Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:34 30.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Съвет към Муленови  
Автор Brahman_ (непознат)
Публикувано25.11.05 17:21



Съвет към „муле”
Първо трябва да си смениш ника. Трябва да се научиш да уважаваш себе си за да може да уважаваш и другите. Добре е че не държиш много на своята личност, това е чудесно. Но трябва да се уважаваш!!

В твоя постинг си направил толкова много грешки, движиш се в погрешна посока. Няма да отговарям на всичко, но само някой които са критични:)

Муле писа:
….Този свят е агресивен и всичко в него лъха на агресия…..

……Пишеш за същества, които са били тласнати към дерето от фалшивите си учители.
Ми да!
Редно е да е така……

….Фалшивите същества, са обречени да срещат фалшиви учители и това е естествено и нормално, то е тяхно право и единствен начин да разберат това, че са срушнали глупави и фалшиви учители..
Няма нищо лошо и опасно в това…..

……Отиди да се учиш, защото лъжата е висше изкуство.
Хората дори и това не умеят, да се излъжат прекрасно.
Затова са конфликтите и войните, затова са и тези клубове, защото тъпите хора като не успеят да се излъжат, стават агресивни и се сърдят.
Ти ще сториш така.
Научисе, да се научиш,като лъжеш, да ти повярват.
Ама ти си далеч от това да ти повярват.
Дори и с мулето не успя.
Какво ли ти остава,ако имаш по интелегентен слушател…..



Преди време говорих с един учен от Австралия, специалист по шимпанзета. Опитвам се да му обясня идеята за единност на съзнанието, и че всички хора сме едно, и т.н. Та той тогава каза:

Представи си че се хванеш за ръката на дядо ти, той пък се хване за ръката на своя дядо, и онзи пък за неговия, и т.н. и ще се образува една верига. Ако тръгнеш по тази верига, и казваш „Здравей дядо” и вървиш по нея 4-5 часа, ще видиш че накрая на веригата последният ти дядо е маймуна. И ако аз тръгна по моята верига, ще стигна до същата маймуна. Изобщо всички хора ще стигнем до една и съща точка. Той ми каза че ние хората генетически имаме повече подобие с един банан, да речем, от колкото различия.

Дори и учените разбират без помоща на йога че вече няма голяма разлика между нас, между теб и мен. Като индивидуално съзнание, ние с теб се различаваме, но като Чисто Съзнание, ние сме едно и също. Когато човек разбере тази истина, той не може повече да мрази другите, не може да повече да прави лошо на другите. Защото знае че ТОЙ е ДРУГИТЕ. Това знание, това прозрение идва накрая на пътя на йога.

Ето например ти може да си муле, но имаш там някакви близки. Майка, баща, братя, сестри, съпруга, деца, внуци, чичовци, лели, братовчеди. Все имаш някой там които да обичаш. Но останалите ги мразиш!?!? и ги наричаш хлебарки. Не би казал така на баба си сигурно. Не би казал така на Пепси сигурно. Не би казал така на децата си сигурно. Но тези които са „по надалеч по веригата на родството” за тях не можеш да видиш. Към тях се отнасяш с агресия. Пречат ти. Искаш да ги излъжеш, да ги тласнеш в пропастта.

Едва ли така може да им навредиш много! Но със сигурност ще си навредиш много на самият себе си. Това отношение към хората което демонстрираш по горе, неизбежно ще те доведе до себеунищожение. Няма друг начин. Ще ти донесе страдание. Омразата е отрова преди всичко за този който я храни.

Това е против естеството на природата, против естествената еволюция. Тези видове които помагат едни на други в своя род, имат по голям шанс да просъществуват. Виж мравките как си помагат една на друга. Вълците си помагат един на друг в глутницата. Делфините си помагат един на друг. Тези които не си помагат, които са индивидуалисти, са обречени на изчезване.

Същото е и при човек. Ако ние не разберем че сме едно цяло, човечеството е обречено. Бъдещето принадлежи на едно обединено човечество, в което отделните индивиди се уважават един друг, а не да се стремят да се „прекарат” един друг. Агресивността за която говориш, води само до гибел.

Дори и във мисленето ти е така. В момента в който ти започнеш да мислиш за другите като за агресори, с които ти трябва да бъдеш също агресивен, твоето мислене става объркано, неправилно. Гледам че се опитваш да бъдеш май фотограф. Но с подобен начин на мислене, ти никога няма да станеш такъв. Това ти пречи да станеш истински творец. Ти си оставаш само един посредствен „господин никой” който хич хабер си няма от фотография. За да бъдеш добър фотограф се изисква да имаш правилно отношение към хората.

Не знам от Пепси ли си научил тази теория, но ако е от него докато слушаш Пепси фотограф няма да станеш. Това е моя съвет:) Помисли, върху него, може да ти свърши работа.


ПП
И не те тласкам никъде. Оставям те ти сам, със своя разум, да решиш. Не ти казвам със заканителен пръст, че ако не ме слушаш и Бог ще те накаже! Не ти казвам че ще си създадеш лоша карма! Това ще бъде тласък. ( Не вярвам в никакви карми и никакви богове) Нито пък ти казвам че има неща които ти не знаеш, а пък аз знам. И поради това трябва да ми вярваш. Това също ще бъде тласък.

Казвам ти като на малко дете. Не си пъхай пръста в огъня, защото огъня пари. Но ти сам трябва да решиш за себе си. Казвам ти всичко което знам, ти сам трябва да си направиш заключенията.

Редактирано от Brahman_ на 25.11.05 17:24.



