Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:53 23.04.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Волен Сидеров и мнението му за йога  
АвторУpaн Orнянoв (Нерегистриран)
Публикувано05.02.06 21:19



Чувствам се длъжен да споделя и в този клуб нещо, което смятам, че трява да знаем всички.

Нужно е да се разбере отношението на Сидер към Окултизма и Йога за да преценим по-добре кой е истинският "франкенщайн" в Парламента.
По тозиповод цитираме редове от книгата му с гръмкото наименование "Българофобия":

"Основният натиск за нашата реформация е отвън. По начало западната философска и теоложка мисъл принизява смисъла на църквата и религията. Западните рационалисти отдавна разбиват православния фундаментализъм" чрез примамливи варианти на окултизма. Днес книжарските сергии са залети от преводни книги за аурата, за кармата и изкуството да бъдеш бог. Последователите на Рьорих, Дънов, Блаватска и Безант, теософите и индуистите атакуват българина с вкусни" теории за прераждането, за общуване с отвъдното и други занимателни за домакинята теми. Новият световен ред, глобалното западно общество налага равнопоставеност" на т.нар. вероизповедания, които имитират религия и имат една основна характеристика. Те всички (наричани разговорно у нас секти") не признават божествената същност на Исус Христос. Това, което е отличителен белег на юдаизма и исляма. Исус е пророк, но не месия казват тези две религии. Всички днешни деноминации, както ги нарича учтиво Дирекцията по вероизповеданията, внушават тази теза: Свидетели на Йехова, Слово на живот, петдисятници, дъновисти, муунисти (какъвто е Стоян Ганев), сциентолози (какъвто е експремиерът на Русия Кириенко), бахайци, (какъвто беше представителят на МВФ у нас Грегъри Дал) , разните форми на масонството като ротарианството, ПЕН клуба, Лигата за човешки права, Хелзинкският комитет. Римския клуб. Под формата на толерантност, тези антихристиянски формации отдалечават днешния объркан българин от Христос и вярата, която го е запазила българин."

Тюрлюгювечът е добре забъркан и всичко освен "православния фундаментализъм" попада под ножа на касапина... Само дето е казано, че който нож вади от нож умира...

Друг е въпросът със Стела Банкова, която ако не попадне под ударите на същия този касап може и да продължи да подържа следната мисъл:

"Най-ценното, което се случило на 10 ноември според Банкова, е възможността да си купува и чете всякакви книги. От няколко години тя събира четива за китайската и тибетска медицина. Ако я хванете в настроение, може подробно да ви разкаже за разликата между "живата" и "мъртва" храна, за дзу-сан-ли (точката на 100-те болести) и предопределеността в живота. Обича Николай Рьорих, Елена Рьорих, Елена Блаватска и Петър Дънов.
Стела е работила като учителка по литература (разбира се) в Делиормана. Децата й харесват. Не й давали възможност да остарее духовно. После отишла в Института за чуждестранни студенти, а по-после - в Център "Знаме на мира" и Комитета по култура. "За съжаление, отидох след кончината на Людмила Живкова", казва Банкова, но веднага допълва: "Сигурна съм, че ще дойде и нейното време". "

Та такива ти ми работи с партийката Атака (не НО Коалициа Атака). Има още изненади. Скоро четох едно прелюбопитно мнение във съседен клуб:

"Здравейте Българи Аз съм!
Атаааааааакааааааааааааа!
Атакаааааааа по роднинскииииии!
В името на Волен и неговия пророк! Българи абонирайте се! Аз съм вашето оръжие... пардон на царя! Е как няма за пет милиона да го вкарам във власта отново. И неговите вълможи - Паси, Шулева, Чилова, Велчев, Свинаров вкарах - все българи и никакви турци. Голям зор беше с преговорите в Русе! Че то не беше една среща не бяха две. Тоя цар дваж лисица бил - чист гявол, ама той гявола и зад мене стои.
Абонирахте ли се? Автографът е безплатен. И на основаването на партията имаше само 5 лева вход. И на Шуменския атакаджия му исках само 7 хиляди лева. А на онзи от Добрич даже по-малко - 4 хиляди.
Този път в редиците на Атака се вляха много национал соц... пардон предатели, но другият път няма да допускам грешки. Или "За Сталину за Родину" или "в лагери". Печена кокошка не ям. Птичият грип е опасна работа.
Виж да си пйвам обичам. Бая нещо съм изпил и добре, че е Капка да ми помага при абстиленциите. А Верчето Кочовска като ми каза, че ще стана премиер две вечери не изтрезнях - от радост де. Тя мойта жена много ги обича всички врачки, а аз нали съм православен (цял един семестър изкарах по богословие) казвам само "Анатема", "Анатема" ама и те душа берът пък и много работа ми свършиха. Даже организирахме тайно общество "Тула 2".
Ей голяма работа е бил Хитлер! Впрочем аз съм един от преродените му щурмуваци. Каза ми го Верчето под секрет. Аз се чудих, защо толкова ми лежи на сърце национал социализма. Че и "Моята борба" издадох тайно. То Бумеранга е само за прикритие. Абонирахте ли се?
Е хайде, от мен да мине. Публкувам част от дневникът си безпалтно. Един ден когато издам "Основи на Охлокрацията" ще видите кой, кой е бил и кой за какво се е борил. Но нека все пак изпълним планът "Косово 2".
"Какво чакате" - Абонирайте се!
Из "Основи на Охлокрацията" на Волен Сидеров."



