Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:06 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Сахаджа, магии, и стари снимкинови  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано17.08.05 03:17



Сахаджите тук ще ме разпънат на кръст за това че им казвам всички практики ей така направо. Тези практики не се дават току така. Първо трябва да се убедят че вие сте изкукуригал напълно, и едва тогава заслужавате да ви ги дадат. Защо? Защото нормален човек не би се хванал на тази въдица. „Практиките” им приличат на заклинанията на циганките от шекер махала от 1800 година:):) Дребно суеверие което е било и продължава да бъде популярно сред най-бедното и неуко съсловие на Индия. Хора които нямат нито култура нито знание, нито нищо. Това е близо до шаманското магьосничество в африка, възможно най ниската степен на развитието на религиите, навярно първата човекоподобна маймуна е правила подобни неща:):) Действително чудно е че в днешно време във 21 век, все още може да се намерят толкова много хора да вярват на подобни глупости:):)

Киснене на краката

Седнете пред портрета на матаджи с запалена свещ пред него и си потопете краката в леген с топла подсолена вода. Това ще ви прочисти от всякаква негативност.
Допълнение от мен: Трябвало да бъде непременно портрета на дебеланата!? Ако питате мен ще сложа една картина на морето или на планината хубав изглед, ефекта ще е хиляда пъти по голям. Да отиде човек на сауна, или на масаж някъде също ще бъде доста по добре. Но ако искате да си изрежете ноктите на краката само, тогава само да си накисне човек краката е достатъчно и може да гледате телевизия по същото време.

Бандхани

Пожелайте си каквото ви се иска, след това направете кръг във въздуха над дланта на лявата ръка със вашата дясна ръка – като си държите вниманието върху Матаджи, разбира се по възможност върху портрета и.
Допълнение от мен: Ако желанието се сбъдне това означавало че дебеланата ви го е изпълнила. Идете веднага да разправяте за чудесата която дебеланата е извършила. Ако желанието не се сбъдне, да не сте посмели да я обвинявате нея. Търсете вината си във вас, или не сте се молили както трябва, или не заслужавате това. Поправете си грешката и се разкайте.

Бой с обувката

Това е специално предназначена практика за нещо което е много негативно например хора които говорят критично за Матаджи и Сахаджа йога, близки с които не се разбирате, вашия началник който ви създава главоболие, войната в Чечня, Ирак и т.н. Написвате с пръст върху земята името на човека или на проблема който ви вълнува. С вашата дясна ръка направете седем кръга над местото, вземете си лявата обувка и бийте с нея по местото 108 пъти.
Допълнение от мен: Представям си от няколко дена Сахаджите сигурно от цяла България седят на пода пишат Брахман и след това бой и пердах с обувките. В практиката не е посочено дали може да е използват стари скъсани обувки, или трябва да са нови. Ако обувките са нови, мисля че тази практика е добре дошла за обувната промишленост, и Нирмала ще трябва да иска да и се плати допълнително за увеличаване на оборота. Но ако тя направи това аз ще я съдя, защото мисля че половината от парите се полагат на мен, тук толкова критики съм им направил на сахаджите сигурно са изхабили вече по два три чифта обувки!

Лимони с люти чушки

Ако сте обладан от „зли духове” или страдате от някакво умствено заболяване – шизофрения, депресия, страхова невроза изобщо всякакъв вид психични смущения направете следното. Сложете 7 лимона и 7 люти чушки в една книжна торба, Първо трябва да ги „вибрирате” пред портрета на Матаджи. След това сложете торбата под възглавницата си за 7 дни и 7 нощи. Вечерно време отваряте книжната торбичка, а сутрин я затваряте отново. След това я хвърляте във вода, езеро, река и т.н.
Допълнение от мен: Това друг вид лекарство пак от „тежката артилерия” на Сахаджа. Мисля си само дали тази практика с лимоните и лютите чушки не е опасна за някой който е на диета. Мисълта ми е че докато заспи човек може да му се отвори апетит и да си похапне малко преди сън. И естествено на другият ден като се събуди отново приятен апетит и пак излишни калории. Та може би това е една от причините че Нирмала е толкова дебела. Но ако това е причината за излишните и тлъстини, тогава остава въпроса, от какви умствени заболявания страда? Изгледа че тя е на постоянно лечение. Та все в този дух имам едно предложение за Сахаджите, защо не и пишете едно писмо и да я поканите да опита тук в България нашите Нареченски Бани, може да и се отразят по добре?:):)

