]  
Автор smokche (хвъркато)
Публикувано16.03.06 00:01



благодаря!



Тема Re: Миро,нови [re: чepи]  
Автор jiven ()
Публикувано16.03.06 10:50



Поздрави Миро. Чай?



Тема Хей, Живен,нови [re: jiven]  
Автор Mиpo ()
Публикувано16.03.06 14:20



Добре, че има рождени дни за да те срещна, иначе съвсем се изгуби. В живота близките хора, които не се виждат често, се срещат по кръщенета, сватби и погребения. Тук по клубовете, изглежда, че това става по теми за рождени дни.

Налей.



Тема Re: Хей, Живен,нови [re: Mиpo]  
Автор h. ()
Публикувано16.03.06 16:15



Значи имало полза от Рожденните дни, все пак .



Тема "тъжната" историянови [re: smokche]  
Автор Mиpo ()
Публикувано16.03.06 17:12



Странно ми е реакцията на няколко от изказалите, че това е тъжна история. На мен никога не ми е хрумвало, че е такава. Нито на времето, когато съм бил просто ДЕЙСТВИЕ в нея нямайки много време за сантименталничене, нито пък по-късно, когато съм я осъзнавал.

Това е просто РЕАЛНА история. Сигурно доста други хора биха могли да споделят подобни. Смъртта и трудностите са неотменна част от живота.

За мен важното от тази история е как Цялото (за което си дадох сметка по-късно) е било "около" мен и ми е създало нужната ситуация за да разбера нещо важно за мен и за живота. А когато човек усеща Цялото няма тъга, а има радост.



Тема Re: Миро, - съответното действиенови [re: Дoндpoн/k/a]  
Автор Mиpo ()
Публикувано16.03.06 17:16



Не знаех, че съм бил много благ. В един друг клуб ме нарекоха вчера конска муха. Опитай това, което искаш, но ако се опикаеш себе си, не търси вината другаде.



Тема ползатанови [re: h.]  
Автор Mиpo ()
Публикувано16.03.06 17:46



От всяко нещо, което не се прави формално и шаблонно има полза.

П.П. Да видим как ще бъде отбелязан следващият рожден ден тук



Тема Re: "тъжната" историянови [re: Mиpo]  
Автор smokche (хвъркато)
Публикувано16.03.06 20:37



Не знам...аз Цялото си го обичам...то е единственото нещо, от което няма отърване...като стар приятел...Така сме се спречкали от някое време насам, че се въртим като котета на кълбо на пода и се хапем където сварим...едни взаимни чувства...едно чудо...Една от новите игри е - намисли си нещо и ще ти го изпълня...доста загрубя, щото не подбира. А мен вече ме хвана страх да мисля... Я кажеш гък и си изяждаш боя. Определено води по точки, ама започвам да му хващам цаката ...Пък в една друга...абе то не е за разправяне...Обаче ми хрумна ей сега една хрумка и мисля да му я приложа фронтално...ако го излъжа, че аз съм то и не може да ме разпознае, бая ще се поукокори, като няма да има с кого да си играе...пък аз ще го гледам какво е объркано и ще го гъделичкам тайничко зад ушите



Тема Re: "тъжната" историянови [re: smokche]  
Автор diwa_orhideq ()
Публикувано16.03.06 20:46







Тема Re: "тъжната" историянови [re: smokche]  
Автор h. ()
Публикувано16.03.06 21:44



Иначе напредваш...в лъгането на себе си.

Когато някой се срине е добре, но когато го приеме като роля, го превръща в роля и нищо повече.



Тема Re: ползатанови [re: Mиpo]  
Автор h. ()
Публикувано16.03.06 21:47



Не знам как ще бъде отбелязан, но ти определено се влияеш много от позравите. Което показва, че биенето барабана за другите обикновенно има за основа собствената песен...



Тема Re: "тъжната" историянови [re: Mиpo]  
Автор h. ()
Публикувано16.03.06 21:51



Всеки ходил в казарма е минавал през подобни истории. Но това е положително, понеже си бил истински. По правило живота ни принуждава да бъдем истински само в критични ситуации...иначе не щем.



Тема Цялото и следването мунови [re: smokche]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.03.06 14:09



Мило Смокче, Хуанджи хубаво ти каза да внимаваш да не би да сте борили и хапели взаимно с друго въображаемо Смочке . Виж Цялото да те хапе, разбирам, но може би ти си си хапала ушите, а не него?