Тема Кой е Волен Сидеров?нови [re: Уpaн Orнянoв]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано05.02.06 21:27



Нищо не разбрах от този постинг?? Чел съм някой от най трудните упанишади, но тук направо ми се кръстосаха очите Какво искате да кажете с написаното? Правите реклама на някой школа ли? Или изяснявате някой сутра?



Тема Re: Кой е Волен Сидеров?нови [re: Brahman_]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано05.02.06 21:39



Той е едно леке.
Не си ли следил изборите? - агитката на "Атака"



Тема Re: Кой е Волен Сидеров?нови [re: ...]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано05.02.06 22:12



Не И хич хабер си нямам какво е това "Атака" Ще проверя сега на интернет ако има нещо за тях написано



Тема Re: Кой е Волен Сидеров?нови [re: Brahman_]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано05.02.06 22:19



Националисти. Без малко да спечелят мнозинство.
Сега такава просташка култура процъфтява в Б-ия и такива ни управляват
заедно с комунистите и царските протежета



Тема Re: Кой е Волен Сидеров?нови [re: ...]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано05.02.06 22:22



ХИХИХИХИ Видях на Интернет има доста И тук в англия има една подобна партия казва се БНП - Британска Национална Партия Доста си приличат.

Не разбрах само той също ли се занимава с йога Политиците трябва да си гледат политиката, не им е мястото в Йога



Тема Re: Кой е Волен Сидеров?нови [re: Brahman_]  
АвторИвo (Нерегистриран)
Публикувано05.02.06 22:56



Ясно е казано, че не само не се занимава с йога, но и изпитва непреодолима омраза към всичко неканонично... Сиреч молете се да не спечели повече гласове, че ще ни разгони фамилиятая...



Тема Re: Волен Сидеров и мнението му за йоганови [re: Уpaн Orнянoв]  
АвторKy-ky-зoв (Нерегистриран)
Публикувано05.02.06 23:10



Стела е работила като учителка по литература (разбира се) в Делиормана. Децата й харесват. Не й давали възможност да остарее духовно.

Бе то и други от "Атака" харесват децата...

Кузов сигурно също е искал да се подмладява ДУХОВНО!

Сидеров не може единия файтон хора от собствената си партия да оправи, тръгнал да оправя България!

Я да прочете в библията какво го чака оня, който съблазни едного от ей тия малките...

Е, Сидеров не е от ловърите. Той е от хейтърите.



Тема Re: Фамилиятанови [re: Ивo]  
Автортeoлoжka (Нерегистриран)
Публикувано06.02.06 14:37



Няма да е лошо, ако разгони фамилията на всички изброени от него, ама заедно със Стела Банкова. Те нямат нищо общо с Йога.

Тоя Сидер бил неграмотник бе, язък му за литературното образование. Теоложка е жена, която се занимава с теология, а прилагателното от теология е теологичен или в краен случай теологически.



Тема Re: Волен Сидеров...нови [re: Уpaн Orнянoв]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано06.02.06 16:23



Сидеров, който разиграва ролята на православен фундаменталист (па може и да си верва, знам ли?), не казва нищо ново.
Православната цълква отдавна е анатемосала и йога, и всички друти източни религии. Не бълзайте да пищите, че йога не било религиия - религия си е...
Но да се върнем на въпроса; православните отдавна са обявили източните учения за дяволско дело - Сидеров просто високо крещи тези неща, докато отците си ги шушнат по църквите... Между две ракийки, вероятно. Е, в Русия примерно има един малоумен на име дякон Кураев; той па да знаете какво пише за вашта йога...

Хората у нас са тъпи и не разбират (разходете се из съседните клубове и ще видите това с очите си), че истинската опасност за България не е ислямския, а православния фундаментализъм...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.