Тема Re: Съвет към Муленови [re: Brahman_]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано25.11.05 17:33



Светът на Мулето, който е бизнесмен (тук им викат "кредитни милионери", може в Албиона да не сте чували) може да е изпълнен с агресия. Бизнесът по принцип е област, в която се развихрят най-ниските страсти.
Бедата на човечеца е, че хем иска да е "духовен", хем да бъде богат... както се казва, и кура в п..., и душата в рая... Ама не става-а...
Даже да си съдере мулешкото дупе, не става-а... Ще си остане бизнесменче. Може пък в някой от следващите си животи да се прероди в човек - всичко става.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Съвет към Муленови [re: Black Wolf]  
Автор Brahman_ (непознат)
Публикувано25.11.05 17:49



Благодаря за информацията

Никога не е късно, никога не е късно. В същност много от свръх богатите бизнесмени се обръщат в правилната посока в края на живота си. Примери за това има безброй, и то във всички страни и по цял свят.

Последният пример в това отношени е самият Бил Гейт. Той все повече и повече се отдава на дарителска дейност. Според някаква статистика той вече бил рекордьор, никой никога не е давал повече дарения от него. И при това той е все още млад. Докато си отиде от света, ще стане пълен Йоги.

Та не трябва да губим доверие в Мулето. Той щом е бизнесмен, ще усети рано или късно истината, и ми се струва сега в този му живот още:):)

ПП Докато за мулето има шансове, то за хора като Сай Баба и Нирмала Деви, и останалите (не знам дали да сложим и Пепси кола вътре също), няма абсолютно никакъв шанс

Редактирано от Brahman_ на 25.11.05 18:02.



Тема Re: Съвет към Муленови [re: Brahman_]  
Авторdp (Нерегистриран)
Публикувано25.11.05 18:35



и понеже не знаеш, да ти кажа:
сложи и Мулето в тоя кюп, защото и той се опитва да се прави на Учител
просветлен!



Тема Re: Съвет към Муленови [re: dp]  
АвторДoбpин (Нерегистриран)
Публикувано25.11.05 19:08



"...или просветленното състояние..."-Й.С.-Патанджали.



Тема Re: Съвет към Муленови [re: Black Wolf]  
Автор Ria* (никоя)
Публикувано25.11.05 19:23



Не съм адвокат на Мулето-то каквото Муле си Е-нека си бъде такова,ама ВИЕ тука,защо сте объркали посоките и сте взели да "оправяте" първо другите---не сте ли наясно,че тая работа трябва да се почне първо ОТ НАС САМИТЕ???

Егати и света объркан...И обърнат...


Никой нищо не знае освен позналите, а пък те не искат и да знаят.


Тема Re: Съвет към Муленови [re: Дoбpин]  
Автор* (Нерегистриран)
Публикувано25.11.05 19:38



...и забеляза ли по-горе в коментара му какво каза?
- че те с Пепси си говорели на свой език!!

Ето, пак той е нещо по-различно от другите, разбираш ли?



Тема Re: Съвет към Муленови [re: Ria*]  
Автор Brahman_ (непознат)
Публикувано25.11.05 19:41



Тъй като се намесваш в темата ще ти отговоря, пък като ми припомниш къде сме приказвали с теб, и за какво, ще видя ако съм те обидил нещо неправилно ще ти се извеня също

И така: Човек трябва да работи върху себе си. Но това е егоизтично. Човек трябва да помага на другите но това също е егоизтично, защото си мисли че той е кой знае какво, гуру, или всемогъщ някакъв там. Какво да се направи тогава???

Ами измислили са го отдавна, трика, всичко е в ума.

Човек трябва да работи за себе си, да се усъвършенства, но единственият начин да помогне на себе си, това е като помага на другите. И когато помага на другите, той трябва да им е благодарен на тях а не те на него. Защото те са му дали възможност като помага на тях, да помогне на себе си.

Това е целият трик. Човек разбира че е едно с цялото! И разбира че като помага на другите, той помага на себе си!! Като ти давам съвет сега на теб, знам че не помагам на теб, а на себе си!!

Дали ще разбереш това, зависи до колко може да си смалиш егото
Светът не е обърнат, ами ти си обърната. Трябва да започнеш от себе си. Това е вярно, но единстевният начин да започнеш от себе си, е като работиш за другите. Чувала ли си за Карма Йога? Това е най първото нещо което трябва да правиш ако отидеш в някой ашрам



Тема Re: Съвет към Муленови [re: Ria*]  
Авторdp (Нерегистриран)
Публикувано25.11.05 19:42



ама вие нали се показвате да ви видим колко сте хубави?
е, ние гледаме,
а сега защо се възмущаваш?



Тема Re: Съвет към Муленови [re: Brahman_]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано25.11.05 19:55




И настана ден,в който мулетата започнаха да се гъбаркат и да подритват хората.
И настана ден, в който хората започнаха да "съветват" мулетата.
Ама как и на какво да ги съветват?

Вижте Мулето не е тук за да се заяжда.
Това то прави всеки ден в друг клуб и то от години.
Всеки им апаво на мнение, както и на изказване по чуждите мнения.
Мулето приема нормално и спокойно всички глупости, които се пишат тук.

Буда е мъдрец.
Будистите не са .
Те са последователи.
Те са нещо вторично.
В този смисъл, всички тук ....не сте буди и няма как мулето да се отнася сериозно към глупостите и съветите ви.
Така че и вие се отнасяйте така към мулето, както ви е приятно.

Муле-паметник на тези,които не са успяли:



Приятна вечер !

И кво от това?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.