Хм, Цялото може само ... да го следваш. Но и тогава трябва да внимаваш да не следваш някоя твое ЦЯЛО въображение. И за това най-сигурния начин е да TURN OFF мислите/въображениeто.



Тема Английскиянови [re: smokche]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.03.06 14:14



Предлагам на чери, ако е наоколо, да каже как е правилното. Защото ти си едно упорито смокче . Едно нещо може на нас българияте да не звучи добре, но на глупавите англичани може да им стига . Както и на бедните французи само с една дума за ум и дух...



Тема Re: Зодиите, Рибите и балансирането имнови [re: Darth_Vader™]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.03.06 14:39



Само точните науки не знам дали помагат . Апропо, сещам се за един приятел физик, който беше Риби с Луна в Рак и май имаше още бистра Водица из другите планети някъде (по това време правех хороскопи наред на хората около мен). Той беше тъкмо влязъл в Университета (докато аз бях към края му), беше поне 5-6 г по-млад от мен и с него се познавахме от преди от някакви начални духовни сбирки в родния ни град. За няколкото години през които не се бяхме виждали, той се беше отдал на християнството като едновременно с това мечата му беше да измисли антигравитационен двигател.

Въпросът за Желанието и Магьосника не го задавам само в ДИРа и даже в онези далечни времена бях "интервюирал" вече доста хора. И момчето след малко двоумене се запали и естествено си избра антигравитациония двигател. Даже имах усещането, че вече му беше изпълнено Желанието, защото почти не докосваше Земята обяснявайки ми с радост смисъла му . За да проверя все пак дали наистина е така му напомних за Христос, Библията и разните писания и ... горкият получи поне 3g ускорение надолу. Възприеме точно като Дявола в ролята на Змията-изкусител (не само Дрона ме вижда така ), взе да се кръсти, вайка и да се отрича... И докогато го срещах все беше в облаците.

Пък и аз самият в определен период трябва да съм бил подобен, така че само външните науки не стигат. Оставам ти да познаеш какво друго трябва.



Тема Силитенови [re: h.]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.03.06 20:15



Напълно си прав, че това са типични казармени истории. Не отдавам обаче голямо значение на това, че съм бил истински. По-рано или по-късно в живота ми не съм бил принципно по-малко истински. Просто, СИТУАЦИЯТА ме е принудила да обърна внимание на нещо специфично.

Второ, доста хора бяхме в тази ситуация, както и почти всички мъже (поне едно време) ходеха в казарма. Осъзнатостта обаче определено е коренно различна при различните хора.

И трето, най-важно, аз лично нямам никаква директна заслуга за осъзнаването. По това време не обръщах много внимание на съзнанието си отвъ дума и не знаех да медитирам. По-скоро определени "Сили" са ме вкарали в тази ситуация, което ме е накарало да развия нещо в мен. И за мен, като съм правил по-късно Преглед на тази ситуация, именно въпросните "Сили" са ми били интересни, както и забелязването им в СТОТИЦИ други ситуации от живота ми... Можело е да обърнат шкафа върху мен и колкото и да съм истински и медитиращ, нямаше да я има тази тема сега. Та опитвам се да слушам какво ми казват и накъде ме водят...



Тема Re: Цялото и следването мунови [re: Mиpo]  
Автор smokche (хвъркато)
Публикувано17.03.06 20:45



ехх значи....и сега какво....освен да ви поканя да пием лимонада





Тема Re: Зодиите, Рибите и балансирането имнови [re: Mиpo]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано17.03.06 22:01



Kакво облекчение, че моята луна се мотае из козия рог не че другите планети са изплували по-даече от тропика на рака и скорпиона, ама кво да се прави

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Цялото и следването мунови [re: smokche]  
Автор h. ()
Публикувано19.03.06 20:29



Ми сега наблюдаваш...докато ние си пием лимонадето.



Тема думите..нови [re: h.]  
Автор smokche (хвъркато)
Публикувано20.03.06 01:09



Думите са като боите...можеш да експериментираш с тях...да ги прехвърляш и групираш...не е нужно дори да са наредени в смисъл...всяка от тях има определен заряд, определено звучене, определен цвят...Целта не е нареждането в картина, не е образа, който носят, не е дори посланието...целта е търсенето...на себе си...чрез тях...

