Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:50 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: Бай Оро и Прем Рават:):)нови [re: yзнaл]  
Автор! (Нерегистриран)
Публикувано21.12.05 05:35







Тема Re: Бай Оро и Прем Рават:):)нови [re: !]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано21.12.05 05:49







На тези, които го питат колко струва да получат Ключа към СебеПознанието
Прем Рават отговаря:


Ако твоите пари не са те направили теб щастлив, как ще направят мен по-щастлив? Дръж си парите за себе си.

и

Аз нямам нищо за продаване. Това, за което ви говоря всеки от вас го има в себе си по рождение. То си е ваше. Аз само ви показвам начина/метода как да отидете вътре в себе си и да изпитате контакта с Истинското Себе си.
Затова всичко е гратис.







Тема Re: Бай Оро и Прем Рават:):)нови [re: .]  
Авторhg6gf (Нерегистриран)
Публикувано21.12.05 06:42



ми като е гратис защо не го кажеш тоя начин/метод, че и ние да отидем вътре в себе си и да изпитаме контакта с Истинското Себе си. аз съм те питал поне 5 пъти до сега
иначе всичко е шарлатанство



Тема Re: Бай Оро и Прем Рават:):)нови [re: hg6gf]  
АвторMyлe (Нерегистриран)
Публикувано21.12.05 07:59



?
Как ще ти го каже, когато и той не го знае.
И той е като теб,доказващ, показващ, наглеещ,пъхащ си нахално тук и там,учителя, като мръсни чорапи.

И кво от това?



Тема Продължение1 за Бай Оро и Прем Рават:):)нови [re: Brahman_]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано21.12.05 14:44



След като прилежно и старателни и дисциплинирано сте посещавали в продължение на месеци сбирките,

и след като сте гледали поне едно 15-20 от лекциите на Махараджи

и след като ръководителят на групата се е убедил че вие сте сериозен последовател, че „разбирате” и че сте „послушен” и няма да задавате „неудобни провокиращи въпроси”,

и след като инструктора се убеди че вие сте вече обработен, хванат в мрежата на Махараджи,

и след като знае че вече нямате самостоятелна мисъл, и сте готов да следвате сляпо Махараджи,

и след като се убеди че вие вярвате че Махараджи единствено може да ви даде цялата истина, и не можете да я вземете от никъде другаде,

и след като се убеди че вие вярвате че Махараджи знае някаква тайна техника, която никой друг не знае освен него

и че той ще ви я даде само когато по някакви неведоми пътища, великият Махараджи разбере че вие сте готов да приемете това тайно знание и да се присъедините към групата на посветените,

и ви се казва че Махараджи знае специално за вас, и той следи специално вашият прогрес, и той самият ще вземе решението да ви даде посвещение, независимо че по света има още милиони хора като вас, но той знае за всеки един по отделно,

и т.н и т.н.

едва тогава Инструктора идва при вас и ви казва с тон, който наподобява като че ли ви казва че сте спечелили от тото, че вие сте заслужил да ви се даде знанието.

Разбира се в Индия това става по лесно, само отивате и му целувате краката, и с това сте готов, заслужил сте доверието да ви дадат знанието. Няма нужда да си губите времето напразно да слушате лекции на видео, и да посещавате безбройни сбирки. Цункаш крака на Махараджи и готово, заслужил си да ти се даде знанието.

След като датата и местото са уточнени, обикновено е в някой по голям град, на вас не ви остава нищо друго да чакате с нетърпение какво аджеба ще е това чудо, и да си фантазирате какви ли не глупости.

Дават ви писмо, в което има някой основни инструкции. Обикновено искат да отидете един ден по рано, в съответният град където ще става церемонията. Първо защото не могат да съберат достатъчно заслужили хора за това във всеки град, не е като в Индия! Там може за 5 минути само да се съберат хиляда човека за подобна глупост. На запад са нужни месеци, да може да се обработят психически баламите, в послушание. Та като съберат достатъчно балами, събират ги в някой по голям град. Но добре е да е един ден по рано, защото ако е на същият ден, някой закъснял, някой изпуснал влака и т.н. На предишният ден обикновено има събиране на което се пуска някой видео с Махараджи, и с много приятна и релаксираща музика, придружено с снимки на чудесни природни пейсажи. Изобщо гледат да ви успокоят, да ви направят ума чист и спокоен и да събудат във вас силно желание за чудото на другият ден. Пък и е по добре да има време хората да се подготвят психически, цяла нощ няма да спят, и ще си мислят за това тайно знание което ще получат на другия ден. Дават им някой инструкции, да се изкъпят например, защото ако отидеш на другият ден и миришеш на пот, ще развалиш аурата на тези дето са около теб. Изобщо всичко е направено така че да изглежда много приятно, приветливо, спокойно отпускащо.

На уреченият ден всички са събрани в залата. Преди години единствено Махараджи е бил този който е давал посвещение. Сега обаче времената се менят, той има и помощници, негови верни последователи, инструктирани как да правят посвещението. Така че шансовете да ви посвети лично Махараджи днес са малки, освен ако сте готов да си платите пътните и да отидете от другата страна на земята при него, в ден когато той извършва церемонията.

Сега тук ще прекъсна отново с предложение на ОРО. Когато им се дава това знание на наивниците, на тях им се казва многократно, да не дават това знание на абсолютно никой друг, заплашват ги че ще им се случи нещо много лошо, или в най добрият случай знанието няма да им действа. Те трябва да пазят това в пълна тайна, до края на живота си. По този начин Махараджито си осигурява че другите балами по света, няма да научат тези техники от никой друг освен от него и по този начин да им вземе паричките. Защото ако те могат да ги научат безплатно от някъде другаде, защо да ходят да си дават парите на Махараджи. Баламите са балами, но… има си и граници. Махараджи знае че баламите не са толкова балами. Нещо подобно е и с Шибендо, ама той горкият ще се изгуби дори ако влезе в малкият джоб на Махараджито. Сравнение няма. Шибендо е само дребна рибка на която и липсва интелект, обаяние чар който Махараджито има.

