Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:36 18.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Предложение към практикуващите  
Автор Mиpo ()
Публикувано05.10.05 15:41



Бих искал да помоля практикуващите от различни системи да резюмират съвсем накратко какви ПРАКТИКИ или ПРАКТИЧНИ МЕТОДИ използват в тяхната система (била тя някаква универсална използвана от много хора или лична), както и дали им се налага да използват практики и от други системи. Нещо от рода на това, което писах в

.

Не става въпрос да представят въпросната система, нито да говорят за нейните принципи (примерно тези на Патанджали). А да изброят с минимум обяснения различни конкретни практики (или просто да ги групират по тип, ако са много), които те самите са използвали в продължение на поне няколко седмици/месеци (т.е. познават ги относително) и които сигурно са базирани на някакви принципи. Без, обаче, принципите и теорията да са обект на тази тема.

Въобще, интересни са ми практиките от други непознати за мен системи и предполагам, че и на други хора това също би им било полезно. Не е нужно да сравняваме тук практики или да казваме кои са по-добри от другите, а просто да се докоснем до нещо различно. И евентуално, ако някой се интересува повече, да може да се роди отделна дискусия по дадена практика или да комуникира със съответния човек.

Примерно, повечето хора разбират под йога-практики главно такива като асани и пранаяма. Някой ще добавят разбира се и методи базирани на принципи на концентрация или медитация. Но предполагам, че има много повече разновидности и детайли в различните системи. Както и в това, че в едни системи може да се набляга повече само на определен тип методи и за определена част от човешката същност. А няма по-добър начин да бъдат представени тези неща, от човек който е в тях .

Интересно ми е също, ако на някого се налага да използва практики и от други системи, да каже дали усеща "противоречия/несъвместимости", както и защо се е насочил към тях? Примерно, на времето питах Хуанджи няма ли алхимични практики в индийската йога, та се е насочил към тези в даоските практики...

Обръщам се към Раджа, Брахман, BG-AYP, Патанджали (този от клуба ), Серина, Титикша, Йогин, Харе Шива, Калоян, Дрона, Лия, Живен, Рада, Яна, ПТР, ТМците, Сахаджиите и всички останали (няма да изброявам целия клуб). Ако Хуанджи не е зает с ма(е)зето си и му е интересно да пише даже и когато няма гласуване, също е добре дошъл .

Ако имената на практиките са на санскрит или на други чужди езици, нищо не пречи на човека да каже с няколко думи за какво се отнасят.

Благодаря на всичко отзовали се с мнение по същество.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Mиpo]  
Автор BG-AYP ()
Публикувано05.10.05 15:54



Великолепна идея Миро!

Ще го направя при първа възможност, може би в началото или средата на следващата седмица.

Между временно ти предлагам да погледнеш

какви са възгледите на йогани за таоиската йога или Дао йога.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Mиpo]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано05.10.05 16:38



Не, благодаря.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Mиpo]  
Автор h. ()
Публикувано05.10.05 20:58



Я се дръж по сериозно с мезето.

Като резюмета ли?...щото малко ли съм писал.



Тема дао/йоганови [re: BG-AYP]  
Автор Mиpo ()
Публикувано05.10.05 23:45



Имаш предвид възгледите на йогани за ТАНТРИСКА йога и Дао йога?

Прегледах първите няколко постинга и ми хареса. И принципно съгласен с това, което казва за дао практиките. Ако те интересува моето мнение, мога да коментирам по-подробно в съседната тема за дао йога (тук е по-добре да гледаме общо нещата в различните системи).

Всъщност, аз търсех от известно време именно човек, който има някакъв опит с дао практики, но има по-голям с йога такива и би коментирал съпоставките между двете системи. Досега познавах повече хора в обратния случай и за това ти благодаря за насоката! Ще прегледам сайта по-подробно. Впрочем, това ми беше единият от смислите на тази тема и виж, че стана от раз.





Тема Дядо Хуанджинови [re: h.]  
Автор Mиpo ()
Публикувано06.10.05 00:43



Като резюмета, дядо Хуанджи, като резюмета . Защото така биха се видели различните типове практики (обяснени само с по няколко думи) като едно органично цяло.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Mиpo]  
Автор Raja ()
Публикувано06.10.05 10:42



Идеята по принцип е много добра, но ми се струва че към настоящия момент в клуба няма необходимост и нагласа за да се осъществи.

Животът е хубав.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Mиpo]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано06.10.05 11:03



Не ща.

Може би друг път; другаде и при други обстоятелства.



P.S. Уф, забравих да благодаря за поканата. Благодаря.

Редактирано от Drona на 06.10.05 11:08.



Тема Раджа,нови [re: Raja]  
Автор Mиpo ()
Публикувано06.10.05 13:34



Аз не се обръщам към клуба, а се обръщам към КОНКРЕТНИ хора в него и всеки носи отговорност за себе си. Така че това не е някакъв "грандиозен клубен проект" на който трябва да му идва времето, а конкретен въпрос в случая към ТЕБ да споделиш, ако искаш, за твоите практики. Дали друг ще отговори, не се притеснявай . Има минимум един човек, който има необходимост и нагласа да те чуе.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Mиpo]  
Автор konopar ()
Публикувано06.10.05 15:04



Аz винаги се радвам да обменям опит,само че аz не zнам zа6то ги практикува6 раzли4ните практики,може причината да е друга от моята. Аz примерно 6те се радвам ако ми каже6 zа6то то4но ги практикува6,и какво друго практикува6 освен теzи дао не6тата.

п.с. Жалко 4е не няма6е как да си бъда в бг преz август та да се видим


3нам въпросите на всички отговори


Тема Всичко в четери изречения само:)нови [re: Mиpo]  
Автор Brahman (;-))
Публикувано06.10.05 15:47



1. Прагнянам Брахма - БРАХМАН ТОВА Е ВИСШИЯ ПРИНЦИП НА ПОЗНАНИЕ (Айтрея упанишада - 5.3.)
2.Тат Твам Аси - ТОВА СИ ТИ (Чхандогия упанишада - 6.8.7.)
3.Аям Атма Брахма- ТОЗИ АТМАН Е БРАХМАН (Мандукя упанишада - 2.)
4.Ахам Брахма Асми - АЗ СЪМ БРАХМАН (Брхадараняка упанишада - 1.4.10.)

Тези четири изречения показват в крайно концентриран вид цялото учение на Веданта. Всичко е тук вътре, и практика и теория и абсолютно всичко:)

Който иска може да прочете малко повече тук това по долу:):)

Според едно традиционно предание в началото на съзиданието, когато хората били душевно чисти, учението (на Веданта) се е предавало много лесно от Учител на ученик. Начинаещият отивал при Учителя с наръч дърва за огнището и с молба да бъде приет за ученик. Наръчът дърва символизирал готовността на Садхака (практиканта) да служи вярно на своя наставник. След като ученикът прекарвал съответен период на предена служба, Гуруто му предавал цялото учение на Веданта, което се състояло само от четири изречения. Ученикът размишлявал върху тяхното значение и не след дълго постигал просветление. По-късно, когато душевната чистота на хората намаляла заради многобройните им желания, (васани) станало невъзможно само с четири изречения да се предаде цялото учение. Налагало се да се напишат обяснения към тези четири изречения. Така били написани четирите Веди. Още по-късно, когато душевната чистота на хората отново се влошила се наложило да се напишат обяснения към четирите Веди. Така били създадени Упаниша¬ди¬те, философията на Веданта, Брахма Сутра. А когато хората не можели вече да разбират и значението на Упанишадите се наложило да се напишат двата велики епоса на Индия, Махабхарата и Рамаяма, Пураните - сборници от множе¬ство предания и митове. От тогава насам се появяват от време на време гиганти на мисълта, като Ади-Шанкара-Ачария, които да обяснят всички тези писания.
Дали това предание е истина не е важно, но е факт, че ядката, сърцеви¬на¬та на Ведите и Веданта са четири велики изречения или изявления - четири Махавяки. Те са:
1. Прагнянам Брахма - БРАХМАН ТОВА Е ВИСШИЯ ПРИНЦИП НА ПОЗНАНИЕ (Айтрея упанишада - 5.3.)
Това изречение или изявление - Вакя - е основата на Риг Веда. Тя се нарича още Лакшана вакя - дефиниционно изявление. Тази Махавакя дава дефиниция на висшата обективна реалност наречена Брахман. Брахман или Бог не може да стане обект на познание, тъй като е познавател¬ния принцип, с който може да се познае всичко. Например, маса или стол са предмети, които могат да станат обект на възприемане от очите; очите могат да станат обект на възприемане от ума; ние можем да бъдем съзнателни, да сме будни по отношението на това какви мисли, възприятия, настроения или чувства има в ума ни. Но ние не можем да сме будни за нашата будност, не можем да сме съзнателни, за нашата съзнателност. Тази Чиста Будност, това чисто съзнание е това, което се нарича Брахман.
2.Тат Твам Аси - ТОВА СИ ТИ (Чхандогия упанишада - 6.8.7.)
Тази Вакя е основата на Сама Веда. Тя се нарича още упадеша вакя - изявление на съвет. Думата “това” се отнася за индивидуалното необусловено съзнание наречено Атман. Това е нашето истинско Аз, това е чистото индивидуално съзнание, това е онази будност в нас, която е незамърсена от каквото и да е желание, стремеж, оценка, сравнение и т.н.
3.Аям Атма Брахма- ТОЗИ АТМАН Е БРАХМАН (Мандукя упанишада - 2.)
Тази Вакя е основната ядка на Атхарва Веда. Тя се нарича още абхяса вакя - изявление за практикуване. На този етап ученикът чрез шравана, манана и нидидхясана открива идентичността между индивидуалното необусловено съзнание Атман и общото космично съзнание Брахман.
4.Ахам Брахма Асми - АЗ СЪМ БРАХМАН (Брхадараняка упанишада - 1.4.10.)
Тази Вакя е сърцевината на Яджур Веда. Това изречение се нарича анубхава вакя - изявление от опитност. Постигайки крайната цел прос¬ве¬тле¬ни¬е¬то, откриването на истинското Аз, ученикът заявява с увереност идентичността си с Брахман (Бог). И това не е себична самоувереност, а следствие на задълбочен анализ и практическа опитност, които са довели до разбиране, до преживяване същността на Аз-а, на Атман. Ученикът различава и отхвърля всичко, което е променливо и непостоянно като “не-Аз”. Тялото ума, интелекта, всички желания, всички знания, се категоризират и отхвърлят като “не Аз”. Онова, което остава е познавателния принцип, чистото необусло¬вено съзнание (Чайтаня), Атман, което е идентично с всеобщото космично съзнание Брахман. Ученикът (Шишя) се идентифицира с чистото съзнание (Чайтаня), което не е оцветено от никакви желания, емоции, знания, мнения и т.н., което е чиста будност незамърсена от планове за бъдещето или мисъл за миналото, което е едно и също във всички живи същества. По този начин той се идентифицира с всички живи същества, страданията на другите стават негови страдания, радостите на другите стават негови радости, знанието на другите става негово знание, незнанието на другите става негово незнание. Практикантът (Садхака) разбира, че страданията на другите хора се дължат на тяхното невежество на тяхното непознаване на Атман така, както неговото невежество е било причина за собственото му страдание. Йогинът се е идентифицирал с вятъра, морето, небето, звездите, с тоталността, с цялата вселена, но в крайна сметка, след като е разбрал илюзорността на всичко това отива отвъд всяка идентифика¬ция и Единственото, което остава е Атман или Брахман - сърцевината и същността на всички илюзор¬нсти.
Ведите са толкова обемисти, че практически е невъзможно да бъдат систематизирани Все пак подобни опити са правени многократно. Такъв опит за интерпретация на ведите е направен от Бадараяна вероятно през 5-2 век преди новата ера. В резултат се появява Брахма Сутра, един от най-важните писмени източници на Веданта философията.
Третия основен източник за формиране на Веданта философията в дне¬ш¬¬¬ния и вид е Бхагават Гита - един разговор между Кришна и Арджуна на бойното поле. Бхагават Гита е част от Махабхарата, един от най-известни¬те епоси на древна Индия.
Няколко столетия преди Буда е започнало едно постепенно западане на влиянието на Веданта, което се изразява особено ярко през 2-1 век преди и след н.е., когато Будизма в Индия е в разцвет. Но през 8 век се появява един от най-известните мислители на Индия - Шанкара. Той възприема всички основ¬ни принципи и твърдения на Будизма, намира къде точно тези принципни по¬ло¬жения са изложени в Упанишадите и успява да възвърне напълно загубени¬те позициите на Веданта и да сложи край на господството на Будизма в Ин¬дия.
Шанкара, или както е известен Ади Шанкарачария (Пръв Шанкара Учител), е основател на школата Адвайта Веданта. Адвайта означава не двойственост Съществуват 12 основни традиционни течения или школи на Веданта, обособили се след Бадараяна. По-известните от тях са: на Баскара - Бхедабхеда, на Рамануджа - Васищадвайта, на Мадава - Двайта. Повечето от съществуващите днес в Индия Веданта школи се стремят да се разгра¬ничат от класифицирането им, към което и да е течение и дават свои собстве¬н¬и интерпретации на Веданта, но всички те в една или друга степен се доближават до школата на Шанкара.

Ekam sat viprah bahudha vadanti - Едната истина мъдреците наименуват различно



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Mиpo]  
Автор Лия (***)
Публикувано06.10.05 19:10



Ами не мога да се включа. По причина, че няма определена система от практики, към която да се придържам. Май съм го ударила на живот, така да се каже



Тема Другите практикинови [re: konopar]  
Автор Mиpo ()
Публикувано07.10.05 01:49



Прав си, че не казах за другите ми практики и ето сега е удобен момент. Дао практиките ми дават принципно вкорененост, енергия, структура и начин на взаимодействие с околното. Въпреки, че в тях има всичко, включително и най-фини медитации, определено само с тях би ми било недостатъчно. Първо, не ми е нужно да се идентифицирам като даоист или някакъв друг –ист, второ даоския подход е много постепенен (което си има и хубави, но и лоши страни) и трето има други системи, които са развили приоритетно други качества и ми е съвсем естествено да се възползвам от тях, стига да ми харесват.

Ошо ми дава стремежа към Духа и дълбочината. Никъде не съм видял по-голяма дълбочина и усет към будността! Да бъда в резонанс с тази будност и дълбочина е най-хубавата практика. Но това става многократно по-ефективно именно с енергията и с цялата "тежката артилерия" от даоските практики. Духът се храни така като пламък от кислород и именно светлината на този пламък дава усещането за сливане с Цялото...

Плюс горните два подхода (които за мен са основни) обичам да включвам и десетки други практики от тантра, йога, будистки, зен, кастанеда ..., които ми носят своята дълбочина и богатство и ми дават нещо ново. И за това пуснах тази тема, за да видя някоя нова практика, някой различен аспект. Отделно, професионално практикувам научния подход в различните му форми на материално и ментално ниво, което пък помага за баланса на останалите.


Ти нищо не каза за твоите, Ясене? А иначе, що август месеци има пред нас ...



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Лия]  
Автор Raja ()
Публикувано07.10.05 10:10



И аз по същата причина се въздържах, но ме беше срам да кажа.

Животът е хубав.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Mиpo]  
Автор titiksha (ученик)
Публикувано07.10.05 12:39



Привет, Миро аз не съм в София от няколко дена и затова се включвам малко късно.
Програмата ми минимум включва сутрин и вечер техники от Крия Пранаяма, Крия Дхияна и Сурия Намаскар. Всеки ден от седмицата правя различна Крия Пранаяма техника а в четвъртък (деня на Гуру) правя последователно всичките шест рзалични техники.
Има още една Крия, която най-общо казано прдставлява постоянно самонаблюдение и осъзнаване в различните ситуации през деня. Опитвам се да я практикувам при всяко едно действие но не винаги ми се отдава.
Когато имам възможност ходя при Пепси и правим Зикър и/или Ребърдинг и пеем.
Друга важна за мене практика е срещата ми и общуването с хората. Но тя може да се разглежда като част от последната Крия която описах в няй общи линии.за сега стига повече

ОМ КРИЯ БАБАДЖИ НАМА АУМ


Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Raja]  
Автор Лия (***)
Публикувано07.10.05 13:26



Няма защо да те е срам...пък и виж само как ти минава

поздрави на тепетата



Тема Re: Другите практикинови [re: Mиpo]  
Автор konopar ()
Публикувано07.10.05 16:17



Аz практикувам 2 не6та редовно,медитация неправене преди лягане която ме вкарва надълбоко и цигун.И 2те ги правя преди вси4ко zа6тото са ми интересни,просто да видя какво следва по нататък,а цигуна го правя о6те zа6тото усе6там някои полеzни последствия от правенето му.
Цялата ми останала практика е това което ми преподнесе ежедневието,просто се опитвам да бъда буден,така някои моменти се превръ6тат в медитация.


практика напу6ване, то иzменя не6тата и прави едни не6та по лесни други по трудни,ина4е понякога идва момент когато практиката ненапу6ване ми става по интересна. По 3-4 пъти в годината хапвам гъбки,там о6те пове4е се иzменят не6тата.
Понякога практикувам по усет например съм zабеляzвал 4е 1 след осем 4асова смяна на работа,по лесно нявлиzам в медитация преди лягане и понякога гледам да правя примерно не6то активно преди нея. Сега даже съм нямислил да си купя тарамбука и да свиря на нея преди медитация,zа6тото примерно съм zабеляzал 4е в някои моменти преz деня когато не съм zает с ни6то,имам склонност да потропвам с по предметите около мене и да си праскам раzли4ни ритъмчета.



3нам въпросите на всички отговори


Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Mиpo]  
Автор hare shiva (новак)
Публикувано07.10.05 18:17



Благодаря за предложението!
Едва ли ще кажа нещо интересно, но за да не се счита за неуважение...
Мантра йога, Нада йога, Аштанга йога: Яма, Нияма, Асана, Пранаяма, Пратиахара, Дхарана, Дхияна. Едно и също вече "стотина" години. Плюс пълно ведическо вегетарианство, ведическа кухня и всички форми на въздържане. (Крилца не са ми поникнали). Теория:Веди и упанищади + Хатха йога прадипика, Гхеранда самхита, Горакша самхита.
Нищо модерно. Всеки ден. Едно и също.
Харе Ом!



Тема Drona,нови [re: Drona]  
Автор Mиpo ()
Публикувано08.10.05 15:14



Разбира се, както желаеш. А какво не ти хареса тук, сега и при тези обстоятелства?