Ето една книга, която ми помогна да "разбера" кубистите или абстрактното изкуство:

"Изкуството: поглед отвътре" на Дора Валие.
Вътре има разговори с художници кубисти. Заслужава си да се прочете, дори и да няма човек интерес към изкуството



Тема Re: думите..нови [re: smokche]  
Автор h. ()
Публикувано20.03.06 09:17







Тема Re: Зодиитенови [re: Mиpo]  
Автор konopar ()
Публикувано20.03.06 11:24



ЧРД Миро!аз нямам пожелания. Напоследък влиянието на планетите ми стана интересно. Ти тези неща с небесните тела сам ли си ги усетил,сигурно си ползавал информация като часа и датата ти нараждане,които са те водили до някаква степен.Аз в един твой постинг бях чел че си бил на някакъв семинар,на който сте правили нещо си с влиянието на небесните тела. А веднъж си спомням как миналото лято луната се беше приближила към земята и цяла нощ с компнията скоято бяхме усещахме като чели някакво превъбуждане и имаше яко скандали за глупости.

Аз примерно усещам доста качества от рибите(и аз съм риби),но 100% има и други примеси. Абе на последък усещам едни качества у хората,сякаш в различните хора са се вселили духове,обикновенно по пове4че от 1 дух на човек и често откривам някой духъ в най разли4ни хора,има някои доста често срещани духове,понякога направо съм получавал усещането че земята всъщност е населена от тези духове. И сега като ти чета постинга си викам че всичко може и да е от планетите.



3нам въпросите на всички отговори


Тема Re: Зодиитенови [re: konopar]  
Автор Mиpo ()
Публикувано20.03.06 15:16



Да разграничим първо нещо. Семинарът, за който бях споделил ("По-голямото сливане на Кан и Ли") беше даоски такъв за усещане на различните енергии/взаимодействия в момента със Земята, Слънцето и Луната и въобще със Заобикалящото ни.

Що се отнася до зодиите, за които споменах тук, това е от астрологическа гледна точка. Зодиите представляват положението на планетите в момента на раждането на човек. Разните съзвездия (Риби, Стрелец, Телец...) са просто ориентири/координати къде са се намирали точно съответните планети тогава. Според Астрологията това положение е важно, защото планетите могат да взаимодействат със своите по-фини енергии на раждащото се (и отворено за тях ) дете и да дадат предразположеност за неговия характер.

Така в този дял на астрологията (и доколкото въобще аз съм запознат с него) не се борави с директни усещания за взаимодействията, а на базата на астрономически данни и на съответни емпирически и други наблюдения за взаимодействието им върху характера се правят изводи за различни предразположеностти у човек. Е, четейки на времето разни такива книжки за обща култура реших да проверя емпирично доколко е вярно всичко това и започнах да правя хороскопи на хората около мен (чийто характери познавам) и гледах доколко това съвпада с астрологическите предписания.

Е, без да съм бил някакъв професионалист, който взима много/всички влияния предвид, оказа се, че в над 80% от случаите нещата бяха доста добре описани от астрологията. Особено фрапиращо беше, когато у един човек всичките (или повечето) му планети са в един знак (т.е. няма много различни наслагващия, които да водят до пертурбации). Имам познати чисти Телци, Скорпиони, Раци и това им личи "от километри".

Но от духовна гледна точка това не ми беше кой знае колко полезно в крайна сметка, защото като ги поопознавах малко хората, аз самият усещах тези качества в тях. Т.е. астрологията казва какъв си (ако имаш малко повече будност и сам може да го видиш), но те казва как точно да го променяш. Обаче астрологическият психологически език е особено богат и удобен понякога за използване.

Даоските практики са базирани на УСЕЩАНЕ на различните енергии. Всъщност, чувал съм, че и в астрологията имало в някаква степен такова директно усещане, но поне аз не съм срещал такива хора. Апропо, следващото ниво на "Сливане на Кан и Ли" разглежда именно взаимодействията на планетите, но по малко по-различен начин.

Та, ако искаш, свали ли си от интернет някоя астрологическа програма (напиши Astrolog в Google) и по датата на раждането може да видиш планетите. Часът пък определя Асцендента. И може да си играеш.



