Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:34 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема из филма "САМСАРА"нови  
Автормиaн (Нерегистриран)
Публикувано20.08.05 10:09



Пема:
Яшодхара. Познаваш ли това име? Принц Сидхарта, Гаутама, Сакуамуни, Буда. Всеки знае тези имена... но... Яшодхара?
Яшодхара е била омъжена за Сидхарта. Тя го обичала много.
Една нощ Сидхарта напуснал нея и синът й, Раул... докато спяли, за да търси Просветление... за да стане Буда.
Той дори не й е продумал и една дума, когато я е напуснал.
Яшодхара показала състрадание към болните... и тъжала много преди Сидхарта да умре... дълго преди Сидхарта дори да помисли за страдание!
Никой не може да каже дали той не е предал своето Просветление и на нея?

Таши: Пема...

Пема:
Може би Яшодхара е искала да напусне Сидхарта и Раул. Откъде да знаем, че Яшодхара не е станала жертва на гнева... на самотата или мъката... след като Сидхарта я е напуснал? Някой мислил ли е за нея?
Какво ли би казала на сина си, Раул, когато той...той е задал вечният въпрос:Къде е баща ми? Какво ли е трябвало да му каже?
Как би могла една майка да изостави детето си само по средата на ноща? Това може да го направи само един мъж.
Таши, само мъж.
След това, Яшодхара не е имала избор. Тя е водила живот на себеотрицание. Отрязала си е косата... и е живяла като аскет.
Таши...
Ако мислите ти за Дарма-та бяха с интензивността на... на тези за любовта и страстта, които ми показа... ти щеше да си станал Буда...
... в това тяло...
... в този живот.

Таши: Пема...Прости ми. Ще се върна с теб. Там, където принадлежа.


Из филма "Самсара" - една от най-силните сцени във филма, след последните думи на Таши, Пема му оставя вързопчето (за късмет) и си отива. За него това е катарзис, след който той поема пътя към ... манастира, а не към дома при Пема и синчето му.



Тема Re: из филма "САМСАРА"нови [re: миaн]  
Автор* (Нерегистриран)
Публикувано20.08.05 10:40



може ли да се изтегли отнякъде филма?



Тема Re: из филма "САМСАРА"нови [re: *]  
Автормиaн (Нерегистриран)
Публикувано20.08.05 10:47



От време на време го дават в ЯЛТА или в Евроцентъра.
За изтегляне - не знам. Но, ако има някой, който да каже ще си го изтегля и аз.



Тема Re: из филма "САМСАРА"нови [re: миaн]  
АвторWW (Нерегистриран)
Публикувано20.08.05 11:49



Мога да ти изпратя копие, ако ми дадеш адрес.
И аз гледам винаги с удоволствие този филм. Това, което видях в него е - че човек не може да остане в света само на духовното, докато не се изпълни и последното желание, останало като семе. И трябва да се върне обратно в света, за да го реализира и да намери отговор на въпроса, който стои пред него. Спомняш ли си, Учителят му зададе един въпрос. И в писмото, което остави за него, казваше, че ще се върне, за да получи отговора на този въпрос. А отговора беше намерен в момента, в който трябваше да вземе решение - намери го на плочката, от която избърса праха. И тогава вече нямаше значение дали ще остане при семейството си, или ще се върне в манастира - защото разбра, че материалният и духовният свят са двете страни на едно и също нещо.
Сигурно ти е направило впечатление, когато в манастира получаваше това силно сексуално желание - никой не го упрекна, никой не каза и дума. Единственото, което беше като израз - това бе едно всеобхващащо състрадание и безкрайно търпение.
Друга силна страна е разкриването на вътрешния живот на жена му . Спомняш ли си с каква любов и търпение учеше децата си на реката? Мисля, че тя вече беше открила дълбоката мъдрост, която всеки от нас носи в сърцето си.





Тема Re: из филма "САМСАРА"нови [re: WW]  
Автормиaн (Нерегистриран)
Публикувано20.08.05 12:41



Благодаря, думите ти са точни.
Дълбоката мъдрост на Пема прозира и на физически план от красивата й походка (има един много силен епизод, в който се усеща грацията, с която стъпва на земята), от изразителното й лице изящни ръце и изваяно тяло.
Топлината и кадифената мекота на гласа й говори не за познаване, а за живеене в дълбоката мъдрост.


Да искам, коппие, но какъв адрес ти трябва: електронен или пошенски.
Извини ме, но не разбрах.



Тема Re: из филма "САМСАРА"нови [re: миaн]  
АвторWWW (Нерегистриран)
Публикувано20.08.05 14:13



Дай ми е-мал. Ще се разберем нататък.



Тема Re: из филма "САМСАРА"нови [re: WW]  
Автор _Wild_ (man)
Публикувано20.08.05 15:50



"Това, което видях в него е - че човек не може да остане в света само на духовното, докато не се изпълни и последното желание, останало като семе. И трябва да се върне обратно в света, за да го реализира и да намери отговор на въпроса, който стои пред него"

Така е. Споделям го.

А псевдодуховността стои по долу и от изцяло материалистичен начин живот, защото е абсолютна самоизмама...
Има много хора които не се занимават или интересуват от духовност, но са много, много по напред и истински за разлика от редица дървени философи и "духовно извисени" самоизмамници...


Поздрави!



           

Тема Re: из филма "САМСАРА"нови [re: _Wild_]  
АвторWW (Нерегистриран)
Публикувано20.08.05 15:58



Да, за жалост псевдодуховността е нещо страшно. И много пагубно.
Поздрави и на теб



Тема Re: из филма "САМСАРА"нови [re: миaн]  
Автор E..ЛИЯ (паднала)
Публикувано20.08.05 18:00



и аз много харесвам този филм.Много ми е любим надписа на плочата която Таши видя на отиване към манастира в началото ,и накрая на филма когато видя надписа от другата страна:

"How can one prevent a drop of water from ever drying up.
By throwing it into the sea..."

(за съжаление го гледх с английски субтитри.)



Тема Re: из филма "САМСАРА"нови [re: WW]  
АвторЯн (Нерегистриран)
Публикувано20.08.05 20:31



WW,защо не вземеш да ми изпратиш филма и на мен?Кой е Режисьора на филма?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.