Тема Брахмане,нови [re: Brahman]  
Автор Mиpo ()
Публикувано08.10.05 17:54



Няма ли някакъв 5и принцип във Веданта да се отговаря ПРЕЦИЗНО на въпросите ? Хубаво си ги написал тези неща, но аз попитах, какви практики ТИ си използвал. И подчертах, че фокусът на тази тема не са принципите, а едно ниво по-надолу, т.е. конкретните практики.

Така че, ако решиш, намали концентрацията на сместа и кажи как евентуално ти си прилагал въпросните принципи. Примерно, повтарял си ги ходейки, или си ги съблюдавал, или ... И нищо ли друго като практики ли не си правил? Даже не и някоя асана за "бог да прости"?





Тема Здрасти Лия,нови [re: Лия]  
Автор Mиpo ()
Публикувано08.10.05 19:51



Като писах уводния постинг към темата и усещах излъчването на поканените да се включат хора, усетих, че поне няколко ще ми отговорят като теб. И за това добавих фразата в скобите в първото изречение, т.е. че може да се говори и за лични системи. А за да няма и други притеснения, може още по-релаксирано и неангажиращо да споделиш ОТДЕЛНИ ПРАКТИКИ (които може и ти да си си измислила), които са ти харесвали и които правиш от време на време бидейки го ударила на живот. Това не е попълване на данъчна декларация, а приятелско споделяне . Ако трябва да ти налея нещо, кажи.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Mиpo]  
Автор Янa (somebody new)
Публикувано09.10.05 10:43



Здрасти :-)
Нещата, които правя, няма да са ти непознати. Някои от тях съм споменавала в съседния клуб неотдавна.

- "Ошовски" медитации, от динамичните най-любима ми е "Без дименсии", но в определени вариации, различни от тези, които са "по книга", а Надабрахма просто е "моята" медитация за всички времена :-) Когато съм в група, правя всичко, което прави групата и нямам никакви претенции, там личното изживяване отстъпва място на колективното.

- Различни практики от Виджяна Бхарайва Тантра, като очевидно най-много си падам по "Devotion frees", но и всякакви стоп-техники и каквото си харесам в даден момент.

- Сева йога, удоволствието да служиш на другите :-) Питай лудите баби в клиниката какво удоволствие е да ме юркат за щяло и нещяло и аз най-послушно да им угаждам :-)

- Дервишкото въртене, най-добре се получава с жива музика и придружено от киртани, например. Странна комбинация, може би, но за мен изключително ефективна.

- Зикър, някаква модификация, която така ти издухва мозъка, че после всички небеса са твои...

- Когато успея да си надвия на масрафа, "класическата система" хатха-йога, както е описвана многократно тук в клуба.

Ако имаш въпроси, питай смело :-) Надявам се, че съм услужила на целта и предназначението на темата.

Намасте,
Я.

П.п. Не знам дали нещастните ми опити за осъзнаване и будност се броят за "практика". Иначе използвам астрологията като пътеводител и карта в земното, защото установих, че не можеш да стигнеш небето, ако не минеш през земята, пък ако ще да си застанеш на ушите... Малко ми е сложно още намирането на подходящия подход, ама... работя по въпроса...
Devotion frees.

Редактирано от Янa на 09.10.05 10:46.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Mиpo]  
Автор~ (Нерегистриран)
Публикувано09.10.05 13:54



Защо питаш?
Единствен мотив си изтъкнал : интересно ми е
Но ако не го разбираш, нама полза да ти обяснявам

Не си казал ти какво практикуваш, а и не ме интересува
По-интересен е мотива и целта ти



Тема Re: Здрасти Миро!нови [re: Mиpo]  
Автор serina (съм)
Публикувано09.10.05 15:17



Аз преди да зная ,че съществува медитация се измъчвах от въпроса "Коя съм аз?"Същия въпрос го пренесох и по време на медитация и може да се каже,че той ми събуди кундалинито...хахаха...сега ми звучи смешно,но тогава хич не беше...

После доста често срещах думата подсъзнание.И нали казах на едно място,че не вярвам докато не проверя-реших да видя за какво говорят.Не стана от раз...,но един ден ми позволи да погледна...беше толкова черно и страшно...,но като се поуспокоих..,а пък сработи и ината и...това е-започнах да слизам стъпало по стъпало-всеки ден надолу.

Отначало срещах само неща,които аз съм подтискала,но взеха да се появяват и непознати-тук на помощ идваха книгите-разбрах за колективното несъзнателно и т.н.А колкото 'по-надолу' слизах толкова съзнанието отиваше 'по-нагоре" изживяванията ставаха все по-невероятно хубави-Буда казва,че за да успееш да отидеш в най-високата точка на съзнание,трябва да слезеш в най-ниската на подсъзнанието...и е прав...личен опит.

Аз затова и не мога да се впиша в група-ако ми кажат да танцувам,а на мен ми се плаче-ще трябва да подтисна "рева" -ама той ще си ме чака...Така,че предпочитам ,ако ми се плаче да го направя на момента,а ако ми се танцува също...

Така,че не ме пращай вече в 'баланса ти"-моят път просто е ДРУГ.

Пиша ти,защото и аз исках да разбера изживяванията при останалите-докато не разбрах,че това е невъзможно-може да прочета думите,но това,което усеща всеки един е различно.Тук е мястото да благодаря на Веда за писмата!!!

Това ми е основната медитация-а иначе почти всички останали на Шива съм ги пробвала-имало е моменти,когато съм изпитвала нужда и от сиршасана ли беше- като стоиш на глава?...

И отново за END-а да кажа-никой да не тръгва срещу собственото си АЗ-най-добрия учител на света е!!!

Нека ме приемат ,че се правя на учителка....Зная какво говоря!!!





Тема Раджа,нови [re: Raja]  
Автор Mиpo ()
Публикувано09.10.05 21:04



Тази тема беше първоначално въпрос именно към теб лично (след един разговор с един наш общ познат) и едва в последствие реших да я оформя като предложение към целия клуб. Виждам, че по други теми пишеш доста подробно (което е хубаво), правиш анализи, говориш и за практики, докато двата ти постинга тук са особено бедни и като за "бог да прости" и да ти кажа право не разбрах какво искаше да кажеш с тях.

Не става въпрос да минаваш изпит някакъв по йога, нито да правиш пълна инвентаризация на практиките си, а да споделиш поне най-важните, както направиха вече доста хора. Или пък, ако смяташ, че не трябва да се прави това сега, да се обосновеш.





Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: titiksha]  
Автор Mиpo ()
Публикувано09.10.05 21:25



Благодаря ти, Титикша за споделянето. Какво е Крия Дхияна и Сурия Намаскар (с няколко думи)? И на какво казвахте точно Зикър?

Искам да те питам също, усещаш ли нужда от някакъв друг вид практики и ако да от какви?





Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: hare shiva]  
Автор Mиpo ()
Публикувано09.10.05 23:59



Благодаря ти Харе Шива за споделянето. Може ли да ми кажеш (с няколко думи само) как правиш точно Нада йога? А също и Дхарана и Дхияна.
И един друг въпрос към теб като човек, който дълго време е правил определени методи. Случвала ли ти се е да усещаш ли нужда от някакви други тип практики или тези ти стигат напълно?
ОМ



Тема За личната практика или по принципнови [re: Mиpo]  
Автор Brahman (;-))
Публикувано10.10.05 01:22



Не е много ясно за какво питаш точно тук, за личната ми практика, или по принцип какви практики и техники се употребяват?

Ако става въпрос за личната ми практика, ти самият не даваш нищо за себе си Както и да е няма значение, аз бих писал за това какво и какви неща съм правил и т.н., но мисля че това са лични неща и хората едва ли биха се интерисували да ги занимавам с моите лични неща, какви техники съм използвал, какви упражнения съм правил, какви медитации, и т.н. и т.н. От къде на къде да занимавам хората с моя личен живот. Ако бях поп звезда, или нещо подобно предполагам че това щеше да бъде интересно, но за филянкишията от къде на къде

Колкото до самата Веданта, няма ограничение на техниките които се използват, и по принцип всяха едно действие може да бъде техника на йога и Веданта. Всички неща които се използват от йога, тантра, будизъм и т.н. може да се използват във Веданта, и обратното е горе долу същото. Никоя школа не може да каже че дадена техника принадлежи само на нея. Щом като техниката работи, може да се прилага.

Изключение правят само някой техники, които са забранени но... само за някой отделни клонове на Веданта Като цяло няма ограничения

Ekam sat viprah bahudha vadanti - Едната истина мъдреците наименуват различно

Редактирано от Brahman на 10.10.05 01:26.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Mиpo]  
Автор hare shiva (новак)
Публикувано10.10.05 09:40



Привет Миро,
Благодаря за въпросите. А ето и отговорите в искания от тебе съкратен обем.
1. Нада йога. В медитативна асана с лице на север си запушвам ушите с палците, очите си притискам с показалците, регулирам дишането през носа чрез средните пръсти и с безименни и кутрета притискам съответно горна и долна устна. Стремя се чуя вътрешните звуци.
2. Дхарана. В медитативна асана, заставам с лице на север, с поглед към междувеждието и с двете ръце опрени върху колената с длани нагоре в положение на джнана мудра се концентрирам върху определена цел, мисъл или идея.
3. Дхияна. Същото като при Дхарана(виж т.2), но само ,че стремежа е да се слея с обекта на дхарана и системно да насочвам ПРАНА към мозъка, с цел Съединяване на обект, мисъл и прана. Спинкам си в будно състояние.
4. Нямам нито нужда , нито желание , нито усещане от нужда за други практики. Те не водят до моята цел! А и нямам време да проверя верността им.
Харе Ом!



Тема Re: Раджа,нови [re: Mиpo]  
Автор Raja ()
Публикувано10.10.05 11:09



Миро, не мога да ви уйдисам.
Гледам днес новите неща в клуба, на едно място ми казват, че съм дългосвиреща плоча, ти пък викаш писал съм като за "бог да прости".
Ще ти отговоря сериозно като се поосвободя.

Животът е хубав.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Лия]  
Автор Raja ()
Публикувано10.10.05 12:02



Поздрави и на софетата.

Животът е хубав.



Тема За личната практиканови [re: Brahman]  
Автор Mиpo ()
Публикувано10.10.05 15:11



Имам предвид точно ЛИЧНИТЕ ти практики. И не защото центърът на интерес в темата е въпросната личност (в случая твоята), а защото всеки тук в клуба може да поема отровност само за себе си и да отговаря на въпроси за своите практики. Не виждам тук нито Веданта, нито Йога, нито техни оторизирани представители, иначе щях с удоволствие да ги попитам тях туй-онуй .

и споделих за моите практики. Говоря за "моите ", защото не мога да поема отговорност за ВСИЧКИТЕ видове практики от дадения раздел. Уточних също "практиките до които съм се ДОКОСНАЛ", защото не мога да твърдя, че това, което аз правя е точно така, както някой друг (може би по-компетентен от мен) прави. Но пък мога да поема отговорност за това, което аз казвам и ако смяташ, примерно, че не съм написал достатъчно или че някой неща са неясни, бих могъл да ги задълбоча.


Ще отворя и една скоба за нещо друго в този контекст. В книгата ти за Будизма ми направи впечатление едно нещо. В Предговора говориш добре в 1 л. ед. ч. (все пак виждам един автор на книгата), но след това на доста места виждам 1 л. мн.ч. (нямам предвид, където това е използвано в смисъл "хората") примерно " С тази кратка история ИСКАМЕ ДА ПОДЧЕРТАЕМ...". Кои сте тези ВИЕ които искате да го подчертаете?

Апропо, виждал съм и други книги в България на духовна тематика, където се използва същата тази форма, опитвайки се да направят съответния текст по-наукообразен (в най-добрия смисъл на израза). Използването на 1 л. мн. ч. (особено когато са няколко автора) е прието в научните среди, но и в тези случи предпочитаната форма на глаголите е СТРАДАТЕЛНАТА ("направено е, показано е, подчертано е"). И това се прави не случайно, а защото в обективната наука не е важно кой прави експеримента и се приема, че и Айнщайн, Иван или Петкан да го правят, трябва да се получи винаги един и същи резултат. Обаче, процесите на духовното познание са предмет на така наречена субективна наука (т.е. субектът е центъра на изследване, а не някакъв външен обект) и там резултатът спокойно може да не е един и същ, ако Буда, Иван или Петкан правят Випасана. И е важно за кой субект точно става дума .





Тема Re: Раджа,нови [re: Raja]  
Автор Mиpo ()
Публикувано10.10.05 15:16



Ами за това човек трябва да е гъвкав и буден според случая. На мен ми дай дългосвирещото (по темата), пък на Алис й дай нещо друго.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Mиpo]  
Автор vitaminko ()
Публикувано10.10.05 15:34



Здрасти Миро!

Ето какво правя аз всеки ден.

Леко загряване
Сурия намаскар
*Стойка на глава(на чело)
Полусвещ
Свещ
Рало
Риба(но краката са изпънати, а не в лотос)
*Главоколянна
*Мост
*Обтегач(по-лесния вариант)
*Странична извивка (Ардха-матсейндрасана - мисля,че така се казваше)
*Дишане през лява ноздра-издишане през дясна и след това обратното от 6 до 12 повторения
*Йогийско дишане от 6 до 12 повторения
*Дишане-Задържане-Издишане в съотношение 1-4-2 от 6 до 12 повторения
*Опит за медитиране в поза сидхасана. От 10 до 15 минути.

Със звездички съм отбелязал нещата, които се стремя да правя абсолютно всеки ден.

Ако усетя умора почивам около минута в савасана между две пози.

Задържането в позите е около минута за всяка.

Дихателните упражнения ги правя в поза лотос.

Обща продължителност от 40 до 60 минути.

Това е от мен.


********************************************************************************


Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Mиpo]  
Автор BG-AYP ()
Публикувано10.10.05 17:44



Миро,

Изходната позиция на която се базира практиката ми е проста.

Според нея човеците имат уникалното свойство да се осъзнават като нещо
отделно, да правят разлика между аз и не-аз. На всичкото отгоре хората могат
да правят в себе си копие на обектите с които се срещат, да ги моделират, да
изследват качествата и свойствата им и след това да използват наученото, за
да ги променят за собствените си нужди или цели.

Обикновено процесите на учене на хората са насочени към учене във външния свят с цел оцеляване. След като се оправи с тази задача, вниманието на човека естествено се обръща навътре в опит да разбере кое е нещото, което му позволява да прави всичко това.

Тогава изведнъж става ясно, че седалището на тази способност е в един орган, който наричаме нервна система. Нервната ни система има две задачи. Едната е да ни гарантира оцеляването във външния свят и другата да интегрира вътрешната ни среда – буквално на материално - биохимично и физиологично ниво и на мета ниво, тоест това което наричаме психология и духовност, за да се постигне първата задача.

Погледнато от този ъгъл духовните дисциплини/науки са врата към вътрешния ни свят.

Хората, които са преминали през тази „врата” идват и казват вижте какво,
това което на пръв поглед е човешката природа и съдба не е точно така и започват да разказват разни врели-некипели, които за да провериш, дали са верни трябва самия ти да минеш през „вратата”(тоест да практикуваш).

С други думи, стоя на позицията, че материалния свят си е обективен, че е
вън от нас и не седя на идеалистичната позиция за някакъв
свръхразум-създател, управител и разрушител.

Ако има изобщо нещо трансцендентно в нас то това ще да е нещо свързано с
тази уникална само за хората способност за себеосъзнаване за която експериментите с разрушаване показват, че най-вероятно обитава главно в мозъците ни.

С този анализ подмишка тръгнах да изследвам източните философии и стигнах до извода, че използват научния подход при прилагане на психофизиологични (а някои психофармакологични) манипулирания върху нервната система.
И следователно това е нещо, което мога да проверя сам.

Част от практиките ми са ориентирани към постигане на лично преживяване на (посещение, прибиваване в) това, което се нарича трансцендентно съзнание, непоклатима вътрешна тишина, сат-чит-ананда, празнота, шива.

Другата част от практиките ми са ориентирани към достигане на екстаз,
блаженство или лично преживяване на движението на „жизнената сила” във
„индивидуалната ми фина система” или богинята(според някой фината система с нейните чакри и нади са богинята всъщност) „събуждане на кундалини шакти”, преживяване на майя и начина по която тя покрива се покрива с воали или се разкрива пред нейния любим – шива.

Идеята е, че след като съм се научил да пребивавам и в двете мога да премина
към опит за сливането им в едно, което е и - както Лахири Махасая казва -
просветлението - сливането на празнотата с еуфорията.

Техниките за постигане на вътрешната тишина, които практикувам са:

- Медитация с мантра - ежедневно, два пъти на ден поне за 20 минути
- Извеждане на вътрешна тишина навън със самяма - когато усетя, че количеството и качеството на постигнатата тишина е добро.

Техниките, които използвам за събуждане на екстаза (кундалини) са:

- сидхасана - често, но избягвам ежедвено, защото започвам да се нажежавам отвътре
- спинално дишане или сушумна дишане пранаяма - ежедневно два пъти на ден поне за 10 минути
- бастрика - напоследък съм я поизоставил
- набор от мудри и бандхи - ежедневно като част от спиналното дишане
- йони мудра кумбхака - напоследък съм я поизоставил

С техниките за събуждане на екстаза гледам да не прекалявам твърде, щото,
както беше писал някъде из

един практикуващ АЙП, като прекалиш „чувстваш се сякаш имаш слънчево изгаряне отвътре”.

Що се отнася до езотеричната или алхимичната част там се уча от една
джайнистка ъъъ .. монахиня(както тя се самоопределя. monk, priest?), от която получих това което се нарича гуру мантра и настройка за няколко други мантри. Тя е последовател на традицията на кундалини маха йога към която принадлежи починалия и вече гуру Шри Дхянйоги Мадхусудандасяджи Махарадж и настоящия и гуру Дхянйоги Шри Омдасджи Махарадж.

Освен това слушам периодически шри видя мантри самостоятелно или във формата на чакра пуджа изпяни от Амрита (Шри Амритананда Ната - д-р. Н. Прахалада Шастри), който е иницииран пък от Шри Свапракашананда Ната Тирта Авадхута от Анакапали. Не се връзвай много на имената обаче, а ако са те накарали да почувстваш, че става дума за нещо древно, автентично и мощно прав си, така е. Но е и опасно. Считай се за предупреден. Особено внимавай с шри видя мантрите.


И накрая, но не последно, главната ми практика е обичането на една жена.

Като се замисля от това май, май съм научил най-много.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Янa]  
Автор Mиpo ()
Публикувано10.10.05 18:40



Здрасти Яна,

Много "уставно" (т.е. много точно и изчерпателно) ми отговаряш и не ми остава почти нищо освен да ти благодаря . Все пак, питам и другите хора, случва ли ти се да усещаш нужда от определен тип нови практики? Т.е. усещаш тази нужда у съществото ти, но не си намерила още подходящите практики за това.