Тема малко спойлеринови [re: Mиpo]  
Автор чepи (йог(о бог!)иня)
Публикувано24.03.06 00:30



Miro, ГОЛЕМ мерсаж за препоръчания филм! изгледах го снощи и още продължава да ми бърка в душата, особено след последната сцена и цитата, които променят усещането за реалността и границата между фантазия и действителност. айде стига толкоз спойлери! ще го изгледам пак като ми остане време, за да обърна внимание на някои детайли и да ги видя в друга светлина след като вече знам за какъв филм става дума. не е точно медитация, особено ако се сравнява с Барака, но има нещо медитивно в него. това е един от малкото филми, които те оставят с въпроси и размисли, от които сякаш не ти се иска да се отървеш, ами да им се отдадеш...



Тема 3-Iron (Наематели) филманови [re: чepи]  
Автор Mиpo ()
Публикувано24.03.06 22:05



Филмът е медитация по друг различен начин от Барака. Просто му се оставаш да те води... Започва съвсем полегато и постепенно те вдига на други нива (подобно на BrainWave Генератора) с кулминация на края...

Забеляза ли как главните въобще не говорят за сметка на останалите, но пък са пълни с присъствие... А влизането в чуждите домове, работата, която правеха в отплата и грижливото напускане е точно като идването, живеенето и напускането на един човешки живот...

Да не говорим за Бойното Изкуство да се слееш с Околното... Целувките докато тялото е в нечии други ръце (приемането), показанията на везната на края и т.н.

Медитация е именно нещо, което като те води и спира мислите ти повишавайки будността ти. Така че не "размисли на които да се отдадеш", а "състояние на което да се отдадеш". (ако искаш мини през размислите докато ти хареса отвъд )

Хм и ти го подарих на теб.



Тема Re: 3-Iron (Наематели) филманови [re: Mиpo]  
Автор чepи (йог(о бог!)иня)
Публикувано27.03.06 06:53



започнах да гледам Пролетта, лятото, есента.... и до тук съм стигнала за последните 2 вечери. нещо много бавно ми се влачи филма и не ми харесва толкова колкото стика номер 3. или може би не разбирам корейската духовна школа?! кажи ми, ако знаеш, какво е значението на затварянето на очите, носа и устата с йероглифите "shut" и последващия бий с пръчка от мастъра + връзването на тавана за наказание?



Тема Re: 3-Iron (Наематели) филманови [re: чepи]  
Авторss (Нерегистриран)
Публикувано27.03.06 08:27



Не търси от Миро да ти разяснява филма
преди време в клуб Ошо го зачекнах малко на тая тема и стана ясно, че не е разбрал въобще дълбочината на филма
Милчо си знае само едно - че всичко било кръговрат - това си ме у житейското верую и по-дълбоко няма потенциала да прозре нещата

Филма показва духовния път - търсенето... и начините и през какво минава човек
Затварянето на сетивата е тази част от йога (ти нали знаеш и се интересуваш от йога - това не са гимнастически упражнения - та има си един термин за обръщането на сетивата навътре...)

А боя ще го отнесеш от съдбата, няма начин...
само така можеш да тръгнеш. Пръчката е голям фактор за подтикване



Тема Пролет, Лято... филманови [re: чepи]  
Автор Mиpo ()
Публикувано27.03.06 18:01



Един филм е медитация, ако като му се оставиш, те отведе в медитативно състояние. Филмът може да е всякакъв, важното е какво се получава накрая при теб. Е, някои филми са по-специфични в това отношение и за мен поне този е именно такъв.

Примерно, оставям се да видя ставащите неща през очите на момчето/ученика, през тези на учител му, през тези на идващото момиче, през тези на жабата/рибата/змията с тежестите, през тези на полицаите, през тези на лодката, през тези на старото дърво на входа, през тези на езерото... Има толкова много ставащи неща през всичките тези очи... И това което ми харесва при Ким Ки-Дюк е, че умее даде живот именно на малките детайли... Когато човек ги види от различни страни и самият той минава отвъд...

Що се отнася до интерпретациите, отвори си сърцето и се остави да бъдеш водена през целия филм. Както и целият живот, това не е учебник по математика с фиксирани правила на интерпретиране. Аз мога да ти кажа как аз съм го усетил, но няма лошо, ако ти го усетиш коренно различно.

