Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:50 01.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема С правда, истина и святост / Дънов  
АвторПeпи (Нерегистриран)
Публикувано24.02.06 18:49



“И да се облечете в новия човек, създадения по образа на Бога, в правда и святост на истината” (Послание към Ефесяните 4:24)

“Качествата на новия човек са правда, истина и святост. Правдата е за душата, за сърцето и за чувствата. Истината е за духа, за ума и за мислите, а светостта е вътрешната връзка между духа и душата, ума и сърцето, мислите и чувствата.
Ако правдата не е легнала в сърцето ви като основа, ако истината не се е настанила в ума ви, и ако светостта не е свързала ума и сърцето в едно цяло, не можете да разберете Христовото учение.”

“Аз не ви уча на морал” - често казва Дънов.
“Новият човек идва в света, старият отминава."


Аз нямам намерение да споря с вас, пиша го само защото ми доставя удоволствие.
А вие, ако искате живейте си по кучешки, лайте се и се пояждайте, плюйте се и злобейте – то си е в кучешката природа.





Тема Re: С правда, истина и святост / Дъновнови [re: Пeпи]  
АвторПeпи (Нерегистриран)
Публикувано24.02.06 19:15



“Новият човек идва в света, с правда, истина и святост. Старият отминава. За него в своята книга Еклисиаст, Соломон казва, че Бог му дал голямо богатство и всичко, каквото душата му пожелала, но го лишил от възможността да яде. Как ще яде, щом стомахът е разстроен?”

Има нещо развалено в човека, което му пречи да възприема божествените блага. Необходимо е да се възстанови равновесието. Това ще направи истината.
“Да се отнемат наслояванията от ума, за да могат силите му да действат правилно.

Аз ви говоря за Битието или Живата природа. Тя не се занимава с изопачения и човешки разбирания.
Който влиза в общение с разумната природа, трябва да бъде смирен, да не мисли, че знае много. "





Тема ооооооооо, Пепинови [re: Пeпи]  
Автор whitewolf (free)
Публикувано24.02.06 19:23



Хубаво е че от време на време току се появи по някой глупак да ни поучава.. Аз ще гледам да пусна един хубав постинга за Дон Дънов де Хадърча тия дни, ако ми остане време..

Wolf I am,
Under the stars,
and under the blue sky I run.
And my spirits run with me.


Тема Re: ооооооооо, Пепинови [re: whitewolf]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано24.02.06 19:34



този, който се ипитва да дава акъл си ти
и мястото ти не е тук!!!

събирайте си партакешите и къш в клуб Индия или другите подобни



Тема Re: ооооооооо, Пепинови [re: whitewolf]  
Автор Taлacъм ()
Публикувано24.02.06 23:06



дай още едно кило мъдрости на килограм, ефтино ги даваш виждам (и аз пиша щото ми е кеф)



Тема Някои пропуски в учението на Дон Беинса де Хадърчанови [re: Пeпи]  
Автор whitewolf (free)
Публикувано26.02.06 20:01



“Аз не ви уча на морал” - често казва Дънов.

Wolf I am,
Under the stars,
and under the blue sky I run.
And my spirits run with me.



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.