Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:09 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Сахаджа и необходимоста за реклама  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано13.08.05 22:21



Годината е 1999 и мястото е Пуна. Срещат се трима от най добрите Сахаджи там и си водят обикновеният разговор, кой каква енергия е развил. Първият казал че при него вече кундалини светила постоянно на главата му и вечер нямал нужда от осветление. Вторият казал че кундалини при него била вече толкова силна че само като се докоснел до другите хора и те веднага изпадали във блаженство и на тях също им светвало на главата. Обърнали се към третият и… той казал че му омръзнало да си дига кундалинито нагоре и че решил да напусне Сахаджа и да се присъедини към Сай Баба. Наложило се да затваря устите на другите двама, те така и не очаквали такова нещо. После си признали че и на тях също им е омръзнало в вече да си вдигат кундалинито и казали че и на тях им е интересно да се присъединят към Сай Баба.

Така само за един ден Нирмала Деви изгубила трима от най доверените си хора в полза на Сай Баба. Това преляло чашата. Години на ред тя губила много от овцете си не само във Пуна но и на други места по света. Хората повече не вярвали на нейните сили и на нейните кундалинита. Добрите хубави години на 1980 те когато всеки ден имало по 1000 нови човека най малко свършили. Дори се забелязвало западане и намаление на бройката. Това я безпокоило доста. Тогава тя изнесла серия от лекции и сказки в които си позволила и то с право да критикува всичките конкуренции. От божествените и уста се отронили мили думи към Ошо и Махараши Махеш Йоги като им лепнала епитета Биландар – вагабонтин и Махачор – баш крадец. Сай Баба бил лъжец, тя ги обвинила че тези гурувци използвали наивността на последователите.

Наложило се да прави нова стратегия. Според нея сега критерият за това кой колко е напреднал във Схаджа Йога, и кой колко енергия има се измерва със броя на последователите в съответния център. Колкото повече хора има, значи толкова по добре се молят хората на нея и толкова по добре получават енергиите от нея. Започва втора вълна от бясна кампания за реклами, хвърлят се милиони, използват се стратегиите на конкуренцията. Тя не може да прави разбира се чудесата на Сай Баба но можете да намерите безброй подобия със Трансцеденталната Медитация на Махариши. И двете секти използват абсолютно един и същи подходи и прийоми за да завербуват нови последователи. Няма разлика.

Та мисълта ми е че няма защо да се учудвате толкова на упорството на Сахаджите тук. Нали трябва да ги признаят че са вдигнали кундалини. А критерият е такъв вече, няма нужда да казваш колко ти духа над главата или във главата. Трябва да кажеш колко човека си завербувал. Ако кажеш че не си успял да завербуваш нито един значи кунадлини ти е още съвсем доло. Но ако имаш 1000 човека завербувани, значи кундалини ти е стигнала сахасрара чакра:):)


Indian Express, Poona, 28-12-89
By A Staff Reporter
Pune, Dec.27: ……Mataji Nirmala Devi, the proponent of the Sahaj Yoga, who claimed that she had helped people achieve self-realisation without charging fees, blasted all gurus, whom she described as 'rascals', as well as the members of the anti-superstition committees.
Adressing a press conference here on Wednesday, the Mataji said all gurus and godmen, who earned their living out of people, were fake. Calling Rajneesh alias Osho and Maharishi Mahesh Yogi as 'Bilandar' (rascal) and 'Mahachor' (thief), and Satya Sai Baba as a 'liar', she alleged that the gurus exploited their innocent followers. "I have no large following because I do not seek money from my followers," she said.
The controversial Mataji, however, evaded a direct answer to the question as to whether she was ready to accept the challenge thrown by the anti-superstition committee to prove her claim of self-realisation on scientific grounds. She said the anti-superstition committee leaders had not approached her in a 'proper' way. "I will accept their suggestion to express my views on a platform shared by the committee leaders. But they must hold talks with me first. And most of the time, I have a busy schedule since I have to visit different countries to deliver discourses," she said.
Nirmala Devi, who seemed agitated when newspersons questioned her about the challenge thrown by the anti-superstition committee, had called the committee leaders by mames. She said she had spent almost three hours explaining her Sahaj Yoga theory to the leader of the anti-superstition committee, Mr. Shyam Manav. "But he has no brains, even after the three-hour talk, he could not understand my self-realisation theory," she said.
Claiming that her self-realisation theory was no blind faith, the Mataji said even science had limitations; there were many things which were still beyond scientific explanations……..



Тема Re: Сахаджа и необходимоста за рекламанови [re: Бpaxмaн]  
Авторnn (Нерегистриран)
Публикувано13.08.05 22:31



"Ошо и Махараши Махеш Йоги като им лепнала епитета Биландар – вагабонтин и Махачор – баш крадец. Сай Баба бил лъжец, тя ги обвинила че тези гурувци използвали наивността на последователите"

баш така си е



Тема Re: Сахаджа и необходимоста за рекламанови [re: Бpaxмaн]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано13.08.05 22:31



Между другото една от причините че те упорстват толкова много е че не им изнася да ги критикуват, не са свикнали, обикновено в техните центрове има пълна демокрация, тоест на всеки е позволено да хвали колкото му сили държат дебеланата, но ако някой си позволи да я критикува той бива моментално изритван навън. В техните центрове няма дори и приятелска критика, няма конструктивна критика, има само нирмалска демокрация. На български език се казва диктатура.