Във всички източни традиции (не само в корейско-будиските), сетивата са отворът през който човек се разпилява навън, вместо да влезе вътре в себе си. И символичното им затваряне е начин човек да бъде насочен навътре в себе си. Апропо, в даоските традиции има специални практики за затваряне и "завързване" на определени сетива с определени вътрешни органи.

Налагането на ученика от страна на учителя му в никакъв случай не го усетих като наказание, а просто като терапия. На бабешки език може да го наречеш "вадене на уроки" . Това да убиеш човек е сериозен вътрешен шок и "лекарството" тук беше друг ПРЕМЕРЕН и СПЕЦИАЛНО ПОДБРАН шок-катарзис.

Това "биене" няма нищо общо с налагането със сопа, което предлага примерно нашия колега Оро за всеки друго мислещ. Може да се осъществи само от спокоен (учителят беше повече от спокоен през целия филм), обичащ и знаещ човек.

Що се отнася до корейското кино, може би ми стана "слабост", защото преди година бях в Корея и там заедно с типичната за всички страни "отвореност навън" усетих на много места медитативност у хората... Даже в метрото видях хората да медитират седейки или стоейки. На запад такова отношение трудно ще забележиш.



Тема Re: Пролет, Лято... филманови [re: Mиpo]  
Автор h. ()
Публикувано27.03.06 23:01



Ъ, дето ще се пъна да се правя на възвишен познавач на тънки философски интродукции...айде олан, ще мина и без.



Тема Мироо,нови [re: Mиpo]  
Автор чepи (йог(о бог!)иня)
Публикувано28.03.06 00:10



когато задавам конкретен въпрос, очаквам конкретен отговор, а не лекция за това какъв бил филма и как да го възприемам. все пак мерси за споделянието на впечатленията ти за филма и за това, че ми го препоръча! след като го изгледах целият, мога да кажа, че не е никак лош, ами напротив - дълбоко смислен, въпреки бавното начало.

намерих частичен отговор на въпроса ми в imdb.com. мислех си, че затварянето на сетивата не е толкова тривиално като в йогата, а е свързано по някакъв начин със самоубийството във филма, защото и двата пъти, когато се използва този метод за шътване-даун на света състоянието и на двамата монаси беше предсамоубийствено, или там както му е завъртяното духовно име на този ритуал. разбра ли коя е сутрата дето той изчагъртва на дървения под с ножът, с който уби жената, която обичаше? имаш ли линк на сутрата на английски?

този път може да си спестиш дългите медитативни обяснения, защото очаквам само линк... тенк ю!



Тема Сърдечната сутранови [re: чepи]  
Автор Mиpo ()
Публикувано28.03.06 18:27



Просто те поканих да си shut-неш и ти отворите (както сега ще направя и аз ) и да потърсиш отговора не някъде навън из интернет, а ВЪТРЕ в теб със СЪРЦЕТО си (все пак става въпрос за Сърдечната сутра ). Но щом искаш да използваш умната си главичка, качвам ти въпросната будиска Сърдечна сутра (Prajnaparamita Hridayam Sutra) с коментарите на Ошо:

(3 дена ще е активен линка).

Колегата по-горе навремето се беше объркал, че това било Диамантената сутра (Vajra Chehedika Prajnaparamita Sutra). Двете сутри са толкова различни...

Gate gate paragate parasamgate bodhi svaha.



Тема Re: Сърдечната сутранови [re: Mиpo]  
Автор чepи (йог(о бог!)иня)
Публикувано29.03.06 01:14



трудно се избира кое е по-лошо -
лекция на Миро или на Ошо?!

ето

търсех.



Тема Re: Сърдечната сутранови [re: чepи]  
Автор Mиpo ()
Публикувано29.03.06 15:26



Вярно, че ти предложих да си насочиш навътре сетивата си, но не допусках, че няма да забележиш, че цялата Сърдечна сутра я има във файла, който ти пратих ! И можеше само нея да я видиш в случай, че коментарите на Ошо не те интересуват.

Междувпрочем какво разбра след като я прочете?



Тема Re: Сърдечната сутранови [re: Mиpo]  
Автор чepи (йог(о бог!)иня)
Публикувано29.03.06 18:00



каквото можах.

поздрави и до някога..Д




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.