Понеже виждам едно нещо, което си ми казала "питай смело", наистина ли мога да питам смело за всичко? Знаеш много добре къде ще отида! Но може и да изчакам докато дойде подходящия сезон.





Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Mиpo]  
Автор iema (ученичка)
Публикувано10.10.05 19:48



Това което правя, изобщо няма да ви направи впечатление - хата йога, пранаяма и медитативни техники. Но искам да ви кажа друго :макар че 2 години посещавам курсове по йога, това което знаех преди да открия този клуб преди няколко месеца, е може би 1/20 от това което знам сега и го дължа на Брахман,Раджа,Миро,сахаджите,ТМ медитацията и всички .Но не се главозамайвайте защото заслугата е моя 80%, тъй като всичко беше непознато и търсех допълнително информация. И е съвсем различно когато в главата си имаш информация, просто има посока.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Mиpo]  
Автор Yogin ()
Публикувано10.10.05 20:06



Духовните практики са много и едва ли е възможно да се изброят всичките.
Питища много,изборът е голям но целта е една.
Лично за мен наи-важни са медитацията и молитвата.Това и практикувам плюс грижа зя тялото,което е храм на нашата душа:пранаяма,асани,закаляване със студена вода и др.Не на последно място за мен практика е карма йога-безкористно служене на другите за благото на всички,които се яваваме част от Едно.С много имена и форми и съшевременно одвъд тях.
Практикувайте.Пътят към Бог за всеки един е строго индивидуален.Вашият е най-добър.Нека не Ви спират временни трудности и неуспехи.Крайната цел е за упоритите и непреклонните.Успех:)



Тема тюх да му се не види - забравих най-важните :-)нови [re: BG-AYP]  
Автор BG-AYP ()
Публикувано10.10.05 20:42



1. Почивам 5-10 минути в легнало положение след практикуване.

2. Проследявам ефектите от практиките си и се старая да регулирам продължителността, интензивността, честотата и реда на практиките така, че да не си "изпържа отвътре" и да си повредя личността така, че да се вижда от далече ;-).

3. И най-накрая, което всъщност е най-главното - старая се постоянно да си припомням, че смисълът изобщо на практикуването на йога и на духовни дисциплини е в себе-трансцендирането, виж постинга на

за - "молитвата и служенето"* - без това практикуването не са различава твърде от мастурбирането

* между другото - въпроса за молитвата и служенето - си заслужава съвсем отделна тема, защото тук е мястото, където стават най-големите злоупотреби и извращения на учителите/инструктурите/гуру с учениците и на учениците помежду си и със себе си!



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Mиpo]  
Автор titiksha (ученик)
Публикувано10.10.05 21:34



Крия дхияна Йога включва техники за концентарция и визуализация.
Сурия Намаскар е Един танц в за поздрав на Слънцето някои ги наричат слънчеви упражнения но нещо не ми звучи така.
Зикър е суфи практика която на повърхността е съчетания между дишане и споменаване /пеене имената на Бог. Примерно може да се използва Хуу(Суфи име за Бог=Той).
Ами за сега това ми стига
А и едно птиченце ми каза че ако е писано може в Софето да се създаде група за Зикър.

ОМ КРИЯ БАБАДЖИ НАМА АУМ

Редактирано от titiksha на 10.10.05 21:37.



Тема За новите практикинови [re: konopar]  
Автор Mиpo ()
Публикувано11.10.05 11:15



Питам всички хора дали са усещали нужда и от някакви други практики, та ще кажеш ли и ти? За мен това е нещо доста интересно, защото на различни етапи ми се случвало да усещам нужда от някакъв специфичен вид нова практика (понякога без дори и да й знам името предварително) и тя да се появявала след време.

Ще ти дам няколко примера. В самото начало, преди още да започна да се занимавам по-сериозно практично, бях главно чел различни книги и слушал приятели с повече опит по въпросите на източните системи, религии и философии, които ми харесваха много. И въпреки, че бях опитвал разни неща самостоятелно или с приятели като пранаяма, Шулц и Силва методи и прочие, още не бях посещавал редовно никаква група под ръководството на човек с опит. И усещах, че имах нужда от редовни ежедневни практики, които да включват тялото ми (дотогава всичко беше в главата ми), но не знаех какви. По това време (в края на 80те) имаше две такива познати на мен дисциплини в БГ: (хатха) йога и айкидо. И докато се чудех между двете срещнах тай-чи и се оказа, че точно това съм търсел и ми е трябвало.

След няколко години усещаш, че имах нужда от енергийни практики (цигун). Бях чел всякакви книги за въпросните енергии и имах усещането, че те ще ме отведат по-навътре в мен. И ако сега е не е лесно да се намери информация и учители, тогава беше буквално 10 пъти по-трудно. Но понеже усещах явно тази нужда и това, което ми трябваше, дойде.

След това усещаш нужда да се хармонизирам с другия пол и ми трябваха практики за това (както и подходящ партньор) и те се появиха сред време. Така стана и с тай-чи Бутащите ръце, където усещах ясно нужда от повече ЯН елемент и въпреки, че пак не беше лесно да се намерят подходящи, Цялото ми ги даде след половин година упорито търсене и търпение... И така с много други неща...

Та ми е интересно как се случва при другите идването и срещата с нов вид практики, които ще променят живота им.





Тема ~нови [re: ~]  
Автор Mиpo ()
Публикувано11.10.05 11:23



А защо на теб ти е интересно защо на мен ми е интересно ? Ако няма(ш) полза да ми обясняваш, не го прави. Но ако може да споделиш за твоите практики, заповядай.



Тема За Миро и любопитните мушмороци:)нови [re: Mиpo]  
Автор Brahman (;-))
Публикувано11.10.05 11:28




Ekam sat viprah bahudha vadanti - Едната истина мъдреците наименуват различно

Редактирано от Solemn*Dirge на 28.01.07 12:11.



Тема Re: Drona,нови [re: Mиpo]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано11.10.05 11:52





Взела съм за правило да избягвам теми, обявени от теб. Всеки път когато след това изтипосваш списъка с инициирани от теб теми, в които съм участвала се чувствам неприятно.

Всяка дума написна тук е била само за момента когато е била написана. Знам че няма да разбереш, защото ако можеше да разбереш нямаше да постъпваш по този начин.





Тема Re: Drona,нови [re: Drona]  
Автор serina (съм)
Публикувано11.10.05 12:40



Това ти изказване "преля чашата" и не мога вече да се въздържа да не ти благодаря за всичко,което си написала-колкото и малко да е-и което съм чела с голямо удоволствие.
Искам и да те поздравя за правилното ти мнение от моя гледна точка по всички въпроси!
Също така да се възхитя на будността ти за всичко,което става и действията на хората!

Някой ми каза,че може би ти ще ми допаднеш-ПРАВ е бил!



Тема Re: Миро,нови [re: Mиpo]  
Автор Лия (***)
Публикувано11.10.05 13:00



просто живота за мен не е лична или чужда система, някак си не ми се връзва да практикувам живот примерно, но това разбира се не е меродавно. Всеки с предпочитанията и нагласите си. Сега примерно си давам сметка, че съм се поизхвърлила с израза "ударила на живот". Да се живее звучи измамно лесно, а се оказва най-трудното нещо на света. И интересното е, че самият стремеж се оказва пречка и в същото време без него не може.

Нали няма да е предизвикателство за теб да приемеш, че съм от групата на инатливо несподелящите



Тема Нуждата от не6то новонови [re: Mиpo]  
Автор konopar ()
Публикувано11.10.05 14:14



Досега не съм се zамислял дали имам нужда от не6то ново,просто аz нуждата я усе6там когато новото ве4е се е появило то ме кара да усетя праzнотата в мен свърzана с него,не zнам кое се появява по напред.
Ина4е ако става въпрос zа не6то старо,т.е. не6то с което съм се сблъсквал,усе6там 4е имам нужда от него о6те преди да съм го направил,като например нуждата от правенето на не6то активно преди медитация


Примерно о6те преди да zапо4на всякакви духовни практики,аz имах интерес към тях,въпреки 4е въоб6те си нямах представа zа какво става въпрос и zа какво ги иzполzват хората,усе6тах как не6то ме дърпа натам,но от друга страна не съм имал кой zнае какво лиубопитство,поне до момента вкойто не6то ми се слу4и.

Ти май има6 нужда от не6то ново?


Редактирано от konopar на 11.10.05 14:34.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: BG-AYP]  
Автор Aelan ()
Публикувано11.10.05 18:06



Как може някой да ти даде настройка за мантра?

Също какъв е ефекта/ползата?/ от периодично слушане на мантри?



Тема от Миронови [re: Brahman]  
Автор Mиpo ()
Публикувано11.10.05 20:42



Поне на мен ми е винаги приятно, когато запитам човек за нещо и той ми отговори по-подробно и изчерпателно отколкото съм очаквал, както ти направи сега. Благодаря ти.

Що се отнася до моето представяне, аз съм го правил многократно тук в ДИРа (все пак пише от 3г.) и си направих преди време труда да организирам част от темите, които съм писал в един линк в профила ми. Там съм разказал доста неща за мен.

На мен ми харесва такъв тип споделяне като твоето. Не защото става въпрос коя е точно дадена личност, а защото така говоря с ЖИВ и РЕАЛЕН човек, с когото мога да общувам за различни неща. Тук по клубовете много хора все още ги е страх да кажат и 10% от това, което ти сподели. Най-вероятно защото някой лоши канибали ще ги изядат.


Що се отнася до "ние-то", благодаря ти също за разяснението. Питах те защото е важно, ако имам евентуално въпрос или несъгласие, към кого точно от въпросните "ние" да го отправя. Т.е. дали всеки от авторите застава зад всяка изказана дума в книгата. И понеже по духовни теми е много трудно да се намерят 2ма човека, които да са съгласни за всичко (което е нормално), обикновено тези книги имат по един автор и много рядко са от колектив автори.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Mиpo]  
АвторЯнa (Нерегистриран)
Публикувано11.10.05 21:13



Пфффт! Някой освен мен да има проблем с регистрацията си?
Дираджиите с тая профилактика пак са объркали нещо!

Колкото до въпроса ти - някак нямам определен и фиксиран набор от "техники", за да имам някаква изявена нужда от "нещо ново". Понякога ми се случва да ме "мързи" и да си правя това, което най-обичам, а понякога ми се случва да пробвам напосоки и да видя какво ще се случи. Ето, например снощи се опитвах да умирам по Ошовски, ама в един момент ми втърсна (или просто не издържах) и реших, че ще продължа да умирам днес :-)
Та така... правя нещата, когато усетя, че ме викат. Любопитството не е достатъчно, трябва да усетя, че ме привлича...

А иначе - ти си питай :-) Нали знаеш, че не е гаранция, че ще отговоря. А може би да... Подходящите сезони са в мен, ако си синхронен - добре, ако не си - пак добре...



Тема Re: Здрасти Серинанови [re: serina]  
Автор Mиpo ()
Публикувано12.10.05 00:52



Благодаря ти за споделянето, Серина.

Що се отнася до групите, никъде не те пращам. Тук е също форма на група и ти си стоиш съвсем доброволно в клуба. Групата е среда, където може да видиш неща в теб, които, когато си плачеш сама или се смееш сама, просто не забелязваш... Апропо, виждам, обаче, че предпочиташ да не ти обръщам внимание на тях и ще уважа желанието ти.



Тема Re: Лия ,нови [re: Лия]  
Автор Mиpo ()
Публикувано12.10.05 01:07



Инатливото несподеляне е също форма на споделяне. А ти ми каза много повече, за което ти благодаря. Иначе, гледам, че съм преживял досега и без да съм знаел кой какво е практикувал . Но това не ми пречи да каня най-учтиво хората (и теб самата) да се събличат. Както и да приема тяхното исконно право да си стоят хубаво облечени.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Янa]  
АвторShankara (Нерегистриран)
Публикувано12.10.05 01:20



Az imam takiwa.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: vitaminko]  
Автор Mиpo ()
Публикувано12.10.05 09:30



Благодаря ти, Витаминко. Много точно си казал всичко.
Ти в каква посока усещаш сега нужда от задълбочаване или от нещо ново (за практиките говоря)?



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Mиpo]  
Автор P T R ()
Публикувано12.10.05 12:14



Здравей Миро !

Знаеш от последните ми постинги,
че съм престанал да следя редовно този "клуб".

Но едно рядко срещано от мен "цвете",
ми "нашепна" за тази тема
и се включвам, макар и със закъснение.

Разбирам идеята ти и я приветствам!
Ще си помисля малко преди да ти отговоря.

Поздрави!



Тема Медитация в Банята:):)нови [re: Mиpo]  
Автор Brahman (;-))
Публикувано12.10.05 12:41



Медитация в банята:):) или медитация във Ваната е по точното:)

Опитвал съм много техники за медитация. Тук давам една от тях която наистина е добра. Може да изглежда малко смешна, но… работи като по чудо. Обикновено я практикувам по един път в месеца:)

Първо нужно е малко подготовка. Тъй като медитацията се прави във ваната е нужно да се изолира съдът със гумени буфери. Аз съм сложил краката на ваната върху твърди гумени подложки от подметка на обувка, и тях съм ги сложил върху меки гумени изрезки от старото ми гумено йогско чердже:):) Това се прави за да се изолира ваната от всякакви вибрации и шумове.

Ваната се пълни със топла но не гореща вода. Вътре се слага сол около 10 -15 килограма. Аз купувам морска нерафинирана сол на едро и не е скъпо изобщо. Във водата се слагат и есенции, не знам какви има на разположение в България, но аз съм опитвал с розова есенция и става чудесно.

Това е цялата подготовка. Изгасете осветлението, трябва да бъде тъмно и влизате във водата. Поради солта тялото плува отгоре без да потъва изобщо. Добре е да се нагласи човек така че да бъде стабилен. Аз си слагам краката на стената от едната страна прави, а от другата страна главата ми леко докосва стената на ваната. Тази стабилност е абсолютно необходима!! Иначе има опасност човек като изключи да глътне вода и дори да се удави!!

Идеята е сетивата да бъдат напълно изключени, да има глад за сетивни дразнители. Първоначалното ухание от есенцията изчезва много бързо, но остава приятното чувство.

Много е важно при медитацията да се спре абсолютно всякакво движение! Дори ако помръдне човек и малкият си пръст и всичко отива на кино. Така че първото условие е да се спре напълно движението.

Продължава се по традиционният начин за випасана медитация, наблюдават се мислите без да се реагира на тях, докато се успокоят и намалеят сравнително. След това се насочва вниманието към дишането. Тъй като няма светлина, и звук, човек остава насаме със себе си много бързо.

Ако човек успее да задържи вниманието си само върху дишането, без да се появяват други странични мисли, за повече от 5 минути, възможно е да се изключи напълно. Умът се уморява от концентрацията върху дишането, и се влиза в състоянието на „ембриона”:):)



Ekam sat viprah bahudha vadanti - Едната истина мъдреците наименуват различно



Тема Re: Ама,нови [re: Mиpo]  
Автор Лия (***)
Публикувано12.10.05 13:41



че работа Нима ми казваш, че охотното споделянето е форма на разсъбличане? Както несподелянето, така и обратното си имат дълбоки причини. Нима не е супер да се поогледат тези причини и да започне човек да се поразсъблича пред самия себе си



Тема Re: Медитация в Банята:):)нови [re: Brahman]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано12.10.05 14:10



Правя същото но..... за да се уча да изследвам светлината, която излъчва тялото. Плочките на банята я отразяват много добре. но трябва да е абсолютно тъмно.



Тема Re: Здрасти Миро!нови [re: Mиpo]  
Автор serina (съм)
Публикувано12.10.05 14:15



1.Значи отговорих си на въпроса защо изпитвам нежност към теб.
Ами като децата си понякога-не разбираш от раз това,което ти се казва,малко си инат-повече упорит,но пък,когато спориш или казваш мнение го правиш без пошлите обиди и цинизми към човека(като някои други хора...) и няма злоба в теб!

2.За групата-накара ме да се замисля...
Тук на места пише "нашата" група,което автоматично означава,че има и "вашата".Не зная точно "нашата или вашата" е ПРОТИВ сахаджите и ТМ-ците,но до тук са 3 групите!
Отделно сахаджите и ТМ-ците правят "рундове"-и тях като ги разделим-ето ти 4 групи.
Има и "бели лястовички",на които казват се дължал прогреса, и които са си сами за себе си-не се вместват никъде.

Цели 5(пет) групи!!!
Кажи сега в коя да се запиша???




Тема Re: Медитация в Банята:):)нови [re: Drona]  
Автор Brahman (;-))
Публикувано12.10.05 15:04



Автор: Drona

Правя същото но..... за да се уча да изследвам светлината, която излъчва тялото. Плочките на банята я отразяват много добре. но трябва да е абсолютно тъмно.

..............................

Това не е лошо като начало. Може да гледаш светлини, да слушаш звуци, да наблюдаваш усещания по тялото и т.н. Петте сетива продължавата да хранят ума с фини усещания.

Но важно е да не спираш тук. Следващата стъпка е насочи вниманието си към познавателният принцип в теб!! Не върху светлините, а върху онова което ти позволява да видиш светлините!! Към него насочи вниманието си. Не към фините усещания, видения и т.н. Те са илюзия, и не си заслужават вниманието и енергията да се концентрира човек върху тях

Ekam sat viprah bahudha vadanti - Едната истина мъдреците наименуват различно



Тема Re: Медитация в Банята:):)нови [re: Brahman]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано12.10.05 15:33



според мен изучаването на светлината, която идва от тялото е важно за практиката по принцип поради следните причини:

- Дава доказателство, че светещото тяло в което пребиваваме действително съществува и може да бъде изследвано. Това поражда увереност че и другите теоретични постановки - за съществуването на другите тела също са факт, който може да бъде изследван чрез личния опит. Това от своя страна поражда интерес към теоретичните въпроси защото доверието в тяхната обективност и реалност също нараства .... това пък дава увереност че ти като практикуващ си способен чрез личния си опит да се приобщиш към една по-широка обективна реалност и което неимоверно стимулира практиката и т.н.

Упражнението е лесно и приятно и всеки може да го постигне с известно постоянство ..... а за другото вече ми е трудно да правя защото тялото ме изхвърля. Аз съм споделила този си проблем с двама-трима от тука , но за сега никой не ми е дал съвет как да се справя с това.



Тема Re: тюх да му се не види - забравих най-важните :-)нови [re: BG-AYP]  
Автор Янa (somebody new)
Публикувано12.10.05 16:35



Хей... ако искаш, пусни я тази тема... ще се включа (или поне ще чета) с интерес :-)

Devotion frees.