А тук ние си позволяваме да ги критикуваме, да критикуваме и Нирмала също. От къде на къде, кои сме ние. Та те са се амбицирали сега да ни покажат тук каква сила и каква мощ са. И да покажат колко нирмалска им е философията и пропагандата. Крушата не пада далеч от дървото, Нирмала рекламира и те рекламират също:):) Но не се усещат че по този начин ми помагат само. Ако аз успея да спра поне един човек, ако аз успея да убедя поне един човек че не си заслужава да се ходи при тях, значи съм успял. А колкото по често те пишат толкова по добре, те само ми дават възможност да изразя тук истинската демокрация на която те не са свикнали, тоест да изразя мнение което не е като тяхното.




Тема Re: Сахаджа и необходимоста за рекламанови [re: nn]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано13.08.05 22:33



Е значи до някъде поне имаме съгласие, може да се съгласим и в повече неща



Тема Re: Сахаджа и необходимоста за рекламанови [re: Бpaxмaн]  
Авторnn (Нерегистриран)
Публикувано13.08.05 23:04



А ти откъде знаеш, че не си заслужава да се ходи при тях?
А ти къде ходиш?
По какви пътища ходиш и за къде си се запътил?
Може би пътуваш за друго място, или въобще си спрял да пътуваш?



Тема Re: Сахаджа и необходимоста за рекламанови [re: Бpaxмaн]  
АвторBANyan (Нерегистриран)
Публикувано13.08.05 23:57



Сахаджа и необходимост(Т)а за(ОТ) реклама

В едно изречение - и то ЗАГЛАВИЕ НА ТЕМА! - от три думи, да направиш две правописни грешки - такъв подвиг е по силите единствено на "Просветления Брахман"?! Вервайте ми!

А че тия махачоровци са истински демони - дума да няма! Справка: България, недалечното минало - да си припомним как завърши земния си път под "вещите" напътствия на сай баба покойната Людмила Живкова /вечна й памет/! И ако тя не беше попаднала на тоя ракшас, не смятате ли че условията за развитието на Йога в България щяха да са далеч по-благоприятни?!?!?
---
"Брахман" да се разрови из индийската преса и да постне тук материали, които разобличават "велия" сай! Как инсталирани в помещението камери засичат какво и как "материализира" и подава на асистентите си...
Ама айде стига сме ги споменавали тия по късна доба... пфу-пфу...



Тема Re: Сахаджа и необходимоста за рекламанови [re: BANyan]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано14.08.05 01:13



Хехе тук имало и редакторчета ама нали са все от сахаджа йога та са пишман редакторчета. Сега аз че не съм добре с български не крия, и пет пари не давам за това, правописа не е толкова важен за мен. Но ако е важен за теб, провери там по учебниците и направи справка дали има едно „т” или две:):)

За просветлението не знам какво са ти казали ама си го разбрал извратено, и което е най лошото е че дори и в редактирането ти куца, ако ти е специалност изобщо:) вЕрвай ми:) Та що се отнася до просветлението да знаеш че просветен човек не значи човек който е специалист от всичко:):) Ако си редактор разбираш от редактиране, ако си доктор разбираш от медицина, ако си архитект разбираш от сгради. Всеки си разбира от това за което е учил. Специалист по всичко е само Нирмала и баламите които и вярват. Та теб като те гледам май си най-добрия редактор сред йогите и най добрия йога сред редакторите, ама май нито в едното те има нито в другото:)

Иначе и за Сай Баба съм съгласен ама само до някъде с теб. Че си е мошеник човека няма две мнения по този въпрос, лъже та дим се вдига. Но Нирмала не му отстъпва по нищо, даже напротив, мисля че тя е по добра от него. Мисля че е по добра, защото тя продава на последователите си една диво учение, в което няма никаква истина. Сай Баба поне прави фокуси, ама и дава по малко от веданта. Съвсем малко но дава. Не че го препоръчвам, напротив казвам на всеки да стои далеч от него. Не ме разбирайте накриво. Пускал съм и постинги против Сай Баба. Но казвам че от двете злини по добре е да се предпочете по малката:)



Тема Re: Сахаджа и необходимоста за рекламанови [re: Бpaxмaн]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано14.08.05 07:15



толкова ли няма просветлени хора в Индия? и други те питаха тук...
толкова много време си бил там, а не си потърсил просветлен Гуру

не ги търси в ашрами



Тема Re: Сахаджа и необходимоста за рекламанови [re: Mиpo]  
АвторMapиo (Нерегистриран)
Публикувано14.08.05 09:05



Не обвинявай хората за тяхното невежество. Всеки търси радост, щастие, удовлетворение в живота или поне надежда за това.. на различни места - религия, гурута, разни видове практики и медитации... или общуване със себеподобни..
Ти намерил ли си това и кьде, за да критикуваш другите?



Тема Re: Сахаджа и необходимоста за рекламанови [re: Mиpo]  
АвторMapиo (Нерегистриран)
Публикувано14.08.05 09:05



Миро- това бях аз




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.