За да не обидим Сахаджите с половинчата работа, ето тук и предишните практики които тя препоръчва:

е дадена пълната „медитация” която сахаджите правят.

И пак от добро сърце към нашите приятели от Сахаджа, те нали с интерес следят нашите дискусии тук, ще им сложим две редки снимки на Нирмала, когато е била по младичка, и далеч по привлекателна и далеч по неизвестна. Снимките са редки защото ги крият от Сахаджите, не им е позволено да ги гледат, опасно е. Дори те са се опитали да отрекат този факт, че е била една от ученичките на Раджниш, но когато са им показали снимките и… няма на къде, правят се само на ударени. Та Нирмала е била ученичка на Ошо. Била е там в ашрама му, и има и снимки и дори филм. Тя е искала да го откупи но от Ошо ашрама не са вчерашни и не са и го дали. Вместо това са го публикували за да се гледа от всички:):) Та ако сте истински Сахаджи по надолу от тук не гледайте, ами си вземете лявата обувка и цапардосайте с нея 108 пъти компютъра пред който стоите! И така снимките и филма са от 1970 година.




От тук
http://www.freewebtown.com/sahaja-yoga/tssy/compressed.mpeg
може да даунлодвате една къса версия на част от филма който е заснет в ашрама на Ошо преди доста години, и там се вижда как Нирмала се валя като прасе пред краката на Ошо



Тема Re: Сахаджа, магии, и стари снимкинови [re: Бpaxмaн]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано17.08.05 07:02



ha- ha ha



Тема Re: Сахаджа, магии, и стари снимкинови [re: :)]  
Автормиaн (Нерегистриран)
Публикувано17.08.05 07:36



То вече не е война, ами веселба!
От снимките: одежди разни царски, накити, гримове, корони разни!
За какво е цялата тази клоунада! Кому е нужен този цирк!
А сега и "черешката на тортата" от неуморния БРАХМАН!!!
Да се смее ли човек, да е сериозен ли??? Какво ли не правят разни хора, за да зомбират!!!

Патанджали добре го е казал: невъвличане!!!




Тема Re: Сахаджа, магии, и стари снимкинови [re: Бpaxмaн]  
Авторxe (Нерегистриран)
Публикувано17.08.05 09:13



дали ще повлияеш на сахаджите, не знам,
но има голяма полза от това, което пишеш за останалите, които четат тук,
дано да си вземат поука

такива като Нирмала има много, и Ошо не пада по-долу :)))))
в ашрама му наистина се е прилагало насилие всякакво (и сексуално) напълно явно и Ошо го е знаеш и поощрявал - чел съм го от хора, били в ашрама

в Индия такава сволач (извинявам се), колкото искаш. Как не се отврати от всякаква духовност, докато беше там? То може да се каже, че почти всяка къща са си направили ашрам. Скоро четох пак за някакво семейство - просто решават, че са просветлени и понеже има будали (а там народа е много неук)...Това за Индийците си е начин за препитание и за престиж и успех в обществото.



Тема Re: Сахаджа, магии...нови [re: Бpaxмaн]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано17.08.05 09:14



"...Това е близо до шаманското магьосничество в африка, възможно най ниската степен на развитието на религиите"



Защо мислиш, че "шаманското магьосничество в Африка" и въобще която и да е проява на шаманизма е "ниска степен" на развитие???