Тема Re: Медитация в Банята:):)нови [re: Drona]  
Автор Brahman (;-))
Публикувано12.10.05 17:25



Дрона каза:

„…..според мен изучаването на светлината, която идва от тялото е важно за практиката по принцип поради следните причини:

- Дава доказателство, че светещото тяло в което пребиваваме действително съществува и може да бъде изследвано. Това поражда увереност че и другите теоретични постановки - за съществуването на другите тела също са факт, който може да бъде изследван чрез личния опит. Това от своя страна поражда интерес към теоретичните въпроси защото доверието в тяхната обективност и реалност също нараства .... това пък дава увереност че ти като практикуващ си способен чрез личния си опит да се приобщиш към една по-широка обективна реалност и което неимоверно стимулира практиката и т.н.

Упражнението е лесно и приятно и всеки може да го постигне с известно постоянство ..... а за другото вече ми е трудно да правя защото тялото ме изхвърля. Аз съм споделила този си проблем с двама-трима от тука , но за сега никой не ми е дал съвет как да се справя с това…..”

=====================================

Първо изучаването на светлината е полезна само защото развива способността на човек да увеличи продължителността, дълбочината и качеството на концентрацията. Човек се научава на една по добра концентрация. Толкова за Йога.

Във Трета глава на Раджа йога, от 22 сутра до края са описани различни места където човек може да прави „изучаване”. Описано е също какво ще получи обратно ако такъв йоги прави успешно Самияма върху тези обекти. Викат му Сидхи, или свръхестествени способности. Но след това е казано че това са пречки, неща които те спират по пътя на йога. Каква е файдата да се концентрираш върху неща които те водят на никъде.

Освен това сидхите могат да се постигнат и много по лесно, със дрога, опияняващи вещества - Аушадхи. Това е казано в първата сутра на четвърта глава. Няма нужда от много работа, дръпваш му една яка, и почват да ти се привиждат всякакви светлини и сенки, и видения. Но каква е ползата от тях за йога? Никаква!! Това се повтаря отново и отново във всички шастри!

И защо трябва да доказваш че тези видения са ИСТИНА??? Остави го това е въпрос на науката, тя се занимава с подобни доказателства, кое е истина и кое не. Какво те засяга теб, дали е вярно че имало други тела освен физическото, или пък че можело да се видят чакрите и т.н. Нека науката да се занимава с тези неща. В крайна сметка целият видим свят е илюзорен. Дали има в него още малко илюзорност или не, какво значение има?

Йога е път към откриване на своето АЗ. Когато медитираш насочваш вниманието не към това което виждаш и което чуваш и което усещаш. Когато медитираш насочваш вниманието към познавателният принцип в теб. Насочваш вниманието към ТОВА С КОЕТО ВИЖДАШ, ТОВА С КОЕТО ЧУВАШ, ТОВА С КОЕТО УСЕЩАШ!!! То е от два вида. Единият вид е нечисто, пълно с желания, пълно със идентификации. Това е обусловеното съзнание. Другият вид е Чистото Съзнание. Това което е свободно от желания и копнежи, свободно от всякакви идентификации. То е истинското АЗ – Атман. Него трябва да познаеш. Всичко друго е бошлаф работа.

Ekam sat viprah bahudha vadanti - Едната истина мъдреците наименуват различно



Тема Здравей Еллдиборе,нови [re: BG-AYP]  
Автор Mиpo ()
Публикувано12.10.05 20:24



Много подробно споделяне. Плюс линка, който ми даде предния път и който ако те интересува може да коментираме отделно, наистина има за какво да ти благодаря.

Медитирах над това което си писал и искам да докосна повече няколко неща в него. Споменаваш на няколко пъти, че нещо вътре в теб може да се нажежи или да те изгори. Би лии споделил повече какво имаш предвид?

Разкажи и малко повече за това, което те учи алхимичната монахиня (nun)? А дали името й (както и това на нейния учител) е дълго или късо, има значение само за тях, когато си попълват разните административни формуляри.

И последно нещо, на което да спрем. Ако правилно съм те разбрал ти възприемаш всичко като материално? И това, което някой наричат духовно, за теб е просто продукт на нервната система?

А що се отнася до обсъждането на практиката да си в дълбоки отношения с човек от другия пол, мисля, че ще ни трябва цяла отделна тема.





Тема мантритенови [re: Aelan]  
Автор Mиpo ()
Публикувано12.10.05 20:31



Докато Еллдиборе ти отговори, да ти кажа моето мнение. Мантрата е най-общо звук с определена честота и други специфични характеристики, който могат да се насложат, който може да влиза в резонанс и да въздейства на различни фини центрове у човек. От тук "настройката" за мантра и келепира от нея. Естествено, много е по-ефективно освен да я слуша човек, сам да я генерира.

Хей, Аелан, не бих повярвал, че няма какво да кажеш и ти по темата? Ако трябва поименно да те поканя, правя го.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: iema]  
Автор Mиpo ()
Публикувано12.10.05 20:47



Поздравявам те, че се включи по същество в темата, Иема. Тук не сме на конкурс Мис/Мистър Практика и всяко споделяне е ценно само по себе си. Апропо, да попитам какви са точно медитативните техники, които правиш?

Без да се главозамайвам ни най-малко, ще ми напишеш ли препоръчително писмо за заслугата ми за тези 20%? Нали разбираш, от тук процент, оттам два и накрая ... пълен актив от точки за Просветлението . Благодаря ти.



Тема Re: мантритенови [re: Mиpo]  
Автор Aelan ()
Публикувано12.10.05 22:30



Мерси за мнението. Интересно ми е как действа особено ако я повтаряш мислено. Тук интересното беше също и че BG AYP го 'настройва' друг човек.

Не - не е необходима отделна покана хехе . Не написах нищо защото практиката ми е обикновена. Сутрин асани пранаяма и медитация вечер пранаяма медитация и след това отделно кардио или карате.



Тема Re: мантритенови [re: Aelan]  
Автор Mиpo ()
Публикувано13.10.05 00:20



Обикновено при мантруването има 3 етапа:
1. Повтаряш мантрата на глас в продължение на месеци поне докато се импрегнира в теб
2. Повтаряш я вече наум (и това е достатъчно да предизвика ефекта)
3. Чуваш я и без да произнасяш даже и на ум

Но за да започнеш първия етап ти трябва настройка/"камертон", т.е. да нагодиш честотата и да знаеш как да правиш нещата. Иначе може да повтаряш до безкрай, но само ще спечелиш конкурса за най-добър папагал.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Yogin]  
Автор Mиpo ()
Публикувано13.10.05 00:27



Благодаря ти за споделянето, Митко . Искам да те питам на кой Бог точно се молиш? Или по-точно, какво разбираш под Бог и каква е молитвата ти (в различните ситеми е по-различен начин)?

Наистина е чудесно това разнообразие от споделени практики, както и фактът, че всеки може да навлиза в себе си по-различни начини.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: P T R]  
Автор Mиpo ()
Публикувано13.10.05 00:29



Знаех се, че ще се върнеш и се радвам да те видя, както чакам и твоята версия . Поздрави цветето.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Янa]  
Автор Mиpo ()
Публикувано13.10.05 00:38



Ами аз точно за такова привличане питах... Но не за някое дребно от ежедневието, а за едно такова по-дълбоко и мощно. Още не си срещнала Новото, но го усещаш, че е някъде наоколо и те чака... Подобно е на усещането за Л(л)юбовта преди още да си я срещнала.

Ще те питам и за "другото", но виждам, че си отворила в Ошо по-подходяща тема за това.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Mиpo]  
Автор Янa (somebody new)
Публикувано13.10.05 06:51



За Л(л)юбовта вече не си спомням как точно се предчувстваше... Тепърва ми предстои да (пре)откривам :) Иначе... то е като едно придръпване, което ти казва "сега направи това и това". Така започнах да се въртя, макар че ужасно ме беше страх (с много разбит вестибуларен апарат съм)... един ден непрекъснато усещах, че ИСКАМ да се въртя... отвътре, някак... и някарая станах и разчистих стаята, за да освободя пространство... какво да се прави... То е интуитивно насочване към това, от което имаш потребност, което ще те доближи повече до теб самия...

Devotion frees.


Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Mиpo]  
Автор vitaminko ()
Публикувано13.10.05 11:03



Здравей Миро! От малкото неща, които съм прочел в този клуб или от друго място интуитивно ми допадат философиите на йога и веданта . В този смисъл би ми се искало да се позадълбоча в изучаването на тези философки системи, но ми е трудно да отделя време за тази цел. Също така би ми се искало да имам повече време за опити за медитация и за дихателни упражнения. И въобще да почна да усещам смисъла в нещата, които правя ,не само интуитивно, ами буквално. Цялото ми ежедневие да се превърне в практика. Работата ми, грижите за семейството ми, взаимоотношенията ми с познати и непознати хора.

********************************************************************************


Тема Re: Медитация в Банята:):)нови [re: Brahman]  
Автор vitaminko ()
Публикувано13.10.05 11:42



"Много е важно при медитацията да се спре абсолютно всякакво движение! Дори ако помръдне човек и малкият си пръст и всичко отива на кино. Така че първото условие е да се спре напълно движението.

Продължава се по традиционният начин за випасана медитация, наблюдават се мислите без да се реагира на тях, докато се успокоят и намалеят сравнително. След това се насочва вниманието към дишането. Тъй като няма светлина, и звук, човек остава насаме със себе си много бързо.

Ако човек успее да задържи вниманието си само върху дишането, без да се появяват други странични мисли, за повече от 5 минути, възможно е да се изключи напълно. Умът се уморява от концентрацията върху дишането, и се влиза в състоянието на „ембриона”:):) "


Ето това си го записвам, защото мисля, че ще ми свърши работа.
Аз засега удрям печати на мислите, които минават като на конвейр, подобно на касиерка в сумермаркет, която маркира баркода на стоките. Макар това да е реакция от моя страна мисля, че ми помага да не се обвързвам с мислите.

Едно от рекламните послания на "Видима-Идеал" - производител на оборудване за баня гласи следното: "В банята съм!" Сега разбирам дълбокия смисъл, който е вложен в него.

********************************************************************************


Тема Re: Медитация в Банята:):)нови [re: vitaminko]  
Автор Raja ()
Публикувано13.10.05 12:09



А самото название "Видима-Идеал" явно носи внушението, че като помедитираш в банята ще видиш Идеала, т.е. Брахман.

Животът е хубав.



Тема Re: Медитация в Банята:):)нови [re: vitaminko]  
Автор Brahman (;-))
Публикувано13.10.05 12:09



Благодаря за това че подчертаваш важните съществени места в техниката. Явно е че имаш лична опитност, иначе нямаше да ги забележиш изобщо. Дано и други да ги забележат тези неща:) Ако отидете в някой ашрам където се практикува правилно такива техники, ще ви го кажат веднага, ще ви обърнат внимание на това.

Ekam sat viprah bahudha vadanti - Едната истина мъдреците наименуват различно



Тема Re: Медитация в Банята:):)нови [re: Raja]  
Автор vitaminko ()
Публикувано13.10.05 12:40





********************************************************************************


Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Mиpo]  
Автор Yogin ()
Публикувано13.10.05 15:32



Bog e edin.S bezbroi mnogo imena i formi.Syshtevremenno e odvyd imeto i
formata.
V tozi smisyl ne e ot znachenie pod kakva forma shte se molim na bog
Lichnostna/njkoi guru/ili bezlichnostna.
Nezavisimo kyde,koga i kak se molim
ISTINSKATA MOLITVA E TAZI KOJATO E OT SYRCE
tja ne moze da ostane nechuta i bez otgovor.
Konkretno za men.Spodeljal sym s opredeleni hora njakoi neshta.
Otnovo bih spodelil,no syglasi se che vse pak tova e dosta lichno i
ne moze da se spodeli sys vseki ili publichno,kakto e naprimet tuk
v internet.



Тема Re: мантритенови [re: Mиpo]  
АвторAelan (Нерегистриран)
Публикувано13.10.05 16:13



Интересно мерси за обяснението.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Mиpo]  
Автор terra_incog ()
Публикувано13.10.05 16:44



Това което практикувам не прилича на познатите практики като яма, нияма, пранаяма, медитация, хатха, крия и др. подобни. Всъщност това не е точно практика. Състои се в следното:

Както прозорецът е липса на стена и пропуска светлината и въздуха, защото е пуст.

Подобно, аз съм свободна от ментално съдържание,
от въображение, и от усилия.
Така реалността влиза.
Ако се появи някаква преграда като ментално смущение, веднага се дистанцирам от него.
Както когато гледаш от отворен прозорец движението по една оживена улица.



Тема Re: Drona,нови [re: Drona]  
Автор Mиpo ()
Публикувано13.10.05 18:31



Отвори тогава нова тема и сподели там. Но вярно, каква е гаранцията, че няма да изтипосам и тази тема някъде... Всъщност ДИРът го прави чудесно и държи изтипосани всички мимолетни изказвания на хората тук. Намирам го за много полезно, защото хората могат да видят какви са ги свършили в мимолетните си затваряния/отваряния на очите.

Ако думите написани от теб са само за момента, какво те бърка какво аз ще правя после с тях? И защо се чувстваш неприятно от това моето действие? Всъщност можеше да ми го кажеш директно много по-рано, вместо да ми мръщи повече от година.

Според мен, обаче, просто бягаш. Това го усещам ясно у теб и съм ти го казвал много пъти. До едно ниво всичко е ОК и споделяш чудесни принципи. Но от там насетне блокираш и не искаш да влезеш по-навътре. Твое право е.

Радвам се, че не те беше страх от канибалско изяждане и сподели за твоя опит във ваната. Може би не е чак толкова трудно. И може би няма нищо лошо да бъдеш изядена.





Тема Re: Ама, Лиянови [re: Лия]  
Автор Mиpo ()
Публикувано13.10.05 18:41



Споделянето е докарване на вниманието някъде в теб и е твърде възможно при престоя му там да стопи някоя и друга ледена риза . А иначе си права, че събличането е винаги пред самия себе си. Ако понякога има друг, той е просто част от ситуацията, фона, катализиращите детайли. Тези последните детайли могат да вършат не лоша работа за да се видят по-дълбоките причини. Ти прецени как и доколко ти харесва за теб.



Тема Re: Медитация в Банята:):)нови [re: Brahman]  
Автор Aelan ()
Публикувано13.10.05 18:47



Аз имам страх от тъмното. Това може ли да се прави с друг човек във банята?



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Mиpo]  
Автор P T R ()
Публикувано13.10.05 20:22



Твоето предложение ме заитригува !
За мен то прозвуча като коан,
от рода на "Какъв е плясъкът на една ръка ?"

Накара ме дълбоко да се замисля : "Какво всъщност правя аз, тук и сега ?"

. . .

От 10-12 месеца - съм спрял да се интересувам (т.е. да чета)
какво е казал еди кой си "-ананда", по еди каква си тема...

И моята практика се изразява в следното:

1. Наблюдавам се отстрани, когато върша каквото е да е.
Както когато гледам някой друг човек, но така гледам себе си и
ситуациите, в които попадам. И реагирам според ситуацията - не съобразявам
поведението си с еди кой си стих, от еди коя си глава, на което и да е "свещенно писание".

2.Отвреме навреме правя някои очистителни техники.

3.Ежедневно, но за съжаление не в един и същи час
от денонощието правя:
3.1.Загрявка.
3.2.Суря Намаскар.
3.3.Асани.
3.3.1.Шавасана
3.4.Пранаяма
3.5.Мантра-садхана.

4.Опитвам да се придържам
към диетата препоръчвана за "Вата-Питта",
какъвто съм аз.

5.На последно място, но не и по значение:

като истински "скорпион",
обичам да се глезя 2-3 пъти
в седмицата върху четири кв.м. матрак,
в полутъмната, приятно ароматизирана,
добре затоплена моя спалня,
в компанията на някоя мадама.

П.П.:
Ходя и на латино-танци,(ако това се брои),
ходи ми се и в "Жълтата къща" - и ще го правя,
когато имам възможност.



Тема Re: Медитация в Банята:):)нови [re: Aelan]  
Автор Brahman (;-))
Публикувано13.10.05 20:36



"...Аз имам страх от тъмното. Това може ли да се прави с друг човек във банята?...."

ХАХАХАХА това ми хареса много:):) Ами това ще стане тантра тогава. И ще бъде много приятна медитация. Кама сутра във ваната. Сигурен съм, че ще бъде идеално за разтоварване.

Иначе малко история за тази медитация. През 1960 те години в САЩ психолозите правят разни опити, като изолират хората от всякакви дразнители. Нито допир, нито звук, нито светлина. Те използват специални вани за тази цел. Установили от доброволци, че когато човек е поставен в такива условия, и той започва да халюцинира:) По късно решават да използват тези вани за комерсиална цел, където човек отива да се отпусне малко. Има ги тук в Англия, сигурен съм че ще дойдат и в България скоро. Пълна изолация от всичко. Когато видях рекламите и реших да ги „побългаря” малко, като се опитам да импровизирам в къщи. Резултата беше чудесен. В комбинация с медитацията става чудесно:)

Ekam sat viprah bahudha vadanti - Едната истина мъдреците наименуват различно

Редактирано от Brahman на 13.10.05 20:38.



Тема Re: Медитация в Банята:):)нови [re: Brahman]  
Автор h. ()
Публикувано13.10.05 21:10



Сахаров е публикувал метода много подробно, стъпка по стъпка. Има си чисто математически принципи, на който умът са подчинява.



Тема Re: Нуждата от не6то новонови [re: konopar]  
Автор Mиpo ()
Публикувано13.10.05 21:36



Мда, обичам новото. Но по-важното е, че изглежда, че ТО ме обича, защото идва при мен без много да ме пита предварително . Най-много понякога да ми даде някой едвадоловим знак ... Та за него идеше реч



Тема математическите принципинови [re: h.]  
Автор Mиpo ()
Публикувано13.10.05 21:53



А, ти си свършил с масата . Предполагам, че докато систематизираш твоите практики, ще може да кажеш и въпросните математическите принципи на Сахаров.

Харесва ми откровеността на диалога ви с Раджа. Може да се включа и аз. Но да не ви разсейвам, че ви чакам и двамата тук.



Тема липсващия прозорецнови [re: terra_incog]  
Автор Mиpo ()
Публикувано13.10.05 22:41





Значи ли това, че не правиш нищо специално примерно с физическото, емоционалното и металното си тяло?

Освен светлината и въздуха, през липсващия прозорец влизат понякога вътре и летящи камъни, принцове и принцеси, странни чудовища и добри феи и ... цялата улица. Приемаш ли ги ВСИЧКИТЕ?





