Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:02 22.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Предложение към практикуващитенови  
Автор Mиpo ()
Публикувано05.10.05 15:41



Бих искал да помоля практикуващите от различни системи да резюмират съвсем накратко какви ПРАКТИКИ или ПРАКТИЧНИ МЕТОДИ използват в тяхната система (била тя някаква универсална използвана от много хора или лична), както и дали им се налага да използват практики и от други системи. Нещо от рода на това, което писах в

.

Не става въпрос да представят въпросната система, нито да говорят за нейните принципи (примерно тези на Патанджали). А да изброят с минимум обяснения различни конкретни практики (или просто да ги групират по тип, ако са много), които те самите са използвали в продължение на поне няколко седмици/месеци (т.е. познават ги относително) и които сигурно са базирани на някакви принципи. Без, обаче, принципите и теорията да са обект на тази тема.

Въобще, интересни са ми практиките от други непознати за мен системи и предполагам, че и на други хора това също би им било полезно. Не е нужно да сравняваме тук практики или да казваме кои са по-добри от другите, а просто да се докоснем до нещо различно. И евентуално, ако някой се интересува повече, да може да се роди отделна дискусия по дадена практика или да комуникира със съответния човек.

Примерно, повечето хора разбират под йога-практики главно такива като асани и пранаяма. Някой ще добавят разбира се и методи базирани на принципи на концентрация или медитация. Но предполагам, че има много повече разновидности и детайли в различните системи. Както и в това, че в едни системи може да се набляга повече само на определен тип методи и за определена част от човешката същност. А няма по-добър начин да бъдат представени тези неща, от човек който е в тях .

Интересно ми е също, ако на някого се налага да използва практики и от други системи, да каже дали усеща "противоречия/несъвместимости", както и защо се е насочил към тях? Примерно, на времето питах Хуанджи няма ли алхимични практики в индийската йога, та се е насочил към тези в даоските практики...

Обръщам се към Раджа, Брахман, BG-AYP, Патанджали (този от клуба ), Серина, Титикша, Йогин, Харе Шива, Калоян, Дрона, Лия, Живен, Рада, Яна, ПТР, ТМците, Сахаджиите и всички останали (няма да изброявам целия клуб). Ако Хуанджи не е зает с ма(е)зето си и му е интересно да пише даже и когато няма гласуване, също е добре дошъл .

Ако имената на практиките са на санскрит или на други чужди езици, нищо не пречи на човека да каже с няколко думи за какво се отнасят.

Благодаря на всичко отзовали се с мнение по същество.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Mиpo]  
Автор BG-AYP ()
Публикувано05.10.05 15:54



Великолепна идея Миро!

Ще го направя при първа възможност, може би в началото или средата на следващата седмица.

Между временно ти предлагам да погледнеш

какви са възгледите на йогани за таоиската йога или Дао йога.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Mиpo]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано05.10.05 16:38



Не, благодаря.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Mиpo]  
Автор h. ()
Публикувано05.10.05 20:58



Я се дръж по сериозно с мезето.

Като резюмета ли?...щото малко ли съм писал.



Тема дао/йоганови [re: BG-AYP]  
Автор Mиpo ()
Публикувано05.10.05 23:45



Имаш предвид възгледите на йогани за ТАНТРИСКА йога и Дао йога?

Прегледах първите няколко постинга и ми хареса. И принципно съгласен с това, което казва за дао практиките. Ако те интересува моето мнение, мога да коментирам по-подробно в съседната тема за дао йога (тук е по-добре да гледаме общо нещата в различните системи).

Всъщност, аз търсех от известно време именно човек, който има някакъв опит с дао практики, но има по-голям с йога такива и би коментирал съпоставките между двете системи. Досега познавах повече хора в обратния случай и за това ти благодаря за насоката! Ще прегледам сайта по-подробно. Впрочем, това ми беше единият от смислите на тази тема и виж, че стана от раз.





Тема Дядо Хуанджинови [re: h.]  
Автор Mиpo ()
Публикувано06.10.05 00:43



Като резюмета, дядо Хуанджи, като резюмета . Защото така биха се видели различните типове практики (обяснени само с по няколко думи) като едно органично цяло.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Mиpo]  
Автор Raja ()
Публикувано06.10.05 10:42



Идеята по принцип е много добра, но ми се струва че към настоящия момент в клуба няма необходимост и нагласа за да се осъществи.

Животът е хубав.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Mиpo]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано06.10.05 11:03



Не ща.

Може би друг път; другаде и при други обстоятелства.



P.S. Уф, забравих да благодаря за поканата. Благодаря.

Редактирано от Drona на 06.10.05 11:08.



Тема Раджа,нови [re: Raja]  
Автор Mиpo ()
Публикувано06.10.05 13:34



Аз не се обръщам към клуба, а се обръщам към КОНКРЕТНИ хора в него и всеки носи отговорност за себе си. Така че това не е някакъв "грандиозен клубен проект" на който трябва да му идва времето, а конкретен въпрос в случая към ТЕБ да споделиш, ако искаш, за твоите практики. Дали друг ще отговори, не се притеснявай . Има минимум един човек, който има необходимост и нагласа да те чуе.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Mиpo]  
Автор konopar ()
Публикувано06.10.05 15:04



Аz винаги се радвам да обменям опит,само че аz не zнам zа6то ги практикува6 раzли4ните практики,може причината да е друга от моята. Аz примерно 6те се радвам ако ми каже6 zа6то то4но ги практикува6,и какво друго практикува6 освен теzи дао не6тата.

п.с. Жалко 4е не няма6е как да си бъда в бг преz август та да се видим


3нам въпросите на всички отговори



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.