Извинявай, ама хиндуизмът, будизмът и всички останали "високодуховни" уйдурми са ниска степен...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема ШаманиЗЪМнови [re: Black Wolf]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано17.08.05 10:20



Така е и хиндуизмът и будизмът и всички останали са уйдурми когато се отнася до постигане на Себепознанието. Също и шаманизмът. Щом има „-изъм” накрая значи е уйдурма. Жалко че Кришнамурти не е знаел български иначе щеше да използва тази дума. Много е точна.

Един пример за Шаманизъм: В Лондон ги хванаха няколко подобни негри, пълни със суеверия и идиотщина, изписвали си деца от Африка и ги убивали тук за да се отърват от някакви магии.

Когато говоря че шамани-ЗМЪТ е на по ниска степен на развитие имам предвид че в него няма никаква традиция, няма култура, няма философия все още развити на тази степен както при другите по стари „-изми”. Тези традиции, тази философия се създават само когато има една последователност от множество наистина просветлени хора в даден „–изъм”. Тази верига от мъдреци, философи записват на книга доста хубави и полезни неща, които вършат работа на останалите хора, въпреки че има и много баласт в религията като цяло, все пак може да върши и полезна работа, без да има наличието на жив учител.

Иначе ако имате предвид Учението на Дон Хуан на Кастанеда, мисля че не съм срещал до сега книги които представят, по точно, по правилно, по разбрано, по хубаво йога и веданта и будизъм, без при това да се споменава вътре нито веднъж „йога, веданта и будизъм”.




Тема Re: "компроматите"...нови [re: Black Wolf]  
АвторBANyan (Нерегистриран)
Публикувано17.08.05 10:45



Black Wolf, остави го моля ти се да си пише на воля... Не го стряскай... Нека си покаже невежеството си в пълния му блясък.

Очаквам от него да оплюе със същата страст и Юнг че известно време е бил ученик и приятел на Зигмунд Фройд и по тази причина е същата стока като него... :)

Сахаджа Йогите естествено знаят за тоя период от живота на Шри Матаджи. Опитността й, получена от срещата с тоя и други подобни лъжегуру, е полезна дотолкова, доколкото разочарованието и отвращението й от истинската им същност е катализатор за появята на Сахаджа Йога и желанието й да спаси търсещите Истината от попадането им в подобни заблуди. Един Сахаджа Йоги може безпогрешно да определи що за човек стои насреща му, писал е дадена книга, изработил е даден предмет, произведение на изкуството и пр... Но това е друга тема...

(А "Брахман" писал ли е някъде в този форум кой всъщност е неговият учител?!)

Благодарение на "Брахман" много българи, които си потапят краката в солена вода при настинка, ще разберат че всъщност извършват магьоснически ритуал....

Да не се стряскат и мюсюлманите, ако някъде в думите на Пророка срещнат нещо за биенето на шейтана с обувката...

За нормалния човек няма по-добър нагледен пример за това докъде може да те отведе егото от тъдявашните изяви на "Брахман". А по света е пълно с такива
В такива случаи медицината е безсилна... А по света е пълно с такива ... Та затова и Бог ни е дал Сахаджа Йога...

Но да видим какви новости от жълтата преса, до които се е докопал, ще предложи на вниманието ни днес "Брахман"... Да видим докъде може да стигне в извисяването и просветлението си едно високодуховно същество!



Тема Re: Сахаджа, магии, и стари снимкинови [re: Бpaxмaн]  
Авторxe (Нерегистриран)
Публикувано17.08.05 11:28



някой от България успя ли да го изтегли откъса от филма? Че при мен не се получава



Тема Re: Сахаджа, магии, и стари снимкинови [re: xe]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано17.08.05 12:07



Отиваш на този сайт
http://www.sahaja-yoga.org/
След това влизаш вътре през заглавната страница. От ляво има списъсък на разни линкове, кликни на "History" там са дадени двете по горни снимки а под тях са даден и линка към филма, дано този път имаш успех




Тема Re: Сахаджа, магии, и стари снимкинови [re: Бpaxмaн]  
Авторxe (Нерегистриран)
Публикувано17.08.05 12:25



Пробвах и по този начин, но пак не става. Излиза етикет, че няма връзка със сайта.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.