Тема Re: математическите принципинови [re: Mиpo]  
Автор h. ()
Публикувано13.10.05 23:19



Тези принципи той ги прилага в самата техника. Не бих казал, че са негови, просто ги обяснява по- добре. Например Свами Шивананда говори само с алегории за същите неща.
Има една тема за тратака и постепенно ще се опитам там да разкажа за тях, те присъстват в техниката - "Стрелба с лък".

Практикувал съм няколко системи. Класическата система, "Стрелбата с лък" по Сахаров, "Петимата тибетци, заедно с Шестте йоги на Наропа(физическата част)", Кундалини-йога на Реле(един индус), Джао Бичън(първите части), Вътрешните упражнения - Елен Жерав, Костенурка, Лазарев, бойни изкуства и спорт. През различните периоди се сменят различните неща. В момента не държа на физическата част, но пък осъзнаването и ръчкането надълбоко е яко. Скоро ще засиля физическата част, щото така го усещам като необходимост, включително и повече спорт. Всичко се мени според някакви си вътрешни ритми. Някой като системата на Реле, отпаднаха изцяло, поради непригодност на западният човек към системата. Напоследък се отворих и към спонтанният път - ребъртинг, интензив. Преди смятах, че само постепенният път е верен.

Това, което е интересно е медитацията в ежедневието. Покрай Лазарев станах сензитивен за някой вътрешни неща. Може би не само той е виновен , но образно покрай... Например, подсъзнанието е пълно с какво и не. Те по правило са скрити. Обаче, както си седя например и усещам някакво вътрешно напрежение. Абсолютно не знам за какво става дума. И като казвам напрежение, това може да не е явно още, по- скоро промяна в енергетиката на фино ниво, което със сигурност ще стигне до съзнателно. И тръгвам по него... След известно време стигам до причината и ми се отваря някаква аберация. Изглежда лесно, но никак не е, понеже това са дълбочинни слоеве и трудно излизат корените на нещата.

Успявам да пренасям съзнанието при събуждане и помня почти всичките сънища. Много са ярки и често знакови.

Постоянно ми се дават знаци, които разчитам и на практика по- често знам какво ще се случи по даден въпрос, дори и само чрез тях. Общо взето магия. Така започнах с бизнеса - под знаците на кошутата и сокола. След серия такива, продължиха да ме направляват. Само , че се иска ужасна съзнателност да наблюдаваш спонтанните мисли, които се появяват и не са помислени и будност да видиш знака в същият миг. Той обикновенно е по- бърз от интерпретацията на мисълта и преди да си обсъдя на ум мислата, се появява.

В момента структората време ме атакува и ще трябва да взема мерки да се центрирам, иначе ще ме смачка като глист. В следващите три дена, изпитанията, които предстоят ще са възможност да се реванширам към времето.

Много още весели неща има, но хайде стига толкова.



Тема Re: Медитация в Банята:):)нови [re: Brahman]  
Автор Aelan ()
Публикувано13.10.05 23:37



Майтап да става служба да минава.


Иначе и аз четох за тези експерименти. Това което ми попадна твърдеше че повечето хора не издържат на халюцинациите или каквото им се случва в това състояние и са освободени от експеримента. Интересно беше всеки случай.



Тема Re: Здравей Миро,нови [re: Mиpo]  
Автор BG-AYP ()
Публикувано14.10.05 09:12



Миро писа:

Много подробно споделяне. Плюс линка, който ми даде предния път и който ако те интересува може да коментираме отделно, наистина има за какво да ти благодаря.

Не си прави труда да ми благодариш, просто Цялото се е погрижило да ти даде от каквото имаш нужда иначе аз минавам случайно от тук

Миро писа:
Медитирах над това което си писал и искам да докосна повече няколко неща в него. Споменаваш на няколко пъти, че нещо вътре в теб може да се нажежи или да те изгори. Би лии споделил повече какво имаш предвид?

Не съм сигурен, че разбирам какво казваш, като казваш, че си медитирал върху написаното. Вероятно имаш предвид, че си разсъждавал и съзерцавал написаното, което се означава с думата contemplation. Медитацията е съвсем друго нещо, ако се съди по описанията, които най-често се срещат в мрежата, а и в този клуб. А и ако беше медитирал нямаше да има нужда да ме питаш, щеше да знаеш - нали медитацията води до всезнание

Имам предвид факта, сигурно познат на тези, които са практикували достатъчно дълго ефективни енергийни практики, за пресилване/прекаляване с тях. Става дума за следния тип субективни преживявания:
• буквално преживяване на парене или тръпки по тялото по крайниците,
• усещане за тежест в главата или сърдечната област, парене в основата на гръбнака и вътре в таза
• на напрегнатост, на усещане, че си презареден с „енергия”,
• че не те свърта на едно място, например си едновременно си напрегнат и безволев, усещаш желание да направиш нещо, но незнаеш какво е това,
• не можеш да заспиш,
• имаш трескаво желание да правиш още и още практики, особено от тези, които водят до екстаз.

Това са някой от субективните усещания, а сигурно има още много начини по които да бъде казано – например – лошо настоение, имам лош ден, днес съм в дупка, . Или пък например както го е описала в

. Това нейното звучи като типично пресилване или небалансиране на практиките.

Йогани го концептуализира като „триене” на праната, която тече по „запушените” нади. Това състояние се съпровожда и с откъсване от обичайните занимания – десоциализиране, затваряне в себе си, деперсонализация, дереализация и съпроводените с това емоции.

Причината според него е силното желание към божественото(бхакти) при една недостатъчно кондициониран нервна система. Казано иначе това се случва в нервна система в която няма сливане на пасивния трансцендентен „мъжки” аспект и активния творчески „женски” аспект на съзнанието, каквото и това да значи...

Йогани съветва това да се лекува с намаляване или спиране времето на практиките, с повече физическа активност и „по-тежка” храна.

Джайнистката монахиня пък набляга на продължаване на практиката със surrender и faith , плодове и плодови сокове, молитва, настройките(гледам из клуба за това май се използва и думата посвещение, attunement е думата, която тя използва) и самолечение подобно на рейки – с полагане на ръце тук там по тялото.

Миро писа:
Разкажи и малко повече за това, което те учи алхимичната монахиня (nun)?

Ами тя използва за себе си monk или priest та за това и аз тез думички използвах. Даде ми практики за пранаяма и медитация с мантра и ми каза, че главната практика е вярата в бог и surrender.

Казаното от нея си е пълна скука, в сравнение например, с написаното напоследъка от Брахман в сайта или с това което може да се прочете в мрежата. По-интересни са е предизвиканите преживявания от настройките(посвещаване, инициация), но тях и да ти ги описвам с думи, няма да има много полза, както сам се досещаш преживявнията са високо субективни. Иначе главното за което настоява е surrender и faith. Пък точно тези двете аз не ги мога твърде.

Интересното е, че и йогани и традиционната учителка ми дадоха една и съща или адски сходна пранаяма ефекта на правенето на която може да бъде описан с една дума - екстаз!

Миро писа:
И последно нещо, на което да спрем. Ако правилно съм те разбрал ти възприемаш всичко като материално? И това, което някой наричат духовно, за теб е просто продукт на нервната система?

Не мисля, че съм написал, че възриемам всичко за материално, а ако съм написал нещо което да звучи така, значи не съм се изразил правилно. По скоро исках да кажа, че светът в който живеем е материален и че носителят на съзнанието е материален също така. И да, убеден съм, че значителна част, ако не и всичките духовните преживявания са продукт на нервната система. Тук има една тънкост, обаче. Трябва да се направи едно фино разграничение. Духовното като процес породен и оставащ в нервната система и духовното като процес протичаш нервната система, възникнал в резултат от взаимодействието и с нещо вън от нея, което ние още не можем да измерим с достъпните в момента технологии за обективизиране.

Дотолкова, доколкото нервната система е самообучаваща се система в която има сетивен вход, анализираща част, асоциативна и ефекторна част - не е изключено в нашето тяло или нервна система да има сетива или начини за долавяне на неща(например „вибрации”), които още не могат да бъдат измерени съвременните инструменти. Не е изключено, ако се имат предвид потенициалните изводи от теорията на струните или М-теорията да има и други сетивни входове в нервната ни система. Ясно е обаче, че има

Миро писа:
А що се отнася до обсъждането на практиката да си в дълбоки отношения с човек от другия пол, мисля, че ще ни трябва цяла отделна тема.

Така си е. Мисля обаче, че и тук от обсъждане няма много полза къде, къде повече полза има да се практикува ... ако има с кого и ако ти стиска.



Тема Re: Медитация в Банята:):)нови [re: Brahman]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано14.10.05 11:59



Има голямо поле за дискусия тук, но в момента съм заета и нямам възможност да навляза в дълбочината на въпросите, които повдигаш.

Оставам си правото да ги коментираме по-подробно при желание някой друг път.



Тема Re: Drona,нови [re: Mиpo]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано14.10.05 12:24



Нали ти казах, че няма да разбереш.

Моите учители казват така - ако някой не може да разбере от половин дума и година да му обясняваш - пак няма да разбере.



Тема Re: Drona,нови [re: Drona]  
Автор Mиpo ()
Публикувано14.10.05 14:59



Аз пък съм сигурен, че ти ще разбереш.

Ако искаш, кажи в отделна тема и за другите неща, които съм те питал досега. Примерно, защо се чувстваш неприятно, когато изтипосам списък от теми в ДИРа, където се оказва, че фигурира и твой постинг? И не забравяй мотива на твоето поведение.



Тема Re: Drona,нови [re: Mиpo]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано14.10.05 15:11



Вече изчерпихме темата. Каквото имах желание да ти кажа - направих го. извън това за сега нямам какво да добавя.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: BG-AYP]  
Автор Изrpeв ()
Публикувано14.10.05 15:30



Много благодаря за този постинг!



Тема Re: Drona,нови [re: Drona]  
Автор Mиpo ()
Публикувано14.10.05 23:38



Отбележи само, че ти бягаш от диалогичност. И ако решиш да подновим диалога един ден, нека да е от там, където го спираш сега.



Тема Re: Здрасти Серинанови [re: serina]  
Автор Mиpo ()
Публикувано14.10.05 23:48



1. Какво те притесняват цинизмите и обидите на хората? За мен е важно дали има нещо полезно в тяхното изказване, пък за формата те да си се оправят.
2. "Записваш се" в тази група от хора, с които общуваш. Беше в групата на Брхаман, Надя, Дрона, Миро ... И си в групата на клуб Йога... Твоето поведение и интерес те "записват".




Тема Re: Drona,нови [re: Mиpo]  
Автор h. ()
Публикувано15.10.05 09:01



Не бяга бе, просто се държиш обсебващо и като шеф-диригент, това я дразни. Дрона не търпи някой над главата си, организатор, или каквото и да било.



Тема Re: липсващия прозорецнови [re: Mиpo]  
Автор terra_incog ()
Публикувано15.10.05 11:52



По въпросите се личи, че не разбираш.
Аз ти гожоря за съвсем друго нещо, а ти ме питаш как се сади пиперо



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Mиpo]  
Автор yema (ученичка)
Публикувано15.10.05 14:27



Поздравления за темата - получи се интересна!
Относно процента - не е особено голям , но пък тежък заради Дао. Малко съм се занимавала с Дао концентрация в Микроорбитата или вътрешен цигун според теб, но сама по книга. Но вече не...поради опасност по-скоро да си навредя без учител. Но все още има моменти когато ми идва на помощ и го прилагам за излизане от ситуацията.




Тема за Скорпиона ;-)нови [re: P T R]  
Автор Mиpo ()
Публикувано15.10.05 15:14



Благодаря, че се включи. Сигурно забелязваш, че доста от хората тук имат определено по-класическо разбиране за йога и твоето, както и това на още няколко други човека, дават по-голяма разнообразие на гледните точки.

"Какво всъщност правя аз, тук и сега ?"
E, какъв е отговора за сега?

Искал да те питам относно заниманията ти на четири кв.м., всеки път с една и съща жена ли ги предпочиташ, с няколко различни (редуващи се) или предпочиташ максималното разнообразие? Апропо, сещам се за поне една жена скорпионка от клуба, която може да се заинтересува от идеята ти.



Тема Re: липсващия прозорецнови [re: terra_incog]  
Автор Mиpo ()
Публикувано15.10.05 21:18



Именно, защото не разбирам, това което казваш, за това те питам. Обясни ми, ако обичаш.



Тема Re: липсващия прозорецнови [re: Mиpo]  
Авторterra_incog (Нерегистриран)
Публикувано15.10.05 21:25







Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Mиpo]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано16.10.05 01:59



Пожелавам на всеки да си намери своя учител!



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: terra_incog]  
Авторusmivche (Нерегистриран)
Публикувано16.10.05 09:46



Доста точно си описала...... резултата - доколкото аз схващам смисъла на темата е КАК достигаш до този резултат - ако искаш да споделиш, разбира се между другото и аз трябва да направя същото, ама все отлагам



Тема относно Dronaнови [re: h.]  
Автор Mиpo ()
Публикувано16.10.05 16:03



1. И така да е, но да го каже ЯСНО, а не в другите теми да прокламира диалогичност, а тук да се цупи.
2. Кое точно е обсебващо в държанието ми? Това, че се стремя с всеки един да стигам до максимална дълбочина в диалога ни? С какво я ограничавам нея или някого друг? Нямам нищо против всички да се държат като шеф-диригенти и да задават въпроси. Аз просто питам това което ме интересува.
3. Ако не търпи нещо си, може би проблемът не е в нещото, а именно в нея. А пък ако смята, че е в мен, да ми го каже също така ясно и да е готова на диалогичност, а не да реагира сприхаво от позицията на последна инстанция.
4. И най-важното, получа се същото като и при Серина, където ако тя е сама или с хора със сходни възгледи се чувства почти просветлена и всезнаеща с кундалини на "макс". Обаче, ако срещне някой по-различен от нея и особено, ако някой дойде ПО-БЛИЗО до нея и започне да я пи(т/п)а ... и много от красиви принципи отиват на вятъра .




Тема Re: относно Dronaнови [re: Mиpo]  
Автор h. ()
Публикувано16.10.05 22:15



Значи това ще трябва тя да ти разясни, ако правилно съм я усетил.
Проблема винаги е двупосочен, ако тя ти казва нещо и ти си стена, пак се стига до задънена улица. Разбираш ли, колкото ти си прав да променяш отношението на някой, толкова и той е прав да променя твоето. Ако се залостиш в някаква плоскост и приравняваш всички към нея, към твоето виждане, да се опитваш да ги накараш да бъдат според твоите условия, се губи обмена на енергия. Пример - изнудвайки някой да ти отговаря непременно на зададените въпроси, ти си агресор спрямо личната му свобода. Самият факт, че не му даваш избор, го кара да не ти отговори. Тази е и причината да не ти отговарят в 80 процента от случайте хората. И в същото време при други обстоятелства някой си казва всичко без да се притеснява, просто той си го казва, а не го принуждават. Споделянето е полъх, всяко излишно издишване го прави изкуствено.

После ти караш хората при общуването си с теб да се чувстват като на изповед, което е малко смущаващо за егото. :)))

Като си осъзнавам сега пишейки, намирам грубостта в себе си в различни моменти. Което пък отваря въпроса, дали трябва да сме само мили и добри, щото много са ми помогнали агресивните моменти от вън, включително и от теб. Въобще, този въпрос остава открит...нямам отговор.

Следвам един само принцип и това е принципа, че любовта стои най- на високо, всичко е по- доло от нея, каквото и да е то. Вече какво значи любовта е съвсем друг въпрос. За мен това е лекотата с която човек преминава през трудни и болезнени ситуации, говоря като изява. Иначе, ни може да я обясня, ни да я видя, ни да я пипна тази любов. Това по един естествен начин прави всички други принципи да се разхвърчават из ефира като есенни листа.



Тема Re: относно Dronaнови [re: h.]  
Автор Люб ()
Публикувано16.10.05 23:49



Хуанджи (това е и към всеки четящ), а хрумвало ли ти е, че над любовта стои... любовта към любовта... и после любовта към любовта към любовта... и така все по-надълбоко/нависоко, далеч от възприемането на болката и трудностите които иначе пак си съществуват и си ги преодоляваме, стига да запазваме това нейно нежно, изящно и красиво усещане и екстаз...

Hе се опитвам да се меся в разговора, просто споделям, и това е. Чест е за мен, че има с кого да споделя това.

Редактирано от Люб на 16.10.05 23:54.



Тема Re: относно Dronaнови [re: Люб]  
Автор h. ()
Публикувано17.10.05 08:02



Става дума за любовта към Бога, но понеже е твърде абстрактно понятие, да го кажа по- просто. Това, което остава в теб след като запазиш любовта при преминаването през тежки и болезнени ситуации, това е любовта към бога.
Като пример може да се даде прошката, ако някой много те е обидил и изведнъж му простиш от цялото си сърце, това, което ще остане в теб е пламъчето за което говорим. Или съдбата ти е много тежка и изведнъж благодариш...тогава нещо грейва, отварят се нови нива на осъзнаване и пр. Няма какво да се говори, всеки може да си го усети за себе си.

Вселената не откликва на недоволите и искащите, тя обаче хармонира с действените.

И аз балагодаря.



Тема Re: Drona,нови [re: Mиpo]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано17.10.05 09:04



Ми замисли се защо не искам да влизам в диалог точно с тебе.....



Тема Re: ~нови [re: Mиpo]  
Автор~ (Нерегистриран)
Публикувано17.10.05 09:15



Най-вредни са празните приказки. А твоя ум обича това.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Mиpo]  
Автор Raja ()
Публикувано17.10.05 12:32



Значи, като техники правя асани, пранаяма и медитация основно.
Както обясних на Миро забавих се малко с отговора, защото бях по-зает тези дни.

Животът е хубав.



Тема Re: Миро!!!нови [re: Mиpo]  
Автор serina (съм)
Публикувано17.10.05 15:04




Здрасти,миличък!
Отново си направил някакви генерални изводи за това как действам и...остави,но и ЗАЩО...
По елементарно е!
Прочетох,че китайците вече лекували китайчетата от зависимостта им към нет-а и реших да се тествам и аз...


Другото,което направих беше да изкарам малко време само с Ошо...Подари ми такава любов...Бях "препълнена"-всяка моя клетка излъчваше любов!
Невероятно изживяване!!!

Останалото е писано по горе от Люб и Хуанджи-за прошката,за лекотата,за свободата от...аз ще кажа себе си...
Усещането,че всичко е едно!!!

И изживяванията,които дава съзнанието!!!

Съзнанието,което е ЕДНО за ВСИЧКИ НАС!!!
Това предполагам е ясно на всеки на теория,но практиката нещо не ни се отдава...Затова и написах толкова подробно за групите!
Един Хуанджи се е опитал да го приложи,но като гледам не е срещнал разбиране какво прави!!!
Има забрана за ненамеса,но не можах да не се възползвам от толкова ясен пример!

