Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:00 08.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: "тъжната" историянови [re: Mиpo]  
Автор h. ()
Публикувано16.03.06 21:51



Всеки ходил в казарма е минавал през подобни истории. Но това е положително, понеже си бил истински. По правило живота ни принуждава да бъдем истински само в критични ситуации...иначе не щем.



Тема Цялото и следването мунови [re: smokche]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.03.06 14:09



Мило Смокче, Хуанджи хубаво ти каза да внимаваш да не би да сте борили и хапели взаимно с друго въображаемо Смочке . Виж Цялото да те хапе, разбирам, но може би ти си си хапала ушите, а не него?

Хм, Цялото може само ... да го следваш. Но и тогава трябва да внимаваш да не следваш някоя твое ЦЯЛО въображение. И за това най-сигурния начин е да TURN OFF мислите/въображениeто.



Тема Английскиянови [re: smokche]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.03.06 14:14



Предлагам на чери, ако е наоколо, да каже как е правилното. Защото ти си едно упорито смокче . Едно нещо може на нас българияте да не звучи добре, но на глупавите англичани може да им стига . Както и на бедните французи само с една дума за ум и дух...



Тема Re: Зодиите, Рибите и балансирането имнови [re: Darth_Vader™]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.03.06 14:39



Само точните науки не знам дали помагат . Апропо, сещам се за един приятел физик, който беше Риби с Луна в Рак и май имаше още бистра Водица из другите планети някъде (по това време правех хороскопи наред на хората около мен). Той беше тъкмо влязъл в Университета (докато аз бях към края му), беше поне 5-6 г по-млад от мен и с него се познавахме от преди от някакви начални духовни сбирки в родния ни град. За няколкото години през които не се бяхме виждали, той се беше отдал на християнството като едновременно с това мечата му беше да измисли антигравитационен двигател.

Въпросът за Желанието и Магьосника не го задавам само в ДИРа и даже в онези далечни времена бях "интервюирал" вече доста хора. И момчето след малко двоумене се запали и естествено си избра антигравитациония двигател. Даже имах усещането, че вече му беше изпълнено Желанието, защото почти не докосваше Земята обяснявайки ми с радост смисъла му . За да проверя все пак дали наистина е така му напомних за Христос, Библията и разните писания и ... горкият получи поне 3g ускорение надолу. Възприеме точно като Дявола в ролята на Змията-изкусител (не само Дрона ме вижда така ), взе да се кръсти, вайка и да се отрича... И докогато го срещах все беше в облаците.

Пък и аз самият в определен период трябва да съм бил подобен, така че само външните науки не стигат. Оставам ти да познаеш какво друго трябва.



Тема Силитенови [re: h.]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.03.06 20:15



Напълно си прав, че това са типични казармени истории. Не отдавам обаче голямо значение на това, че съм бил истински. По-рано или по-късно в живота ми не съм бил принципно по-малко истински. Просто, СИТУАЦИЯТА ме е принудила да обърна внимание на нещо специфично.

Второ, доста хора бяхме в тази ситуация, както и почти всички мъже (поне едно време) ходеха в казарма. Осъзнатостта обаче определено е коренно различна при различните хора.

И трето, най-важно, аз лично нямам никаква директна заслуга за осъзнаването. По това време не обръщах много внимание на съзнанието си отвъ дума и не знаех да медитирам. По-скоро определени "Сили" са ме вкарали в тази ситуация, което ме е накарало да развия нещо в мен. И за мен, като съм правил по-късно Преглед на тази ситуация, именно въпросните "Сили" са ми били интересни, както и забелязването им в СТОТИЦИ други ситуации от живота ми... Можело е да обърнат шкафа върху мен и колкото и да съм истински и медитиращ, нямаше да я има тази тема сега. Та опитвам се да слушам какво ми казват и накъде ме водят...



Тема Re: Цялото и следването мунови [re: Mиpo]  
Автор smokche (хвъркато)
Публикувано17.03.06 20:45



ехх значи....и сега какво....освен да ви поканя да пием лимонада





Тема Re: Зодиите, Рибите и балансирането имнови [re: Mиpo]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано17.03.06 22:01



Kакво облекчение, че моята луна се мотае из козия рог не че другите планети са изплували по-даече от тропика на рака и скорпиона, ама кво да се прави

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Цялото и следването мунови [re: smokche]  
Автор h. ()
Публикувано19.03.06 20:29



Ми сега наблюдаваш...докато ние си пием лимонадето.



Тема думите..нови [re: h.]  
Автор smokche (хвъркато)
Публикувано20.03.06 01:09



Думите са като боите...можеш да експериментираш с тях...да ги прехвърляш и групираш...не е нужно дори да са наредени в смисъл...всяка от тях има определен заряд, определено звучене, определен цвят...Целта не е нареждането в картина, не е образа, който носят, не е дори посланието...целта е търсенето...на себе си...чрез тях...

Ето една книга, която ми помогна да "разбера" кубистите или абстрактното изкуство:

"Изкуството: поглед отвътре" на Дора Валие.
Вътре има разговори с художници кубисти. Заслужава си да се прочете, дори и да няма човек интерес към изкуството



Тема Re: думите..нови [re: smokche]  
Автор h. ()
Публикувано20.03.06 09:17








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.