Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:34 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: usmivche]  
Автор terra_incog ()
Публикувано19.10.05 19:32



Ще отговоря за медитацията, въпреки иронията ти. Но отговорът по-скоро е на самия въпрос като такъв, а не за теб, защото ти нали всичко си правиш така и си знаеш? Но друг може да се възползва.

Първо, ако има техника, значи това не е медитация.
Най-ефективната медитация, която е истинската медитация, е да насочиш вниманието си към своя "аз". Това е медитация на аз-а. Към усещането за своето битие, което е "аз съм". Няма определени пози, техники или откъсване от света. Но най-добре е в свободното време и в тишина.
Пробвала съм много други "медитации" докато дойда до истинската. Но не е това целта сега да описвам как съм стигнала до тук. Нали въпроса на Миро беше какво практикуваме?- което подразбира сега, в момента.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: The Rider]  
Автор Янa (somebody new)
Публикувано19.10.05 20:15



Само че по този начин май влизаш в същата клопка на коментатор, а сега - и аз :)

Devotion frees.


Тема Re: Яна,нови [re: Янa]  
Автор Mиpo ()
Публикувано19.10.05 21:05



Би ли изразила становище по следните точки засягащи именно това, което ми каза.

1. С Дрона сме се прегръщали и на живо (и не тайно), така че за какво "нахлуване в личния й периметър" може да се говори сега от ПРЕДЛОЖЕНИЕ за виртуална прегръдка тук?

2. Даже и да не сме се прегръщали, какво лошо има да ПРЕДЛОЖИШ на някого (още повече, с когото сте общували в продължение на години тук), че си готов да го прегърнеш?

3. Това че аз прегръщам някого тук виртуално, не го ангажира него по никакъв начин. Просто това показва, че аз съм готов да го приема такъв какъвто е (пък нали Дрона това искаше). Ако той не иска, негово право е да не го приема, да не ми отговоря, да не ме чете. Насилие би било, ако ходя след някого в различните теми и постинги (особено тези неадресирани към мен) и му предлагам непрекъснато да го прегръщам, след като той ми е отказал ясно.

4. Прегръдката, която използвам по клубовете тук, има различни значения, но най-важното е, че обръщам внимание на човека, че ако е съгласен да общуваме, ще дойда БЛИЗО до него. Както и че му позволявам той да направи същото. Просто, така разбирам общуването и понятието "личен периметър" ми се струва АБСУРДНО от духовна гледна точка при условие, че НИКОЙ НЕ Е НАСИЛВАН и всеки носи отговорност за собствените си действия.

Естествено, знам, че за някои хора може да са насилие и най-общи въпроси, които бих им задал, или даже мълчаливото ми присъствие, и за това казвам винаги ясно моята гледна точка. Ако на някого не му харесва това отношение, пиша регистрирано и нека да ме избягва, а аз също няма да му се натрапвам. С новодошлите, с които комуникирам за първи път и евентуално не ме познават, правя възможното да им намекна горното по най-деликатния, но ясен начин.

Кое и къде според теб е нарушаване на баланса тук?



Тема Към Хуанджи и Янанови [re: Drona]  
Автор Mиpo ()
Публикувано19.10.05 21:09



Не се обръщам към Дрона за да не й губя времето и с надеждата да следвам плътно каквото ми казва.

Според вас, аз ли губя сега времето на Дрона или тя си го губи сама? Аз ли я насилвам да общува тук или тя сама се включва доброволно, още повече, че се насочихме вече към мнението на Хуанджи? Аз ли я карам насила да се обяснява или тя намира за нужно да го прави доброволно (за което е добре дошла, разбира се)?

Иначе, следвам стриктно това, което ми казва Дрона "да си гледам живота". И гледайки го, обръщането на внимание на мен самия се оказва много важно.



Тема Re: Медитация в Банята:):)нови [re: Brahman]  
Автор lmago (самадхин)
Публикувано19.10.05 21:17



"Умът се уморява от концентрацията върху дишането, и се влиза в състоянието на „ембриона”:):) "

В Татхагатагарбха?!

***


вж. също Трансцендентална Философия

Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Янa]  
Автор The Rider ()
Публикувано19.10.05 21:36



не, защото не съм изключил способността за разграничаване в себе си. в момента, в който това спре губиш себе си. проблем не виждам и би било в противоречие с мен самия да спра да казвам това, което мисля.

Махатма сияе към вас


Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Rider on the White H]  
Автор smokche (хвъркато)
Публикувано19.10.05 21:37



"когато казвам физическо тяло имам предвид, че то е приемникът, но че не е важен в старата си форма. при интегрирането на светлина физическото тяло и висшето етерно тяло/чистото електронно тяло/светлинното тяло (май навсякъде има различни думи за него) се сливат. казвам, че физическото/ емоционалното/ менталното са ненужни и са илюзия, защото вътрешното ми усещане е, че никога не е трябвало да пропадаме толкова ниско в материята. в този смисъл тялото от светлина е това, чрез което изначално е трябвало да преживеем света."

на обяд точно се зарадвах над изречението: "...въплъщаване на духа в тялото, ако нямам физическо тяло, къде ще интегрирам цялата светлина "отгоре".." и щях да ти напиша това:

ако под интегриране разбираш една перфектна връзка между двете или координиране / сработване...

не го пуснах, защото исках да го обмисля, а тогава нямах време...

сега обаче последното ти изречение от първия цитат ми звучи някак на криво...
не мисля, че сме пропаднали, още повече не ми харесва изразът....не е трябвало...създава ми усещането за неприемане...

за мен в този момент, тялото е толкова важно, колкото и "духа" ( не съм наясно с израза дух). И докато духът оперира на горните нива, кое да оперира на долните ?? струва ми се, че трябва просто всяко да си отговаря за своето и да има една добра комуникация и разбиране между тях....
ако не е така, можеш ли да ми го обясниш по-подробно??





Тема Re: Към Хуанджи и Янанови [re: Mиpo]  
Автор The Rider ()
Публикувано19.10.05 21:38



lol
rofl in fact

Махатма сияе към вас


Тема Re: Към Хуанджи и Янанови [re: Mиpo]  
Автор* (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 21:46



наистина си много досаден
не си от полза нита за другите, защото нямаш необходимия опит, а само говориш празни надути приказки и надменно разбира се
с това не си полезен и на себе си, колкото и да ти се иска обратното:))))

и затова избягвам да чета твоите постинги
това ти го казвам, само за да го отбележа....
и хич не ми пука каво ще ми отговориш



Тема Re: Към Хуанджи и Янанови [re: Mиpo]  
Авторh. (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 21:56



Според мен си тотално отсервиран от Дрона. Сега, как ще намериш начин да... А сега де...нали си майстор.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.