Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:56 29.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Средство противя мързелнови [re: Бpaxмaн]  
АвторДимитъp (Нерегистриран)
Публикувано26.08.05 10:18



В такъв човек много трудно може да се породи каквото и да било желание.
Мързеливите хора обикновенно са бе желания.
Ако имаше желания щеше да бачка за да ги постигне.
И нямаше да са мързели.



Тема Re: Средство противя мързелнови [re: *]  
АвторДимитъp (Нерегистриран)
Публикувано26.08.05 10:21



Мерси за съвета.
Това за затъването нещо не ми харесва.
Ако той затъне значи и аз ще затъна.
Това значи че на днешните тежки времена може до края на живота да не се оправя нито аз нито той.



Тема Re: Средство противя мързелнови [re: чepи]  
АвторДимитъp (Нерегистриран)
Публикувано26.08.05 10:25



Ами вече отговорих на това
ще се получи пълно затъване от което едва ли ще се измъкна до края на живота ми.



Тема Re: Средство противя мързелнови [re: Black Wolf]  
АвторДимитъp (Нерегистриран)
Публикувано26.08.05 10:26



ЗАЩО да НЕСМЕЯ????



Тема В А Ж Н О пояснение !!!!!!!!!!!!!!!!нови [re: Димитъp]  
АвторДимитъp (Нерегистриран)
Публикувано26.08.05 10:34



Защо са тази сложни писаниия
и тези непознати за мен изразни средства.
Кажте ми някоя йога практика която аз като я практикувам ще променя този човек без дори той да подозира нещо
няма ли някакви такива практики
няли йога е необятна наука
не пише ли нещо в Ведите и другите свещенни писания за това.
Няма ли подобни практики от Тантра, Ошо и другите ми учения.
Все трябва да има нещо.



Тема Re: Средство противя мързелнови [re: Димитъp]  
Автор Raja ()
Публикувано26.08.05 10:34



Кой е казал, че е лесно?

Животът е хубав.



Тема Re: В А Ж Н О пояснение !!!!!!!!!!!!!!!!нови [re: Димитъp]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано26.08.05 10:58



Ами няма такава практика която да е лесна и проста. И ако някой се опита да ти пробута нещо такова не му вярвай.
Пак ще повторя, мързелът е Тамас. Тамас се контролира от Раджас. Трябва да се създаде в него Раждас. Това е.
Трябва да се създаде в него Раджастично желание. Силно Раджастично желание, което да го измъкне от тамас. Това с наркотиците е глупост, това е пак тамас. Тамастично желание е също ако се опиташ да го направиш да речем сахаджа йога, или да стане петдесятник или нещо такова. Защото те също са в заблуда, в невежество. Направи го да се интерисува от нещо, може да е футбол, (ама не да стои пред телевизора и да гледа, това е пак мързел, тамас, ами да ходи да играе) може да се запали по някой хоби, фотография, или туризъм или риболов. Нещо интересно което да е действие. Не може да го запалиш направо с йога или философия в техният най чист вид. Това е Сатва. Той няма да разбере въобще подобни неща. Запознай го с някой жена, жените имат чудното свойство да показват на мъжете кое е правилното раджастично желание за него:):) Не се шегувам!!




Тема Re: В А Ж Н О пояснение !!!!!!!!!!!!!!!!нови [re: Бpaxмaн]  
Автор diwa_orhideq ()
Публикувано26.08.05 11:11



Брахман, определиха ме за Избрания, който ще те пита: защо пък точно риболов ти се върти в главата при изброяване на разните му там хобита?

'Законът на еволюцията изразява прехода от еднородност към хармонична разнородност'


Тема Re: В А Ж Н О пояснение !!!!!!!!!!!!!!!!нови [re: Димитъp]  
Автор diwa_orhideq ()
Публикувано26.08.05 11:39



Специално за теб, направих справка в тантрическия наръчник за вълшебства! Там пише, че докато си толкова сериозен и сърдит няма да си в състояние да промениш нищо... Но, там също пише, че има начин това да се попромени Трябва да използваш една техника, която освен че ще ти даде отговора, ще ти помогне и да помогнеш

Та, следвайки напътствията на наръчника ти изрових този линк:



Дерзай

'Законът на еволюцията изразява прехода от еднородност към хармонична разнородност'

Тема Re: В А Ж Н О пояснение !!!!!!!!!!!!!!!!нови [re: diwa_orhideq]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано26.08.05 11:47



Преди доста години, когато бях малък, имахме един съсед, който беше запален риболовец, и много действен човек, просто ми дойде на ума че може би, това не е лошо, освен това в риболова пък и в лова има нещо много дълбоко, връзка с природата. Човек е изгубил тази връзка и затова е мързелив:):) Ако ние се върнем обратно към природата, мързела ще изчезне. Не ме разбирайте неправилно, като казвам природата нямам предвид тези глупости, да отиде човек пак да живее в горите, природата е навсякъде и във всичко, дори и във университетите, атомните електроцентрали и дискотеките:):) Като казвам природата имам предвид едно специално отношение което човек има към това което го заобикаля! Ако отидеш на планината или на риболов, човек успява по лесно да върне себе си към това отношение към заобикалящата среда. По лесно е!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.