Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:59 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: Втората Техника на Бррррр-аманнови [re: Brahman_]  
АвторAтмaн (Нерегистриран)
Публикувано24.12.05 03:34



Брррррррр-аман от йоги-ментета и фалшиментовци.


Защо заблуждаваш хората нещастнико?
Какво целиш с всичко това? Вярваш ли си, че с тези твои техники някой ще постигне нещо друго освен пълно разочарование?


Това тук е допълнение от мен, което Махараджи не дава.



Това, че си вярваш, че си по-велик от Мараджи всички разбраха. Само един въпрос:
Колко души поне в тоя клуб те признават за величие? Или като Муле - другия зомбясан клубен виртуален лумпен си омръзнал на всички с празнодумието, словоблудствата и егоцентризма ти. Ти дори не си един средно интелигентен бройлер, глупи. Камо ли йогин.



Брррррррррр-аман от зомбита........ с патологични увреждания на цар Ум.



Тема Re: THE HOLY BREATHнови [re: Aтмaн]  
Автор Jago Savera (amar.pada)
Публикувано24.12.05 04:45



Оро, Исус какви техники показваше или на какви тайни техники научи апостолите? Нали е месия или ще отречеш?
^
Ако очакваш да научиш всичко за дейността на Христос от Библията.....няма да стане. Там не се споменава за техниките, които Христос е научил от пребиваването си в Индия ...


Оро,
Що разваляш празника на хората, бе? В Индия бил...
У България техниките на Иисус могат да ги знаят ЕДИНСТВЕНО православните попове. Това са им "тайнствата". Не ги разбулвай!
---
Ако ще превеждаш Леви, да не подминеш местата за 'THE HOLY BREATH', ей!
/и имай предвид, че частта за пребиваванетона Иисус в Египет е малко нещо афиф.../
...
/Пиша ти единствено защото ме разсмя до сълзи с начина, по който отговори на онова там за физическия контакт с Учителя...

И не му се връзвай на Бръмчо! Него само бойкот от страна на истинските йоги във форума ще го оправи, ама още не му е дошло времето... Засега се отнасяй с него по-внимателно, човекът не е добре, не виждаш ли?!/



Тема Re: THE HOLY ....IGNORANCE....нови [re: Jago Savera]  
АвторAтмaн (Нерегистриран)
Публикувано24.12.05 05:25



Оро, Исус какви техники показваше или на какви тайни техники научи апостолите? Нали е месия или ще отречеш?
Ако очакваш да научиш всичко за дейността на Христос от Библията.....няма да стане. Там не се споменава за техниките, които Христос е научил от пребиваването си в Индия ...
Що разваляш празника на хората, бе? В Индия бил...
У България техниките на Иисус могат да ги знаят ЕДИНСТВЕНО православните попове. Това са им "тайнствата". Не ги разбулвай!

Абе човече, не те знам кой си, на какво ниво си и не знам как да ти говоря.....
Да не си от тези баламбурници като "Бррррррр-аман" които не признават понятия като "Светото Тайнство" или как да го нареча...... Може би - известни недостъпни за масата тайни, секретни и много святи ритуали, техники, практики, мантри и т.н. и т.н. достъпни само до посветените и месиите. За постигане на контакт с "Отвъдното" или "Бог"......
Да смятам да пусна мои уникални преводи на части от книгата на Leo W. Dowling " The Aquarian Gospel of Jesus the Christ " която е акашиеви записи за живота на Христос от най-ранно детство и пътуванията му до Индия, Тибет, Персия, Гърция, Египет и др. Този период не е описан в Библията и моите преводи съм нарекал "Липсващи страници от Библията" и съм ги пускал в клубове като този, Религия, Психология, Окултизъм и не помня вече къде......
И сега ще ги пусна пак.

Не те знам как си с английския.... Но в моята книга, която си поръчах от Amazon.com глава "Thе Holy Вreath" няма.
Но аз лично знам какво значи.

И защо реши, че техниките, които е използувал Христос трябва днес да са същите, които разкрива Прем Рават?




Колкото до пишман-йогина и "Брррр-аман" - наистина това момче не е добре. Болен е и сам си е виновен за това.






Тема Re: THE...нови [re: Aтмaн]  
Автор Jago Savera (amar.pada)
Публикувано24.12.05 05:52



О-о-о, Оро, ти си бил без капчица чувство за хумор, бе, човече?!
Или по-скоро си настръхнал от тъпите атаки на разни... и смяташ, че всеки иска да те уязви с нещо си... Отпусни се, момче! Къде видя да правя паралел с техниките на Иисус с тези на твоя учител?! Нищо такова нямах предвид!
Абе що за хора се щурат из тоя клуб?!Все търсят под вола - теле!

И пак си прегледай Леви... Белким откриеш нещо!.. Ако знаеш какво да търсиш, де! Ако не - аз ще ти помогна... Пускай преводите

Enjoy!

Редактирано от Jago Savera на 24.12.05 07:16.