-------------------------------------------------------------

Вървял един дълго през пустинята-видял пред себе си оазис и вода,но до нея стоял змей.Събрал човека последни сили и започнал да се бие със змея...

По някое време змея го попитал:

-Ти какво искаш,бе?

-Да пия-отговорил човека.

-Ами пии ,бе!Що се биеш???

---------------------------------------------------------------

Мноооого мъдър виц!!!И поучителен!!!


Този живот е сън!Време ми е да се събудя!


Тема Здравей Еллдиборе,нови [re: BG-AYP]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.10.05 15:29



Не си прави труда да ми благодариш, просто Цялото се е погрижило ...
Няма нищо лошо да се потруди човек и ако не възразяваш, да ти благодаря все пак. През теб благодаря именно на Цялото. За да има и следващия път .

Не съм сигурен, че разбирам какво казваш, като казваш, че си медитирал върху написаното. Вероятно имаш предвид, че си разсъждавал и съзерцавал написаното, което се означава с думата contemplation. Медитацията е съвсем друго нещо, ако се съди по описанията, които най-често се срещат в мрежата, а и в този клуб. А и ако беше медитирал нямаше да има нужда да ме питаш, щеше да знаеш - нали медитацията води до всезнание
Нямам предвид разсъждение, съзерцание или contemplation, а именно "медитация над нещо". За добро или за лошо не съдя за медитацията от мрежата или от този клуб. Между другото, в тази тема поне 90% казаха,че медитират. Да виждаш всезнаещи? Апропо, да си срещал изобщо някога всезнаещ човек, пък ако ще и да е медитирал десетки години? Пък и за какво би му било да медитира десетки години щом като "медитацията води до всезнание".

Под "медитирам над нещо" разбирам да насочва цялото си внимание към нещото стремейки се да го усетя неговата ЦЯЛОСТНОСТ.


Нажежаване и прегряване по време на практики
Бих казал, че съм практикувал достатъчно дълго най-разнообразни енергийни практики, но повечето от неприятните горни ефекти почти никога не съм ги срещал (със съвсем малки изключения и за кратко). Просто, заедно с ЯН частта в практиките, които познавам, има задължително и ИН част. Както съществува и съответната "радиаторна" система за отвеждане на енергията към най-различни части.

алхимичната монахиня
Nun e просто женски род на monk и се изполва тази дума за жени. Искала е да подчертае е че не е жена, а е мъж ли?
Имах предвид защо я наричаш "алхимична", т.е. какво (повече) алхимично има в нея (практиките й) примерно сравнено с Йогани? Ще споделиш ли къде я срещна?


И да, убеден съм, че значителна част, ако не и всичките духовните преживявания са продукт на нервната система.
Позволи ми да имам съвсем различно мнение от твоето по горното. Духът е нещо, което може да обитава физическото тяло, но както той, така и енергийната, емоционалната и менталната съставка са нещо различно от нервната система (въпреки, че поне последните 3 могат да изглеждат често припокрити с нея).

Не забравяй, че това което съответните измервателни уреди детектират е въздействието на неща, които са отвъд нервната система, върху нея самата.


Мисля обаче, че и тук от обсъждане няма много полза къде, къде повече полза има да се практикува ... ако има с кого и ако ти стиска
Винаги може да има полза от добре дозирано и насочено обсъждане. Иначе, можем да си правим всичките практики всеки сам, но както виждаш споделяме различни гледни точки и мнения в този клуб.





Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Raja]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано17.10.05 17:44



Сигурно си бил супер зает с прегръдките с Хуанджи щом ти трябва толкова време за 1 ред



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: :)]  
Автор Raja ()
Публикувано17.10.05 17:56





Животът е хубав.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: usmivche]  
Автор terra_incog ()
Публикувано17.10.05 18:03



Много кратичко и ясно съм си описала това което правя.
Пак ще повторя с други думи: винаги да си в позицията на свидетел, да гледаш на нещата от дистанция като знаеш, че не си нищо от това което наблюдаваш.
А за крайната себереализация ще ти трябва още една стъпка, но мисля че това е доста далече от вас за да го обяснявам.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Raja]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.10.05 23:34



Как правиш медитация? И освен трите изброени неща, нещо друго като методи правиш (или правил ли си) по-продължително?



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Mиpo]  
Автор Raja ()
Публикувано18.10.05 10:35



Всъщност, единствената практика е медитацията, всичко останало са само техники подпомагащи нейното СЛУЧВАНЕ (включително асаните и пранаямата). Така че не можем да сложим ясна разграничителна линия между йога практиките и останалата част от живота... в момента в който я сложим се превръщаме в гимнастици, "медитатори" търсещи различни преживявания и прочее. Самият живот е истинската практика.
Що се отнася до техниките, като ученик попаднах на книжката "Въведение в медитацията" на Рой Юджийн Дейвис, даваща една проста медитативна практика, основана на следене на дишането и мантрата "Со-хам"... може да се каже, че това е модификация на Випасана. Тази практика и досега си ми е любима, ако така може да се каже. По-късно започнах да експериментирам с различни мантри. След като станах част от клуб "Патанджали" усетих голямата полза от Нада Брахма, Мандала, Дза Дзен, но най-вече - общуването с човек, който е въплътил и реализирал пътя на йога в собствения си живот.

Животът е хубав.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: terra_incog]  
Автор usmivche (непознат)
Публикувано18.10.05 10:42



Скъпа терра инкогнита, не се съмнявам, че сигурно си доста напред с материала
Може ли да те попитам какво имаш пред вид като казваш "вас"? И аз правя всички тези неща, които описваш! А ти медитираш ли с някаква конкретна техника?



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: usmivche]  
Автор terra_incog ()
Публикувано18.10.05 11:16



тогава защо питаш?



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: terra_incog]  
Автор usmivche (непознат)
Публикувано18.10.05 11:22



ами как защо за да общуваме и споделяме.
ама не каза кои сме тези "вас" ....



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: terra_incog]  
Автор Янa (somebody new)
Публикувано18.10.05 12:56



Това не клони ли малко към духовно високомерие...?

Devotion frees.


Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: usmivche]  
Автор terra_incog ()
Публикувано18.10.05 13:15



Още в началото казах, че трябва да оставиш въображението и фантазиите.
Ако наистина го правеше същото, щеше да знаеш.
Освен това целите май ни се разминават.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Янa]  
Автор terra_incog ()
Публикувано18.10.05 13:29



Виждам реално нещата. .

Йога ви е направила много чувствителни.
също и ходенето по ашрами.

Всъщност, забеялзвам, че заниманията с йога и всякакви други "духовни практитки" само укрепват още повече егото.

Дотук е моето споделяне



Тема мнениенови [re: usmivche]  
Автор Mиpo ()
Публикувано18.10.05 14:07



Струва ми се, че terra_incog е твърде напреднала за клуба. Нека да й благодарим, че нарушава позицията си на свидетел и е слязла толкова ниско тук за да ни удостоява с вниманието си, че като всеки неегоистичен човек не се скъпи в думите си, че чете тук редовно и най-вече, че ни казва това, което даже не сме я попитали, за сметка на глупавите ни въпроси.



Тема технически погледнато...нови [re: terra_incog]  
Автор BG-AYP ()
Публикувано18.10.05 15:28



описаното от терра_инког(нита) звучи като една перфектна практика на предаване (преданоотдаденост, безобектна)...

хармонията на пейзажа се разваля обаче от това, че си позволява да дава мнение за останалите търсещи и това я класифицира като

... въпреки, че може да е напълно просветлена...

и тъй като аз, а и вероятно повечето от клуба не сме просветлени и не бихме могли да потвръдим или отхвърлим нейната просветленост то, за да ни се докаже като такава би трябвало да покаже състрадание към нас - или като разработи за нас техники, които да ни доведат до нейното състояние, или като направи някое от чудесата, които просветлените правят, за да покажат недвусмислено, че са такива


а ако не се кани да направи нещо подобно, то тогава излиза, че писаното е просто за срамежливо себе-доказване(ego-boosting) - иначе защо да пише тук?


И и мушморока са си в нас,
ние избираме на кого да дадем глас



.

след просветлението идва прането

Тема Re: технически погледнато...нови [re: BG-AYP]  
Автор terra_incog ()
Публикувано18.10.05 15:49



Много добре виждам нивото на всеки. Защо да споря или обяснявам неща, които уж твърдите, че вече сте наясно?
Нямам намерение да се занимавам с мушмороци
С това приключвам и моите коментари и участието си в клуба, до появата на нещо интересно



Тема Споделянето, насилването, мярата и любовтанови [re: h.]  
Автор Mиpo ()
Публикувано18.10.05 16:05



Определено, нека Дрона да разясни нейното си мнение и съм сигурен, че като спре да се цупи ще го направи един ден (може би при други обстоятелства и другаде ). А пък нека да видим с теб сега твоето мнение.

Проблема винаги е двупосочен, ако тя ти казва нещо и ти си стена, пак се стига до задънена улица. Разбираш ли, колкото ти си прав да променяш отношението на някой, толкова и той е прав да променя твоето. Ако се залостиш в някаква плоскост и приравняваш всички към нея, към твоето виждане, да се опитваш да ги накараш да бъдат според твоите условия, се губи обмена на енергия.
Аз да съм спрял някого да променя моето отношение?? Или пък да карам някого насила да диалогира с мен?? В конкретния случай сега, сестра ти просто не иска нищо да каже. Или се опитва да ми го каже само по телепатия (за да не си изхаби думите си може би), а пък аз съм твърде прост за да го приема. Но това е разбира се е нейно право и никой не я насилва да ми "слиза" до нивото с думите и дейсвията.


Пример - изнудвайки някой да ти отговаря непременно на зададените въпроси, ти си агресор спрямо личната му свобода. Самият факт, че не му даваш избор, го кара да не ти отговори.
Много ми интересно как установи, че Дрона, или може би ти, сте били изнудвани да ми отговаряте?! Да задам 1 или 2 максимум въпроса за дадено конкретно нещо тук изнудване ли е? Според мен, ако някой се чувства изнудван от такива елементарни въпроси, то изнудвачът някъде вътре в него.


Тази е и причината да не ти отговарят в 80 процента от случайте хората. И в същото време при други обстоятелства някой си казва всичко без да се притеснява, просто той си го казва, а не го принуждават. Споделянето е полъх, всяко излишно издишване го прави изкуствено.
Пак ми е интересно как ги изчисли тези "80%"? Ако стават въпрос за случайни хора и 5% да ми отговорят директно би ми се струвало много. Апропо, като гледам споделяната по тази тема, може би в клуба все пак не са само случайни хората .

Най-важното, обаче, е че целта не ми е на всяка цена да получавам споделяния! И не се чувствам личен изповедник или психолог на никого за да чакам така неговия "първи полъх". Напротив, интересуват ме ОСЪЗНАТИ неща, такива за които човек не се чувства агресиран/насилен/изнуден/изяден при задаването на елементарни въпроси. И даже, ако са много "елементарни" въпросите, бих ги усложнил с удоволствие по съответни начин за да усетя до колко бихме могли да се задълбочаваме с този човек, до колко той, пък разбира се и аз би могли, да течем като река...Все пак предполагам си даваш сметка, че това тук по клубовете е увод към увода по навлизането навътре и е хубаво нещата да са ясни от самото начало. Забележи обаче, ако на някого му идва в повече и не ми отговоря или казва просто "не" и никой не го насилва! Ето ти кроткото мнение на Рада в тази тема и никой не я е ял .


После ти караш хората при общуването си с теб да се чувстват като на изповед, което е малко смущаващо за егото. :)))
Хората могат да се чувстват на изповед, защото много често никога не са осъзнавали цялостно тези неща, за които ги питам. На мен ми е лесно за тези неща, не защото съм смел, а защото съм ги медитирал, рекапитулирал и съм ги прекарвал през съзнанието си много пъти. Сигурно, ако някой ме попита неща, на които не съм обръщал внимание и на мен би ми бил било труден или "канибалски" въпроса.

А иначе, ако на някой може да идентифицира по-добре егото си с въпросите ми, какво по-хубаво от това.


Като си осъзнавам сега пишейки, намирам грубостта в себе си в различни моменти. Което пък отваря въпроса, дали трябва да сме само мили и добри, щото много са ми помогнали агресивните моменти от вън, включително и от теб. Въобще, този въпрос остава открит...нямам отговор.
Да, понякога и силата/грубостта е полезна и аз съм го забелязал от опит върху мен. Но всичко е обаче въпрос на МЯРА и на ПРИЕМАНЕ на двете страни! И в конкретния случай на общуване тук в ДИРа, поне за мен принципът е ако другият ИСКА и е СЪГЛАСЕН да участва. Мога да му задам един, два въпроса по дадена тема, но ако видя, че не отговоря и че това не го интересува, би било насилие да продължавам да го гоня. И откакто съм започнал да пиша по тези клубове съм следвал винаги този принцип. Виж обаче един важен детайл. Ето Кайли, примерно, определено не ми е интересна какво пише (не казвам че е лоша или добра, просто моята гледна точка за света е коренно различна от нейната) и това го установих с няколко общувания още преди години. И за това не ходя да споря с не, нито да общувам. Но ако тя би искала да ми каже или попита нещо, бих я приел с удоволствие, просто защото е човек като другите и всички се учим от взаимодействия. Но се стремя да я накарам да е будна, че си получава именно това което е търсила. И е нейна отговорност за избора й! Точно както с теб, ако правим спаринг по някакво бойно изкуство (апропо както правихме малко), моя е отговорност да приема, че може да ме насиниш някъде. Но го приемам с удоволствие, защото знам, че само така мога да науча определени неща. Апропо, хареса ми спаринга, който правихме и ти благодаря за него, защото научих от теб интересни неща .

Следвам един само принцип и това е принципа, че любовта стои най- на високо, всичко е по- доло от нея, каквото и да е то. Вече какво значи любовта е съвсем друг въпрос. За мен това е лекотата с която човек преминава през трудни и болезнени ситуации, говоря като изява. Иначе, ни може да я обясня, ни да я видя, ни да я пипна тази любов. Това по един естествен начин прави всички други принципи да се разхвърчават из ефира като есенни листа.
За мен обаче е по-важно какво всеки влага в тази дума! Иначе самата дума е просто дума някаква си, но виждам, че по тези клубове тази дума е на особена почит, често за сметка на съдържанието й. Даже виж, че и ти сега прегръщаш Раджа за някакви насъбрани неща, но къде е била любовта ти когато тези неща са се насъбирали? И къде би била тя, ако се случи пак да го насърбваш на някого друг? Показва се само накрая или е нещо постоянно?

За мен лично любовта е усещането, че моята хармония зависи от тази на нещата около мен. Т.е. че съм взаимосвързан с Околното. И от тук конкретните мои действия, включително и по тези клубове. Понеже горното усещане, обаче, все още не е цялостно в мен и не винаги усещам добре всички неща от околното, стремя се да го задълбочавам доколкото мога.

Благодаря ти за постинга, защото той ми даде възможност да медитирам още по-дълбоко над засегнати неща, част от които споделих сега.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Mиpo]  
Автор Rider on the White Horse ()
Публикувано18.10.05 18:50



всеки ден сядам, преди в тъмнина, без звуци около мен, сега няма значение. изчаквам, усещам себе си, този който, усеща също е усетен/почувстван. винаги се появява вътрешен фокус, точка на съзнание, която е водачът в медитацията. понякога е някоя от чакрите отпред по тялото или отзад по гръбнака, понякога е над главата, понякога е кундалини или бързо се превръща в лайа, просто безкрайно пространство. ако се появи някоя мисъл я регистрирам и отново се връщам към фокуса, ако някоя емоция излезе на повърхността отново е наблюдавана. от контакта с вътрешния фокус непрекъснато се отделя светлина, интензивност и живот и обикновено емоционалния/менталния процесинг е изгарян и трансформиран, като след това остава още повече празно пространство и всеобхватност. доста често има вътрешно усещане, че тази енергия трябва да отиде там, че този аспект от съзнанието си, с който общувам в момента трябва да бъде интегриран точно тук.
общо взето освен да следвам водачеството от вътре друго не правя.

Махатма сияе към вас


Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: terra_incog]  
Автор Янa (somebody new)
Публикувано18.10.05 18:52



Пак не става много ясно кои сме тия "ние", ама нейсе :)
Егото е нещо, което трябва първо да интегрираш, за да можеш да го трансцендентираш. Елементарен закон, който може да се приложи върху всичко в този свят. Ако отречеш/разрушиш нещо, нямаш никакъв шанс да го надскочиш. Само ако го осъзнаеш и интегрираш, има някаква вероятност. В този смисъл укрепването на егото по пътя е просто неизбежно, за да достигнеш свидетеля.

Devotion frees.


Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Янa]  
Автор Rider on the White Horse ()
Публикувано18.10.05 18:58



всъщност дори не трябва да се занимаваш с егото (процесите в първите 3 чакри). те са изцяло човешко творение и нямат нищо общо с истинската ти същност:) и да ги лекуваш и да не ги лекуваш няма никакво значение. просто изтегли съзнанието, което си вложила в структурите в тях.

Махатма сияе към вас


Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Rider on the White H]  
Автор Янa (somebody new)
Публикувано18.10.05 19:09



И така не става, поне според мен.
Не можеш да стигнеш до шестия етаж, без да минеш през първия.
Вселената не си играе игрички и не ни е въплътила в тази форма ей тъй за разнообразие. Всичко има значение, нищо, че често не ми харесва. Тук важи същото, трябва да интегрираме физическия и менталния план, за да ги трансцендентираме. Ако си затваряме очите за тях (понеже нали няма значение), рано или късно с гръм и трясък падаме отвисоко и имаме съмнителното удоволствие да започнем отначало. Питай който и да е строителен инженер къща без основи строи ли се... А принципите са същите във всички "светове", само проявлението на енергията е различно.
Аз се срутих отвисоко неотдавна и неща, които преди съм отричала, сега ми станаха пределно ясни.
Трябва да признаем едно - че не сме по-силни от живота, колкото и да сме своенравни и че ние трябва да следваме него, а не той - нас.

Devotion frees.


Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Янa]  
Автор Rider on the White Horse ()
Публикувано18.10.05 19:15



аз не претендирам, че съм информиран за плановете на вселената. казвам това, което е продиктувано от вътре и работи за мен. освобождаване на съзнанието не означава игнориране, а трансформация на структурите, които ни теглят да ползваме тези центрове и погледа към реалността, който осигуряват. общо взето да си затворен в тях си е като ковчег.

