Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:51 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: h.]  
Автор serina (съм)
Публикувано19.10.05 15:30



Но това е в реда на нещата и е нормално да е така!!!
Нали за да "спукаш по-лесно балона-трябва да е максимално надут...",или "за да падне плода трябва да е узрял"...

Иначе,ако няма его -какво ще остави човек???

А като се създаде разстоянието между съзнанието и егото,колкото последното е по голямо и тежко-толкова повече му се иска на човек да го изхвърли!!!


Този живот е сън!Време ми е да се събудя!


Тема Re: Яна,нови [re: Mиpo]  
Автор Янa (somebody new)
Публикувано19.10.05 15:47



Окей... ето, например желанието да налагаш прегръдките, били те и виртуални. Мисля, че добре съзнаваш "провокацията", която обаче в случая с Дрона е по-скоро безогледно нахлуване в личния й периметър. Не правиш ли разлика?

Devotion frees.


Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Rider on the White H]  
Автор Янa (somebody new)
Публикувано19.10.05 15:56



Не си ли противоречиш с това:
ако нямам физическо тяло, къде ще интегрирам цялата светлина "отгоре"?
Тогава как би могло да е без значение общо казано "материалното" проявление и структура на мястото, на което се намираме?

Извинявай, че те ръчкам - не е необходимо да ми отговаряш, ако ти е неприятно. Просто се опитвам да си изясня подходите ти.

Devotion frees.


Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: serina]  
Автор~ (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 17:09



Правите грешка, катоо си мерите егото. Всеки го има, няма човек без его, че нямало какво да остави.
Няма голямо и малко его. Просто трябва да видите какво е егото, личността ви - това, което си представяте че сте вие. И ще разберете, че е само илюзия. Това е смисълът, а не да го правите голямо или малко или да го пукате. Просто вижте как се създава и как се поддържа и дали това е нещо реално или само вие си го създавате? тОВА Е ЦЯЛАТА ФИЛОСОФИЯ.
и ОСТАВЕТЕ ПРИКАЗКИ ЗА РАЗНИ ЕНЕРГИИы ТРАНСФОРМАЦИИ И ЧАКРИ. тОВА ВСИЧКО Е ПАК ОТ ЕГОТО.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Янa]  
Автор Rider on the White Horse ()
Публикувано19.10.05 17:45



мне не деля нещата на приятни и неприятни:) животът е радост, какво означава нещо да ти е неприятно:)
физическото тяло има нужда от одухотворяване. едва ли ще разбереш, но някои енергии разбиват материята и освобождават затворения дух от там, като след това променят и клетките да привличат светлина, така че вече не разполагаш с нещо родено като материя и плът, а наситено със светлина и одухотворено. когато казвам физическо тяло имам предвид, че то е приемникът, но че не е важен в старата си форма. при интегрирането на светлина физическото тяло и висшето етерно тяло/чистото електронно тяло/светлинното тяло (май навсякъде има различни думи за него) се сливат. казвам, че физическото/ емоционалното/ менталното са ненужни и са илюзия, защото вътрешното ми усещане е, че никога не е трябвало да пропадаме толкова ниско в материята. в този смисъл тялото от светлина е това, чрез което изначално е трябвало да преживеем света.

Махатма сияе към вас


Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: ~]  
Автор Raja ()
Публикувано19.10.05 17:48



Точно така е.

Животът е хубав.



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Rider on the White H]  
Автор Янa (somebody new)
Публикувано19.10.05 18:00



:) Това е too high, прекалено абстрактно за мен. Макар че разбирам идеята, която влагаш. Благодаря за разясненията...
Мисля, че не може да се работи само във възходящ порядък (изтокът), трябва едновременно да се работи и в низходящ порядък (западът), поне така аз усещам нещата...

Devotion frees.


Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: ~]  
Автор Rider on the White Horse ()
Публикувано19.10.05 19:09



не съм забелязал следването на пътя да е от ума.

Махатма сияе към вас


Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Rider on the White H]  
Автор~ (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 19:14



какво искаш да кажеш?



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: ~]  
Автор The Rider ()
Публикувано19.10.05 19:30



много е дълго, но с две думи се изчерпва като "духовен аскетизъм" или склонността на всичко да се казва "няма нужда от това, и от това няма нужда, заблуждаваш се, правиш всичко от "егото" си" и всички останали приказки, които водят единствено до изсушаване на вдъхновението в някой друг (това естествено може да стане само в началните стъпки, иначе води до усмивки и виртуални прегръдки). щом някой има вътрешната необходимост и подтик да прави нещо със себе си, друг няма място там. в една друга тема започна хубава дискусия за мотивите. ако те са изяснени водят до вътрешна дисциплина (точно обратното на сухарските многочасови упражнения в определено време от деня и оределени програми, защото така пише в книгите, и други форми на изопачаване на енергията на отдаването като фанатизъм и високомерие). някои често се отправят на криворазбраното "аз съм свидетел на всичко, просто ще си стоя и ще наблюдавам", но при най-малкия стимул излизат от тази поза и се захващат с коментари към околните, за това как и дали се справят.
по-горното е обобщено мнение на няколко теми, които прочетох днес докато разглеждах клуба:)

Махатма сияе към вас



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.