Тема Re: THE...нови [re: Jago Savera]  
Автор Бaтko ви/чичo/дядo (Oro)
Публикувано24.12.05 06:28



Ч.Р.Х

О-о-о, Оро, ти си бил без капчица чувство за хумор, бе, човече?!


Някой от двамата е май без чувство за хумор ама.....кой ли е.....
Обещавам да пускам вече
когато се шегувам.

Отпусни си, момче!
Виж, тук няма да се съглася....хм..../ с "момчето" де

Абе що за хора се щурат из тоя клуб?!Все търсят под вола - теле!

И аз им се чудя.....

И пак си прегледай Леви... Белким откриеш нещо!.. Ако знаеш какво да търсиш, де!
Хмм..........пак "черен хумор" Виж има няколко издания на това, което е видял и описал този човек. Аз избрах това издание, което според мен е най-сбито и добре оформено. Не зная ти какво издание имаш под ръка. Но както съм казал не веднаж : Описанията на този Леви откликват в душата и Сърцето ми по-точно и ми звучат по-точно от това, което е писано в Библията.



"Въпрос на вкус" - казала котката и продължила да си облизва......гъзъ.



Тема Re: THE HOLY BREATH!!!нови [re: Бaтko ви/чичo/дядo]  
Автор Jago Savera (amar.pada)
Публикувано24.12.05 07:09



OK,

Накара ме да се ровя за тая книга... Странното е, че тя изскочи оттам, откъдето най-малко очаквах, и сякаш ми се залепи за ръката...

Имам изданието на The Camelot Press Ltd, Southampton

Виж още в началните страници:

And then THE GODDESS WISDOM spoke, and with HER HANDS OUTSTRETCHED SHE POURED THE BENEDICTIONS OF THE HOLY BREATH upon the rulers of Aquarius.

'I may not write the words She spoke, but I may tell the Gospel of the coming age that Archer told when he received the crown.

"And I may BREATHE to men the song of praise that Seraphim Sakmaquil sung when SHE received the royal sceptre of the newborn age.

"This Gospel I will tell, and I will sing this song in every land, to all the people, tribes and tongues of earth."


Освен това, ако имаш печатно издание, няма начин да няма 'Subject index".
Tам има:

Holy Breath as a DOVE (!!!!)

Holy Breath, thought of heaven

Holy Breath, fill this child

Holy Breath, MISSION TO THE WORLD

Holy Breath FILLS THE AIR

Holy Breath, THE TEACHER

Holy Breath WILL COME AGAIN

Holy Breath, Jesus bathes in

HOLY BREATH CONSCIOUSNESS


и съответната страница...

Айде давай, че Бръмчо вече бръмчи из Интернет да намери най-злостните критики срещу 'The Aquarian Gospel...", за да ги изтипоса тук, да оплюе и окалS всичко, и да блесне с "познанията си"!

Good luck,

И друг път не бързай да цитираш Ян Хус!

А, и:

DO NOT FORGET THE HOLY BREATH!!!



Тема Re: THE HOLY BREATH!!!нови [re: Jago Savera]  
Автор Бaтko ви/чичo/дядo (Oro)
Публикувано24.12.05 13:20





Моята книга /чудесно печатно издание/ е издание на

DeVorss & Company, Publisher
www.devorss.com


Имах от години копия на няколко стр. но си я поръчах и доставих от Amazon.com преди няколко месеца. Решил съм да я преведа цялата, защото както казах за мен това е едно откровение и всички ми звучи много автентично и точно относно събитията и живота на Христос по онова време.
никакви противоречия и двусмислици.

Хвърлих око и на този сайт, който си обявил/а в профила си. Но ще го прегледам по-подробно друг път. Виж, аз имам малка библиотека вкъщи от книги на английски и санскритски /Bhagavat Gita на двата езика/ за реализацията и от видни йоги за тяхните преживявания. Те са безкраен извор на вдъхновение за търсещата душа..... Но когато получих Познанието от Прем Рават и почнах да практикувам и влязох в контакт със Съкровището в мен бях толкова тотално абсорбиран в това Неописуемо Изживяване на Мир, Светлина, Красота и Любов, че престанах да чета каквото и да било повече....с години. Това Изживяване описвано като Нирвана и Самадхи и др. е толкова живо, толкова свежо и истинско, че всякакви описания за него почват да бледнеят.
Прем Рават бе казал веднаж, че:
Когато си в това Изживяване и ти можеш да пишеш книги със стойността на древните писания и Библията. И е верно. Защото това, което ще напишеш не е плод на ума ти и на някаква невероятна подготовка /като този "Брррррррррр-аман" - Професор Всезнайков/ а един спонтанен израз на това, което извира от дълбините на съществото ти без да имаш участие ти и в пълно безмълвие на ума. Понякога попрочитам нещичко от тук от там и ми е радостно да бъда докоснат от описанието на други като мен живяли може би преди столетия...... Но тяхното Изживяване е същото като мойто. Трябва човек да го е изпитал, за да разбере древните писания и книги. То е като с музиката. Всеки може да слуша и се вълнува от музиката. Но този, който може и да свири добре на един или повече инструменти - той може да оцени по-дълбоко една музика и нейния изпълнител.