Махатма сияе към вас


Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Rider on the White H]  
Автор Янa (somebody new)
Публикувано18.10.05 19:24



Окей, възможно е погрешно да съм те разбрала. Възможно е просто да имаме различни подходи. Всъщност тук Миро би бил прав да поиска уточнение.
Какво означава за теб "освобождаване на съзнанието", първо? Второ - какво означава, че процесите в първите три чакри са "човешко творение"?

Определено не съм съгласна, че "няма никакво значение" какво правим с тях. Не можеш да се разединиш на първите три и останалите четири (чакри) и да очакваш да станеш цялостен... нали потокът на енергията трябва да е непрекъснат... Аз съвсем бледо започвам да усещам какво е всичко това в действителност, но реалността има много пластове и съответно могат да й бъдат приложени много погледи, които всички ще са еднакво верни или погрешни, едновременно. Поне до постигане на истина от висша инстанция, ама освен терра_инког(нита) не знам кой може да претендира за това

Devotion frees.


Тема Re: за Скорпиона ;-)нови [re: Mиpo]  
Автор P T R ()
Публикувано18.10.05 22:23



Последователно и групово("шведски" и "руски" тройки).



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Янa]  
Автор Rider on the White Horse ()
Публикувано18.10.05 22:47



означава, че всеки път, когато си реагирала отделена от цялото, от своя център, си оформила енергиите в тези 3 чакри, създала си по-малки структури в тях, които са мъртви, бездушни (точно поради пряка връзка с източника на светлината). и след това реагираш спрямо записите там, засилваш ги със сходни преживявания, защото енергията увлича подобна енергия и се увековечава. след известно време енергиите и структурите се комбинират в цели модели - на отчаяние, на отричане на някой аспект от теб (например динамичната енергия, защото си мислим, че прекаленото много енергия може да разруши тялото) и тн. т.е. носим минали преживявания без да е нужно това. а какво означава, че са човешко творение ли? просто нещо, в което сме се затворили, за да живеем живот като хора - с най-различни дисбаланси, илюзии и глупотевини. положение, което се е случило, защото прекалено много съзнание от душата е проявено в тялото, за да стане полусамостоятелно и да си мисли, че то е господарят на кораба и в същото време прекалено малко, за да осъзнава от къде идва.

Махатма сияе към вас


Тема Re: Споделянето, насилването, мярата и любовтанови [re: Mиpo]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано19.10.05 09:01



Когато се научиш да приемаш отговорите каквито са, а не каквито искаш да бъдат, може би диалогът с теб ще стане възможен.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: terra_incog]  
Автор h. ()
Публикувано19.10.05 11:30



Всъщност, забеялзвам, че заниманията с йога и всякакви други "духовни практитки" само укрепват още повече егото
Снощи, един човек разказа по този въпрос следното. Практикуващия като постигне нещо си слага една златна гривна на ръката и фокусът му се измества към нея. Започва всеки ден да си я лъска и да прави разлика как другите имат железни или медни гривни на ръката си, а той златна. И се кефи на гривната си, я колко съм велик и супер, кво знаете вие бе, а? Колко много знам, колко съм светъл, голема съм работа и с надува като въшка, без дори да се усети...и си лъска гривничката...



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Rider on the White H]  
Автор Mиpo ()
Публикувано19.10.05 14:32



Бях забравил да те поканя "поименно" и хубаво, че реши да кажеш как е при теб, за което ти благодаря.

Няколко дребни въпроса. Има ли значение стойката/положението на тялото в което си седнал? И по колко време горе-долу медитираш така на ден? И въобще, физическият аспект има ли някакво значение за теб?



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Raja]  
Автор Mиpo ()
Публикувано19.10.05 14:51



Напълно съм съгласен, че целият живот е истинската практика. Но понеже целият живот е нещо твърде голямо за дискутиране наведнъж, ние дискутираме отделни негови елементи и в случая практиките (техниките). Без да забавяме и за миг, че те са органична част от цялото, сега обаче обръщаме внимание именно на различните практики (даже и не влизаме много в детайлите им).

Ако искаш да видиш въпросът ми и от друга гледна точка, би ли посъветвал някой начинаещ (представи си че се обръщаш към себе си преди Х години) да прави въобще практики след като може будността в целия му живот да е такава практика? А що се отнася до конкретните практики, струва ми се, че ти сподели достатъчно, освен ако няма нещо да добавиш. Естествено, ако искаш може да кажеш как се е променял балансът между различните ти практики (вкл. и това просто да си буден в ежедневието) през годините.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Rider on the White H]  
Автор Янa (somebody new)
Публикувано19.10.05 14:54



Окей, това е на език, който разбирам :)

И все пак - правилно ли съм разбрала, че смяташ физическото, психичното, сексуалното, менталното и прочее проявления на енергията за "без значение"?

Devotion frees.


Тема Re: Дронанови [re: Drona]  
Автор Mиpo ()
Публикувано19.10.05 14:55



Ама аз точно те молех да ми дадеш примери и въобще да ми помогнеш да се науча на това. Иначе обещавам да съм послушен и да се уча... И защо само Хуанджи и Раджа да се прегръщат, хайде и ние?



Тема Re: Дронанови [re: Mиpo]  
Автор Янa (somebody new)
Публикувано19.10.05 14:56



Миро, границата между насилие и провокация е мнооооого тънка, понякога не успяваш да я нацелиш...

Devotion frees.


Тема Яна,нови [re: Янa]  
Автор Mиpo ()
Публикувано19.10.05 15:07



Някога да съм казал, че съм безгрешен или просветлен? Ти или някой друг, ако забележите НЕЩО КОНКРЕТНО, просто ми го казвайте и показвайте. Осветявайте ме, ако на мен ми е трудно да го направя сам. Нали за това пиша тук, а не за да съм псизповедник!



Тема Re: Дронанови [re: Mиpo]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано19.10.05 15:19



виж, губиш ми времето като ме караш безкрайно да се занимавам с теб. Не знам защо придаваш такова голямо значение на себе си. Ту искаш да ти се отговаря, когато нямам желание за това; после изписваш 20 постинга защо не искам и как ТРЯБВА да искам...

Сега пък се опитваш да ме въвлечеш в ситуация - "двама пияни руснака изясняват "почему не уважаеш???"" ..... Това са някакви твои пълни фантазии.

Успокой се и си гледай живота.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Mиpo]  
Автор Rider on the White Horse ()
Публикувано19.10.05 15:19



хехе все сме се поканили взаимно на някое друго ниво щом сме се срещнали :)
за стойката, има да, но дойде естествено. винаги сядам с изправен гръбнак, в началото бях облегнат на облегалка, след това от само себе си се изправи стойката. около час - час и половина сутрин след ставане. колкото до физическия аспект, има да, но не по начина, по който повечето си го представят. не реагирам на нищо създадено вътре в мен от физическото/ емоционалното/ менталното тяло (иначе доста внимателно преглеждам себе си за всички процеси там, но не ги преживявам и не им отделям внимание. забелязал съм, че е много дълбоко и по-бързо ако свържа малкия "аз" на емоциите и мислите, защото те имат нещо като ограничено до едно-две желания и стимули "съзнание" с цялото, което съм. в една книга преди време видях много подходящ пример (книгата беше на съвсем друга тематика), ако на един кораб капитана пострада и изпадне в безсъзнание, помощника му поема управлението и може и да си помисли, че кораба е негов. е ние сме преживели много степени на фрагментация и общо взето сме дали властта не само на помощника, но и на всички юнги на кораба :)) така, че след като капитанът дойде на себе си ще има доста работа)
медитацията, към която съм насочван, е въплъщаване на духа в тялото, ако нямам физическо тяло, къде ще интегрирам цялата светлина "отгоре" :)

Махатма сияе към вас


Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Янa]  
Автор Rider on the White Horse ()
Публикувано19.10.05 15:23



да.

Махатма сияе към вас


Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: h.]  
Автор serina (съм)
Публикувано19.10.05 15:30



Но това е в реда на нещата и е нормално да е така!!!
Нали за да "спукаш по-лесно балона-трябва да е максимално надут...",или "за да падне плода трябва да е узрял"...

Иначе,ако няма его -какво ще остави човек???

А като се създаде разстоянието между съзнанието и егото,колкото последното е по голямо и тежко-толкова повече му се иска на човек да го изхвърли!!!


Този живот е сън!Време ми е да се събудя!


Тема Re: Яна,нови [re: Mиpo]  
Автор Янa (somebody new)
Публикувано19.10.05 15:47



Окей... ето, например желанието да налагаш прегръдките, били те и виртуални. Мисля, че добре съзнаваш "провокацията", която обаче в случая с Дрона е по-скоро безогледно нахлуване в личния й периметър. Не правиш ли разлика?

Devotion frees.


Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Rider on the White H]  
Автор Янa (somebody new)
Публикувано19.10.05 15:56



Не си ли противоречиш с това:
ако нямам физическо тяло, къде ще интегрирам цялата светлина "отгоре"?
Тогава как би могло да е без значение общо казано "материалното" проявление и структура на мястото, на което се намираме?

Извинявай, че те ръчкам - не е необходимо да ми отговаряш, ако ти е неприятно. Просто се опитвам да си изясня подходите ти.

Devotion frees.


Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: serina]  
Автор~ (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 17:09



Правите грешка, катоо си мерите егото. Всеки го има, няма човек без его, че нямало какво да остави.
Няма голямо и малко его. Просто трябва да видите какво е егото, личността ви - това, което си представяте че сте вие. И ще разберете, че е само илюзия. Това е смисълът, а не да го правите голямо или малко или да го пукате. Просто вижте как се създава и как се поддържа и дали това е нещо реално или само вие си го създавате? тОВА Е ЦЯЛАТА ФИЛОСОФИЯ.
и ОСТАВЕТЕ ПРИКАЗКИ ЗА РАЗНИ ЕНЕРГИИы ТРАНСФОРМАЦИИ И ЧАКРИ. тОВА ВСИЧКО Е ПАК ОТ ЕГОТО.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Янa]  
Автор Rider on the White Horse ()
Публикувано19.10.05 17:45



мне не деля нещата на приятни и неприятни:) животът е радост, какво означава нещо да ти е неприятно:)
физическото тяло има нужда от одухотворяване. едва ли ще разбереш, но някои енергии разбиват материята и освобождават затворения дух от там, като след това променят и клетките да привличат светлина, така че вече не разполагаш с нещо родено като материя и плът, а наситено със светлина и одухотворено. когато казвам физическо тяло имам предвид, че то е приемникът, но че не е важен в старата си форма. при интегрирането на светлина физическото тяло и висшето етерно тяло/чистото електронно тяло/светлинното тяло (май навсякъде има различни думи за него) се сливат. казвам, че физическото/ емоционалното/ менталното са ненужни и са илюзия, защото вътрешното ми усещане е, че никога не е трябвало да пропадаме толкова ниско в материята. в този смисъл тялото от светлина е това, чрез което изначално е трябвало да преживеем света.

Махатма сияе към вас


Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: ~]  
Автор Raja ()
Публикувано19.10.05 17:48



Точно така е.

Животът е хубав.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Rider on the White H]  
Автор Янa (somebody new)
Публикувано19.10.05 18:00



:) Това е too high, прекалено абстрактно за мен. Макар че разбирам идеята, която влагаш. Благодаря за разясненията...
Мисля, че не може да се работи само във възходящ порядък (изтокът), трябва едновременно да се работи и в низходящ порядък (западът), поне така аз усещам нещата...

Devotion frees.


Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: ~]  
Автор Rider on the White Horse ()
Публикувано19.10.05 19:09



не съм забелязал следването на пътя да е от ума.

Махатма сияе към вас


Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Rider on the White H]  
Автор~ (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 19:14



какво искаш да кажеш?



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: ~]  
Автор The Rider ()
Публикувано19.10.05 19:30



много е дълго, но с две думи се изчерпва като "духовен аскетизъм" или склонността на всичко да се казва "няма нужда от това, и от това няма нужда, заблуждаваш се, правиш всичко от "егото" си" и всички останали приказки, които водят единствено до изсушаване на вдъхновението в някой друг (това естествено може да стане само в началните стъпки, иначе води до усмивки и виртуални прегръдки). щом някой има вътрешната необходимост и подтик да прави нещо със себе си, друг няма място там. в една друга тема започна хубава дискусия за мотивите. ако те са изяснени водят до вътрешна дисциплина (точно обратното на сухарските многочасови упражнения в определено време от деня и оределени програми, защото така пише в книгите, и други форми на изопачаване на енергията на отдаването като фанатизъм и високомерие). някои често се отправят на криворазбраното "аз съм свидетел на всичко, просто ще си стоя и ще наблюдавам", но при най-малкия стимул излизат от тази поза и се захващат с коментари към околните, за това как и дали се справят.
по-горното е обобщено мнение на няколко теми, които прочетох днес докато разглеждах клуба:)

Махатма сияе към вас


Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: usmivche]  
Автор terra_incog ()
Публикувано19.10.05 19:32



Ще отговоря за медитацията, въпреки иронията ти. Но отговорът по-скоро е на самия въпрос като такъв, а не за теб, защото ти нали всичко си правиш така и си знаеш? Но друг може да се възползва.

Първо, ако има техника, значи това не е медитация.
Най-ефективната медитация, която е истинската медитация, е да насочиш вниманието си към своя "аз". Това е медитация на аз-а. Към усещането за своето битие, което е "аз съм". Няма определени пози, техники или откъсване от света. Но най-добре е в свободното време и в тишина.
Пробвала съм много други "медитации" докато дойда до истинската. Но не е това целта сега да описвам как съм стигнала до тук. Нали въпроса на Миро беше какво практикуваме?- което подразбира сега, в момента.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: The Rider]  
Автор Янa (somebody new)
Публикувано19.10.05 20:15



Само че по този начин май влизаш в същата клопка на коментатор, а сега - и аз :)

Devotion frees.


Тема Re: Яна,нови [re: Янa]  
Автор Mиpo ()
Публикувано19.10.05 21:05



Би ли изразила становище по следните точки засягащи именно това, което ми каза.

1. С Дрона сме се прегръщали и на живо (и не тайно), така че за какво "нахлуване в личния й периметър" може да се говори сега от ПРЕДЛОЖЕНИЕ за виртуална прегръдка тук?

2. Даже и да не сме се прегръщали, какво лошо има да ПРЕДЛОЖИШ на някого (още повече, с когото сте общували в продължение на години тук), че си готов да го прегърнеш?

3. Това че аз прегръщам някого тук виртуално, не го ангажира него по никакъв начин. Просто това показва, че аз съм готов да го приема такъв какъвто е (пък нали Дрона това искаше). Ако той не иска, негово право е да не го приема, да не ми отговоря, да не ме чете. Насилие би било, ако ходя след някого в различните теми и постинги (особено тези неадресирани към мен) и му предлагам непрекъснато да го прегръщам, след като той ми е отказал ясно.

4. Прегръдката, която използвам по клубовете тук, има различни значения, но най-важното е, че обръщам внимание на човека, че ако е съгласен да общуваме, ще дойда БЛИЗО до него. Както и че му позволявам той да направи същото. Просто, така разбирам общуването и понятието "личен периметър" ми се струва АБСУРДНО от духовна гледна точка при условие, че НИКОЙ НЕ Е НАСИЛВАН и всеки носи отговорност за собствените си действия.

Естествено, знам, че за някои хора може да са насилие и най-общи въпроси, които бих им задал, или даже мълчаливото ми присъствие, и за това казвам винаги ясно моята гледна точка. Ако на някого не му харесва това отношение, пиша регистрирано и нека да ме избягва, а аз също няма да му се натрапвам. С новодошлите, с които комуникирам за първи път и евентуално не ме познават, правя възможното да им намекна горното по най-деликатния, но ясен начин.

Кое и къде според теб е нарушаване на баланса тук?



Тема Към Хуанджи и Янанови [re: Drona]  
Автор Mиpo ()
Публикувано19.10.05 21:09



Не се обръщам към Дрона за да не й губя времето и с надеждата да следвам плътно каквото ми казва.

Според вас, аз ли губя сега времето на Дрона или тя си го губи сама? Аз ли я насилвам да общува тук или тя сама се включва доброволно, още повече, че се насочихме вече към мнението на Хуанджи? Аз ли я карам насила да се обяснява или тя намира за нужно да го прави доброволно (за което е добре дошла, разбира се)?

Иначе, следвам стриктно това, което ми казва Дрона "да си гледам живота". И гледайки го, обръщането на внимание на мен самия се оказва много важно.



Тема Re: Медитация в Банята:):)нови [re: Brahman]  
Автор lmago (самадхин)
Публикувано19.10.05 21:17



"Умът се уморява от концентрацията върху дишането, и се влиза в състоянието на „ембриона”:):) "

В Татхагатагарбха?!

***


вж. също Трансцендентална Философия

Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Янa]  
Автор The Rider ()
Публикувано19.10.05 21:36



не, защото не съм изключил способността за разграничаване в себе си. в момента, в който това спре губиш себе си. проблем не виждам и би било в противоречие с мен самия да спра да казвам това, което мисля.

Махатма сияе към вас


Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Rider on the White H]  
Автор smokche (хвъркато)
Публикувано19.10.05 21:37



"когато казвам физическо тяло имам предвид, че то е приемникът, но че не е важен в старата си форма. при интегрирането на светлина физическото тяло и висшето етерно тяло/чистото електронно тяло/светлинното тяло (май навсякъде има различни думи за него) се сливат. казвам, че физическото/ емоционалното/ менталното са ненужни и са илюзия, защото вътрешното ми усещане е, че никога не е трябвало да пропадаме толкова ниско в материята. в този смисъл тялото от светлина е това, чрез което изначално е трябвало да преживеем света."

на обяд точно се зарадвах над изречението: "...въплъщаване на духа в тялото, ако нямам физическо тяло, къде ще интегрирам цялата светлина "отгоре".." и щях да ти напиша това:

ако под интегриране разбираш една перфектна връзка между двете или координиране / сработване...

не го пуснах, защото исках да го обмисля, а тогава нямах време...

сега обаче последното ти изречение от първия цитат ми звучи някак на криво...
не мисля, че сме пропаднали, още повече не ми харесва изразът....не е трябвало...създава ми усещането за неприемане...

за мен в този момент, тялото е толкова важно, колкото и "духа" ( не съм наясно с израза дух). И докато духът оперира на горните нива, кое да оперира на долните ?? струва ми се, че трябва просто всяко да си отговаря за своето и да има една добра комуникация и разбиране между тях....
ако не е така, можеш ли да ми го обясниш по-подробно??