Та моето предложение тук на Оро е да си каже сам какви са техниките които е получил от Махараджито. (ако ги е получил разбира се) Предлагам му това, за да го освободя от бремето което е поел, като е обещал на Прем Рават, и се е заклел че няма да казва техниките на никой. Това е едно бреме за Оро, голямо бреме, който той носи сигурно с години, и това му тежи и му пречи много. Та за разтоварване му предлагам тук да сподели с нас техниките.

Ако Оро продължава да се опъва и да си държи на заблудата, тогава аз утре или други ден най късно ще ги публикувам тук, за удоволствие на Муле. И Оро знае че аз не се шегувам, и техниките ги знам, по добре от самият Махараджи дори, защото не са негови техники, а са от Хата Йога и ги има описани на един милион места!! Та давам на Оро шанс да се разтовари!!



Тема Re: Продължение1 за Бай Оро и Прем Рават:):)нови [re: Brahman_]  
Авторvcted4 (Нерегистриран)
Публикувано21.12.05 16:46



Благодаря ти, Брахман
каквото и да говорят за теб, голяма работа си! макар че и ти си имаш трески за дялане
но вършиш велика лабота с това да разобличаваш лъже учителите
(гледай само да не станеш като тях, това го казвам с лек хумор разбира се,:)))) че си много чувствителен;)р

Та, аз многократно го питах Оро, не че ще ми каже някакав тайна, която я няма по света, както ти казваш. Истинските учители не си крият методите, а с готовност ги дават на всеки който поиска. Просто ми беше любопитно, що за техники са че дават точно директното познание.... Защото )Оро се мота тук от години и си повтаря като папагал едно и също. Не че не е вярно, това свързано с търсенето на истината и т.н, но да повтаряш 2-3 постинга с години....
Съмнявах се, че има нещо такова, но както казваш ти, излезе иснита- колко жалко човек да попадне на такъв под негова хипноза. Това си е подобно на хопнозите на Махариши Махеш - те като че ли един от друг се учат тия индийски.... (нямам думи)....
Много съм възмутен и чакам с нетърпение да чуя за великите техники.
Ако оро се освободи, ще му пляскам и ще се радвам. Може да са много велики техники, но няма нищо тойнствено и скрито, знам го това. Целия въпрос в духовното търсене е в разбирането и силното желание да постигнеш истината. Тя я има на много места....



Тема Re: Продължение1 за Бай Оро и Прем Рават:):)нови [re: vcted4]  
Автор- (Нерегистриран)
Публикувано21.12.05 17:58



По същия начин се държат и тези, които ходят при Пепси. От доста години си пускат тук рекламата, но като ги питаш после за какаво е била лекцията или в какво се състои техния ребърдинг, те никога нищо не казваха - само се кефят, ах, ох, ела и ще видиш...
Освен това, с последната им придобовка зикр и това ИлЯлЯ, което са научили... То се повтаря от суфите, но да си суфи, първо трябва да си приел исляма - задължително, за да те посветят в техния зикр...
Та не знам, тия дето ходят и самия Пепси, дали са рязани...?

Аман от разбирачи по всичко! От такива лайненца най ми се гади.

Истинските Учители, каквито познавам, не разрешават да изнасяш публични бедседи, да събираш хора и да им говориш за просветлението, когато не си го постигнал. Не може да говориш за нещо, за което нямаш личен опит! Това е много голям грях, или по-скоро много голямо престъпление, но те ще си носят последствията.



Тема Още снимки:):)нови [re: Brahman_]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано21.12.05 18:29



Махараджи и жена му



Махараджи и семейството му



Сватбата на Махараджи



Всеки път като отидете на сбирките на някоя група, винаги ви казват че Махараджи не взема никакви пари!! Всичко което давал било безплатно. Единствено трябвало да се плати разноските по наемането на залата и пари за касетата която ще се гледа безплатно. Та от тази безплатна работа махараджи си е купил сума ти безплатни самолетчета. Това е последният частен самолет на Махараджи. Самият той има книжка на професионален пилот, има право да кара дори и Боинг. Някой може да се запита от къде на къде пък трябвало е да става пилот. Ами това се счита за върха на личната кариера в Индия. Да може човек да стане пилот, и да си кара сам собственият самолет. Махараджито просто е постигнал идеала в умовете на своите сънародници:):)




Горкият Оро пълни джоба на Махараджи, и го праща на ски да се кефи. Но нали ние казваме в България не е луд тоя дето яде баницата, а този дето му я дава. Махараджи си е тарикат и половина, и бъзика Оровците по света. Нещастният бай Оро ще си отиде така със заблудата си че е научил нещо, и че уж прави йога а Махараджи ще се кефи за негова сметка!!





Тема Махараджито се кефи като пилот:):)нови [re: Brahman_]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано21.12.05 19:52



Махараджи пилот:):)







Самолетчето на Махараджи в Непал през ноември 1998





Тема Re: Махараджито се кефи като пилот:):)нови [re: Brahman_]  
Автор* (Нерегистриран)
Публикувано21.12.05 20:30



затова ми се гади вече от индийци и йога
защото взеха да продават древното си учение. истината не се продава
то поне да бяха го пордавали истонското, а тяхното е подделка, фалшификат!

добре, че има други, не като тях...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.