Holy Breath

Не е ли в това цялата мистерия на нашето съществувание?
Дъх след дъх........ Какво сме ние без него? Един куп атоми, които ще се разпаднат за кратко време. Да има тайнства, които не са за всекиго да разбере, узнае и......манипулира.
И този глупав "Брррррррррр-аман" който се е юрнал да разкрива техниките на Прем Рават /изопачени до неузнаваемост/ Все едно че това е Хата-Йога. Това не са физически упражнения и пози. В техниките на Познанието има "мистерия" "тайнство" "скрита Сила" която действува ЕДИНСТВЕНО КОГАТО Е УПРАВЛЯВАНА ОТ САТГУРУ. Без Неговото участие и благословия - това е просто почесване или други пози без смисъл и съдържание и НИКАКВО ИЗЖИВЯВАНЕ ИЗОБЩО.
Но......... всеки си е башка луд......


И друг път не бързай да цитираш Ян Хус!

Това не го загрях.....







Тема Re: Втората Медитационна Техниканови [re: Brahman_]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано24.12.05 23:23



Благодря, въпреки че няма нужда от подробности.
Става ясно кекви техники дава, дори и да не продължаваш.
Това е достатъчно да разберем, че не е нещо изключително. Но човек ако не ги знае, и са представени така тайнствено като посвещение, ще му се струват като вълшебни "техники".
Не може с техника да се постигне Брахман - това Патанджали нали все пак го казва някъде?
Или ако не той (не е най-висшия авторитет в просветлението все пак) - други авторитети го казват.



Тема Третата и Четвъртата Медитациони техникинови [re: Brahman_]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано25.12.05 12:41



Третата медитационна техника.


Дръжте очите си затворени. Имайте чиста будност по отношение на вашето дишане. Дишайте нормално, в смисъл че не се опитвайте да удължите или скъсите дължината на дихателният акт. Толкова колкото му се иска на тялото, толкова дълго трябва да продължава дишането. Ако на тялото му се иска късо вдишване, човек вдишва за късо време, ако на тялото му се иска дълго вдишване човек прави едно дълбоко вдишване. Не трябва да има изкуствено удължение или скъсяване на интервала на дишане. Онова което трябва да се прави, е да се съсредоточи вниманието върху дихателният процес, да се НАБЛЮДАВА как тялото диша. Нищо повече. Отново тази техника продължава 15 минути. Махараджи не препоръчва да се използва часовник, човек трябва да сам да прецени общото време.

Допълнение от мен. Тази техника е опростената техника на Випасана Медитацията. Техниката на Випасана Медитацията съм я дал в книгата за будизма която можете безплатно да даунлодвате от сайта на Мъдрост или от Изворите

. Добре е в началото когато се наблюдава дихателният процес да се използва и мантра. Най често срещаната мантра за този случай е Со – Хам. Когато се вдишва се казва мислено СООО когато се издишва се казва мислено ХАААМ.

Четвъртата медитационна техника.


Отново се прави със затворени очи. Подгънете езика си и го сложете да се допира до небцето. Отпуснете го в това положение, не създавайте излишно напрежение. Следвайте това което чувствате, това към което ви води усещането. Дръжте фокуса на вниманието си вътре във вас, без да позволявате на ума да странствува.

Допълнение от мен. Това е техниката на Кхечари мудра. Описана е във някой от шастрите, включително и в Хата Йога Придипика. Оригиналната техника е далеч по трудна за изпълнение. Тя включва доста продължителна подготовка. Първо се прерязва кожичката на езика, която го държи от долу. Това става бавно и постепенно. В същото време се правят специални упражнения от които езика става значително по дълъг и голям. Тези упражнения наподобяват на доене на езика и издърпването му навън. След като това се прави достатъчно дълго време, е възможно езика да се „глътне” навътре и да отиде в носната кухина. Там има специален център който когато се дразни с езика, човек получава загуба на чувството за равновесие което се интерпретира субективно като „летене”. Това е добра техника за изключване на съзнанието, за кратко време.

Разбира се всички тези техники за изключване на съзнанието не струват пукната пара, ако човек няма философската подготовка за това как да използва това изключено съзнание. Това е все едно да се даде на някой маймуна един компютър. Може да е дори най добрият компютър но маймуната не може да го използва за нищо друго освен за да си чупи кокосови орехи с него. За това как да се използва това състояние на съзнанието от йогинът, е нужно знание. Човек трябва да има добра морално етична подготовка, да разбира своето место във вселената и във обществото. Само тогава той може да използва разумно тези техники на изключване на съзнанието. В противен случай те ще му донесат повече вреда от колкото полза.



Тема Re: Третата и Четвъртата Медитациони техникинови [re: Brahman_]  
Авторfd4d (Нерегистриран)
Публикувано25.12.05 13:00



Една корекция, която е много съществена.

Трябва да има не философска подготовка и философски знания,
а знанието джнана, което не може да го получи от книги и философски факултети,
а само от ДЖНАНА-УЧИТЕЛ!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.