Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:05 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Здрасти Лия,нови [re: Лия]  
Автор Mиpo ()
Публикувано08.10.05 19:51



Като писах уводния постинг към темата и усещах излъчването на поканените да се включат хора, усетих, че поне няколко ще ми отговорят като теб. И за това добавих фразата в скобите в първото изречение, т.е. че може да се говори и за лични системи. А за да няма и други притеснения, може още по-релаксирано и неангажиращо да споделиш ОТДЕЛНИ ПРАКТИКИ (които може и ти да си си измислила), които са ти харесвали и които правиш от време на време бидейки го ударила на живот. Това не е попълване на данъчна декларация, а приятелско споделяне . Ако трябва да ти налея нещо, кажи.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Mиpo]  
Автор Янa (somebody new)
Публикувано09.10.05 10:43



Здрасти :-)
Нещата, които правя, няма да са ти непознати. Някои от тях съм споменавала в съседния клуб неотдавна.

- "Ошовски" медитации, от динамичните най-любима ми е "Без дименсии", но в определени вариации, различни от тези, които са "по книга", а Надабрахма просто е "моята" медитация за всички времена :-) Когато съм в група, правя всичко, което прави групата и нямам никакви претенции, там личното изживяване отстъпва място на колективното.

- Различни практики от Виджяна Бхарайва Тантра, като очевидно най-много си падам по "Devotion frees", но и всякакви стоп-техники и каквото си харесам в даден момент.

- Сева йога, удоволствието да служиш на другите :-) Питай лудите баби в клиниката какво удоволствие е да ме юркат за щяло и нещяло и аз най-послушно да им угаждам :-)

- Дервишкото въртене, най-добре се получава с жива музика и придружено от киртани, например. Странна комбинация, може би, но за мен изключително ефективна.

- Зикър, някаква модификация, която така ти издухва мозъка, че после всички небеса са твои...

- Когато успея да си надвия на масрафа, "класическата система" хатха-йога, както е описвана многократно тук в клуба.

Ако имаш въпроси, питай смело :-) Надявам се, че съм услужила на целта и предназначението на темата.

Намасте,
Я.

П.п. Не знам дали нещастните ми опити за осъзнаване и будност се броят за "практика". Иначе използвам астрологията като пътеводител и карта в земното, защото установих, че не можеш да стигнеш небето, ако не минеш през земята, пък ако ще да си застанеш на ушите... Малко ми е сложно още намирането на подходящия подход, ама... работя по въпроса...
Devotion frees.

Редактирано от Янa на 09.10.05 10:46.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Mиpo]  
Автор~ (Нерегистриран)
Публикувано09.10.05 13:54



Защо питаш?
Единствен мотив си изтъкнал : интересно ми е
Но ако не го разбираш, нама полза да ти обяснявам

Не си казал ти какво практикуваш, а и не ме интересува
По-интересен е мотива и целта ти



Тема Re: Здрасти Миро!нови [re: Mиpo]  
Автор serina (съм)
Публикувано09.10.05 15:17



Аз преди да зная ,че съществува медитация се измъчвах от въпроса "Коя съм аз?"Същия въпрос го пренесох и по време на медитация и може да се каже,че той ми събуди кундалинито...хахаха...сега ми звучи смешно,но тогава хич не беше...

После доста често срещах думата подсъзнание.И нали казах на едно място,че не вярвам докато не проверя-реших да видя за какво говорят.Не стана от раз...,но един ден ми позволи да погледна...беше толкова черно и страшно...,но като се поуспокоих..,а пък сработи и ината и...това е-започнах да слизам стъпало по стъпало-всеки ден надолу.

Отначало срещах само неща,които аз съм подтискала,но взеха да се появяват и непознати-тук на помощ идваха книгите-разбрах за колективното несъзнателно и т.н.А колкото 'по-надолу' слизах толкова съзнанието отиваше 'по-нагоре" изживяванията ставаха все по-невероятно хубави-Буда казва,че за да успееш да отидеш в най-високата точка на съзнание,трябва да слезеш в най-ниската на подсъзнанието...и е прав...личен опит.

Аз затова и не мога да се впиша в група-ако ми кажат да танцувам,а на мен ми се плаче-ще трябва да подтисна "рева" -ама той ще си ме чака...Така,че предпочитам ,ако ми се плаче да го направя на момента,а ако ми се танцува също...

Така,че не ме пращай вече в 'баланса ти"-моят път просто е ДРУГ.

Пиша ти,защото и аз исках да разбера изживяванията при останалите-докато не разбрах,че това е невъзможно-може да прочета думите,но това,което усеща всеки един е различно.Тук е мястото да благодаря на Веда за писмата!!!