Тема Re: Към Хуанджи и Янанови [re: Mиpo]  
Автор The Rider ()
Публикувано19.10.05 21:38



lol
rofl in fact

Махатма сияе към вас


Тема Re: Към Хуанджи и Янанови [re: Mиpo]  
Автор* (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 21:46



наистина си много досаден
не си от полза нита за другите, защото нямаш необходимия опит, а само говориш празни надути приказки и надменно разбира се
с това не си полезен и на себе си, колкото и да ти се иска обратното:))))

и затова избягвам да чета твоите постинги
това ти го казвам, само за да го отбележа....
и хич не ми пука каво ще ми отговориш



Тема Re: Към Хуанджи и Янанови [re: Mиpo]  
Авторh. (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 21:56



Според мен си тотално отсервиран от Дрона. Сега, как ще намериш начин да... А сега де...нали си майстор.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: The Rider]  
Автор~ (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 22:09



Мисля, че не си наясно какво значи да бъдеш Свидетел.
Това не значи, че нямаш собствено мнение



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Янa]  
Автор~ (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 22:11



Виждам, от позицията на Наблюдателя, че много сте се оплели в собствените си ментални конструкции



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: The Rider]  
Автор Янa (somebody new)
Публикувано19.10.05 22:23



То е същото... четеш нещо и в главата ти шепне и оценява невидимият коментатор, подлага всичко на сравнение, прилага някаква скала "кой къде е" съобразно теб... много е фино, особено защото иначе можем да звучим толкова изчистени и безпристрастни... това също е идентификация...

Devotion frees.


Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: ~]  
Автор Янa (somebody new)
Публикувано19.10.05 22:24



Наблюдателите не коментират, наблюдават

Devotion frees.


Тема Re: Към Хуанджи и Янанови [re: h.]  
Автор* (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 22:44



Нали знаеш как се процедира с досадните мухи и др. подобни насекоми?
На един от тези препарати пише "живот без приятели".- това за размисъл на Миро


Та значи, по-добре да нямаш такива приятели...



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Янa]  
Автор~ (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 22:47



Нали ит казах, че не си наясно. Защо трябваше да го потвърждаваш пак?



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: terra_incog]  
Автор serina (съм)
Публикувано19.10.05 22:52



Така е!
Но в началото техниките са неизбежни!
Пренесох наблюдението навсякъде-на улицата,в работата,на пазара!
Интересно е и забавно-бих казала, да наблюдаваш тялото,емоциите,ума в различните ситуации.
Вярвам,че ти ЗНАЕШ за какво говоря!!!

Но е трудно да се обясни така,че да те разберат!
Все пак това са изживявания и докато ВСЕКИ САМ не ги усети...ще си е направо невъзможно!!!

И Миро събра хиляди думи за техниките,но кой какво чувства от медитацията си...си е негово.


Този живот е сън!Време ми е да се събудя!


Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Raja]  
Автор serina (съм)
Публикувано19.10.05 23:01



Да, Раджа-така е!!!

Но когато човек успее да го наблюдава ВИЖДА,че не винаги е едно и също-егото.
Понякога има толкова "фини" изпълнения,в стремежа си да запази господството...,че е направо ...както казах вече-забавно.


Този живот е сън!Време ми е да се събудя!


Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: ~]  
Автор Янa (somebody new)
Публикувано20.10.05 06:53





Devotion frees.


Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: serina]  
Автор* (Нерегистриран)
Публикувано20.10.05 23:39



Не са ти ясни нещата, не разбра ли. Остави тези медитации и в началото и накрая все си с егото си.



Тема Re: за Скорпиона ;-)нови [re: P T R]  
Автор* (Нерегистриран)
Публикувано20.10.05 23:43



Откога секс тройките се броят за йога??



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Янa]  
Автор The Rider ()
Публикувано21.10.05 01:35



yeah whatever
много поздрави на тодор :))

Махатма сияе към вас


Тема Re: Яна,нови [re: Mиpo]  
Автор Янa (somebody new)
Публикувано21.10.05 14:02



Съжалявам, че се забавих.

1/ Минали прегръдки, виртуални или реални, са минали. Всеки момент е нов и с всеки момент нещата, условията се променят заедно с промените в действащите лица. Аз лично ясно долових нежеланието на дрона в момента да контактува с теб и твоята натраплива добронамереност придобива леко фалшиви нюанси. Всъщност не съм права да участвам в този дебат, защото мога да се аргументирам само със субективните си усещания, но след като вече съм имала глупостта да се намеся...

2/ Нищо лошо няма. Това, което аз си задавам като въпрос е защо са необходими тези прегръдки? Аз самата съм от хората, които ходят и се гушат в другите, но много често това е продиктувано от необходимостта мен някой да ме гушне, да ме приюти... може би нещо ми липсва или пък за момента усещането за екзистенциална самота е прекалено силно. Можеш да прегръщаш някого, защото ТИ имаш нужда, защото ТОЙ има нужда, защото така е прието или защото прегръдката израства естествено между двамата...
Какви са нюансите в твоя случай?

3/ В интерес на истината няма разлика между реалната и виртуалната прегръдка. Да, реално някой може просто да скръсти ръце пред гърдите си и да стои като дърво, докато ти се хвърляш да го прегръщаш. Аз поне имам усещането, че Дрона това прави. Това ще означава, че ти ще си насилил момента, не си се съобразил с вътрешния ритъм на другия... че не си бил достатъчно сензитивен да уловиш какво той излъчва...

4/ Ако понятието "лично пространство" беше абсурдно от духовна гледна точка, човечеството щеше да има само колективно, а не И лично съзнание и щеше да представлява нещо различно от това, което е... коренно. На този етап на развитие е така. Какво е на някой друг - не знам.

Devotion frees.


Тема Re: за Скорпиона ;-)нови [re: *]  
Автор P T R ()
Публикувано21.10.05 21:49



Никъде не съм споменал, че това е Йога.

Отговорих на въпроса: "Какво правя аз ?"



Тема Re: Яна,нови [re: Янa]  
Автор Mиpo ()
Публикувано24.10.05 15:48



Да уточня първо, че дискутираме нещата по принцип и използваме случая с Дрона просто като едно конкретно приложение на принципните неща

1. Съгласен съм, че миналият момент е минал, но тогава и евентуалното нежеланието на Дрона да контактува с мен е също минал момент. Въобще, когато човек непрекъснато подчертава, че нещо е минало (както е и случая със Серина), просто показва, че все още е СВЪРЗАН с този минал момент. Иначе, ще поема всяка идваща ситуация като нова и няма да се чувства неприятно, че някой е използвал нещо "минало", просто защото такова не съществува. А ако влезем още по-дълбоко ще видим, че нищо не е само ново (въпреки, че изглежда духовно много "шик" да бъде заявявано), а е обусловено от ефекта на много минали действия, което се нарича накратко карма. Както и нищо не е само старо и винаги, даже и при най-заспалите, има и нещо ново.

2. Резонен е въпросът ти за смисъла на прегръдката ми, но той не е нито един от 4те изброени. Просто прегръдката в дадения случай е определен аспект на по по-дълбоко взаимодействие. А познанието идва винаги именно чрез ВЗАИМОДЕЙСТВИЕ първо (след това следва един друг втори етап). Като гледаш отстрани нещата и хората в ДИРа (а и на всякъде в живота) могат да ти изглеждат по един начин, но едва когато си взаимодействаш с тях, ги разбираш в дълбочина.И прегръдката (физическият аспект е малка дреболия) е точно такова взаимодействие: аз съм готов съвсем искрено и отговорно да навляза в него, бидейки това част от себепознанието и от познанието ми за света около мен.

3. Както подчертах, далеч не става въпрос за някакво гушкане, а за навлизане/допускане на някого по-близо. Забележи обаче, че аз ПРЕДЛОЖИХ да се прегърнем и Дрона (или ти) сте в правото си да не приемете. Но ако само едно предложение за прегръдка в един интернет форум е "брутално навлизане в личното пространство", то много други взаимодействия от живота ще са смазващи, въпреки красивите приказки тук по форумите и аз проверявам съвсем практично доколко има кохерентност между тях. Дрона ми беше предложила наскоро да се търсим на някое място само с мислите си и все пак е важно да я усетя мъъъничко повече.

4. И сега най-важното, не знам дали си се замисляла практично какво е това Дух в теб? Предлагам ти следната дефиниция: това е "нещото", което е отвъд (по-вътре в теб) от "личното ти пространство". Т.е. ако се идентифицираш с нещо като твое лично пространство, то определено това не е твоя Дух. И аз поне общувам по тези клубове не за да прекарвам времето си по седенки, а именно за да разграничавам с наличните тук методи кое е част от моето лично пространство и кое е отвъд него. А това, че болшинството от индивидите на човечеството не са развили своя Дух и са се вкопчили в "личното си пространство" е повече от очевидно. Не смесвай обаче колективно съзнание, което е КОЛЕКТИВ (т.е. сбор от много лични съзнания) с Духа, който е индивидуален, но е изчистен от идентификации точно както едно огледало не се идентифицира с това което оглежда.


П.П. Апропо, лозунгът ти Devotion frees е именно нещо, което навлиза и разтваря личното ти пространство (и сигурно не винаги безболезнено )



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Rider on the White H]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано20.12.05 20:18



Само да ти кажа без да те задължавам да ми вярваш. Ако не искаш недей. Този/тези, които наричаш "водач" всъщност ти е враг. Опитай се да го разбереш, а не съгласиш. И то не сега веднага, не бързай наистина. Остави време виж какви реакции ще има вътре етс. Приеми го като теория и с времето ако решиш, може да я интегрираш като част от себе си.
Аз също в началото на виждането се връзвах, но след време видях по-добре. Ако някой ми беше спечелил доверието и му бях повярвал можеше да си спестя доста неща. Ако тези същества изглеждат добронамерени вероятно не бачкаш достатъчно. Може би използваш мисли с нарушена цялостност или всъщност почиваш и се наслаждаваш на живота по човешкия начин и така не си заплаха за тях.. Това излезе върла критика, но не е.

Както и да е аз не смятах да го пиша, защото от опит знам колко трудно се приемат такива неща, но в миг си помислих че нищо не ми коства поне да го драсна. Не е необходимо да ми отговаряш, нито аз ще пиша повече.



Тема Re: За Миро и любопитните мушмороци:)нови [re: Brahman]  
Авторananda (Нерегистриран)
Публикувано16.01.06 00:43



zdravei brahman mojeli da mi kaje6 kakvo ti e mnenieto za inrepretaciqta na osho vurhu sutrite na patandjali



Тема Re: За Миро и любопитните мушмороци:)нови [re: ananda]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано16.01.06 12:25



Драги Ананда

Сигурно знаеш че Ошо ми е един от любимците

Един въпрос преди това. Обичаш ли да слушаш ДЖАЗ?? Джаз музикантите са особени музиканти, (има ги разбира си и в другите области на музиката например в Индийската музика е подобно) Започват да свирят по дадена тема, дадена мелодия. Но след това се отклоняват от основният тон, и свирят какво ли не. Накрая почти не може да хвенеш с уштие какво точно са свирили. НО е хубаво, и се кефиш.

Същото е и с Ошо. Когато той започва да интерпретира дадено писание, то е само като основната мелодия, но Ошо се отклонява много, дава какви ли не неща, само и само да те събуди. Прави отклонения дори за развичение на слушателите. И се връща отново на темата след това. Също като Джаз Музикантите

Трябва да имаш преди всичко време да седнеш и да четеш на Ошо интерпретациите, и като четеш и имаш време, не само да се стараиш да разбереш същността но също и да имаш време да се кефиш от всички отклонения, всички вариации които той прави. Защото той дава не само основната мелодия но и много още друго



Тема коментарите на Ошонови [re: ananda]  
Автор Mиpo ()
Публикувано16.01.06 16:52



За разликата между класическото разбиране на Йога сутра на Патанджали и това на Ошо не мога да се произнеса (макар, че тези ошовите коментари сами по себе си са чудесни), но съществува същият въпрос и за разликата между класическото разбиране за Дао/Дао йога и коментарите на Ошо върху на "Тайната на Златното Цвете" ("Тайната на Тайните"), Лао Дзъ ("Трите съкровища") и т.н. И определено между двете има голяма разлика. Най-малкото, по простата причина, че Ошо никога не е правил даоски практики и методи (не знам колко е правил йога такива). Само, че ошовите коментари и тук са толкова хубави и задълбочени, че поне за мен няма никакъв проблем между класическата даоска гледна точка и тази на Ошо и двете се допълват чудесно.

Въобще, напълно съгласен съм с това, което каза Брхаман по-горе. Коментарите на Ошо (както и тези на всеки друг) върху нещо си са просто ПРОЯВЛЕНИЕ на разбирането на Ошо (или съответния човек) на фона на нещото (Патаджали, Дао...). Апропо, същото е и в клуба тук - приказките на някого върху нещо си, колкото и автора да се стреми към някаква велика обективност, са просто проявление на неговото разбиране, скъпи ми Ананда.




Тема Re: За Миро и любопитните мушмороци:)нови [re: Brahman]  
Автор cмиpeниe (непознат )
Публикувано13.02.06 17:14



Брахман, направи ми силно впечатление в клуба по йога. Аз чета отвреме на време в клуба, но не пиша поради това, че го намирам за претоварен от личностните проблеми на членовете, от борби на его, в които се изражда жаждата за знание. И понеже ти си висока топка, интересно ми е, ако желаеш да споделиш, разбира се какво те привлича да пишеш в този клуб
Намасте



Тема странично мнениенови [re: cмиpeниe]  
Автор Mиpo ()
Публикувано14.02.06 21:36



Трябваше да се хванем с теб предварително на бас, че на Брахман ще му е много трудно (почти невъзможно) да отговори на такъв тип въпрос. Ако го беше попитала за това как ДРУГИТЕ грешат, на минутата да ти е отговорил, привел примери, направил справка с писанията и да те е залял с обяснения. Ако пък искаше експресен отговор, просто трябваше да кажеш нещо от рода на "Аз обичам Шибендо/Нирмала/Сай Баба/Махариши/...".

Хм, но ти го попита нещо за НЕГО САМИЯ, да каже защо той прави нещо си да аргументира собственото си поведение... А това никъде не го пише в писанията... Пък си и непозната и не знае от коя точно секта си... Не създавай проблеми на човека.

Голяма работа, че не се хванахме на бас. Ти и така ще ми дадеш "нещото" от себе си и без баса.



Тема Специално за теб ще отговоря ако...нови [re: Mиpo]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано14.02.06 22:12



Хехеехе Миро ти се появи пак на моя хоризонт Специално за теб ще отговоря на този въпрос, но чакам от теб един кратък отговор. Между другото вече съм почти сигурен че си от онези пишман учени, дето издават дипломи на Сай Баба че може да повръща яйца, и дипломи на Нирмала Деви.

Нищо лошо няма в това де не се обиждай, и аз ги разбирам тези неща. Като не ти стига акъл да направиш нещо сериозно в науката, поне имаш ум да изкараш някой друг лев от джобовете на Гурувчетата, като Прем Креват и Нирмала Деви.

Те имат нужда от "научни доказателста" като твоето



Тема Re: Специално за теб ще отговоря ако...нови [re: Brahman_]  
Автор cмиpeниe (непознат)
Публикувано14.02.06 22:49



А на мен ще отговориш ли моля миг миг
- може и неспециално
- може и с бележка
- ще приема и мълчанието за отговор

_^_



Тема Re: Специално за теб ще отговоря ако...нови [re: Brahman_]  
Автор Ria* (никоя)
Публикувано14.02.06 23:16



Брахман,още ли не си излязъл от кръга,в който се въртиш от ...може би хиляди години???
Някъде срещнах-пишеш,че още 4,5 месеца ще си тук.
После къде ще си?
Хайде отговори на въпроса защо пишеш в този клуб и на мен ми е интересно,макар,че имам "съмнения" за какво си тук.
Не зная за какво няма да те има.


Никой нищо не знае освен позналите, а пък те не искат и да знаят.


Тема Формула за задействане на определени роботинови [re: Brahman_]  
Автор Mиpo ()
Публикувано15.02.06 19:05



Не е нужно да ми отговаряш на мен, аз просто не те питам нищо сега . Други хора те попитаха нещо, но изглежда те беше страх да им отговориш директно тук преди да знаеш дали са от добрите или от лошите.

Включих се просто да помогна на колежката с въпросната специалната експресната формула, която да те задейства. Радвам се, че формулата работи и може да я патентовам. Благодаря ти от името на научната общественост за участието ти в проекта.



Тема Re: Формула за задействане на определени роботинови [re: Mиpo]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано15.02.06 20:08



Аз не си спомням да съм отговарял на някой нещо, особенно в някой от последните няколко дни Ако си започнал да следваш практиките на Сахаджа йога, и да се молиш на дебеланата, или пък ти се привиждат разни ангели и дяволи, добре е да не го казваш това съвсем ачик във форрума!!! Все пак освен Яго, който ще те вземе много на сериозно, има и други по здраво мислищи хора, които може да си помислят за твоето психично здраве нещо не съвсем добро

Както и да е чакам да ми отговориш ти на моя въпрос Предполагам че не си го забравил въпреки че се правиш малко на разсеян Неудобен въпрос нали?

От една страна те измъчва гадната мисъл че трябва да "отговаряш" на някой, нещо което май ЕГОТО ти на може да си го позволи Някък си не върви на човек на твоето положение да отговаря. Унижително е

От друга страна пък самият ти не си на ясно дали Сай Баба и тези от неговата компания, са тарикати и мошеници, или пък могат наистина да правят фокуси. За всеки случай се пазиш, кой знае ако се окаже че са богове, и един ден като ритнеш бакърчето, може да опреш до тях Та гледаш да не вземаш страна

И от трета страна, има малко бизнес също. Де да знае човек в твоето положение. Може да падне някой странична пара там, да се издаде някой диплома на Нирмала.

Но най вероятното е че те боли егото. Не може така да "отоговаряш" на въпроси които другите ти задават по същият начин по който ти задаваш на тях. Наболява пустото его Сигурно трябваше да ти пиша във вид на молба: Извинете господин Миро, може ли да ви попитам, може ли да ви задам въпрос!?! И след като получа разрешение едва тогава

Кефа е това че сега като ти казвам всичките тези неща, и ти се затягаш още повече



Тема Re: Формула за задействане на определени роботинови [re: Brahman_]  
Автор h. ()
Публикувано15.02.06 20:39



Цъ, Миро не само не се занимава с тези неща, не го интересуват, но и ти даде силната си страна и ти като шаран кълвеш(всъщност, защо като...). Схващаш ли, Миро много добре знае, че всички знаят, че не го вълнува това дето си мислиш, че го вълнува. Само ти не знаеш. :)
А може вместо да се дъниш като мисирка да попиташ и да разбереш кой с какво се занимава и т.н.

Това едното. Другото е, че един мъдрец по принцип го боли дядовеца за каквото и да било отношение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.