Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:02 07.07.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема за размисъл:)нови  
Автор Dharma. ()
Публикувано27.02.06 20:10



Докато Наропа бил ученик на Тилопа трябвало да премине през 12 малки и 12 големи изпитания. Ето, какво било първото му голямо изпитание.

Когато Наропа поискал да получи посвещение в Махамудра, Тилопа го изгледал странно, след което тръгнал нанякъде. Наропа го последвал. Стигнали до висок храм на няколко етажа. Тилопа се качил на покрива и седнал. Тогава казал:”ако моят ученик бе истински предан, то той би скочил оттук.”

Наропа веднага скочил. От удара в земята всичките му кости били счупени, изпитвал нечовешки болки и истински страдал. Тогава си помислил: “Добре, явно няма да постигна просветление в този живот” и започнал да се моли да срещне Тилопа и в следващия. Докато се молил, Тилопа дошъл при него и го попитал: ”Какво се случи с теб?”. Наропа отговорил “ Скочих, защото моят лама ми каза да го направя и сега лежа тук в ужасни болки и всичките ми кости са счупени. Ужасно е. Усещам, че съм почти мъртъв.”

Тогава Тилопа му казал: ”Добре, ти знаеш, че тялото всъщност е резултат на твоите деиствия и смущаващи чувства. Те са, които създават твоето физическо тяло. И в този смисъл не е от такова значение, дали го имаш или не. Но все пак има някои неща, които съм научил от дакините.”
Той прокарал дланта си над тялото на Наропа и напълно го излекувал. След това Тилопа му преподал всички учения на Демчог Тантра.

Тилопа казал: ”Това, над което трябва да медитираш сега, е как да освободиш себе си от всички привързаности на ума”. Наропа му отговорил: ”Знам, че трябва да се освободя от привързаностите, но моето невежество ми пречи. Вярвам или, че нещата са там и съществуват, или - че не съществуват. И не мога да надмогна това. Какво да правя? Знам каква е целта, но не знам как да стигна до нея.”

Тилопа отговорил:” Трябва да разбереш, че идеята, че нещата съществуват е погрешна, и идеята че нещата не съществуват също е погрешна. Всичко, което се появява е илюзорно. Това над което трябва да фокусираш ума си е осъзнаването на тази илюзия и осъзнаването е в цялостността на ума ти.”

Наропа медитирал над това една година. През това време Тилопа понякога се се държал като дете, а понякога като луд. Бил странен и непредвидим. С поведението си той помогнал на Наропа да осъзнае, че каквото и да се случи, без значение, дали е смислено или не, е илюзорно и нереално.



I know I am God cause one day as I was praying, I realized I was talking to myself


Тема А знаеш ли?нови [re: Dharma.]  
Автор whitewolf (free)
Публикувано27.02.06 20:58



Как се е казвал противника на Тилопа?

Wolf I am,
Under the stars,
and under the blue sky I run.
And my spirits run with me.


Тема Re: А знаеш ли?нови [re: whitewolf]  
Авторdharma (Нерегистриран)
Публикувано27.02.06 21:10



не знам, но сигурно ще ми кажеш



Тема Re: А знаеш ли?нови [re: dharma]  
Автор whitewolf (free)
Публикувано27.02.06 21:14



ЕЕЕЕ мама му стара. Антилопа, разбира се. Как не можа да се сетиш, трябва да освободиш ума си май... от привързаностите....иначе как ще разбираш такива истини - дълбоки

Wolf I am,
Under the stars,
and under the blue sky I run.
And my spirits run with me.


Тема Re: А знаеш ли?нови [re: whitewolf]  
Автор Dharma. ()
Публикувано27.02.06 21:20



тю, да му се не види
пак ще трябва да скачам от клона

I know I am God cause one day as I was praying, I realized I was talking to myself


Тема Re: А знаеш ли?нови [re: Dharma.]  
Автор whitewolf (free)
Публикувано27.02.06 21:26



недей - дойде сезона на мусона

Wolf I am,
Under the stars,
and under the blue sky I run.
And my spirits run with me.


Тема Re: А знаеш ли?нови [re: whitewolf]  
Автор Dharma. ()
Публикувано27.02.06 21:37



и под клона мина слона
не разбра той как се случи
просветление получи

много лига стана

I know I am God cause one day as I was praying, I realized I was talking to myself


Тема Re: А знаеш ли?нови [re: Dharma.]  
Автор whitewolf (free)
Публикувано27.02.06 21:45



Е ако всички бяхме мъдри нямаше да има просветление..
Впрочем приказката за Тилопа и Наропа не е съвсем вярна. Някои неща все пак не са илюзорни.

Wolf I am,
Under the stars,
and under the blue sky I run.
And my spirits run with me.


Тема Re: за размисъл:)нови [re: Dharma.]  
Автор h. ()
Публикувано27.02.06 23:58



А знаеш ли, че Дакини са реални?



Тема Re: за размисъл:)нови [re: h.]  
Авторdharma (Нерегистриран)
Публикувано28.02.06 10:09



не съм имала съмнения по въпроса




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.