Това ми е основната медитация-а иначе почти всички останали на Шива съм ги пробвала-имало е моменти,когато съм изпитвала нужда и от сиршасана ли беше- като стоиш на глава?...

И отново за END-а да кажа-никой да не тръгва срещу собственото си АЗ-най-добрия учител на света е!!!

Нека ме приемат ,че се правя на учителка....Зная какво говоря!!!





Тема Раджа,нови [re: Raja]  
Автор Mиpo ()
Публикувано09.10.05 21:04



Тази тема беше първоначално въпрос именно към теб лично (след един разговор с един наш общ познат) и едва в последствие реших да я оформя като предложение към целия клуб. Виждам, че по други теми пишеш доста подробно (което е хубаво), правиш анализи, говориш и за практики, докато двата ти постинга тук са особено бедни и като за "бог да прости" и да ти кажа право не разбрах какво искаше да кажеш с тях.

Не става въпрос да минаваш изпит някакъв по йога, нито да правиш пълна инвентаризация на практиките си, а да споделиш поне най-важните, както направиха вече доста хора. Или пък, ако смяташ, че не трябва да се прави това сега, да се обосновеш.





Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: titiksha]  
Автор Mиpo ()
Публикувано09.10.05 21:25



Благодаря ти, Титикша за споделянето. Какво е Крия Дхияна и Сурия Намаскар (с няколко думи)? И на какво казвахте точно Зикър?

Искам да те питам също, усещаш ли нужда от някакъв друг вид практики и ако да от какви?





Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: hare shiva]  
Автор Mиpo ()
Публикувано09.10.05 23:59



Благодаря ти Харе Шива за споделянето. Може ли да ми кажеш (с няколко думи само) как правиш точно Нада йога? А също и Дхарана и Дхияна.
И един друг въпрос към теб като човек, който дълго време е правил определени методи. Случвала ли ти се е да усещаш ли нужда от някакви други тип практики или тези ти стигат напълно?
ОМ



Тема За личната практика или по принципнови [re: Mиpo]  
Автор Brahman (;-))
Публикувано10.10.05 01:22



Не е много ясно за какво питаш точно тук, за личната ми практика, или по принцип какви практики и техники се употребяват?

Ако става въпрос за личната ми практика, ти самият не даваш нищо за себе си Както и да е няма значение, аз бих писал за това какво и какви неща съм правил и т.н., но мисля че това са лични неща и хората едва ли биха се интерисували да ги занимавам с моите лични неща, какви техники съм използвал, какви упражнения съм правил, какви медитации, и т.н. и т.н. От къде на къде да занимавам хората с моя личен живот. Ако бях поп звезда, или нещо подобно предполагам че това щеше да бъде интересно, но за филянкишията от къде на къде

Колкото до самата Веданта, няма ограничение на техниките които се използват, и по принцип всяха едно действие може да бъде техника на йога и Веданта. Всички неща които се използват от йога, тантра, будизъм и т.н. може да се използват във Веданта, и обратното е горе долу същото. Никоя школа не може да каже че дадена техника принадлежи само на нея. Щом като техниката работи, може да се прилага.

Изключение правят само някой техники, които са забранени но... само за някой отделни клонове на Веданта Като цяло няма ограничения

Ekam sat viprah bahudha vadanti - Едната истина мъдреците наименуват различно

Редактирано от Brahman на 10.10.05 01:26.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Mиpo]  
Автор hare shiva (новак)
Публикувано10.10.05 09:40



Привет Миро,
Благодаря за въпросите. А ето и отговорите в искания от тебе съкратен обем.
1. Нада йога. В медитативна асана с лице на север си запушвам ушите с палците, очите си притискам с показалците, регулирам дишането през носа чрез средните пръсти и с безименни и кутрета притискам съответно горна и долна устна. Стремя се чуя вътрешните звуци.
2. Дхарана. В медитативна асана, заставам с лице на север, с поглед към междувеждието и с двете ръце опрени върху колената с длани нагоре в положение на джнана мудра се концентрирам върху определена цел, мисъл или идея.
3. Дхияна. Същото като при Дхарана(виж т.2), но само ,че стремежа е да се слея с обекта на дхарана и системно да насочвам ПРАНА към мозъка, с цел Съединяване на обект, мисъл и прана. Спинкам си в будно състояние.
4. Нямам нито нужда , нито желание , нито усещане от нужда за други практики. Те не водят до моята цел! А и нямам време да проверя верността им.
Харе Ом!



Тема Re: Раджа,нови [re: Mиpo]  
Автор Raja ()
Публикувано10.10.05 11:09



Миро, не мога да ви уйдисам.
Гледам днес новите неща в клуба, на едно място ми казват, че съм дългосвиреща плоча, ти пък викаш писал съм като за "бог да прости".
Ще ти отговоря сериозно като се поосвободя.

Животът е хубав.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.