Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:50 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: липсващия прозорецнови [re: Mиpo]  
Автор terra_incog ()
Публикувано15.10.05 11:52



По въпросите се личи, че не разбираш.
Аз ти гожоря за съвсем друго нещо, а ти ме питаш как се сади пиперо



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Mиpo]  
Автор yema (ученичка)
Публикувано15.10.05 14:27



Поздравления за темата - получи се интересна!
Относно процента - не е особено голям , но пък тежък заради Дао. Малко съм се занимавала с Дао концентрация в Микроорбитата или вътрешен цигун според теб, но сама по книга. Но вече не...поради опасност по-скоро да си навредя без учител. Но все още има моменти когато ми идва на помощ и го прилагам за излизане от ситуацията.




Тема за Скорпиона ;-)нови [re: P T R]  
Автор Mиpo ()
Публикувано15.10.05 15:14



Благодаря, че се включи. Сигурно забелязваш, че доста от хората тук имат определено по-класическо разбиране за йога и твоето, както и това на още няколко други човека, дават по-голяма разнообразие на гледните точки.

"Какво всъщност правя аз, тук и сега ?"
E, какъв е отговора за сега?

Искал да те питам относно заниманията ти на четири кв.м., всеки път с една и съща жена ли ги предпочиташ, с няколко различни (редуващи се) или предпочиташ максималното разнообразие? Апропо, сещам се за поне една жена скорпионка от клуба, която може да се заинтересува от идеята ти.



Тема Re: липсващия прозорецнови [re: terra_incog]  
Автор Mиpo ()
Публикувано15.10.05 21:18



Именно, защото не разбирам, това което казваш, за това те питам. Обясни ми, ако обичаш.



Тема Re: липсващия прозорецнови [re: Mиpo]  
Авторterra_incog (Нерегистриран)
Публикувано15.10.05 21:25







Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: Mиpo]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано16.10.05 01:59



Пожелавам на всеки да си намери своя учител!



Тема Re: Предложение към практикуващитенови [re: terra_incog]  
Авторusmivche (Нерегистриран)
Публикувано16.10.05 09:46



Доста точно си описала...... резултата - доколкото аз схващам смисъла на темата е КАК достигаш до този резултат - ако искаш да споделиш, разбира се между другото и аз трябва да направя същото, ама все отлагам



Тема относно Dronaнови [re: h.]  
Автор Mиpo ()
Публикувано16.10.05 16:03



1. И така да е, но да го каже ЯСНО, а не в другите теми да прокламира диалогичност, а тук да се цупи.
2. Кое точно е обсебващо в държанието ми? Това, че се стремя с всеки един да стигам до максимална дълбочина в диалога ни? С какво я ограничавам нея или някого друг? Нямам нищо против всички да се държат като шеф-диригенти и да задават въпроси. Аз просто питам това което ме интересува.
3. Ако не търпи нещо си, може би проблемът не е в нещото, а именно в нея. А пък ако смята, че е в мен, да ми го каже също така ясно и да е готова на диалогичност, а не да реагира сприхаво от позицията на последна инстанция.
4. И най-важното, получа се същото като и при Серина, където ако тя е сама или с хора със сходни възгледи се чувства почти просветлена и всезнаеща с кундалини на "макс". Обаче, ако срещне някой по-различен от нея и особено, ако някой дойде ПО-БЛИЗО до нея и започне да я пи(т/п)а ... и много от красиви принципи отиват на вятъра .




Тема Re: относно Dronaнови [re: Mиpo]  
Автор h. ()
Публикувано16.10.05 22:15



Значи това ще трябва тя да ти разясни, ако правилно съм я усетил.
Проблема винаги е двупосочен, ако тя ти казва нещо и ти си стена, пак се стига до задънена улица. Разбираш ли, колкото ти си прав да променяш отношението на някой, толкова и той е прав да променя твоето. Ако се залостиш в някаква плоскост и приравняваш всички към нея, към твоето виждане, да се опитваш да ги накараш да бъдат според твоите условия, се губи обмена на енергия. Пример - изнудвайки някой да ти отговаря непременно на зададените въпроси, ти си агресор спрямо личната му свобода. Самият факт, че не му даваш избор, го кара да не ти отговори. Тази е и причината да не ти отговарят в 80 процента от случайте хората. И в същото време при други обстоятелства някой си казва всичко без да се притеснява, просто той си го казва, а не го принуждават. Споделянето е полъх, всяко излишно издишване го прави изкуствено.

После ти караш хората при общуването си с теб да се чувстват като на изповед, което е малко смущаващо за егото. :)))

Като си осъзнавам сега пишейки, намирам грубостта в себе си в различни моменти. Което пък отваря въпроса, дали трябва да сме само мили и добри, щото много са ми помогнали агресивните моменти от вън, включително и от теб. Въобще, този въпрос остава открит...нямам отговор.

Следвам един само принцип и това е принципа, че любовта стои най- на високо, всичко е по- доло от нея, каквото и да е то. Вече какво значи любовта е съвсем друг въпрос. За мен това е лекотата с която човек преминава през трудни и болезнени ситуации, говоря като изява. Иначе, ни може да я обясня, ни да я видя, ни да я пипна тази любов. Това по един естествен начин прави всички други принципи да се разхвърчават из ефира като есенни листа.



Тема Re: относно Dronaнови [re: h.]  
Автор Люб ()
Публикувано16.10.05 23:49



Хуанджи (това е и към всеки четящ), а хрумвало ли ти е, че над любовта стои... любовта към любовта... и после любовта към любовта към любовта... и така все по-надълбоко/нависоко, далеч от възприемането на болката и трудностите които иначе пак си съществуват и си ги преодоляваме, стига да запазваме това нейно нежно, изящно и красиво усещане и екстаз...

Hе се опитвам да се меся в разговора, просто споделям, и това е. Чест е за мен, че има с кого да споделя това.

Редактирано от Люб на 16.10.05 23:54.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.